2oς Βαθμος

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Βασούλα!!!! @};-

Θα γίνει?????? [-o< [-o<

Αχ, πόσο μα πόσο το θέλω !!! [-o<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εννοείται!! :-D :-D :-D :-D :-D
θα πάρετε και μηνυματάκι από την Εμμουλα! :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Vaso έγραψε:εννοείται!! :-D :-D :-D :-D :-D
θα πάρετε και μηνυματάκι από την Εμμουλα! :x :x :x
Γιουπιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!! :cheers: Επιτέλους........... :*
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:-D :-D :-D >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αντε με το καλο :D :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ευχαριστούμε Τασούλη! >:d< :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

>:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Kαι μένα αυτος είναι ο σκοπός της ζωης μου !!
Να γίνω "Σκύλα με άποψη"!!! Ha ha Ha ha Ha ha
α ρε Ντανούλα με στέλνεις με αυτά τα πετυχημένα σου

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Να πω κιεγω την αποριουλα μου :)) :)) :))

Ακουσα οτι αν ριξεις συμβολο δυναμης σε καβγα, τοτε θα δυναμωσει ή τελος παντων δεν θα ελαττωθει...
Η προσωπικη σας εμπειρια τι λεει???
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Vaso έγραψε: Και πρωτίστως τον πειραματισμό!!! Που σημαίνει ότι δεν φοβάμαι να νιώσω, και κυρίως να είμαι ρέικι!!!
Vaso έγραψε: Πειράματα με τα σύμβολα δεν έκανα... Μπορεί να πειραματιζόμουν με την ζωή μου, αλλά με το πνευματικό μου μέρος ήμουν αφάνταστα πειθαρχημένη, εσωτερικά...
Καλε, με μπερδεψες!? >:d< >:d< >:d<
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Vaso έγραψε:όχι δεν δυσκολεύεσαι...
θέλει υπομονή...

Μην ξεχνάς ότι για να μαζέψεις όλο αυτό το "συμπυκνωμένο" συναίσθημα χρειάστηκες κάποια χρόνια...
Μην θέλεις μέσα σε λίγες "στιγμές" όλα να ισορροπήσουν...

κουράγιο, θάρρος και αφοσίωση!!!

θα δεις...

και όχι δεν είμαι μάγος...Αλλά δεν ξεχνώ την διαδρομή μου κορίτσι μου ποτέ!!! Αλλιώς δεν θα είχε και νόημα το "ταξίδι" μου!!!
@};-
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ακουσα οτι αν ριξεις συμβολο δυναμης σε καβγα, τοτε θα δυναμωσει ή τελος παντων δεν θα ελαττωθει...
Η προσωπικη σας εμπειρια τι λεει???
Γιώργο τα σύμβολα δεν τα λαμβάνουμε για να επέμβουμε στα αποτελέσματα κάποιων καταστάσεων που έχουν δημιουργηθεί απο τα συναισθήματά μας!!!τουλάχιστον έτσι διδάχτηκα εγώ το Ρέικι και έτσι το λειτουργώ!!!τα σύμβολα έχουν σκοπό ιερό, δόθηκαν για να μπορούμε να ανιχνεύσουμε τι για παράδειγμα μας οδήγησε στον καβγά και στην σύγκρουση με έναν άλλο άνθρωπο και τι σύγκρουση προηγείθηκε πρώτα μέσα μας!!

@};- @};- @};- @};- @};- @};-

επίσης θα ήθελα να προσθέσω σχετικά με τον πειραματισμό ότι παίζει μεγάλο ρόλο η πρόθεση!!η απλή περιέργεια χωρίς σεβασμό στην ιερότητα κάποιων θεμάτων που αφορούν τον εαυτό μας και το θεό οδηγούν πολλές φορές σε αποτελέσματα που δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε!!οπότε ίσως προκληθούν συναισθήματα δυσαρέσκειας και απογοήτευσης!!

@};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Giwrgos
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010 5:48 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Giwrgos »

Δώρα έγραψε:
Ακουσα οτι αν ριξεις συμβολο δυναμης σε καβγα, τοτε θα δυναμωσει ή τελος παντων δεν θα ελαττωθει...
Η προσωπικη σας εμπειρια τι λεει???
Γιώργο τα σύμβολα δεν τα λαμβάνουμε για να επέμβουμε στα αποτελέσματα κάποιων καταστάσεων που έχουν δημιουργηθεί απο τα συναισθήματά μας!!!τουλάχιστον έτσι διδάχτηκα εγώ το Ρέικι και έτσι το λειτουργώ!!!τα σύμβολα έχουν σκοπό ιερό, δόθηκαν για να μπορούμε να ανιχνεύσουμε τι για παράδειγμα μας οδήγησε στον καβγά και στην σύγκρουση με έναν άλλο άνθρωπο και τι σύγκρουση προηγείθηκε πρώτα μέσα μας!!

@};- @};- @};- @};- @};- @};-

επίσης θα ήθελα να προσθέσω σχετικά με τον πειραματισμό ότι παίζει μεγάλο ρόλο η πρόθεση!!η απλή περιέργεια χωρίς σεβασμό στην ιερότητα κάποιων θεμάτων που αφορούν τον εαυτό μας και το θεό οδηγούν πολλές φορές σε αποτελέσματα που δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε!!οπότε ίσως προκληθούν συναισθήματα δυσαρέσκειας και απογοήτευσης!!

@};- @};- @};-
Oσον αφορα τα συμβολα μ αρεσει πολυ η προσεγγιση σου!!!
Και στον πειραματισμο πραγματι παιζει ρολο η προθεση... μια αγνη καρδια εχει ασπιδα προστασιας, αυτο νομιζω ειναι αποδεδειγμενο!!!

:x @};- >:d<
η έλλειψη βρίσκεται στο αντικείμενο. Έχω ή δεν έχω κάτι. Όταν χρησιμοποιείς το "είμαι" αποδέχεσαι όλες τις καταστάσεις μέσα σου...χωρίς διαχωρισμό...στο πιο βαθύ σου επίπεδο "είσαι" και αυτό δεν έχει αντικείμενο για να προκαλέσει αντιστάσεις...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”