ΑΡΓΟΠΕΘΑΙΝΕΙ...ΟΠΟΙΟΣ....

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

προσπαθω τοσο καιρο με ολεσ μου τησ δυναμεισ,,με ρεικι και αυρα σωμα ,με πολυ δουλεια με τον ευτο μου,αλλα τιποτα,δεν ξερω τι αλλο να κανω για να τον ξεπερασω.
Ιωάννα μου, όλα αυτά δεν σε βοηθούν να ξεπεράσεις την συναισθηματική εξάρτηση, αλλά να την ξεμπλοκάρεις από το υποσυνείδητο!

Κανέναν δεν χρειάζεται να ξεπεράσεις! Αυτό που χρειάζεται ίσως να ξεπεράσεις είναι η κατάσταση πόνου που επιβάλλεις στον εαυτό σου, χωρίς κρίση.

΄Ενας άνθρωπος έρχεται στην ζωή μας για πολλούς λόγους!
΄Ενας από αυτούς είναι για να μας βοηθήσει να δαμάσουμε την συνήθεια να αγνοούμε τον Εαυτό μας και την καθοδήγησή του!

΄Ενας έρωτας έχει όφελος, όταν πέρα από τον λυρισμό του, μπορεί και πρακτικά να είναι βιώσιμος.

΄Οπως ξέρεις, για τον έρωτα έχουν γραφτεί τα ωραιότερα ποιήματα! Σχεδόν σε όλα υπάρχει ένας αστάθμητος παράγοντας πόνου! Λες και οι άνθρωποι που τα συνέθεσαν, περίμεναν τον έρωτα για να εκδηλώσουν όλον τον ψυχικό τους κόσμο!
Είναι λοιπόν ο έρωτας, πηγή έμπνευσης και πόνου, που δρα με ένταση στον ψυχισμό μας.
Και από όσο γνωρίζουμε, ένας έρωτας, σπάνια έως ποτέ, έχει διάρκεια στο πέρασμα του χρόνου, όταν ολοκληρωθεί. Ξέρεις γιατί?

Γιατί υπάρχει στην ζωή μας για έναν λόγο...
Για να μπορέσουν οι φυσικές αντίθετες δυνάμεις να γονιμοποιήσουν την ζωή, μέσα από μια ενωτική αρμονία!

΄Οταν αυτή η αρμονία δεν επιτυγχάνεται, τότε οι φυσικές αντίθετες δυνάμεις, συγκρούονται σε ένα λεπτοφυέστερο πεδίο, το συναισθηματικό, με αποτέλεσμα η σύγκρουση αυτή να φέρνει τον νοητό πόνο σε εκδήλωση.

Αν δεν τον θέλεις αυτόν τον πόνο στην ζωή σου, τότε εσύ μπορείς να επέμβεις στην δυσαρμονία που προκλήθηκε και να την θεραπεύσεις, με την νόηση, επεξεργαζόμενη τις προσδοκίες σου από την σχέση, που σε κάνουν να ξεχνάς τον Εαυτό σου και να σκέφτεσαι μόνο τον άλλον άνθρωπο!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:
Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:χαχααχαχαααααα!! Μήπως το ψαράκια σου κάτσουνε καλύτερα;; Ωχ τι έπαθες μαζί μου!! Εμπλεξες άγρια!!!
πω πω τωρα με αποτελειωσεσ ναταλι... :-( :-( :-(

