Αστρική Προβολή

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ισως να τρέφονται από της ανητικές σκεπτομορφές μας :-?
σκέψεις ............
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Συνήθως απ τον φόβο.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Συμφωνώ @};-
ο φόβος είναι τελικά ο χειρότερος μας εχθρός.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

παιδιά χαλαρώστε, δεν είναι τόσο μεγάλη απειλη οι αστρικές οντότητες...Απειλή είναι οι δικοί μας φόβοι...

΄Οταν φοβάσαι παγώνει το αίμα σου κυριολεκτικά και οι λειτουργίες των οργάνων δυσχεραίνουν, λόγω του τεταμένου νευρικού συστήματος. Οπότε ούτε να κουνηθείς μπορείς, ούτε να φωνάξεις!
Αυτό δεν μπορούσαν να το εξηγήσουν παλαιότερα και το ονόμασαν μόρα!
Με την Λογική (όπως βλέπετε το έχω με κεφαλαίο) όλα τα μυστήρια λύνονται...Και με την Αγάπη προστατεύεσαι και από τον φόβο...

Μόνοι μας γινόμαστε δέσμιοι των "δαιμόνων", που είναι οι φόβοι μας!

Τίποτα, στην ουσία, δεν μπορεί να μας βλάψει, όταν μέσα μας είναι αφυπνισμένο το Πνεύμα μας!

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Oκ αντε να το δεχτω οτι απο τον φοβο παγωνουμε αλλα βρε βασουλα οταν εισαι σε φαση πληρως χαλαρωσης χωρις καν ιχνος φοβου και σου τυχαινει αυτο που δεν μπορεις να βγαλεις αχνα ουτε ανασα πως μπορεις να το ονομασεις :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καμιά φορά Τασούλη δεν υπάρχει λόγος να φοβόμαστε και όμως φοβόμαστε...

Θέλω να πω ότι δεν υπάρχει εμφανής αιτία...Κρυφή πάντα υπάρχει και το συναίσθημα δεν το παίρνεις είδηση όταν δρα ασυνείδητα...

Αποκλείεται να είσαι χαλαρός και να μην μπορείς να κουνηθείς! Το "χαλαρός" είναι μόνο με βάση κάποια δεδομένα που γνωρίζεις, υπάρχουν όμως άλλα τόσα που δεν γνωρίζεις και επηρεάζουν το νευρικό σου σύστημα μέσω της αστρικής ύλης...

Εκείνη την ώρα, χωρίς να γνωρίζεις και γιατί, το αίμα παγώνει...Και μετά είσαι πολυ ευάλωτος στις φαντασιώσεις, στην δική σου πραγματικότητα...

Από το καιρό που ένιωσα τι γίνεται, που γνώρισα τον Εαυτό μου συνειδητό και ασυνείδητο, τελείωσαν όλα αυτά...
Ο φοβος υπάρχει μόνο σαν λειτουργία αυτοπροστασίας και όχι άμυνας, επίθεσης ή ακινητοποίησης...Μεγάλο πράγμα η ουσία της Αγάπης, Τασουλη!

:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δεν ξερω αν κανει παιχνιδια η φαντασια αλλα οποτε ειχα χεστει απο τον φοβο μου ποτε δεν ειδα η ενιωσα κατι.. :-?
Με εχει πιασει συνηθως σε ασχετες στιγμες.
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Καταλαβαίνω τι θέλει να πεί ο Τασούλης είναι η φάση που νιώθεις οτι σε κρατάει κάτι που δεν βλέπεις αλλά σε αφήνει παράλυτο τελείως.

Είναι αυτό που είπα πιο πάνω,άν και εγώ τις επισκέψεις τις είχα όλο και πιο έντονα όσο αμολιόμουν να μάθω κάποια πράγματα και απο ότι κατάλαβα,τους ενοχλούσε...αυτό.

Βάσω όχι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα και πράγματι όταν
αφήνεις τους φόβους στην άκρη και πιστευεις δυνατά τίποτα δεν μπορεί να σε αγγίξει...είχα φτάσει σε σημείο όταν ερχόντουσαν τα βράδια να αρχίζω τα μπινελίκια.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτό που ξέρω από την δική μου εμπειρία είναι ότι ο άγγελος και ο δαίμονας είναι μέσα μας. Τον έναν τον πιστεύουμε ιδεατά, τον άλλον τον αγνοούμε και έτσι δρα ανενόχλητα μέσα από το νευρικό μας σύστημα, που είναι ενωμένο με το αστρικό μας σώμα, μέσω του αιθερικού...

Αν μαζέψω τα συμβάντα που δημιουργεί αυτό ο ασυνείδητος δαίμονας και έρχονται σαν συμπτώσεις στην καθημερινότητά μας, θα γεμίσω 10 τόμους...

