2oς Βαθμος

Συντονιστής: Vasoula

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν θέλετε ξαναδιαβάστε αυτό που έγραψα γιατί μόλις πρόσθεσα και κάτι άλλο πιο πάνω!! Πάντως για τα σύμβολα είχα πράγματι μπερδεύτεί!!!
Οντως , απ΄οτι φαινεται υπαρχει πολυ μεγάλο μπέρδεμα.....εύχομαι να καταφερεις σύντομα να βαλεις σε τάξη τι σκέψεις , τα συναισθήματα και τις πράξεις σου.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μήπως ξέρει κανείς σας αν πρέπει να βάζουμε τα σύμβολα οταν δίνουμε ρέικι στα ζωάκια; Εγώ με την φρουφρουδίτσα που βλέπετε στο εικονίδιο, αντιμετωπίζω το εξής: Τρελαίνεται για ρεικάκι στην κοιλιά, στο στηθάκι της και κάτω!! Δεν άντέχει με τίποτα το ρέικι στο κεφάλι στο λαιμό και στις πατουσες της!!! Μου κατεβάζει τα χέρια προς τα κάτω, κι αν επιμείνω έχει σπασμούς σε όλο της το σώμα!! Επίσης, έναν χρόνο που την έχω σχεδόν δεν έχει γαυγίσει παρά μόνο με κάτι ταμπούρλα που άκουσε στην παρέλαση!!! Ευτυχώς που γαύγισε και τότε γιατί άρχισα να πιστεύω ότι μου δώσανε μουγκό σκύλο!!!! Πρέπει να σταματάω άραγε άμα δεν θέλει ρέικι στο κεφάλι και στον λαιμο; Ούτε από πιο μακρυά το ανέχεται!! Της στέλνω μονον εξ αποστασεως ρέικι εκεί!!!
Ναταλάκι σύμβολα στα ζωάκια δεν νομίζω να χρειάζονται αν σκεφτείς ότι κάποια σύμβολα δεν έχουν καν αντιστοιχία στα ενεργειακά σώματα των ζώων!!επίσης δεν χρειάζεται να γίνει κανονική συνεδρία στο ζώο, όπως στον άνθρωπο όσον αφορά τα ενεργειακά του κάντρα!!μην την πιέζεις την μπουμπού σου, αφουγκράζεται και έχει νιώσει απο σενα την ενέργεια, όταν θα θέλει θα βλέπεις ότι θα έρχεται και θα στο ζητάει μόνη της!!κάνε της μόνο εκεί που της αρέσει και όταν θα φεύγει απο μόνη της θα έχει ολοκληρωθεί και η συνεδρία της!!αλλά απλά και μόνο με το χάδι, το ζώο θα απολαμβάνει τα οφέλη της ενέργειας στο έπακρο!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πάντως για τα σύμβολα είχα πράγματι μπερδεύτεί!!!
Ναταλί υπάρχει περίπτωση και με τα σύμβολα να μπερδευτούμε, και να πάρουμε διαφορετικές πληροφορίες απο διαφορετικές διαδασκαλίες!! 'Εχει συμβεί και σε εμένα αυτό!!δεν σημαίνει όμως, απο τη στιγμή που η πρόθεση μας είναι ειλικρινής, ότι κάναμε κάτι λάθος ή ότι δεν λειτούργησε η ενέργεια σε εμάς όσο το δυνατόν καλύτερα ανάλογα και με το επίπεδο συνειδητότητας κάθε φορά!!

Τα σύμβολα έχει σημασία να αποκωδικοποιοηθούν και να σχηματίζονται σωστά και όσο τα δουλέυεις, κάνοντας και τις επαναλήψεις των βαθμών, θα τα εμπεδόσεις ακόμα καλύτερα!!οπότε δεν χρειάζεται να πελαγώνεις!! ;) :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ευχαριστώ πολύ!! Πολύ χρήσιμες και συγκεκριμένες οι πληροφορίες σου και με βοηθούν αφάνταστα! :* :x @};- Οσο για την φρουφρού τρελαίνεται για ρεικάκι στην κοιλίτσα και στο στηθάκι της!!! Μπορεί να κάτσει και μισή ώρα τάβλα!!!!! Κι οταν ξύνω το κεφαλάκι της τρελαινεται παρ' όλο που για ρέικι δεν θέλει καθόλου στο κεφάλι!!! Βέβαια εγώ δεν ήξερα κι έβαζα ως τώρα τα σύμβολα και μπορεί να της ερχόντανε κάτι βαρύ!! Δεν ξέρω!! Μια φορά πάντως όποτε της ξύνω το κεφάλι.....παραδίνεται πάντα....ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ!!! :)) :)) :)) :)) :))
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23129
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Τα ζωά παιρνουν όσο χρειάζονται...

Μετά την ..κάνουν με ελαφράααα... :D :D :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) Το αντιλήφθηκα Ντάνυ μου!!! Και η φρουφρού ειδικά την κάνει και με......βαρεά.....πηδηματάκια!! Είναι σκύλα με άποψη η φρουφρού μου!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23129
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Είναι σκύλα με άποψη η φρουφρού μου!!
Kαι μένα αυτος είναι ο σκοπός της ζωης μου !!
Να γίνω "Σκύλα με άποψη"!!! :)) :)) :))
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16582
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Danny έγραψε:
Kαι μένα αυτος είναι ο σκοπός της ζωης μου !!
Να γίνω "Σκύλα με άποψη"!!! :)) :)) :))
Το χεις .το χεις...... ^:)^ ^:)^ =)) :)) =)) :)) =)) :))
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Απίστευτη!!!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33646
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Γεια σου ρε Ντάνυ :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Danny έγραψε:
Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Είναι σκύλα με άποψη η φρουφρού μου!!
Kαι μένα αυτος είναι ο σκοπός της ζωης μου !!
Να γίνω "Σκύλα με άποψη"!!! :)) :)) :))
Καλά, έγραψες....!!!!!!!!!

Δεν υπάρχει, δεν υπάρχει!!!!!!!!!!!!!!!!! >:d<
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Danny =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Γαβ γαβ γαβ γαβ γαβ =)) =)) =)) =)) =))
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21694
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Ντάννυ...!!! =)) :)) =))
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17548
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Βασούλα :x , επιτέλους πλησιάζει η μέρα για τον β΄ βαθμό. >:d<
Έκανα-έκανα υπομονή τόσο καιρό, τώρα που πλησιάζει η μέρα δεν κρατιέμαι! >:d< :x >:d< :x

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”