Η ΑΓΑΠΗ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μπα.....και αλλος συναδερφος...
Νick θα βρεις πολλούς "συναδέρφους"...

το θέμα είναι να βρεις και τον Εαυτό σου...

όχι τον εαυτό της μέσα σε όλο αυτό... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nick
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 29 Οκτ 2007 6:20 pm

Δημοσίευση από Nick »

και να ηθελα δεν εβρισκα τον εαυτο της! λολ :wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D

Πρωτη φορα βλεπω τετοια συμπεριφορα μεσα σε μια σχεση
οπότε μην απορείς γιατί...τώρα γνωρίζεις ίσως! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά πειραζει να το διασκεδάσω λίγο το θέμα, μπας και ερθουμε στα ίσια μας...χιχιχι

Λοιπόν ενα ενα..
΄Ενα ψέμα της φαντασίας του ενός!
Παρακαλώ πολύ , εγω το εχω παίξει το εργο με φαντασία εις διπλούν, εκεί να δείς τι γίνεται. Το << τόλμη και γοητεία >> [ καλά , ξέρω οτι οι εσωτεριστές δεν βλέπουν ''τέτοια πράγματα'' αλλά τυχαία μπορεί.... :P ] ωχριά μπροστά μου..μας...
πάρτο και κόλλα το στο ψυγείο!
Μα να σου πω..το ψυγείο είναι λίγο ...εκτος κι να εχω απο ένα σε κάθε δωμάτιο..


μπα.....και αλλος συναδερφος...
Παιδί μου γιατί βάζεις αυτή τη φατσούλα..αυτό εδω πρέπει να βάλεις
:study: η αυτό :alien: ....
είπαμε ..αυτα συμβαίνουν , ψηλά το ηθικό...
Τώρα, που μάθαμε να πετάμε στον αέρα σαν πουλιά, να κολυμπάμε κάτω απ' το νερό σαν ψάρια, δεν μας υπολείπεται παρα μόνο ένα πράμα: να μάθουμε να ζούμε πάνω στη γη σαν άνθρωποι...
Μήπως πρέπει να αλλάξω εικονίδιο και να βάλω και εγω την φωτογραφία μου??? λέω μήπως...
γιατι για πουλί και για ψάρι καλά τα πάω..στο ανθρωπινο κάτι μου ξεφεύγει...

Καλό απόγευμα σε όλους με άπειρα :) :) :)
φιλιά
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D :D

αετέ να είσαι καλά!

Και αυτό το
καλά , ξέρω οτι οι εσωτεριστές δεν βλέπουν ''τέτοια πράγματα'' αλλά τυχαία μπορεί

δεν είναι για εμάς...Οι εσωτεριστές, στους οποίους αναφέρεσαι, είναι μόνο γνώση, αν τους ρωτήσεις για βιώματα, το μόνο που γνωρίζουν από πνεύμα είναι ότι δεν "τρώει κρέας" και δεν έχει "επιθυμίες"... :wink:

κούνια που τους κούναγε...αν νομίζουν ότι ο Εαυτός μας ήρθε να βιώσει τον Εαυτό του και όχι τήν ύλη...

' Αλλο πνευματοποίηση της ύλης και άλλο άρνησή της...

Μεταξύ τους υπάρχει η τεράστια διαφορά που "έχω βιώσει"...

Χωρίς αυτήν την εμπειρία, το Πνεύμα μας είναι ανάπηρο!! Και εμείς θα ερχόμαστε για να το δούμε αυτό, ξανά και ξανά!!

Ξαναλέω το εξής, που από μόνο του είναι σοφία...

Οι μυημένοι (οι αυθεντικά, θα συμπλήρωνα εγώ) έχουν τις θεϊκές ποιότητες σε πραγματική ανάπτυξη...
Δεν τις γνωρίζω απλά...τις βιώνω!
Και μέσα σ' αυτές βιώνω την αγάπη, όπως και να έρχεται!

