Κινηματογράφος.

Κινηματογράφος, θέατρο, παραστάσεις
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Απο την στιγμη που θα ήξερα ότι υπαρχει αυτή η κάψουλα θα την έπαιρνα..
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και εγώ Ηλία μου!

Το έκανα ήδη! Και πραγματικά "πάλεψα" με το εγώ και με τις ψευδαισθήσεις του! Και αυτή η πάλη είχε πολύ "πόνο". Θέλει κουράγιο, αλλά και αφοσίωση... και υπομονή!

Το έκανα σε μια στιγμή της ζωής μου που δεν είχα επίγνωση της ευτυχίας και της ολοκλήρωσης. Και αυτό ήταν για μένα το πιο σημαντικό! Γιατί αν ξέρεις, σίγουρα την παίρνεις...

Χαίρομαι όταν νέοι άνθρωποι αποφασίζουν, χωρίς να ξέρουν!
Αυτό σημαίνει ότι πάμε καλά...

Αισιοδοξία ότι κάποια στιγμή δεν θα μιλάμε απλά για την ενότητα, την αγάπη και την ειρήνη, αλλά θα τις βιώνουμε κιόλας! Και αυτήν την στιγμή την περιμένω με αγάπη...Και γνωρίζω ήδη ότι θα έρθει!
Οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Σήμερα το βράδυ στις 9:00 στο MEGA, ο Σύλλογος Ελπίδα κάνει μια εκστρατεία για τα παιδιά που πολεμούν τον καρκίνο. Θα παραστούν προσωπικότητες από τον πολιτικό, πολιτιστικό, καλλιτεχνικό και αθλητικό χώρο. Όλοι μπορούμε να βοηθήσουμε στέλνοντας ένα μήνυμα… δεν κοστίζει τίποτα, μόνο την αγάπη μας.
:P
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΛΟΓΚΑΝ ΤΟΥΣ...."ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!"
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Να σας υπενθυμίσω οτι την Πέμπτη 10 Μαίου κάνει πρεμιέρα το Alter Ego με το Σάκη Ρουβά... Όχι μην τρέξετε, γιατί δεν θα βρείτε εισιτήρια... την άλλη βδομάδα!! :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Deodonus έγραψε:Για το "Τί στο μπιιιπ ξέρουμε", έχω ακούσει τα χειρότερα από άνθρωπο που ασχολείται σοβαρά με την Φυσική. Εχώ πολύ μεγάλες αμφιβολίες για το κατά πόσο η επιστήμη λέει όλα αυτά που λέει η ταινία (παρεπιπτόντως, η εγκιρώτητα του πειράματος με το νερό που δείχνει, αμφισβητήται πολύ έντονα, καθώς ο τρόπος που έγινε δεν πληρούσε όλα τα κριτήρια για να είναι επιστημονικός). Μου άφισε λοιπόν μία ωραία αίσθηση, αλλά το πήρα πιο πολύ ως "παραμυθάκι" παρά ως πραγματικότητα (παρ'όλο που αρκετά από αυτά που λέει με βρίσκουνε σύμφωνο).
Ποιος είναι αυτος που θα κρινει το ποιος ασχολειται "σοβαρά" ή μη σοβαρά με την επιστήμη του;Και ο Δ.Νανόπουλος ασχολείται σοβαρά με την κβαντική φυσική και ειναι παγκοσμίως αναγνωρισμενος......ποιος άρραγε μπορει να κρίνει και γιατί;

