Το Μυστικο ( the secret )

Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Συμφωνω και με τις δυο σας... @};-
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

aetos έγραψε:
Ακόμα κι ότι είμαι σε αυτό το φόρουμ μαζί σας ειναι για μένα αφθονία!!! Ομως προηγήθηκε η αφθονία άλλων επιλογων που μου γνώρισαν το ρέικι έστω και μέσω ακατάλληλων προσώπων, που με κινητοποίησαν να ελπίζω πως θα βρώ σύντομα κάτι καλύτερο και πάει λέγοντας!!!
Αυτο το καταθέτω κι εγω με την διαφορά οτι με τον καιρό κατανοήσα και εχω αγαπησει ολους οσους με εχουν συντροφευσει στα ταξίδια μου....ως τωρα.
Ομως τα πιο απιστευτα δρομολόγια τα εχω κανει εδω με αυτη την παρέα....αγκαλιά με ολο το σύμπαν ..τους αγγελους και τα παιχνιδια μας ..... >:d<
:-D :-D :-D :-D :x @};- >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

aetos έγραψε:
Ακόμα κι ότι είμαι σε αυτό το φόρουμ μαζί σας ειναι για μένα αφθονία!!! Ομως προηγήθηκε η αφθονία άλλων επιλογων που μου γνώρισαν το ρέικι έστω και μέσω ακατάλληλων προσώπων, που με κινητοποίησαν να ελπίζω πως θα βρώ σύντομα κάτι καλύτερο και πάει λέγοντας!!!
Αυτο το καταθέτω κι εγω με την διαφορά οτι με τον καιρό κατανοήσα και εχω αγαπησει ολους οσους με εχουν συντροφευσει στα ταξίδια μου....ως τωρα.
Ομως τα πιο απιστευτα δρομολόγια τα εχω κανει εδω με αυτη την παρέα....αγκαλιά με ολο το σύμπαν ..τους αγγελους και τα παιχνιδια μας ..... >:d<
κι εγώ το καταθέτω >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Elisavet έγραψε:
aetos έγραψε:
Ακόμα κι ότι είμαι σε αυτό το φόρουμ μαζί σας ειναι για μένα αφθονία!!! Ομως προηγήθηκε η αφθονία άλλων επιλογων που μου γνώρισαν το ρέικι έστω και μέσω ακατάλληλων προσώπων, που με κινητοποίησαν να ελπίζω πως θα βρώ σύντομα κάτι καλύτερο και πάει λέγοντας!!!
Αυτο το καταθέτω κι εγω με την διαφορά οτι με τον καιρό κατανοήσα και εχω αγαπησει ολους οσους με εχουν συντροφευσει στα ταξίδια μου....ως τωρα.
Ομως τα πιο απιστευτα δρομολόγια τα εχω κανει εδω με αυτη την παρέα....αγκαλιά με ολο το σύμπαν ..τους αγγελους και τα παιχνιδια μας ..... >:d<
κι εγώ το καταθέτω >:d<
Βρε φιλενάδα αφού το καταθέτεις κι εσύ δεν μου λες και το μυστικό πως έβαλες εκεί μέσα την εικόνα του σκυλουρίνου σου; Θέλω να βάλω μια κι εγώ και δεν μπορώ όσο κι αν παιδεύομαι!!! :-D
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

σου έστειλα πμ ;)
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

ÊáôÜ ôç ãíþìç ìïõ ôüóï ôï íôïêéìáíôÝñ üóï êáé ôï âéâëßï åßíáé áðáñÜäåêôá. Ðñïóðáèïýí íá ðåñÜóïõí Ýíá ìÜëëïí óùóôü ìÞíõìá ìå Ýíáí óßãïõñá ëÜèïò ôñüðï.
Ãéá üóïõò äåí Ý÷ïõí äåé ôï íôïêéìáíôÝñ, áëëÜ êáé ãéá üóïõò ôï Ý÷ïõí äåé áëëÜ äåí ôï èõìïýíôáé, ðáñáèÝôù Ýíá áðüóðáóìá áðü ôï ðñþôï 5ëåðôï:
Ãéáôß íïìßæåôå ðùò ôï 1% ôçò áíèñùðüôçôáò êáôÝ÷åé ãýñù óôï 96% üëùí ôùí ÷ñçìÜôùí ðïõ õðÜñ÷ïõí ãéá íá êåñäçèïýí;
Íïìßæåôå åßíáé ôõ÷áßï;
Ï÷é, äåí åßíáé ôõ÷áßï.
¸÷åé ó÷åäéáóôåß íá åéíáé Ýôóé.
Áõôïß êáôáëáâáßíïõí êÜôé.
Êáôáëáâáßíïõí ôï ìõóôéêü.
Êáé åìåßò óáò ôï ãíùóôïðïéïýìå ôï ìõóôéêü áõôü.
Åßíáé ßóùò ç ðéï áíÞèéêç êáé ãåëïßá ðñïóÝããéóç ðïõ èá ìðïñïýóå íá êÜíåé óå Ýíá ôÝôïéï èÝìá.
Êáé äåí èá áíáöåñèþ êáí óôï ìÞíõìá "åõôõ÷ßá = õëéêÜ áãáèÜ" ðïõ ðåñíÜ..
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Και δεν θα αναφερθώ καν στο μήνυμα "ευτυχία = υλικά αγαθά" που περνά..
_________________

