ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Κάποιος αγαπημένος μου φίλος, γνωρίζοντας την αγάπη που νιώθω με τα δελφίνια, μου έστειλε αυτήν την φωτογραφία...

Δεν έχω λόγια...
Αφήνω να τα πει όλα η εικόνα!!!


Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αχ!Συκγινήθηκα!Εκπληκτικό.......!Καμιά φορά αμα σας πω τι παθαίνω θα γελάσετε!!Επειδή γνωρίζω ότι δεν υπάρχουν ζώα πέρα απο τα Ανώτερα Αστρικά θυμώνω....!Αυτά γνωρίζουν καλύτερα απο όλους μας την ένοια της ελευθερίας, της αγάπης....Στέλνω μέασα απο τη δόνηση του Αρχαγγέλου Ουριήλ την αγάπη μου σε όλα τα αξιοθαύμαστα αυτά πλάσματα του κόσμου, δελφινάκια, σκυλάκια, γατούλες,πανθηράκια και πάει λέγοντας!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δωρούλα μου, το βασίλειο των ζώων είναι σε άλλη δόνήση από αυτήν που εμείς τώρα αναγνωρίζουμε..΄Οπως και το βασίλειο των ορυκτών...
Δεν συνάντησα κανένα γνωστό ζώο, στις "επισκέψεις" μου...΄Ομως ούτε μορφές συνάντησα, έτσι όπως τις ξέρουμε...Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ε?

Τα δελφίνια γνωρίζω ότι είναι οι "μεσάζοντες" μεταξύ Γης και Σείριου...μέσω ενεργειακών δονήσεων δίνουν πληροφορίες...

Στην γη μας δεν υπάρχει μόνο το ζωικό βασίλειο, υπάρχει και το βασίλειο των Ντέβας...
Δεν είναι φαντασία, αλλά επειδή ότι βλέπουμε πιστεύουμε , απλά δεν το πιστεύουμε, γιατί δεν το βλέπουμε...΄Ομως έτσι χάνουμε και τον "υπόλοιπο" κόσμο ε?

:D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Τα ντέβας τα έχεις αναφέρει ξανα.. μπορείς να πεις και μερικά πράγματα για αυτά για όσους δεν ξέρουμε..;;
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Κι εγω ειμαι ανάμεσα σε αυτους που δεν ξερουν .Ευχαριστω Ηλια με πρόλαβες.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Τέτοια βλέπω Βάσω και λιώνω! :D :D :D
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπάρχουν γύρω μας πνευματικές μορφές ζωής που είναι ασύλληπτες για να τις εκφράσει ο εγκέφαλος και η όρασή μας.

Αυτές οι πνευματικές μορφές ζωής υπάρχουν παντού γύρω μας και δρουν ομαδικά για να διατηρήσουν τις υλικές μορφές ζωής του πλανήτη μας.

΄Ετσι υπάρχουν ντέβας για τα δάση, για τα ποτάμια, για τις σπηλιές, για τους ανθρώπους. Σε κάθε συμπυκνωμένη ύλη υπάρχουν τα ντέβας που δίνουν ζωή και απλώνουν την ανάσα της θεότητας, μέσα από την πνευματική τους φύση σε κάθε τι που εμείς θεωρούμε έμψυχο ή και άψυχο.

Κάποιοι άνθρωποι "διορατικοί" τα έβλεπαν και τα βλέπουν και από στόμα σε στόμα δημιουργήθηκαν οι μύθοι για τις νεράϊδες, τους νάνους, τα ξωτικά...

Το ανθρώπινο σώμα έχει ντέβας που είναι υπεύθυνα για τα στοιχεία του. Δημιουργούν την υποδομή για να μπορέσουν τα κύταρα να μεταβολίσουν το φως και να το μετατρέψουν σε ζωτική ενέργεια.
Είναι η πνευματική μετουσίωση του φωτός σε ενέργεια.

΄Ετσι καθε τι που υπάρχει στον πλανήτη μας έχει και τις αντίστοιχες ομάδες από ντέβας. Αν μπορέσει κάποιος να "αφουγκραστει" έναν καρπό, θα νιώσει την ζωή μέσα σ' αυτόν. Μέσα στην άμμο, μέσα στην πέτρα.