Μου άφισε λοιπόν μία ωραία αίσθηση, αλλά το πήρα πιο πολύ ως "παραμυθάκι" παρά ως πραγματικότητα (παρ'όλο που αρκετά από αυτά που λέει με βρίσκουνε σύμφωνο
Αν θες δωσε σημασία σε αυτο που λες .....αν και συμφωνείς σε αρκετά το πηρες ως παραμυθάκι..........
Αν ήταν πραγματικότητα τι θα συνεβαινε αρραγε....;
Πολλα της επιστημης ηταν παραμυθια πριν αποδειχθουν αληθινά.
Η αλλαγη του τρόπου σκεψης εκαναν στην πρωταγωνίστρια να μην εχει αναγκη απο τα "χαπια"της ..........το αμφισβητείς;
Αμφισβητείς ότι η σκεψη είναι ενέργεια;
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Αυτό που έχω να πώ εγώ είναι ότι ο καθένας έχει τις απόψεις του και τα γούστα του στις ταινίες.. από εκεί και πέρα σε κάποιους αρέσουν κάποια έργα σε άλλους όχι.. ας εκφράζουμε τις απόψεις μας αλλα να μην κρίνουμε τους άλλους για τις αποψεις τους..
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Την άποψή μου υποστήριξα και δεν άσκησα κριτική πως θα μπορουσα άλλωστε,δεν υπαρχει λογος μεσα μου.Απλά διαφοροποιήθηκα και μαλιστα θεωρώντας υποχρέωση να το κάνω γιατί εκεί έχει αξία η άποψη,στην διαφοροποίηση κι όχι στην ταύτιση.
Αχ μαλλον ειμαι πολυ μεγαλη βρε παιδια...........και σε αλλο μηκος!
Συγνώμη αν εκφραζω τις αποψεις μου,το κάνω απο καρδιας χωρις διαθεση ασκησης κριτικής απλά γιατι δεν το έχω ανάγκη πλεον.Αν όμως ετσι εκλαμβανεται.....δεν ειναι δικό μου.
Με αγαπη!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν θες δωσε σημασία σε αυτο που λες .....αν και συμφωνείς σε αρκετά το πηρες ως παραμυθάκι..........
Αν ήταν πραγματικότητα τι θα συνεβαινε αρραγε....;
Ο προβληματισμός είναι η αρχή της αναζήτησης!

Εγώ σ' ευχαριστώ πάντως, γιατί πολλές φορές κάνουμε κάτι μηχανικά. Δεν αξιολογούμε σε βάθος...

Και έρχεται κάποιος την συγκεκριμένη στιγμή, για να μας δείξει και μια άλλη οπτική...

Γι' αυτό άλλωστε είμαστε εδώ.

Ο Γαλιλαίος έλεγε "η γη γυρίζει"
και όλοι τον έλεγαν ασεβή...

μέχρι που αναγκάστηκε να πει "εντάξει ρε παιδιά, αφού έτσι το θέλετε...δεν γυρίζει"

ΟΜΩΣ ΓΥΡΙΖΕΙ!!!

:D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

:D Γυρίζει όπως κι αλλα τοσα γύρω μας,που δεν κατανοούμε ακόμα!
Εγω σε ευχαριστω.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ταινίες πού μπορείτε να δείτε...


Ζωή σαν Τριαντάφυλλο
LA VIE EN ROSE
H συναρπαστική βιογραφία μιας από τις μεγαλύτερες φωνές του αιώνα μας, της Εντίθ Πιαφ: από τις φτωχογειτονιές του Παρισιού, όπου μεγάλωσε και ξεκίνησε την πορεία της στο τραγούδι, έως την απόλυτη αναγνώριση και την τραγική της μοίρα πολλές δεκαετίες μετά. Στον πρωταγωνιστικό ρόλο η συγκλονιστική Μαριόν Κοτιγιάρ.
Τα πρώτα χρόνια της φτώχειας, η διαδρομή από την Μπελβίλ στη Νέα Υόρκη, η άνοδος και η δόξα, οι παθιασμένες ερωτικές σχέσεις της, όπως αυτή με τον Ζαν Κοκτό, οι μακρόχρονες και έντονες φιλίες της, όπως αυτή με την Μάρλεν Ντίτριχ, χρωματίζουν το πορτρέτο μιας μεγάλης καλλιτέχνιδας, της Εντίθ Πιαφ που το όνομά της είναι συνώνυμο του πάθους.


HALF NELSON
Κοινωνική 2006 (Έγχρ.) Διάρκεια: 106'
Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Ράιαν Φλεκ, με τους: Ράιαν Γκόσλινγκ, Σαρίκα Επς, 'Αντονι Μακί
Ο Νταν, ένας ιδεολόγος καθηγητής Ιστορίας σε γυμνάσιο του Μπρούκλιν, διδάσκει "ανορθόδοξα", χρησιμοποιώντας τους μηχανισμούς της διαλεκτικής. Στην προσωπική του ζωή είναι χαμένος μεταξύ απραξίας και ναρκωτικών, ενώ αναπτύσσει μια ιδιαίτερη σχέση με μια μαύρη 14χρονη μαθήτριά του.


ΜΙΑ ΜΕΛΙΣΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ
Κωμωδία 2006 (Έγχρ.) Διάρκεια: 95'
Ελληνική ταινία σε σκηνοθεσία Θοδωρή Αθερίδη , με τους: Θοδωρή Αθερίδη, Σμαράγδα Καρύδη, Αντώνη Λουδάρο, Βίκυ Βολιώτη
Ο Χάρης καταφθάνει σε μια ειδυλλιακή απομονωμένη παραλία με τρεις γυναίκες· τη σύζυγό του, την γερμανίδα ετεροθαλή αδελφή του και την ερωμένη του που παριστάνει την κωφάλαλη. Όταν ξαφνικά τον τσιμπάει μέλισσα, πρήζεται κι εμφανίζεται ο "άλλος του εαυτός", εκείνος που προκαλεί διαρκώς την συνείδησή του.



