SPIRITOUAL & LIFE COACHES

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88523
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SPIRITOUAL & LIFE COACHES

Δημοσίευση από Vasoula »

8-} έχει έχει
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Παναγιώτης
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022 7:23 pm

Re: SPIRITOUAL & LIFE COACHES

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Annoula έγραψε: 13 Ιούλ 2023 8:58 am Και στο τέλος γίνετε ένα fast food αυτογνωσίας, πάρε και 10 φράσεις να τις λες κάθε μέρα και όλα καλά. Αμ, δεν είναι όλα καλά!!! Γιατί ωραία τα τσιτάτα αλλά στο δια ταύτα το συναίσθημα από μέσα δεν βρίσκει χώρο να εκφραστεί και ο άνθρωπος να καταλάβει τι του συμβαίνει και να είναι σε αρμονία με το μέσα του. Και βλέπεις τα σεμινάρια ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια. Μα εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με 1 και 1 κάνουν 2. Έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους, με τις ψυχές τους και με το πνεύμα τους. Δεν χωράει ο Άνθρωπος σε καλούπι, ούτε και η αυτογνωσία @};-

Και να συμπληρώσω, μόλις τώρα έπεσα πάνω σε ένα ποστ στο φβ που έλεγε ότι ο θυμός είναι ένα πηγάδι αν δεν έχεις θυμό και μίσος μέσα σου ο άλλος δεν μπορεί να αντλήσει απο αυτό. Και αναρωτιόμουν όσο τα διάβαζα: καλά μας τα λέει ο γραφών, αλλά έλα πες μου, με τσιτάτα τέτοια πώς θα επεξεργαστεί κάποιος το θυμό του και ότι άλλο συναίσθημα σχετίζεται με αυτόν. Ή απλά θα τον καπακώσει και θα σκάσει σε μεταγενέστερο χρόνο πολαπλάσιος; @};-
Άννα μου, τι όμορφο αυτό που είπες ! Πράγματι, ο άνθρωπος δεν χωράει σε καλούπια 💓. Όσο μάλλον αν είναι Κριός ♈ 😂 δεν μπορώ το καλούπωμα με τίποτα, ενεργειακά για μένα είναι αφύσικο.

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”