Ρέικι και ναρκωτικά

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:τώρα καλούμαι μάλλον να τοποθετήσω άλλο ένα ερώτημα στο Σύμπαν...

πως αυξάνουν τα αποθέματα σε αγγούρια :-?
Ελα ντε.. :-?
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33575
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Ας δει ο καθένας τα δικά του και ας αφήσει τις ανώφελες παρατηρήσεις προς τους άλλους που ουδόλως βοηθάνε.

Όσο για τα αγγούρια με την αγρότισσά μας στην παρέα δεν θα έχουμε ποτέ πρόβλημα στην παραγωγή. Στην κατανάλωση είναι το θέμα. Γιατί καλά να δροσίζεσαι, σε οφελούν κιόλας, αν ζορίζεσαι, εκεί είναι το πρόβλημα :* :*
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

fab1612 έγραψε:Danny δεν χρειάζεται να πιστεύω ή να μην πιστεύω, δεν με αφορά μιας και δεν είμαι η κυρία στην στάση. Ανέφερα τον μηχανισμό και την πιθανή εξέλιξη όχι τι τελικά έγινε διότι αυτό δεν το ξέρει παρά μόνο η κυρία στην στάση.

Meinall δεν θα μιλούσα για κουβάρι αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα.
Θα σου πω τί εννοούσα κουβάρι. Ότι το μυαλό έχει θαυμαστούς μηχανισμούς άμυνας, οι οποίοι λειτουργούν αυτόματα, πολύπλοκα και με θαυμαστές ταχύτητες. Και κάπου εκεί, επειδή μάλλον δε γίνονται συνειδητά, ο άνθρωπος χάνει τη μπάλα και πληρώνει και το τίμημα (του θαψίματος που λέμε πχ). Μεσοπρόθεσμα τα έχει καταφέρει καλά. Μακροπρόθεσμα όμως δεν τη βρίσκει την άκρη, εφενός γιατί όλες αυτές οι σκέψεις άμυνας δεν έγιναν συνειδητά και αφετέρου γιατί αφού (μεσοπρόθεσμα) τα κατάφερε να συμμαζέψει τα πράγματα, νομίζει ότι δε χρειάζεται να βρει καμία άκρη.

Είχα μια σκέψη τις προάλλες. Δεν ξέρω τί είναι πιο βασανιστικό. Το να βλέπεις ότι πρέπει να βρεις την άκρη κάτι που είναι πιο έντονο σε προσπάθεια, ή το να μην το βλέπεις, κάτι που κρατάει πολύ και σε κουράζει αργά αργά; Νομίζω ότι ξέρω όμως ποιό απ' τα δυο αξίζει τον κόπο.
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Παντως αυτο με τα αγγουρια εγω δεν το εχω καταλαβει :D
Απο αυτα που τρωμε και δροσιζομαστε οπως ειπαν και ποιο πανω η απο αυτα που ζοριζομαστε εσεις λετε :-?

:D :D :D
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

ξέμεινα από απόθεμα :-?

πάω στο μανάβη μια που δεν έχω αγγουράκια στον κήπο μου :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ανέφερα τον μηχανισμό και την πιθανή εξέλιξη όχι τι τελικά έγινε διότι αυτό δεν το ξέρει παρά μόνο η κυρία στην στάση.

...Και για να επανέρθουμε... :-D

Η κυρία στη στάση ...δυστυχώς έχει βαθιά μεσάνυχτα :D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Αχ Danny μου με συγχωρείς που ξέχασα τόσες μέρες την συζήτησή μας. @};-

Φυσικά και θέλεις να επιβληθείς αλλιώς τι λόγο είχες να κάνεις ερώτηση και παρ΄όλο που απάντησα εσύ να επιμείνεις στα δικά σου και να μην δέχεσαι αυτό που λέω εγώ για μένα? :-D

Γεννήθηκα κουλαρισμένη. :D

Δώρα έχω παρατηρήσει το εξής. Όποτε μιλάω με κάποιο μέλος του φόρουμ και εσύ επεμβαίνεις να το υποστηρίξεις, και καλά, μετά από λίγο καιρό φεύγει… :-o
Ωχ Danny, για σένα κτυπάει η καμπάνα. :))

Fotini πρότεινέ μου βιβλίο/ανάγνωσμα.
Από τώρα σου λέω ότι δεν διαβάζω ’ρλεκιν και Κοσμοπόλιταν. :P


Εύχομαι ένα όμορφο Σαββατόβραδο. @};-
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Meinall δεν πρόσεξα το σχόλιό σου πριν στείλω το μήνυμα.

Η άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζεται να το παραπαιδεύουμε το πράγμα. Οι πολλές αναλύσεις είναι περιττές, «βρωμίζουν» και αυτά τα ψήγματα καθαρής ματιάς που έχουν μείνει στον μέσο άνθρωπο. Όταν ξεκινά να βαδίζει το απαραίτητο είναι η πειθαρχία, ο έλεγχος της προσωπικότητάς του. Εάν δεν το έχει κάνει όσα χρόνια και να περάσουν υπολογίζεται ότι τώρα ξεκινά να βαδίζει.
Μετά βλέπει πως θα συνεχίσει.