ιχθυσ ειναι ο αντρασ που ερωτευτικα οσο κανεναν στη ζωη μου μεχρι τωρα......................και εκεινοσ με τσακισε οσο κανενασ αλλοσ ανθρωποσ μεχρι τωρα.προσπαθω τοσο καιρο με ολεσ μου τησ δυναμεισ,,με ρεικι και αυρα σωμα ,με πολυ δουλεια με τον ευτο μου,αλλα τιποτα,δεν ξερω τι αλλο να κανω για να τον ξεπερασω. :-? :-? :-?
Ωχχχχχχχχχχχ! Συγνώμη ρε πουλάκι μου για την ψυχική οδύνη!!!! Δεν το ήθελα!!! Ωστόσο από προσωπική πείρα αλλά και πείρα άλλων τα γίηνα ζώδια δεν ενδείκνειται για λιονταράκια!!!! Οπότε σου μένουν μόνο τα.....μποφόρ των αέρηδων!!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιατί υπάρχει στην ζωή μας για έναν λόγο...
Για να μπορέσουν οι φυσικές αντίθετες δυνάμεις να γονιμοποιήσουν την ζωή, μέσα από μια ενωτική αρμονία!

΄Οταν αυτή η αρμονία δεν επιτυγχάνεται, τότε οι φυσικές αντίθετες δυνάμεις, συγκρούονται σε ένα λεπτοφυέστερο πεδίο, το συναισθηματικό, με αποτέλεσμα η σύγκρουση αυτή να φέρνει τον νοητό πόνο σε εκδήλωση.

Αν δεν τον θέλεις αυτόν τον πόνο στην ζωή σου, τότε εσύ μπορείς να επέμβεις στην δυσαρμονία που προκλήθηκε και να την θεραπεύσεις, με την νόηση, επεξεργαζόμενη τις προσδοκίες σου από την σχέση, που σε κάνουν να ξεχνάς τον Εαυτό σου και να σκέφτεσαι μόνο τον άλλον άνθρωπο!
αυτο το κομματι που να χτυπιεμαι κατω ολο το βραδυ δεν το καταλαβαινω,αν και το διαβασα 3 φορεσ αλλα τζιφοσ :D
σε παρακαλω κανε μια μεταφραση βασω μου.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ε καλά, μην ανησυχείς ούτε εγώ κατάλαβα γρι από αυτό!!!! Δεν είναι όμως ξανθίτιδα!!!!! Πολλά πράγματα δεν είναι άμεσα κατανοητά αλλά πέφτεις πάνω στην ανάλογη εμπειρία αφού τα έχεις διαβάσει, και μετά λες: " Ναι ρε γαμώτο!! Αυτό ήθελε να πει ο ξανθοποιητής!!!"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τότε Ιωάννα μου κανε μια ερώτηση, απλή ερώτηση στον Εαυτό σου!
Δεν χρειάζεται να μπεις σε καμιά διαδικασία κατανόησης αυτήν την στιγμή...

Ρώτα, λοιπόν, τον εαυτό σου, πόσο αρμονία βίωνες στην σχέση σου! Και από την απάντησή σου θα καταλάβεις περισσότερο τι θέλω να πω...

Ξέρεις, σκέφτομαι πολλές φορές, πόσο αδίσταχτα και σκληρά φερόμαστε στον εαυτό μας, βάζοντας τον στην διαδικασία να παραμένει σε εμμονικά συναισθήματα, για έναν άνθρωπο με τον οποίον μας χωρίζει ο Νιαγάρας! ;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Φυσικά ρε Βάσω!! Μας έχουν μάθει ότι η γυναίκα πρέπει να υπομένει τα πάντα για να κρατάει την σχέση, (ειδικά αν υπάρχουν και παιδιά ακόμα χειρότερα!!!) και έχουμε ξεχάσει όλωσδιόλου την ΑΜΟΙΒΑΙΟΤΗΤΑ σε κάθε μορφή σχέσης!! Μόλις κάτι δεν πάει καλά κατηγορούμε τον εαυτό μας κι όχι τους άλλους!! Το θέμα είναι όμως να δεις πως ούτε ο ευατός πάσχει ούτε ο άλλος αλλά ή ίδια η σχέση που είναι βασισμένη σε ψεύδη, σε χαζά πρότυπα, σε λανθασμένες προκαταλήψεις!!! Η αμοιβαιότητα δεν έχει να κάνει με αγάπη με όρους αλλά με μια αληθινή και αυθεντική χειρονομία αγάπης και σεβασμού από τις δυό μεριές!! Αν αυτό έχει καταρακωθεί τελείως να την βράσω την σχέση!!! Μου κόστιζε πολύ περισσότερο να ειμαι με ανθρώπους με τους οποίους όχι μονο δεν μπορούσα να επικοινωνήσω αλλά είχε γίνει πιο πολύ η σχέση πεδίο μάχης του ποιός θα επικρατήσει και ποιός θα έχει την τελευταία κουβέντα, που τώρα πια ειμαι μια χαρούλα μόνη μου, το μόνο που μου λείπει είναι να φύγω κι από το σπίτι για να απολαμβάνω πια την μοναξία και την ελευθερία μου!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μόλις κάτι δεν πάει καλά κατηγορούμε τον εαυτό μας κι όχι τους άλλους
συνήθως Ναταλί συμβαίνει το αντίθετο! Απλά δεν το συνειδητοποιούμε...