Ο Ανώτερος Εαυτός μας, η Αγάπη και η Πίστη είναι η δυναμική για να αναπτυχθεί η Θέληση και η Δύναμη μέσα στον άνθρωπο. Η γνώση υπάρχει μέσα μας, αλλά κανείς δεν ερευνά με βάση αυτό το δεδομένο...Συνήθως αναζητούμε γνώση από έξω!

Ο δάσκαλός μου μού είχε πει "άδειασε τώρα, για να βρεις το γεμάτο"
εννοώντας ότι οι αναζητήσεις μου έπρεπε να στραφουν πια προς τα μέσα...
Η διανοητική εργασία είναι σημαντική μεν, αλλά δυστυχώς προκαλεί και σύγχυση, γιατί στον εσωτερικό δρόμο, αυτό που μετράει περισσότερο είναι το θάρρος να εμπειριώσουμε τον Εαυτό μας!

:x :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Για το θέμα της μόρας, μου έχει πει γιατρός πως συμβαίνει όταν, ουσιαστικά έχουμε ξυπνήσει νοητικά αλλά το σώμα μας ακόμα κοιμάται, και αυτό γίνεται γιατί μπλοκάρει προσωρινά ο νωτιαίος μυελός, οπότε έχουμε συνείδηση του ότι ξυπνήσαμε αλλά σωματικά δεν μπορούμε να κινηθούμε ή να μιλήσουμε. Αυτό είναι το κομμάτι του πρακτικού, τώρα η αιτία μπορεί κάλλιστα να είναι ο φόβος όπως λέει η Βάσω. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: Ο Ανώτερος Εαυτός μας, η Αγάπη και η Πίστη είναι η δυναμική για να αναπτυχθεί η Θέληση και η Δύναμη μέσα στον άνθρωπο. Η γνώση υπάρχει μέσα μας, αλλά κανείς δεν ερευνά με βάση αυτό το δεδομένο...Συνήθως αναζητούμε γνώση από έξω!

Ο δάσκαλός μου μού είχε πει "άδειασε τώρα, για να βρεις το γεμάτο"
εννοώντας ότι οι αναζητήσεις μου έπρεπε να στραφουν πια προς τα μέσα...
Η διανοητική εργασία είναι σημαντική μεν, αλλά δυστυχώς προκαλεί και σύγχυση, γιατί στον εσωτερικό δρόμο, αυτό που μετράει περισσότερο είναι το θάρρος να εμπειριώσουμε τον Εαυτό μας!

:x :x :x :x :x :x
@};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

VasilisM έγραψε:Για το θέμα της μόρας, μου έχει πει γιατρός πως συμβαίνει όταν, ουσιαστικά έχουμε ξυπνήσει νοητικά αλλά το σώμα μας ακόμα κοιμάται, και αυτό γίνεται γιατί μπλοκάρει προσωρινά ο νωτιαίος μυελός, οπότε έχουμε συνείδηση του ότι ξυπνήσαμε αλλά σωματικά δεν μπορούμε να κινηθούμε ή να μιλήσουμε. Αυτό είναι το κομμάτι του πρακτικού, τώρα η αιτία μπορεί κάλλιστα να είναι ο φόβος όπως λέει η Βάσω. @};-
Καλα οι γιατροι και οι επιστημονες δεν προκειται ποτε να παραδεχτουν κατι απο τα αορατα πεδια σε καμια περιπτωση ομως. :D
Ακομα και τον ερωτα τον εχουν περιγραψει επιστημονικα οτι γινονται καποιες χημικες εκρισεις και αυτο ειναι ολο που μας κανει και αισθανομαστε ετσι. >:\
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Συμφωνώ και εγώ με τον Τασούλη :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Darksoul έγραψε:Καταλαβαίνω τι θέλει να πεί ο Τασούλης είναι η φάση που νιώθεις οτι σε κρατάει κάτι που δεν βλέπεις αλλά σε αφήνει παράλυτο τελείως.

Είναι αυτό που είπα πιο πάνω,άν και εγώ τις επισκέψεις τις είχα όλο και πιο έντονα όσο αμολιόμουν να μάθω κάποια πράγματα και απο ότι κατάλαβα,τους ενοχλούσε...αυτό.

Βάσω όχι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα και πράγματι όταν
αφήνεις τους φόβους στην άκρη και πιστευεις δυνατά τίποτα δεν μπορεί να σε αγγίξει...είχα φτάσει σε σημείο όταν ερχόντουσαν τα βράδια να αρχίζω τα μπινελίκια.
Το τελευταιο που ειπες το επαθα στις αρχες με το ρεικι,μια νυχτα παλι πηγα να νιωσω το συναισθημα,ριγος οτι κατι ερχεται και ειπα απο μεσα μου ουστ φυγε δεν εχω ορεξη παλι για τετοια και σταματησε :-o :))
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-ss :-ss :-ss :-ss ευτυχώς τέτοιες εμπειρίες δεν έχω.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”