Εννοείται ότι αυτά είναι απλώς οι απόψεις μου, εσύ και ο κάθε ένας θα κάνει ότι θεωρεί καλύτερο για τον εαυτό του.
@};-
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Αχ Danny μου με συγχωρείς που ξέχασα τόσες μέρες την συζήτησή μας.
Θα σε συγχωρήσει fab1612. Μην ανησυχείς. Είναι μεγάλη καρδιά η Ντάννυ μας.
Δώρα έχω παρατηρήσει το εξής. Όποτε μιλάω με κάποιο μέλος του φόρουμ και εσύ επεμβαίνεις να το υποστηρίξεις, και καλά, μετά από λίγο καιρό φεύγει…
Βρε μην της βάζεις ιδέες, γιατί προβλέπω να γίνεις η αγαπημένη της!

=)) =)) =)) =)) =))
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Meinall δεν πρόσεξα το σχόλιό σου πριν στείλω το μήνυμα.

Αλλίμονο βρε Ρούλα μου..Εσύ πας κατευθείαν στα σοβάρα θέματα...
Από τώρα σου λέω ότι δεν διαβάζω ʼρλεκιν και Κοσμοπόλιταν
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

fab1612 έγραψε:Fotini πρότεινέ μου βιβλίο/ανάγνωσμα.
Από τώρα σου λέω ότι δεν διαβάζω ’ρλεκιν και Κοσμοπόλιταν. :P
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να και ένας που κατάλαβε τις βαθύτερες ανησυχίες μου και κλίσεις μου

ΝΑΙ Φαμπ και στο κοσμοπολιταν η στηλη πια στάση θα απογειώσει τον σύντροφο σας ειναι μακραν η αγαπημένη μου :D

σε ευχαριστώ που το ειδες βαθύτερα γιατί οι φίλες μου δεν με πιστεύουν :D :D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

fab1612 έγραψε:Αχ Danny μου με συγχωρείς που ξέχασα τόσες μέρες την συζήτησή μας. @};-
Δεν υπάρχει προβλημα... βασικά , απορώ που τη θυμήθηκες .! :))
Fab1612 έγραψε:Φυσικά και θέλεις να επιβληθείς αλλιώς τι λόγο είχες να κάνεις ερώτηση και παρ΄όλο που απάντησα εσύ να επιμείνεις στα δικά σου και να μην δέχεσαι αυτό που λέω εγώ για μένα? :-D
Πες με ισχυρογνώμων...;)
Fab1612 έγραψε:Γεννήθηκα κουλαρισμένη.
Καλότυχη... Θα εισαι απο τις σπάνιες περιπτώσεις... O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Evi μου θα το χαρώ εάν γίνω η αγαπημένη της Δώρας, έτσι θα γίνει αντιληπτό ότι όλα δεν είναι αυτό που φαίνονται. :-D


Βάσω μου σε όλα τα θέματα δίνω την προσοχή που τους αξίζει όπως εγώ το εκτιμώ. @};-


Fotini μου χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει. Οι φίλες σου απλώς σε ζηλεύουν. :))


Danny μου δεν θα σε πω τίποτα γιατί δεν με αφορά η στάση σου στην ζωή. Επιπλέον δεν θα σου έλεγα τίποτα εάν δεν είχες ρωτήσει πρώτα, έχεις κάθε δικαίωμα να θεωρείς το α ή το β. @};-

Α! όχι δεν είμαι καλότυχη, απλώς δούλευα (για όσους δέχονται το δόγμα της μετενσάρκωσης) και δουλεύω. :-D

Θα ήθελα να πω και κάτι άλλο για το προηγούμενο μήνυμά σου γιατί δεν έδωσα όση προσοχή έπρεπε σε κάτι.
Δεν θεωρώ ότι έχεις να δώσεις λίγα αλλά ούτε πολλά. Σε μένα δεν μπορείς να δώσεις τίποτα γιατί πρώτον το όλο θέμα της προσωπικής προσφοράς είναι μια ψευδαίσθηση που εξυπηρετεί την προσωπικότητα και δεύτερον έχεις μια οικογένεια και εάν υποθέσουμε ότι ήταν σημαντικό όλο αυτό με την προσωπική προσφορά από εκεί θα έπρεπε να ξεκινήσεις.

Σε κάθε περίπτωση χαίρομαι που μιλάμε γιατί σε συμπαθώ ιδιαίτερα.
:-D
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

fab1612 έγραψε: έτσι θα γίνει αντιληπτό ότι όλα δεν είναι αυτό που φαίνονται. :-D
:-D
Fab1612 έγραψε:
Γεννήθηκα κουλαρισμένη.

Ισχυει φανταζομαι και για εσενα ε? αυτο που ειναι μεσα στην παραθεση..
Γιατι αλλα δηλωσες..

Γιατι αυτο ολο που βλεπω τοσα χρονια να κανεις μαζι μας...
Δεν μου δειχνουν ενα κουλαρισμενο ατομο ΑΛΛΑ το αντιθετο...

Βεβαια απο την θεωρια μεχρι την πρακτικη εφαρμογη ειναι μια διαδρομη... σου ευχομαι λοιπον καλη διαδρομη!!! :D :D :D

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”