Παρεξήγηση σε ΑΤΜ Τράπεζας

Maria123
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 31 Ιαν 2024 11:59 pm

Παρεξήγηση σε ΑΤΜ Τράπεζας

Δημοσίευση από Maria123 »

Καλησπέρα, είμαι η Μαρία, 28 ετών.
Ήθελα να αναφέρω και να ζητήσω την άποψή σας για ένα σκηνικό που μου έτυχε προχθές στο Α.Τ.Μ μιας τράπεζας. Όταν ήρθε η σειρά μου, πήγα να βγάλω χρήματα. Πατώντας λοιπόν το ποσό, το μηχάνημα έβγαλε μήνυμα "Δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε". Τότε ασυναίσθητα γύρισα προς τα πίσω όπου ήταν 2 άτομα στην ουρά, ένας περίπου 40άρης και ένας περί τα 55-60...
Απευθύνθηκα προς τον νεότερο με κάτι τύπου "Ωχ, δε βγάζει χρήματα, τί να κάνω" κλπ. Αφού πιάσαμε κουβέντα με τον συγκεκριμένο μιλήσαμε 2 λεπτά, εκείνος μάλιστα μου έδωσε κάρτα του και φύγαμε προς διαφορετικές κατευθύνσεις.
Τότε, ήρθε ο άλλος που ήταν στην ουρά και μου είπε επί λέξη "Συγνώμη δεσποινίς, αλλά αυτό που κάνατε δεν ήταν καθόλου σωστό. Μιλούσατε με τον άλλον που ήταν στην ουρά και εμένα με αγνοήσατε επιδεικτικά. Θα έπρεπε να απευθύνεστε και σε εμένα μιλώντας και όχι να με έχετε εντελώς γραμμένο".
Αισθάνθηκα πολύ άβολα. Εγώ απ την πλευρά μου όντως κοιτούσα και μίλησα αποκλειστικά με τον πιο νέο άνδρα, ίσως γιατί τον αισθάνθηκα πιο κοντά ηλικιακά και πιο άνετα. Μπορώ σε ένα βαθμό να δεχτώ ότι ο συγκεκριμένος μεσήλικας ένιωσε απόρριψη από εμένα.
Δικαιολογείται αυτή η αντίδρασή του;
Έπρεπε να κάνω κάτι άλλο και να απευθυνθώ π.χ από κοινού και στους 2;
Λία_Μπτ
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 01 Φεβ 2024 6:04 pm

Re: Παρεξήγηση σε ΑΤΜ Τράπεζας

Δημοσίευση από Λία_Μπτ »

Καλά, τί πάει να πει ενοχλήθηκε? Δλδ αν εσένα σου άρεσε για Χ λόγο ο νεότερος ήσουν υποχρεωμένη να απευθυνθείς και στους 2 για να μή νιώσει παραγκωνισμένος ο μπάρμπας? :)) :)) :))
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Παρεξήγηση σε ΑΤΜ Τράπεζας

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτά να είναι μόνο τα προβλήματα σου, Μαρία :)

Καλώς ήρθες :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Παρεξήγηση σε ΑΤΜ Τράπεζας

Δημοσίευση από Μάνος »

Καλώς ήρθες Μαρία!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Παρεξήγηση σε ΑΤΜ Τράπεζας

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Νομίζω είναι απόλυτο δικαίωμα σου σε ποιον θα μιλάς, ε;

Καλώς ήρθες Μαρία!
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”