Ο MR BEAN ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ
MR. BEAN'S HOLIDAY Κωμωδία 2007 (Έγχρ.) Διάρκεια: 90'
Αγγλική ταινία σε σκηνοθεσία Στιβ Μπέντελακ, με τους: Ρόουαν 'Ατκινσον, Γουίλεμ Νταφόε, Έμα ντε Κον
Ο Μr Bean κερδίζει σε λοταρία μία εβδομάδα διακοπών στη νότια Γαλλία. Στην αρχή του ταξιδιού του, όμως, θα χάσει τη βαλίτσα, τα λεφτά και το διαβατήριό του, ενώ θα κατηγορηθεί και για την απαγωγή του μικρού γιου ενός διάσημου σκηνοθέτη.


ΟΙ ΧΑΡΛΕΑΔΕΣ
WILD HOGS Κωμωδία 2007 (Έγχρ.) Διάρκεια: 100'
Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Γουόλτ Μπέκερ, με τους: Τζον Τραβόλτα, Τιμ 'Αλεν, Μάρτιν Λόρενς, Γουίλιαμ Μέισι
Τέσσερις φίλοι στα πρόθυρα κρίσης της μέσης ηλικίας αποφασίζουν να φύγουν για ταξίδι καβάλα στις Harley Davidson τους. Στο δρόμο, όμως, θα συναντήσουν μερικά απρόβλεπτα προβλήματα, ανάμεσά τους και μια επικίνδυνη συμμορία μηχανόβιων.

SUNSHINE
Επιστ. φαντασίας 2007 (Έγχρ.) Διάρκεια: 108'
Αγγλική ταινία σε σκηνοθεσία Ντάνι Μπόιλ, με τους: Κίλιαν Μέρφι, Κρις Έβανς, Ρόουζ Μπερν, Μισέλ Γεό
Το έτος 2057 ο ήλιος πεθαίνει και μαζί του κινδυνεύει να πεθάνει και η ανθρώπινη ζωή. Μια ομάδα αστροναυτών-ερευνητών σπεύδουν με το διαστημόπλοιο Ίκαρους ΙΙ να εκτελέσουν μια εξαιρετικά επικίνδυνη αποστολή· να εμφυσήσουν ζωή στον ήλιο μέσω μιας πολύπλοκης βόμβας.


ΒΑΜΜΕΝΟ ΠΕΠΛΟ
PAINTED VEIL Εποχής 2006 (Έγχρ.) Διάρκεια: 125 '
Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Τζον Κάραν, με τους: Ναόμι Γουότς, Έντουαρντ Νόρτον, Λιβ Σράιμπερ
Στην Αγγλία του 1920 η αριστοκρατικής καταγωγής Κίτι παντρεύεται ένα γιατρό και μετακομίζουν μαζί στην Κίνα. Σύντομα εκείνος ανακαλύπτει ότι τον απατά και, για να την εκδικηθεί, την παίρνει μαζί του σε ένα απομονωμένο χωριό όπου έχει ξεσπάσει επιδημία χολέρας.


Η ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ ΕΝΟΣ ΞΕΝΟΥ
PERFECT STRANGER Θρίλερ 2007 (Έγχρ.) Διάρκεια: 109'
Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Τζέιμς Φόλεϊ, με τους: Χάλι Μπέρι, Μπρους Γουίλις, Τζιοβάνι Ριμπίζι
Στην προσπάθειά της να εντοπίσει τον δολοφόνο της φίλης της, μια ρεπόρτερ προσπαμβάνεται σε μεγάλη διαφημιστική εταιρία και φλερτάρει με το ύποπτο αφεντικό της προσπαθώντας να τον παγιδεύσει. Είναι όμως αυτός ο ένοχος;


ΟΙ ΔΕΚΑ ΠΛΗΓΕΣ
THE REAPING Θρίλερ 2007 (Έγχρ.) Διάρκεια: 96'
Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Στίβεν Χόπκινς, με τους: Χίλαρι Σουόνκ, Ντέιβιντ Μόρισεϊ, Στίβεν Ρία, Ίντρις Έλμπα
Μία πρώην ιεραπόστολος και τώρα άθεη καθηγήτρια πανεπιστημίου αναλαμβάνει να εξετάσει μια σειρά από ανεξήγητα φαινόμενα που συμβαίνουν σε μια αμερικανική κωμόπολη και παραπέμπουν στις δέκα πληγές του Φαραώ.


