Ρέικι και ναρκωτικά

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Τώρα που το λές Εμμάκι νομίζω κυκλοφορεί που και που εδώ γύρω μας αυτό το ούφο :D :D :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Βάσω μου δεν είναι απαραίτητη όλη αυτή η δυσαρμονία. Δεν προσπαθώ να πάρω άτομα με το μέρος μου, δεν ασχολούμαι με κανέναν προσωπικά.
Χαίρομαι όταν συνομιλώ με κάθε άνθρωπο, ασχέτως το τι γράφει διότι όλα τα αντιλαμβάνομαι ως στάδια της εξέλιξης του ατόμου.

Τι θα κερδίσεις εάν με παρουσιάζεις ως εισβολέα που έρχεται να κοιτάξει από κλειδαρότρυπες? Τι ακριβώς κοιτάω στην ζωή του Τάσου ή του κάθε ένα από εσάς? Με ποιον έχω προσπαθήσει να αποκτήσω σχέσεις?

Στην συγκεκριμένη περίπτωση που συζητάμε εδώ ποιο ακριβώς ήταν το πρόβλημα και δημιουργήθηκε όλη αυτή η κατάσταση?
Η meinall ανέφερε ένα θέμα, αυτό με την κυρία στην στάση.
Εσύ έδωσες μια εξήγηση που λέει, εμείς οι καλοί αυτοί οι κακοί.
Εγώ έδωσα μια εξήγηση που λέει ότι ο άνθρωπος λειτουργεί α ή β ψάχνοντας την άκρη του κουβαριού της ζωής του.

Εξήγησέ μου πως προκύπτει η κλειδαρότρυπα, το ουφο, τα θου κύριε κλπ κλπ. Εννοείται άμα θέλεις, εάν όχι είναι δικαίωμά σου αλλά εγώ δεν θα συμμετάσχω.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ρούλα μου η αρχική μου πρόθεση ήταν (και μάλλον εξακολουθεί να είναι) να σε νιώσω όχι σαν εισβολέα, αλλά σαν έναν άνθρωπο που επικοινωνεί με καλή θέληση, ακόμα κι αν εκφράζεται διαφορετικά.

Στο βάθος νιώθω πολύ καλά μαζί σου και αγνοώ τις άμυνές που αναπτύσσονται μεταξύ διαφορετικών πνευματικών προσεγγίσεων, γιατί τις θεωρώ φυσιολογικές και βαθύτατα αποδεκτές.

Το να επικοινωνείς με τον άλλον σε βαθύτερο επίπεδο, για μένα πάντα, σημαίνει ότι έχεις την καλοπροαίρετη διάθεση να τον νιώσεις να τον καταλάβεις και να "συνομιλήσεις" μαζί του με την ομορφιά και όχι με την ανθρώπινη συνήθεια της αντιπαράθεσης, ακόμα και αν διαφωνείς μαζί του...Είναι ο δικός μου τρόπος αυτός, δεν χρειάζεται να συμφωνείς με αυτόν, απλά σου εξηγώ την δική μου προσέγγιση σε έναν διάλογο...

Ελα όμως που ο τρόπος σου είναι εισβολικός...ίσως να μην το καταλαβαίνεις και εσύ η ίδια και αν σου το έγραψα, είναι για να κάνουμε ακριβώς αυτήν την συζήτηση...αν σε ενδιαφέρει και εσένα βέβαια, αλλιώς το προσπερνάς...

Κοιτα τώρα...και πες μου αν αυτά είναι "επικοινωνία" ανθρώπων που συνομιλούν καλοπροαίρετα...Και δεν ξέρω γιατί σε σένα πάντα συμβαίνει το ίδιο...Δεν έχει να κάνει με "αντιπάθεια", γιατί σου το λέω, ακόμα και αν δεν το πιστεύεις, ότι μου είσαι πολυ συμπαθής και φυσικά δεν το λέω γιατί έχει κάποια αξία για σένα, αλλά γιατί η διάθεσή μου ποτέ δεν είναι διαχωριστική από την αρχή...αλλά γίνεται στην συνέχεια!

:-( :-( :-(
Danny είσαι αρκετά δυναμική αλλά όχι τόσο για να καταφέρεις να μου επιβληθείς γι΄αυτό μην ξοδεύεις τα αποθέματά σου.
Δώρα έχω παρατηρήσει το εξής. Όποτε μιλάω με κάποιο μέλος του φόρουμ και εσύ επεμβαίνεις να το υποστηρίξεις, και καλά, μετά από λίγο καιρό φεύγει…
Ωχ Danny, για σένα κτυπάει η καμπάνα.