Αυτή είναι η δική μου θεωρία έτσι όπως έχω νιώσει εγώ την επικοινωνία με αυτές τις πνευματικές μορφές ζωής. Πολλές φορές τις "παρατηρώ" σε διάφορα σχήματα και χρωματα που είναι πραγματικά θεϊκά. Δεν ξέρω αν έχουν φτερά οι νεράιδες, αλλά τα ντέβας του σώματός μου έχουν απίστευτο "κέφι" για δημιουργία και παιχνίδι. Και όσο συνεργάζομαι μαζί τους, κάνουμε "θαύματα"...

:) :)

Ο καθένας μας νιώθει αυτό που είναι γύρω του με την δική του οπτική αντίληψη. Καμία θεωρία δεν είναι καλύτερη, από αυτήν που μας κάνει να ζούμε με χαρά και υγεία. Αν κάποιος πειστεί από εμένα για τα ντέβας και δεν τα νιωσει, δεν θα μπορέσει να "επικοινωνήσει" με το σώμα του.
Η επικοινωνία έχει για τον καθένα μας ιδιαίτερους κώδικες. Αυτούς να προσπαθήσουμε να βρούμε. Αλλιώς, όπως λέω, είναι γνώση μη βιωμένη...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

οι πιο αντιπροσωπευτικές για μένα εικόνες στο διαδίκτυο, για την αντίληψη των Ντέβας

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Πάρε κι άλλη μια με δελφίνια αφού σου αρέσουν!
Εικόνα
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εικόνα

κολυμπάνε μαζί τους!!!!!


Εικόνα Θέλω κι εγωωωωωωω!!!


Τέλειο! Ευχαριστώ Νίκο! πάρε άλλο ένα φιλάκι Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Βασικά surfing θα κάνουν μαζί τους, ακόμα καλύτερα!
Ευχαριστώ για το φιλάκι κι ανταποδίδω! :D
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ευχαριστω πολύ Βάσω για την εξήγηση των Ντέβας... θα μου χρειαστούν ... :D
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Εικόνα

Σκέψου να κολυμπάς στην θάλασσα .. και όπως κάνεις μια βουτια να δείς μπροστα σου αυτο.....


Εικόνα
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Vaso έγραψε:Υπάρχουν γύρω μας πνευματικές μορφές ζωής που είναι ασύλληπτες για να τις εκφράσει ο εγκέφαλος και η όρασή μας.

Αυτές οι πνευματικές μορφές ζωής υπάρχουν παντού γύρω μας και δρουν ομαδικά για να διατηρήσουν τις υλικές μορφές ζωής του πλανήτη μας.

Αν κάποιος πειστεί από εμένα για τα ντέβας και δεν τα νιωσει, δεν θα μπορέσει να "επικοινωνήσει" με το σώμα του.
Η επικοινωνία έχει για τον καθένα μας ιδιαίτερους κώδικες. Αυτούς να προσπαθήσουμε να βρούμε. Αλλιώς, όπως λέω, είναι γνώση μη βιωμένη...
Μηπως ειναι οι ασωματες δυναμεις της Δημιουργιας που αναφερει καπου ο gexraq;

Πες μας τους δικους σου κωδικες, μηπως βρουμε ακρη και μεις... :)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ο αγαπητός gexraq απλά τις περιέγραφε...
΄Ηξερε ότι υπάρχουν...
Δεν κατάλαβα ότι τις ένιωσε κιόλας, σαν αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής του εδώ στον φυσικό κόσμο...

Οπότε Σκαπανέα τι να συγκρίνεις και τι να παρομοιάσεις...

Αυτά δεν περιγράφονται...απλά βιώνονται!

Για τον gexraq τα πάντα ήταν γνώση...
Για μένα τα πάντα είναι βίωμα...

Τεράστια η απόσταση...

Για να νιώσεις τις πνευματικές μορφές ζωής, χρειάζεται να αφήσεις τα "μοντέλα" της ζωής.
Χρειάζεται να νιώσεις την σύνδεσή σου με το "πνευματικό" Σύμπαν και να βρεις την ανάσα του θεού μέσα σου

Πως να τις περιγράψω? Δεν έχουν σώμα για να δώσω τροφή στην λογική να τις ακολουθήσει...
΄Εχουν πνεύμα και σ' αυτό δίνω κάθε στιγμή "τροφή"
Αν το νιώθεις, είναι απλά δικό σου επίτευγμα και όχι δικό μου...
Κα αν δεν το νιώθεις, πάλι δικό σου επίτευγμα είναι...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”