Μα αυτο θελει ναπερασει με ενα "εσωτεριστικο" λόγω της μοδος,τζογαδορικο τρόπο.
Πως πας στα "φρουτακια" πως παιζεις τζογο....παιξε το "μυστικο" και εγινες κι εσυ ενας αναμεσα σε οσους κατεχουν το 96% του πλουτου....
:-(
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Τον τελευταιο καιρό που παρατηρώ τις "αντι-σκέψεις" μου, αναγνώρισα τη ζημιά από το παρελθόν και τη χρηση των επικλήσεων που προσπαθούν να ΕΛΕΓΞΟΥΝ τη συγχρονικότητα , προκαλόύν το αντιθετο αποτέλεσμα , κεντριζοντας το ΦΟΒΟ και τη χειριστικη διάθεση που ελέγχει και τους τρίτους , και φτάνεις σε ένα σημείο αντι να κοιτάζεις μέσα σου και να δημιουργεις το μέλλον σου και τη ζωή συνειδητά, να παίζεις ρώσσικη ρουλέτα με το Συμπαν!!! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

SoulSeek έγραψε: Και δεν θα αναφερθώ καν στο μήνυμα "ευτυχία = υλικά αγαθά" που περνά..
Όπως το αντιλαμβάνεται ο κάθε ένας.
Το να υλοποιήσεις πράγματα δεν έχει κάτι το αρνητικό. Ότι και αν είναι....
Αρκεί να μην ξεφύγεις και χάσεις την ουσία.
Τώρα εμένα κάτι λέξεις όπως « έμενα δεν με νεάζει», «εγώ δεν θέλω τπτ» κ.τ.λ. Τα θεωρώ υποκρισία.
Όποιος δεν θέλει υλικά αγαθά και τα κρίνει και από πάνω δεν βλέπω τον λόγο να ζει σε πόλη... Θα μπορούσε να ζει στο ύπαιθρο... όχι σε χωριό, στην ερημιά.

Εγώ από το ντοκιμαντέρ δεν κατάλαβα ότι με ωθεί να γίνω το 96% ούτε ότι υλικά αγαθά = ευτυχία.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Θα συμφωνήσω μαζι σου Ευδαιμονια.
Μονο που λιγοι ειναι μεσα σε αυτον τον χωρο που επεξεργαζονται και την ουσια.
Αρα μιλαμε για οσους μη εχοντας καμια επαφή με ότι ακουμπα την εσωτεικότητα τους ξαφνικά ω του θαυματος ανακαλυπτουν το μυστικό.
ΕΠισης συμφωνω με την οποια υποκρισια περι αποστροφής της υλης.Κι αυτη ενεργεια ειναι!!! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Αρα μιλαμε για οσους μη εχοντας καμια επαφή με ότι ακουμπα την εσωτεικότητα τους ξαφνικά ω του θαυματος ανακαλυπτουν το μυστικό
Ναι εντάξει, αν το θέσουμε έτσι αυτό ισχύει για όλα τα βιβλία.
Από όσο ξέρω κανένα βιβλίο δεν αποτελεί την σωστή άποψη παρά μόνον του συγγραφέα ή την οπτική γωνια του συγγραφέα.
Τώρα αν κάποιος ότι διαβάζει το παίρνει και προσωπικά τι να πω.

Έχω διαβάσει ας πούμε 50 βιβλία στα οποία έχω βρει και στα 50 κάτι που μου κάνει και το κρατώ. Δεν θα κρατήσω όλα, ότι διάβασα, λίγα μόνο από το καθένα.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Απο το "κρατώ" μέχρι το βιώνω εχει μαι μικρη διαφορά! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Υποθετικά μιλώ, θέλω να πω ότι δεν παίρνουμε ότι διαβάζουμε ως κανόνα αλλά ως άποψη...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε:εκείνο το σημείο που μου άρεσε απο την ταινία είναι το κομμάτι της ευγνωμοσύνης και ότι ειναι πολύ όμορφο και ενισχυτικό να αφιερώνεις κάποια λεπτά της ημέρας ευγνωμονώντας την ομορφιά στη ζωή σου και στο περιβάλλον σου, είναι σαν να γεμιζεις φως και να φορτίζεσαι

η εμπειρία μου απο τις θετικές αιτήσεις και δηλώσεις ειναι ότι με το που τις καταθετείς αποτελούν και οι ίδιες μια πορεία εξελιξης μέχρι την υλοποίηση τους, ιδιαίτερα όταν δεν υλοποιούνται αμέσως αλλά καπου πιθανόν να μπλοκάρουν, αυτό το κάπου έιναι τελικά όλη η μαγεία γιατί σου δίνεται η ευκαιρία να ανακάλυψεις ποιο είναι αυτό το κάπου
εμενα ειναι το πρωτο βιβλιο τετοιου ειδουσ που διαβασα ,γιατι παλια διβαζα μονο λογοτεχνια και μου αρεσε το κομματι αυτο που αναφερει το φωτεινουλι πιο πανω.

@};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”