Ομιλείτε Ελληνικά

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εγώ προσωπικά δεν έχω νιώσει ομοιότητα...

για μένα η θεωρητική μορφή του θεού είναι ο λογος!
η πρακτική του είναι ο αριθμός!

΄Οταν βιώσεις τον λόγο του, τότε θα μπορείς να τον εκφράσεις και στην πράξη..

Δεν ξέρω, συνειρμούς κάνω...

:D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-? :-?

ναι όντως,

να σου πω με την δασκαλα που μου έκανε ιδιαίτερο το έιχα συζητήσει και το έστιασε στην αναλυση, δλδ η συντακτικη αναλυση ενος αρχαιου κειμενου γίνεται με μαθηματική λογική
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:εγώ προσωπικά δεν έχω νιώσει ομοιότητα...

για μένα η θεωρητική μορφή του θεού είναι ο λογος!
η πρακτική του είναι ο αριθμός!

΄Οταν βιώσεις τον λόγο του, τότε θα μπορείς να τον εκφράσεις και στην πράξη..

Δεν ξέρω, συνειρμούς κάνω...

:D :D :D
καταλαβα... 12 στα μαθηματικα η Βασουλα!!! :D :D :D :D

Εχεις δικιο δεν υπαρχει ομοιοτητα ομως συμφωνω με αυτο που ειπε η φωτεινουλα που μιλησε για κοινη λογικη στην αναλυση γιατι ειναι διαφορετικο πραγμα..
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

καταλαβα... 12 στα μαθηματικα η Βασουλα!!!


και πολύ λες! :D :D :D :D :D :D :D

χώρια που ήταν δύσκολα για μένα τα πράγματα, κάναμε και μαθηματικά στα γερμανικά και άστα να πάνε... :D :D :D

κοινή λογική ε? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

χΑ ΧΑ ΧΑ !!!!!!
εγω στα μαθηματικα ισα που επιανα την βαση....μια χρονια μαλιστα ειχα μεινει και ξαναδωσα εξετασεις......


Γιαννακη παιδι μου

μην μου βαζεις δυσκολα. :D
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

καλά εντωμεταξύ και τα Γερμανικά είναι συντακτικα ίδια με τα Αρχαία βασίζονται πολύ, έκανα και εγώ για κανα δυο χρονια

καημος του μπαμπα βλεπετε :P

αλλά μαθηματικά στα Γερμανικά Βασουλα μπραβο χαρά ατην δυναμη και την επιμονη σου :D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Mε πεισμωσε ο καθηγητής μου, ένας στριφνός Αυστριακός, που μου είπε ότι δεν με σώζει τίποτα, και τέλειωσα με 17 !!! Yes!!! ο άνθρωπος όλα τα μπορεί!!!! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33571
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

αρκεί να έχει στόχους
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:thumbsup:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Petros
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 22 Μαρ 2009 8:50 am
Τοποθεσία: Xαλάνδρι

Δημοσίευση από Petros »

silver29 έγραψε:οχι βεβαια ! δεν εννουσα αυτο!!!

η λεξη τεκμηριωση - αποδειξη εχει να κανει με την μαθηματικη λογικη


απλα δεν δεχομαι θεωριες βγαλμενες απο το πουθενα!!
Ισως αν είμαστε λίγο ανοικτοί ( το λέω για να το ακούω ) να μας φανερωθούν κάποιες αλήθειες, χωρίς την καλή έξωθεν μαρτυρία, και να αισθανθούμε οτι δεν γίνεται παρά να τις καλοδεχτούμε 8)
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Προσωπικά , χρειάζομαι και τα δυο. Βιωμα , αισθηση και απόδειξη.
Προφανως προκυπτει το ερωτημα << πως θα εχουμε αποδειξη σε κατι που είναι αορατο >> Η απάντηση είναι η ιδια που χρησιμοποιούν σε οτι οτιδήποτε θεωρητικό << με την παρατηρηση και την ανταλλαγη εμπειριων>>.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μα αν μας φανερωθουν οι αληθειες δεν την χρειαζομαστε την αποδειξη!
Το προβλημα επειτα ειναι πως θα πεισεις τους αλλους για την αληθεια σου.. :-D ;)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

silver29 έγραψε:Μα αν μας φανερωθουν οι αληθειες δεν την χρειαζομαστε την αποδειξη!
Το προβλημα επειτα ειναι πως θα πεισεις τους αλλους για την αληθεια σου.. :-D ;)
Ω, νομίζεις ότι θα το έχεις ανάγκη, Γιαννάκη, να πείσεις τους άλλους? Οι αλήθειες δεν φανερώνονται απλά, γιατί τότε θα είναι σαν ένα όραμα που δεν βρίσκει ανταπόκριση...Παραμένει στην ονειρική σφαίρα του ιδεατού και δεν ξέρεις τι να το κάνεις...

