Ρέικι και ναρκωτικά

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

fab1612 έγραψε:..... ώστε να μην αναγκαστεί να το απωθήσει στο υποσυνείδητο ως ένα ακόμα άλυτο ζήτημα.
Πιστευεις ότι με αυτη την αντιδραση, η κυρια στη στάση , δεν το απώθησε στο υποσυνειδητο της?
Το έλυσε?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

fab1612 Τώρα που το λες, εγώ θα έδινα μια πιο απλοϊκή εξήγηση. Η κυρία αυτή είχε προφανώς αγχωθεί και εκνευριστεί που θα αργούσε στη δουλειά της και επειδή δεν μπορούσε να κάνει κάτι γι' αυτό, δεν είχε τον έλεγχο, βρήκε κάπου να ξεσπάσει. Βέβαια το πώς φαντάστηκε ότι θα ένιωθα άσχημα που κατάλαβα λάθος δεν το ξέρω (σάμπως πρόλαβα πριν να με πάρει απ' τα μούτρα; ), προφανώς όπως λες πρόβαλλε τα δικά της συναισθήματα πάνω μου.
Τί περίεργο το μυαλό του ανθρώπου! Θαυμαστά πολύπλοκο. Που ωστόσο κάποιες φορές το πολύπλοκο γίνεται κουβάρι...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αν δεν ξέρει κανείς το υποσυνείδητο και κυρίως αν δεν ξέρει το ασυνείδητο, αυτό΄θα θεωρήσει, Νταννιέλι...΄Οτι το έλυσε!

Η Ζωή μας αποδεικνύει αλλιώς τα πράγματα όμως!

γιατί κανείς την την αμηχανία του την εκλαμβάνει όπως θέλει και τότε η επιτίθεται ή μαζεύεται...΄Ενα ακόμα σημάδι ότι δεν γνωρίζει την πηγή της αμηχανίας του!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:αν δεν ξέρει κανείς το υποσυνείδητο και κυρίως αν δεν ξέρει το ασυνείδητο, αυτό΄θα θεωρήσει, Νταννιέλι...΄Οτι το έλυσε! :x
Αυτο ακριβώς! :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Βασούλα μου, μαζί γράφαμε @};-
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Danny δεν χρειάζεται να πιστεύω ή να μην πιστεύω, δεν με αφορά μιας και δεν είμαι η κυρία στην στάση. Ανέφερα τον μηχανισμό και την πιθανή εξέλιξη όχι τι τελικά έγινε διότι αυτό δεν το ξέρει παρά μόνο η κυρία στην στάση.

Meinall δεν θα μιλούσα για κουβάρι αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

fab1612 έγραψε:Danny δεν χρειάζεται να πιστεύω ή να μην πιστεύω, δεν με αφορά μιας και δεν είμαι η κυρία στην στάση. Ανέφερα τον μηχανισμό και την πιθανή εξέλιξη όχι τι τελικά έγινε διότι αυτό δεν το ξέρει παρά μόνο η κυρία στην στάση.
Απο τη διατυπωση σου συμπεραινω ότι το πιστευεις Φαμπ...
fab1612 έγραψε:..............σκέφτηκε πως αυτή θα ένιωθε σαν χαζή εάν είχε παρουσιάσει την συγκεκριμένη συμπεριφορά (του τρεξίματος να το προλάβει) και εξωτερίκευσε άμεσα την δυσφορία που της προκάλεσε η σκέψη παραμορφωμένη από το συναίσθημα, με στόχο φυσικά εσένα, ώστε να μην αναγκαστεί να το απωθήσει στο υποσυνείδητο ως ένα ακόμα άλυτο ζήτημα.Αυτός ο μηχανισμός είναι ένα άλλο εργαλείο που υφίσταται εντός μας προς βοήθειά μας.
Θεωρεις βοηθητικο εργαλειο προς τον εαυτο της, τον "μηχανισμο" που βρηκε η κυρία για να "ξερασει" τους ασυνειδητους φόβους , συναισθηματα και σκέψεις στη Μαρία που ηταν μια αγνωστη !
Από έτσι πεταμε ότι μπορούμε στον οποιονδηποτε για να ξεφορτώνουμε το υποσυνειδητο και ασυνειδητο?
Μην το αναγαγουμε σε τεχνική δηλαδή.... :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Danny είσαι αρκετά δυναμική αλλά όχι τόσο για να καταφέρεις να μου επιβληθείς γι΄αυτό μην ξοδεύεις τα αποθέματά σου.
Εάν σκεφτείς λίγο είμαι σίγουρη ότι θα το πιάσεις, κατευθύνσου προς τις μεθόδους των ψυχοθεραπευτών.