ΤΟ ΝΕΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙ
THE DEAD GIRL Θρίλερ 2006 (Εγχρ.) Διάρκεια: 85'
Αμερικανική ταινία σε σκηνοθεσία Κάρεν Μόνκριφ, με τους: Τόνι Κολέτ, Ρόουζ Μπερν, Μάρσια Γκέι Χάρντεν, Μπρίτανι Μέρφι
Μια νεαρή κοπέλα βρίσκεται νεκρή κι εγκαταλελειμμένη σ' ένα χωράφι. Οι ζωές όσων σχετίζονται μαζί της αποκαλύπτουν μια αθέατη καθημερινότητα στα προάστια του Λος 'Αντζελες.


ΟΙ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ
DAS LEBEN DER ANDEREN Σινεφίλ 2006 (Έγχρ.) Διάρκεια: 137'
Γερμανική ταινία σε σκηνοθεσία Φλόριαν Χένκελ φον Ντόνερσμαρκ, με τους: Ούλριχ Μίχε, Μαρτίνα Γκέντεκ, Σεμπάστιαν Κοχ, Ούλριχ Τούκουρ
Το 1984 στο Ανατολικό Βερολίνο, ο αξιωματούχος της Στάζι Γκερντ Βίσλερ διατάσσεται να παρακολουθεί το διαμέρισμα ενός διάσημου ζευγαριού καλλιτεχνών. Καθώς, όμως, συνεχίζεται η παρακολούθηση, αρχίζει να επεμβαίνει διακριτικά στη ζωή τους, κάτι που έχει επιπτώσεις και στη δική του. Βραβείο καλύτερης ευρωπαϊκής ταινίας 2006.


ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ
LA TOURNEUSE DE PAGES Σινεφίλ 2006 (Έγχρ.) Διάρκεια: 88'
Γαλλική ταινία σε σκηνοθεσία Ντενί Ντερκούρ , με τους: Ντεμπορά Φρανσουά, Κατρίν Φρο, Πασκάλ Γκρεγκορί
Η δεκάχρονη Μελανί αποτυγχάνει στις εξετάσεις πιάνου στο Ωδείο χάρη στην επιπόλαιη συμπεριφορά της προέδρου της κριτκής επιτροπής, Αριάν Φουσεκούρ. Δέκα χρόνια αργότερα, προσλαμβάνεται στο σπίτι της Αριάν ως μπέιμπι σίτερ, αλλά προάγεται σε βοηθό της για να τις γυρίζει τις παρτιτούρες του πιάνου. Η Μελανί όμως δεν έχει ξεχάσει.


nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Η τριλογία του Μάτριξ είναι η αγαπημένη μου (ειδικά το 3).
Προτείνω ανεπιφύλακτα την αγαπημένη κινέζικη "Hero" του Ζανγκ Γιμού αν θυμαμαι καλά,για όσους τους αρέσει η ανατολική φιλοσοφία εσωτερισμού,οι πολεμικές τέχνες αλλά και ο...έρωτας!
Το "Chocolat" για όσους θέλουν να θυμηθούν το...παιχνίδι της ζωής.
Το "Σινεμά ο παράδεισος" κλασσικό πια κι αγαπημένο με καταπληκτική μουσική του Ε.Μορικόνε.
Τέλος το συγκλονιστικό και ανθρώπινο "Οι ζωές των άλλων" (για να μην ξεχνάμε οι νεότεροι).
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ο κανονικός τίτλος της ταινίας που λες Νίκο (Ηero) είναι Ying xiong
Με αυτό τον Τίτλο έγινε η παραγωγή αλλα άλλαξε για να είναι κατανοητός απο όλους..


Ying xiong (2002)

Ηθοποιοί: ΤΖΕΤ ΛΙ , ΤΟΝΙ ΛΙΟΥΝΓΚ , ΜΑΓΚΙ ΤΣΙΟΥΝΓΚ

Είδος ταινίας: ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ


Περίληψη

Ήταν μία εποχή ανδρείας, πάθους και χαμένής αγάπης... Σε μια μακρινή χώρα, διχασμένη από τον πόλεμο, τρεις δολοφόνοι συνωμοτούν την τέλεια πλεκτάνη, δύο εραστές μοιράζονται έναν ιερό όρκο, ένας φιλόδοξος βασιλιάς σχεδιάζει να κατακτήσει τον κόσμο. Και ένας άντρας στέκεται στο δρόμο τους.


