Το μυστήριο των κρυστάλλινων κρανίων

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Το μυστήριο των κρυστάλλινων κρανίων

Δημοσίευση από Vasoula »

Βαθιά μέσα στις ζούγκλες της Κεντρικής Αμερικής μια νεαρή κοπέλα ανακαλύπτει ένα υπέροχο και τέλειο κρυστάλλινο κρανίο θαμμένα κάτω από ένα ναό, στα ερείπια μιας χαμένης πόλης. ΄Ηταν άραγε ένα από τα ιερά κρυστάλλινα κρανία των θρύλων, για τα οποία ειχε προφητευθεί ότι κάποια μέρα θα επέστρεφαν;

Εξίσου αινιγματικά με τις πυραμίδες της Αιγύπτου, με την Σφίγγα ή το Στοουνχεντζ, τα κρυστάλλινα κρανία έχουν προκαλέσει μια καταιγίδα διχογνωμιας στους αρχαιολόγους. Είναι λειψανα ενός πολιτισμού που έχει καταστραφει πριν από χιλιάδες χρόνια; Εχουν πράγματι τηλεπαθητικές ιδιότητες, που μας επιτρέπουν να "δούμε" το παρελθόν και να προβλέψουμε το μέλλον;
Τι απέδειξαν τα περίπλοκα τεστ, στα οποία υποβλήθηκαν από κορυφαίους επιστήμονες; Γιατί οι ιθαγενεις της Κεντρικής Αμερικής υποστηρίζουν ότι τα κρυστάλλινα κρανία είναι αρχεια εκπληκτικών γνώσεων και περιέχουν ένα μήνυμα για την ανθρωπότητα;

........

"...Τα κρανία μοιάζουν με ένα χάρτη των ανθρώπινων δυνατοτήτων μας. Ορίζουν τους περιορισμούς μας, προσδιορίζουν τι ειμαστε και τι μπορούμε να γίνουμε. Τα κρανία περιέχουν το υπόδειγμα των ανθρώπινων ικανοτήτων μας. Καθορίζουν τα όρια μας, το πως είμαστε και το τι θα γινουμε στον κόσμο.
΄Οσο τα κρανία παραμένουν εκεί που βρίσκονται, η ανθρωπότητα θα συνεχίσει να βαδίζει πάνω σε τούτη τη Γη. Βρίσκονται εδώ για να βοηθήσουν την ανθρωπότητα να συνεχίζει τη σωστή πορεία, για να βοηθούν τα βουνά να παρμένουν ανέγγιχτα, τα ποτάμια και τα ρυάκια, κι ακόμα να διασφαλίζουν την παραμονή των ηπείρων στην τωρινή τους θέση. Αν τα κρυστάλλινα κρανία περάσουν από αλλαγές, τότε θα περάσει από αλλαγές και ολόκληρη η ανθρωπότητα...

Αυτά τα ιερά αντικειμενα υπάρχουν κοντά μας, παράλληλα με μας και με την ανθρώπινη ανάπτυξη μας. Περιέχουν την δέσμη των αρχικών οδηγιών για όλη την ανθρωπότητα, ορίζουν τους περιορισμούς μας...

Τα κρυστάλλινα κρανία, όπως κι εμείς, υπάρχουμε στον νου του Μεγάλου Πνεύματος, που εσείς ονομάζετε "θεό". Εμείς, όπως και τα κρυστάλλινα κρανία, είχαμε δημιουργηθεί κάποτε μέσα στον νου αυτών των οντοτήτων από μια άλλη διάσταση. Τα κρυστάλλινα κρανία, ειναι αυτό που χρησιμοποίησαν σαν μέσον για να μας φέρουν στην σωματική και υλική μορφή. Κι έτσι συνδεόμαστε όλοι μ' αυτή την αρχική πράξη της δημιουργίας, είτε μας αρέσει, είτε όχι...

...Σύντομα θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις. Αυτά που σου λέω, δεν σημαίνουν ότι το DNA και η εξέλιξη δεν παίζουν τον ρόλο τους. Εσείς στη Δύση δεν έχετε δει ακομα τη μεγαλύτερη εικόνα, αλλά θα συμβεί κι αυτό την κατάλληλη ώρα...

Τα κρανία είναι πολλά πράγματα ταυτόχρονα. Είναι δύσκολο να το εξηγήσω. Λειτουργούν κατά ένα τρόπο που είναι πολύ λεπτός και βασικός για την ευημερια μας. ΄Εχεις ακούσει για το κάλεσμα της άγριας φύσης; Είναι ο ήχος της φύσης που μό΄νο τα ζώα μπορούν να ακούσουν.
Είναι ένας πανέμορφος ήχος που τα καλεί να επιστρέψουν στην αληθινή τους φύση. Αυτός είναι ο ήχος των κρυστάλλινων κρανίων.

Ζούμε μέσα σε έναν αχανή ωκεανό ήχου και δονήσεων. Ο ήχος μας περιβάλλει, αλλά ο ήχος των κρυστάλλινων κρανίων μπορεί να ταξιδέψει σε όλον αυτό τον αχανή ωκεανό.
Ο ήχος που κάνουν είναι ο ανήκουστος ήχος, ένας ήχος που δεν μπορεί να ακουστεί με τα συνήθη αναθρώπινα αυτιά. Μόνο με τα "εσωτερικά" αυτιά μπορούμε να τον ακούσουμε. Είναι ο ανήκουστος ήχος της δημιουργιας. Δίχως αυτον τον ήχο τίποτα δεν θα μπορούσε να ζήσει, γιατί αυτός ο ήχος είναι που ζωοποιεί τα πάντα.
Ενα φύλλο που ξεδιπλώνεται την άνοιξη κάνει αυτόν τον ήχο. Είναι ο ήχος που γίνεται τη στιγμή της σύλληψης, όταν γεννιέται η καινούργια ζωή. Είναι ο ίδιος ήχους που ακούστηκε, όταν απέκτησε ύπαρξη η Γη και όταν εμείς οι ίδιοι αποκτούμε την τωρινή ανθρώπινη μορφή μας. Είναι ο ίδιος ήχος της δημιουργίας που ύπάρχει επίσης μέσα μας και είναι ένας ωραίος ήχος..."


ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΩΝ ΚΡΑΝΙΩΝ
Κρις Μορτον και Σερι Λουϊζ Τομας

Εκδόσεις Καστανιώτη



Μια ενδιαφέρουσα άποψη...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Πολυ ενδιαφερον πραγματι ....

:-)
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Qisan όταν ήμουν μικρή, γύρω στα 16, αισθανόμουν πάντα όταν ερχοταν κάποια "επικοινωνία", δίπλα μου ένα κρυστάλλινο κρανίο που είχε κόκκινο φως στα μάτια...Δεν ήξερα τι ήταν αυτό και κανεις δεν μπορούσε να μου πει...Δεν υπήρχε και κανένα βιβλίο τότε, ούτε ιντερνετ, όπου θα μπορούσα να βρω κάτι...

Το ξέχασα λοιπόν, κι εγώ... :cry:

Τον Απρίλιο του 2007 συμμετείχα σε ένα σεμινάριο Σαμπάλλα, με τον Κεβιν Κορ, όπου εκει έγινε ένας διαλογισμός με τα κρυστάλλινα κρανία...Κόντεψα να πάθω συγκοπή...Γιατί αυτό που είχα οραματιστει, όταν ήμουν πιτσιρίκα, τελικά δεν ήταν φαντασία μου...

Τίποτα δεν ήταν φαντασία...!!! :)
Τώρα το ξέρω...τότε όμως... :!:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
yannis
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Δημοσίευση από yannis »

ΕΝΟΕΙΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΙ Η ΣΟΥΚΡΑ?
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι, Γιάννη, αλλά αυτό είναι μια απομίμηση...
Δεν είναι αυθεντικό.
΄Ομως θυμάσαι πόσο με ελκυε?
΄Εχω πει στην Κόσα να μου φέρει από την Βραζιλία.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
yannis
Δημοσιεύσεις: 622
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 8:46 pm
Τοποθεσία: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Δημοσίευση από yannis »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΣΤΗ ΣΕΛΙΑ
ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΒΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΕΚΕΙ
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΠΟΣΗ ΑΓΑΠΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:) Α, ευχαριστώ πολύ πολύ...
Στην Αγγλία, στον Χάρυ Ντας, δεν βρήκαμε άκρη...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Δειτε εδω http://www.blackstate.gr/Crystal.htm ενα κρυσταλλινο κρανιο :)

Οποιος επικοινωνησει μαζι του να μας το πει 8)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θέλεις να στο πω τώρα Σκαπάνέα, ή ιδιαιτέρως? :)

Τα κρυστάλλινα κρανία δεν είναι μέσα επικοινωνίας, αλλά φύλακες της γνώσης...που χρειάζονται οι άνθρωποι για να "αναβαθμίσουν" την φύση τους, όπως προβλέπει η "συμφωνία" του θεϊκού σχεδίου...
΄Οποιος μπορέσει να την "αποκρυπτογραφήσει" βέβαια...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Και εδω http://www.myhoroscope.gr/2829-post1.html αλλο ενα
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε:Θέλεις να στο πω τώρα Σκαπάνέα, ή ιδιαιτέρως? :)

Τα κρυστάλλινα κρανία δεν είναι μέσα επικοινωνίας, αλλά φύλακες της γνώσης...που χρειάζονται οι άνθρωποι για να "αναβαθμίσουν" την φύση τους, όπως προβλέπει η "συμφωνία" του θεϊκού σχεδίου...
΄Οποιος μπορέσει να την "αποκρυπτογραφήσει" βέβαια...
Και εγω τι ειπα Βασω; :shock:

Ειπα κατι διαφορετικο; 8)

Οχι αν ειπα κατι αλλο να μου το πεις... :)

Τι εννοεις οποιος μπορεσει να την αποκρυπτογραφησει;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Α, η γνώση μπορεί τώρα να δίνεται απλόχερα, αλλά λίγοι μπορούν να την αποκρυπτογραφήσουν...

Η ανώτερη φύση του ανθρώπου χρειάζεται πρώτα να αποκρυπτογραφήσει την ανθρώπινη, και αυτό μόνο με αποχή από οτιδήποτε πρότυπο μπορεί να το πετύχει...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

και αυτό μόνο με αποχή από οτιδήποτε πρότυπο μπορεί να το πετύχει...
Δουλειάαααααααααααααααααα
Πολυ δουλειααααααααααα!!!!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Είμαι πολυ χαρούμενη...

έφτασε, επιτέλους, στα χέρια μου ένα "κρυστάλλινο κρανίο".... :D :D

κοιμήθηκα μαζί του, χαχαχαχα!!!

Περίμενα πολλά χρόνια γι' αυτό... :D

Χρυσουλίτσα, σ' ευχαριστώ...!!!

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Να περασουμε να το "δουμε" κι εμεις ;

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”