Χάρηκα που συνομιλήσαμε. @};-


υ.γ. ωραία η ψηφιακή υπογραφή σας, πρώτη φορά βλέπω ταυτότητα να στηρίζεται στα συμπαθή αγγουράκια :D
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Αχ Ρουλα... :-D δεν εχω καμμια διαθεση να σου επιβληθω, γιατι απλα δεν εχω αναγκη να παρω τιποτα απο σενα...
Αλλα και καμμια διαθεση να σου δωσω απο αυτο εσυ ισως θεωρεις "λιγο".

Κουλαρε λιγο.... Δεν ειναι ολα ενας αγωνας επιβολης ενεργειας... @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Danny είσαι αρκετά δυναμική αλλά όχι τόσο για να καταφέρεις να μου επιβληθείς γι΄αυτό μην ξοδεύεις τα αποθέματά σου.
βρε συ fab έχει αρχίσει και καταντάει λίγο γραφικό αυτό το βιολί δεν νομίζεις??και πάρα πολύ ενοχλητικό...!!

και άσε τα συμπαθή αγγουράκια και την ταυτότητά μας να στηρίζονται όπου θέλουν!δεν σου ζήτησε κανείς τη γνώμη σου!


:? :? :? :? :?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Danny είσαι αρκετά δυναμική αλλά όχι τόσο για να καταφέρεις να μου επιβληθείς γι΄αυτό μην ξοδεύεις τα αποθέματά σου.
πέρα από το αιώνιο ερώτημα των ανθρώπων για το νόημα της Ζωής...τώρα καλούμαι μάλλον να τοποθετήσω άλλο ένα ερώτημα στο Σύμπαν...

πως αυξάνουν τα αποθέματα σε αγγούρια :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:-? :-? :-? :-?

Έλα μου ντε!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Δυσκολη ερωτηση... :-?
Αν ξεμεινουμε απο αγγουρια εδω μεσα τη βαψαμε!!! :D :D :D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:πως αυξάνουν τα αποθέματα σε αγγούρια :-?
θα σου πω εγω Βασουλα μου που ειμαι και αγροτισσα...με ενα πολυ καλο φυλοχωμα - κομποστ φτιαγμενο απο τα χερακια μας :D
κατευθύνσου προς τις μεθόδους των ψυχοθεραπευτών
και οσο για τις τεχνικες των ψυχοθεραπευτων σας παρακαλω ελεος πια με τις τεχνικες αμυνες ανοιξτε και κανενα βιβλιο σωστο, μια και πουθενα δεν αναφερεται η τεχνικη του σου πεταω στα μουτρα τα σκουπιδια μου και ειμαι καλα :?
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Μπαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχ



Ααααααααααααα έλιωσα
Danny είσαι αρκετά δυναμική αλλά όχι τόσο για να καταφέρεις να μου επιβληθείς γι΄αυτό μην ξοδεύεις τα αποθέματά σου.
Τι συ σύ!! Όχι πες μου τι συ σύ;;;

χαχαχαχαχαχαχαχα έχεις μια ματιά πάντως για όλα,
πρόσεχε στην καταγραφή που κάνεις *βλέποντας* τα εσώψυχα
των άλλων μην αλληθωρίσεις! @};-

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”