:-( :-( :-( (χτύπημα κάτω από την μέση είναι αυτό, γιατί δεν ξέρεις καν τις συνθήκες που φεύγει ένα μέλος...δεν είσαι σε θέση παρά να ακούσεις ότι σου λέει, και έτσι χάνεις την σφαιρική αντίληψη που χρειάζεται να έχει κανείς για να βγάλει τέτοιου είδους συμπεράσματα...Καθόλου καλοπροαίρετο δεν μου φάνηκε αυτό)
Fotini πρότεινέ μου βιβλίο/ανάγνωσμα.
Από τώρα σου λέω ότι δεν διαβάζω ’ρλεκιν και Κοσμοπόλιταν
Fotini μου χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει. Οι φίλες σου απλώς σε ζηλεύουν.
ανοίγει ένας διάλογος μαζί σου που εμένα μου προκαλεί θλίψη, όπως και να εξελίσσεται...Αμυνα-επίθεση και τουμπαλιν!

Γιατί? @};-

Γιατί συμβαίνει αυτό? έχεις άραγε αναρωτηθεί, ή το περνάς στα ψιλά γράμματα της συνείδησης που απλά θεωρεί ότι εκείνη είναι σωστή και επιτίθενται οι άλλοι, έχοντας πάντα λανθασμένη κρίση?

Δεν μας γνωρίζεις Ρούλα και το σημαντικό είναι αυτό που λες...που εγώ δεν θεωρώ όφελος, όταν χρειάζεται να αναπτυχθούν σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων για να επικοινωνούν σαν άνθρωποι και όχι σαν πληγωμένα ζώα...
Με ποιον έχω προσπαθήσει να αποκτήσω σχέσεις?
Εμεις εδώ αυτό αναπτύσσουμε...Σωστό λάθος θα το κρίνει μόνο ο θεός. Αν δεν συμφωνείς με τον τρόπο που αναπτύσσουμε τις σχέσεις μεταξύ μας, απλά μας αγνοείς...
Αν δεν θέλεις σχέση μαζί μας, πάλι απλά μας αγνοείς...

΄Ομως δεν καταλαβαίνω γιατί πάντα γράφεις αποσπασματικά και με διάθεση επικριτική και δεν λες απλά μια καλημέρα!
΄Ισως ο διαφορετικός τρόπος που προσεγγίζουμε το θέμα της εσωτερικής εργασίας σε αποσυντονίζει...΄Ομως το ότι δεν συμφωνείς με αυτόν δεν σημαίνει ότι ο δικός σου είναι σωστός απαραίτητα...Γι' αυτό θα πρότεινα να δεις και τις δικές σου ευθύνες σε όλο αυτό που συντελείται με οποιαδήποτε είσοδό σου εδώ...

Αν θέλεις βέβαια...Εμένα μου περισσεύει, αν εσύ νιώθεις καλά μέσα σου!



@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Μόλις ξύπνησα,Φαμπ,το ξέρεις πως εχεις γίνει το ευχάριστο
Διάλειμμα μας;

Σε ευχαριστώ πολύ γιαυτό,Μπέσα στο λέω. :D @};-
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Βάσω μου δεν υπάρχει κανένα θέμα ούτε χρειάζονται ιδιαίτερες αναλύσεις.
Είναι προφανές ότι αυτά που λέω τα αντιλαμβάνεστε δυσαρμονικά*, εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα θέμα ούτε πριν ούτε μετά αλλά δεν μπορώ να μην λάβω υπόψη μου αυτά που αναφέρεις άρα εδώ θα σας χαιρετίσω και θα σας ευχηθώ καλή πορεία. @};-

υ.γ.* ίσως και να είναι αλλά αυτό θα το διαπιστώσει ο κάθε ένας για τον εαυτό του. :-D
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Λεών dear άντε μέχρι την γωνία να δεις εάν έρχομαι :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

άρα εδώ θα σας χαιρετίσω και θα σας ευχηθώ καλή πορεία
πραγματικά λυπάμαι, Ρούλα μου, που δεν "προλάβαμε" να βάλουμε την επικοινωνία μας σε άλλες βάσεις...και χαίρομαι για όσα μου "επέτρεψες" να αντιληφθώ από την Ψυχή Σου! Λίγα ή πολλά δεν έχει σημασία, γιατί μου αρκουν!

Να είσαι καλά και που ξέρεις...ίσως "ξανασυναντηθούμε" με άλλες προϋποθέσεις!

>:d< :x @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”