Η ζωή σου είναι η μεγαλύτερη αποδειξη της αλήθειας σου, για σένα μόνο!
Δεν ψάχνεις να βρεις την αλήθεια, για να πείσεις τους άλλους...
Η μεγαλύτερη εσωτερική ώθηση είναι αυτό που σε κάνει να θέλεις να αναλυσεις τους φυσικούς νόμους, χωρίς να έχεις ιδέα από φυσική ή χημεία...
Και αυτή είναι η υπέρβασή σου!

Οι άλλοι είναι συνοδοιπόροι με τα χαρίσματά τους...δεν είναι ο όχλος που θα σε ακολουθήσει...

΄Οταν τεκμηριώνεις την ζωή σου, τότε δεν έχεις ανάγκη να την τεκμηριώσουν και άλλοι χίλιοι μαζί σου...Είναι η δική σου...

Τι να το κάνω εγώ να γνωρίζεις τα "άπαντα του σύμπαντος" απ' έξω και ανακατωτά, αν ούτε ένα αστεράκι δεν μπορεί να φωτίσει την καρδιά σου?

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Μα αν μας φανερωθουν οι αληθειες δεν την χρειαζομαστε την αποδειξη!
Εχουμε συνηθίσει να δεχόμαστε ως αληθινό οτι δήποτε ειναι αποτελεσμα των αισθήσεων μας κατα πρωτον και οτι εχουμε μαθει να χαρακτηρίζουμε ως συναίσθημα στα πλαισια του γνωστού ..δευτερον.
Ομως μια αισθηση αρχικα μη αναγνωρίσιμη οπως είναι το αγγιγμα της ενεργειας και τα επακόλουθα της , ξενιζει αρχικα ..ιδιως αν υπάρχει ηδη ενας ορθολογικός νους.
Επίσης οπως ξέρουμε, στο χωρο του εσωτερισμού υπάρχουν αρκετοί ασχετοι, παραπλανημενοι και αλλοι με διάφορες ιδεοληψίες...
Επομενως μας χρειάζονται κάποιες ας πούμε ''αποδείξεις'' που τις βρισκουμε ακριβως οπως τις βρισκει και η ψυχαναλυτική επιστήμη.
Με την παρατήρηση , την ερευνα και την ανταλλαγή εμπειρίας.
Το προβλημα επειτα ειναι πως θα πεισεις τους αλλους για την αληθεια σου
Οσοι την νιώσουν θα βρίσκονται ηδη στα καναλια της ενεργειας ..αρα αργα η γρηγορα θα εχουν και προσωπικες αποδείξεις..
Οι αλλοι είναι αδυνατον να πεισθούν και στην τελική γιατί θα πρέπει και να το κανουν?
Το σύμπαν είναι εδω....η ζωή είναι εδω ..καθως και εμεις....
Τιποτα δεν ειναι κρυφό....ολα φαίνονται . Αν καποιος δεν θέλει να δει η δεν μπορεί ..ισως δεν ειναι η στιγμή του.. @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

aetos έγραψε:Εχουμε συνηθίσει να δεχόμαστε ως αληθινό οτι δήποτε ειναι αποτελεσμα των αισθήσεων μας κατα πρωτον και οτι εχουμε μαθει να χαρακτηρίζουμε ως συναίσθημα στα πλαισια του γνωστού ..δευτερον.
Ομως μια αισθηση αρχικα μη αναγνωρίσιμη οπως είναι το αγγιγμα της ενεργειας και τα επακόλουθα της , ξενιζει αρχικα ..ιδιως αν υπάρχει ηδη ενας ορθολογικός νους.
Για εμένα μιλάς; =)) =)) =))
aetos έγραψε:Επίσης οπως ξέρουμε, στο χωρο του εσωτερισμού υπάρχουν αρκετοί ασχετοι, παραπλανημενοι και αλλοι με διάφορες ιδεοληψίες...
Επομενως μας χρειάζονται κάποιες ας πούμε ''αποδείξεις'' που τις βρισκουμε ακριβως οπως τις βρισκει και η ψυχαναλυτική επιστήμη.
Με την παρατήρηση , την ερευνα και την ανταλλαγή εμπειρίας.
Πολύ σημαντικό αυτό! Τουλάχιστον στην αρχή...

aetos έγραψε:Οσοι την νιώσουν θα βρίσκονται ηδη στα καναλια της ενεργειας ..αρα αργα η γρηγορα θα εχουν και προσωπικες αποδείξεις..
Οι αλλοι είναι αδυνατον να πεισθούν και στην τελική γιατί θα πρέπει και να το κανουν?
Το σύμπαν είναι εδω....η ζωή είναι εδω ..καθως και εμεις....
Τιποτα δεν ειναι κρυφό....ολα φαίνονται . Αν καποιος δεν θέλει να δει η δεν μπορεί ..ισως δεν ειναι η στιγμή του.. @};-
oh yes.. ^:)^ :-D
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”