Ρέικι 1ος βαθμός

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

απάντησες μόνη σου, Μαρία μου και στις δύο σου ερωτήσεις!

Εγώ δεν είδα στο ρέικι και πουθενά στην εσωτερική μου εργασία, κακό χειρότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό. Αυτός μας απειλεί και όχι ο σατανάς!

Αλλά ποιόν συμφέρει να το αγγίξει αυτό? :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Συμφωνώ και εγώ απόλυτα με την Βάσω και την Ντάνυ,και η γνώμη μου προσωπικά είναι πως αν εμπειστευτείς το ένστικτο σου θα βρείς και τους σωστούς ανθρώπους που θα βοηθίσουν στο δρόμο που θα διαλέξεις.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Vaso έγραψε:απάντησες μόνη σου, Μαρία μου και στις δύο σου ερωτήσεις!

Εγώ δεν είδα στο ρέικι και πουθενά στην εσωτερική μου εργασία, κακό χειρότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό. Αυτός μας απειλεί και όχι ο σατανάς!

Αλλά ποιόν συμφέρει να το αγγίξει αυτό? :-(
Δεν ξέρω... κακό δεν κάνει να καταλαβαίνεις πότε πότε ότι κάτι που κάνεις ή που σκέφτεσαι έχει κίνητρα από πίσω...

Όσο για το σατανά... έχω γνωστούς που τον είδαν μεταξύ ύπνου και ξύπνιου να κάθεται στο λαιμό τους...θα έχεις ακούσει τί εννοώ. Δε θέλω να το πάθω.
Δεν με έχουν επηρεάσει απλά οι εμπειρίες τους για να φοβάμαι. Ένα βράδυ πέρσι ή πρόπερσι, άκουσα μια αντρική φωνή να μιλάει μέσα στο αφτί μου ενώ κοιμόμουν. Δεν ξέρω τί έλεγε, ξέρω ότι πάσχιζα να ξυπνήσω γιατί ήταν σαν απειλητικό.

Ο φόβος που σε βάζω να μου ησυχάσεις λέγοντάς σου αυτά είναι ότι, αν πρόκειται αυτά να μην ήταν της φαντασίας μου, και να ανοιχτούν κι άλλο τέτοιες επικοινωνίες, δεν το θέλω...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ο φόβος που σε βάζω να μου ησυχάσεις λέγοντάς σου αυτά είναι ότι, αν πρόκειται αυτά να μην ήταν της φαντασίας μου, και να ανοιχτούν κι άλλο τέτοιες επικοινωνίες, δεν το θέλω...
Aπο προσωπική μου εμπειρία ΚΑΙ ΜΟΝΟ θα σου πώ πως δεν θα σου συμβεί τίποτα τέτοιο ερχώμενη σε επαφή με το ρέικι.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ευχαριστώ.
Νομίζω αρκετά σας κούρασα :roll: O:-)
@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δεν μας κουράζεις καθόλου :-D
όπως θα δείς όλοι μας έχουμε απόριες και ανησυχίες ,και η Βασούλα μας αλλά και τα άλλα παιδιά με πολύ υπομονή :D μας βοηθάνε .

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

φόβος που σε βάζω να μου ησυχάσεις λέγοντάς σου αυτά είναι ότι, αν πρόκειται αυτά να μην ήταν της φαντασίας μου, και να ανοιχτούν κι άλλο τέτοιες επικοινωνίες, δεν το θέλω...
Bρε Μαρία μου, και να σου ησυχάσω τον φόβο, θα με πιστέψεις?
Αν έχεις τέτοια βιώματα, τότε εγώ που χωράω μέσα σ' αυτό?
Ο φόβος για κάποια αόρατη απειλη κυνηγάει τον άνθρωπο από την άγνοιά του και όχι από την γνώση του, να το θυμάσαι! :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Ο φόβος για κάποια αόρατη απειλη κυνηγάει τον άνθρωπο από την άγνοιά του και όχι από την γνώση του, να το θυμάσαι! :-D
:thumbsup: :thumbsup:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

:salute: :rabbit:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μαράκι, ρίξε μια ματιά:

"F E A R"
F= FAULSE
E= EVIDENCE
A= APPEARING
R= REAL

Ας γίνει το σκοτάδι φίλος σου και η σιγή σου σύμμαχός σου
για να φωτίσεις όλους μας με το όμορφο το φως σου !!! >:d< >:d< >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μαρακι σου μιλαει ενα ατομο με τρελες φοβιες για ολα τα μεταφυσικα και με καλο παρελθον..ακομα και για το σκοταδι.
Τωρα αρχιζω και τα ξεπερναω με το ρεικι :x

Οταν θα αρχισεις να καταλαβαινεις οτι ο θεος ειναι παντου και αγαπαει ολα τα πλασματα του θα ηρεμησεις αρκετα πιστευω. @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Μαρία καλωσήρθες και από μένα@};- ,

πήρα το 1ο βαθμό στο Reiki σχετικά πρόσφατα και η εμπειρία μου είναι περιορισμένη αλλά διαβάζοντας τα σχετικά με τον φόβο σου είναι σαν να ακούω τον εαυτό μου σχεδόν δύο μήνες πριν.
Φοβόμουν το σκοτάδι (δεν μπορείς να φανταστείς πόσο) και κάθε επαφή με τα λεγόμενα "πνευματικά" μήπως και δεχτώ κάποια επίθεση από κάτι αόρατο και κακό.

Τρελαινόμουν με αυτόν τον φόβο για τα αόρατα και τα φαντάσματα, μην τυχόν και μου κάνει κάτι έξω από μένα κακό και δεν είχα πάρει χαμπάρι αυτά που δούλευαν μέσα στην ψυχή μου υπογείως μια ολόκληρη ζωή (νόμιζα ότι τα είχα όλα υπό έλεγχο =))) και την αρρώσταιναν και που ήταν δικά μου, ολόδικά και που στο κάτω κάτω, αυτά είχα την επιλογή να ανοίξω τα μάτια μου και να τα δω!

Ξεκινώντας, λοιπόν, αυτήν την διαδρομή για να γνωρίσω τα δικά μου "αόρατα¨κατάλαβα πόσο πιο βολικό ήταν για μένα τόσο καιρό να φοβάμαι το σκοτάδι και τα φαντάσματα. Χρειάζεται γενναιότητα και θάρρος για να ψάξεις στην ψυχή σου. Μερικές φορές τα μάτια μου θαμπώνουν, άλλες πάλι, πιάνω τον εαυτό μου να κάνει τα "στραβά μάτια" αλλά συνεχίζω, κάποιες φορές πιο δυναμικά κάποιες άλλες πιο δειλά. :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Λιζάκι :-( :-( :x >:d< @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Βασούλα μου :x

Τι ανασκαφή χρειάζεται και τι κοτρώνα βγαίνει στην επιφάνεια εκεί που σκαλίζεις τα χαλίκια!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Liza και μαρακι πραγματικα και εγω ειναι σαν να διαβαζω τον εαυτο μου(ξερει η βασουλα :D )
Πραγματικα νιωθω οτι εχουμε χασει πολυτιμο χρονο και σκεψεις σε αορατους εχθρους εξω απο εμας.
Οπως ειχα διαβασει μια σοφη κουβεντα αλλα δεν θυμαμαι ποιος μεγαλος την ειχε γραψει.

Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΨΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ :x

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”