Το ξέρουν αυτό άραγε οι εσωτεριστές? Και αν το ξέρουν, τότε γιατί αρρωσταίνουν ακόμα?
Γιατί είναι παχύσαρκοι?
Γιατί ε?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Για να πω την αλήθεια , οσοι είναι στην παρέα που ειμαι, δεν ειναι φυτοφάγοι , ουτε και πολύ υπερβατικοί. Αντίθετα το πιο λίγο κρέας , εγω είμαι που το τρώω, επειδη ομως δεν μου πολυαρέσει.
Δεν κρύβω οτι στην αρχή, μου εκανε εντύπωση όλο αυτό επειδή φανταζόμουν οτι θα δω ....κατι ουάου...
Ευτυχως όμως προσγειώθηκα κάπως...

Ομως εχεις δίκιο στο οτι είναι παχύσαρκοι αρκετοί απο όσους γνωρίζω και αυτό με ξενίζει και εμενα , επειδή σκέφτομαι οτι αν ενας ανθρωπος δεν μπορεί να συμμαζέψει το σωμα του σχετικά καλά , τότε πως μπορεί να ''ελέγχει '' κάτι δυνατότερο απο αυτόν...
Γιατί ομως υπάρχει αυτή η λαιμαργία και η αδιαφορία στην εξωτερική εικόνα?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιατί ομως υπάρχει αυτή η λαιμαργία και η αδιαφορία στην εξωτερική εικόνα
γιατί αετέ υπάρχει κενό μεταξύ συναισθηματικού πεδίου και νοητικού...που χρειάζεται να καλυφθεί με ενέργεια...

μια επιπόλαιη πρώτη προσέγγιση...

όσο για την εικόνα προς τα έξω...σε πολλούς έχει περάσει το "μύνημα" της αδιαφορίας της ύλης και το σώμα αυτό αντιπροσωπεύει...

πολλά θα μπορούσα να σου πω, πολλά που έχω αντιληφθεί σ' αυτήν την πορεία, που δεν θα την έλεγα "εσωτερική", γιατί ουσιαστικά ζεις με την ύλη και αυτήν πρέπει να σέβεσαι!

Αλλά δεν νομίζω ότι ενδιαφέρουν τους άλλους, οπότε τα κρατάω για κάποια δική μας συνάντηση... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ολα μας ενδιαφέρουν ,ολα σχετίζονται και δίνουν απαντήσεις σε όσα δεν περιμενεις!!! :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σας ενδιαφέρουν? :D :D

Μπορούμε λοιπόν να ξεκινήσουμε έναν διάλογο, και να καταγράψουμε τις παρανοήσεις για τον δρόμο της φυσικής μας ζωής, ακοκωδικοποιώντας τις θεϊκές αρετές, από τις 10 εντολές που λειτουργούν για τους ανθρώπους τόσο δεσμευτικά, μέσα από πολλαπλές μνήμες...Ο πουριτανισμός, η ηθική και πολλά άλλα, μπορούν με την συμβολή όλων μας να αποκτήσουν την θέση που τους ανήκει...δηλαδή στον "καθαρισμό" των νοητικών προτύπων που δεσμεύουν τις πράξεις μας και μοιραία την ζωή μας...

΄Ισως όμως σε κάποιο άλλο τόπικ?

Μπα...θεωρώ ότι σε καθέτι που γράφεται, υπάρχει πάντα αναφορά για τα "πρέπει" και τις επιθυμίες, όπως και για τις ενεργειακές μας συμμετοχές σε αυτές...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

χεχεχε...............καινούργιο τοπικ παιδιάααααααααααα!!!!!!!!
:bounce:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Σας ενδιαφέρουν?

Μπορούμε λοιπόν να ξεκινήσουμε έναν διάλογο, και να καταγράψουμε τις παρανοήσεις για τον δρόμο της φυσικής μας ζωής, ακοκωδικοποιώντας τις θεϊκές αρετές, από τις 10 εντολές που λειτουργούν για τους ανθρώπους τόσο δεσμευτικά, μέσα από πολλαπλές μνήμες...Ο πουριτανισμός, η ηθική και πολλά άλλα, μπορούν με την συμβολή όλων μας να αποκτήσουν την θέση που τους ανήκει...δηλαδή στον "καθαρισμό" των νοητικών προτύπων που δεσμεύουν τις πράξεις μας και μοιραία την ζωή μας...