..........................................................................................................

CHOCOLAT


Σκηνοθεσία: ΛΑΣΕ ΧΑΛΣΤΟΡΜ

Ηθοποιοί: ΖΙΛΙΕΤ ΜΠΙΝΟΣ , ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ , ΤΖΟΥΝΤΙ ΝΤΕΝΤΣ , ΑΛΦΡΕΝΤ ΜΟΛΙΝΑ , ΛΕΝΑ ΟΛΙΝ , ΚΑΡΙ ΑΝ ΜΟΣ

Είδος ταινίας: ΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ


Περίληψη

Η ταινία CHOCOLAT είναι μια κωμική ιστορία, σχετικά με το πώς οι χαρές της ζωής μπορούν να αλλάξουν έναν άνθρωπο, μια σχέση, μια πόλη. Η ιστορία αναφέρεται στους πειρασμούς, την απομόνωση και τις λυτρωτικές δυνάμεις των αισθήσεων. Είναι μια κομεντί για τον πόλεμο που ξεσπά σε μια μικρή πόλη, πυροδοτούμενος από τα πάθη και τους φόβους που προκαλεί ο ερχομός ενός μυστηριώδους μαγαζιού με σοκολάτες.

Όλα άρχισαν στο παραδοσιακό γαλλικό χωριό Λανσκνέ, όπου η ζωή έχει μείνει απαράλλαχτη τα τελευταία 100 χρόνια. Όμως, ο άνεμος της αλλαγής φέρνει σ' αυτήν τη, φαινομενικά ήσυχη, πόλη, την Βιάν Ροσέ (ΖΥΛΙΕΤ ΜΠΙΝΟΣ) και την κόρη της Ανούκ (ΒΙΚΤΟΥΑΡ ΘΙΒΙΖΟΛ). Η Βιάν, είναι μια ξένη που ανοίγει ένα μαγαζί με σοκολάτες, γεμάτο με τα πιο ακαταμάχητα γλυκίσματα που ξυπνούν τις κρυφές ορέξεις των κατοίκων της πόλης. Η μαγική της, όμως, ικανότητα να κατανοεί τους προσωπικούς πόθους των κατοίκων και να τους ικανοποιεί με το κατάλληλο γλύκισμα, σιγά σιγά πείθει ορισμένους να αφεθούν στους πειρασμούς της.
Σύντομα η Βιάν γίνεται γνωστή και δημιουργεί έναν εχθρό. Τον ευγενή της περιοχής, Κόμη του Ρενό (ΑΛΦΡΕΝΤ ΜΟΛΙΝΑ). Ο Ρενό είναι πεπεισμένος, ότι οι ακριβές σοκολάτες της Βιάν θα φέρουν τα πάνω κάτω στην πόλη και θα υπονομεύσουν τους αυστηρούς κώδικες ηθικής. Η εχθρότητα αυτή μετατρέπεται σε αντιπαράθεση μεταξύ αυτών που δεν θα αλλάξουν τίποτα στη ζωή τους και αυτών που θα απολαύσουν τη γεύση της ελευθερίας που μόλις ανακάλυψαν.
Με το χρόνο, η Βιάν αρχίζει να επηρεάζει τους κατοίκους του χωριού, μαζί και την εβδομηντάχρονη και προοδευτική Αρμάντ (ΤΖΟΥΝΤΙ ΝΤΕΝΤΣ) και τη χωρισμένη κόρη της Καρολίν (ΚΑΡΙ-ΑΝ ΜΟΣ), τη βασανισμένη Ζοζεφίν Μουσκά (ΛΕΝΑ ΟΛΙΝ) και το Βρετανό άντρα της Σερζ (ΠΙΤΕΡ ΣΤΟΡΜΑΡΕ), καθώς και τον ταξιδιώτη Ρου (ΤΖΟΝΙ ΝΤΕΠ), που ξυπνά τη μυστική επιθυμία της ίδιας της Βιάν να ανήκει σε κάποιον.
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Καλά, αγαπητέ Ηλία, συλλογή κάνεις από τις ταινίες και ξέρεις τις υποθέσεις??? :lol: Με εξέπληξες! :)
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Βασικααααά.. εεε έχω μια συλογη.. αλλα τις υποθέσεις μπορεί ο καθένας να τις βρει απο διάφορα σιτε στο Internet ειτε Ελληνικα είτε ξένα...

Επιστροφή στο “ΘΕΑΜΑΤΑ”