΄Ισως όμως σε κάποιο άλλο τόπικ?
Επειγόντως πρεπει να ανοίξει αυτό το τόπικ....Αν μας ενδιαφέρει λέει...Αν δεν είναι αυτό σημαντικό τότε τι είναι?
Εκτός του οτι θα είναι και φιλοσοφικό, πράγμα δελεαστικό...
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ποσο δυσκολο ειναι να αγαπας....και ποσο ακομα πιο δυσκολο ειναι να μη χασεις τις ισορροπιες σου μεσα σε αυτη την αγαπη....!

Και πόσος πόνος υπαρχει σε αυτη τη συνειδητοποιηση...
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εμμανουέλα αυτό το σκυλάκι που εχεις σαν εικόνα με τρελαίνει όποτε το βλέπω. είναι τέλειο και μπορώ να πω οτι για μενα εδρασε σαν μαγνήτης οταν είδα το φόρουμ..
Να σαι καλά
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αυτο ειναι ένα κείμενο του Γκαμπριελ Γκαρσία Μάρκες.
Είναι μια επιστολή προς την γυναίκα του, οταν ηταν ετοιμοθανατος...


Να λες παντα αυτο που νιωθεις και να κανεις παντα αυτο που σκεφτεσαι.


Αν ηξερα οτι σημερα θα ηταν η τελευταια φορα που θα σ΄εβλεπα να κοιμασαι, θα σ΄αγκαλιαζα σφιχτα και θα προσευχομουν στον Κυριο για να μπορεσω να γινω ο φυλακας της ψυχης σου.

Αν ηξερα οτι αυτη θα ειναι η τελευταια φορα που θα σ΄εβλεπα να βγαινεις απο την πορτα, θα σ΄αγκαλιαζα και θα σου εδινα ενα φιλι και θα σε φωναζα ξανα για να σου δωσω κι αλλα.

Αν ηξερα οτι αυτη θα ηταν η τελευταια φορα που θα ακουγα τη φωνη σου, θα ηχογραφουσα καθε σου λεξη για να μπορω να τις ακουω ξανα και ξανα.

Αν ηξερα οτι αυτες θα ειναι οι τελευταιες στιγμες που σ΄εβλεπα, θα ελεγα "Σ΄αγαπω" και δε θα υπεθετα ανοητα οτι το ξερεις ηδη.

Υπαρχει παντα ενα αυριο και η ζωη μας δινει κι αλλες ευκαιριες για να κανουμε τα πραγματα οπως πρεπει, αλλα σε περιπτωση που κανω λαθος και μας μενει μονο το σημερα, θα ΄θελα να σου πω ποσο σ΄αγαπω και οτι ποτε δε θα σε ξεχασω.

Κρατα αυτους που αγαπας κοντα σου,
πες τους ψυθιριστα ποσο πολυ τους χρειαζεσαι,
αγαπα τους και φερσου τους καλα..
βρες χρονο να τους πεις
"συγγνωμη",
"συγχωρεσε με",
"σε παρακαλω",
"ευχαριστω"
κι ολα αυτα τα λογια αγαπης που ξερεις....
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Είναι ένα κείμενο που σε συγκλονίζει.
Το νιώθεις σαν χαστούκι που προσπαθεί να σε ξυπνήσει και να σου πει ότι δεν ξέρεις πόσες ευκαιρίες έχεις κι αν έχεις.
Οπότε ας κάνουμε πράξη τα σοφά αυτά λόγια, πριν φύγουν άνθρωποι από δίπλα μας για το μακρινό ταξίδι και εμείς δεν τους έχουμε πει αυτά που νιώθουμε.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”