κατηγορούμε τους άλλους περισσότερο και λιγότερο τον εαυτό μας, απλά θυματοποιούμαστε για να τραβήξουμε το ενδιαφέρον των άλλων!! Ουσιαστικά μισούμε θανάσιμα όσους δεν αναγνωρίζουν τον ρόλο του θύματος, που παίζουμε πάρα πολύ καλά, εντείνοντας το δράμα της ζωής μας! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Πολύ θέατρο όμως..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:τότε Ιωάννα μου κανε μια ερώτηση, απλή ερώτηση στον Εαυτό σου!
Δεν χρειάζεται να μπεις σε καμιά διαδικασία κατανόησης αυτήν την στιγμή...

Ρώτα, λοιπόν, τον εαυτό σου, πόσο αρμονία βίωνες στην σχέση σου! Και από την απάντησή σου θα καταλάβεις περισσότερο τι θέλω να πω...

Ξέρεις, σκέφτομαι πολλές φορές, πόσο αδίσταχτα και σκληρά φερόμαστε στον εαυτό μας, βάζοντας τον στην διαδικασία να παραμένει σε εμμονικά συναισθήματα, για έναν άνθρωπο με τον οποίον μας χωρίζει ο Νιαγάρας! ;)
βασω μου αυτο ειναι το γμτ οτι και την ερωτηση εχω κανει και την απαντηση την ξερω πολυ καλα,δηλ ξερω οτι αυτοσ ο ανθρωποσ δεν μου αξιζει.............αλλα τωρα περιμενω υπομονετικα να θεραπευσω και το πληγωμενο συναισθημα,ειμαι σιγουρη οτι θα γινει και αυτο πολυ συντομα. :x

σε ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα!

>:d< >:d< >:d<

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

να θεραπευσω και το πληγωμενο συναισθημα
δεν είναι πληγωμένο συναίσθημα, αλλά εμμονή!

Αν ξεδιπλώσεις τις διεκδικήσεις σου, αν αρχίζεις να ανιχνεύεις τον πόνο, αν μπεις μέσα στην δίνη της απόρριψης, θα δεις τι καθαρά είναι δικο σου και θα το κρατήσεις...

Τα υπόλοιπα επέστρεψέ τα με ευγνωμοσύνη, εκεί που ανήκουν! :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

εχεισ δικιο βασω μου αυτο θα κανω.

>:d< >:d< >:d<

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

βασω μου τελικα ειχεσ πολυ δικιο,μεσα σε λιγεσ μερεσ απο τοτε που μου το ειπεσ καταλαβα αυτο που λεσ οτι τελικα ειναι μια εμονη.

λεσ ομωσ καπου πιο πανω οτι τα υπολοιπα πραπει να τα επιστρεψω με ευγνωμοσυνη εκει που ανηκουν.

δηλ που? σε εκεινον? :-? :-? :-?

@};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ιωάννα...πολύ όμορφη φωτογραφία! :-D :-D :-D

Να τα επιστρέψεις εκεί που ανήκουν...Σε όποιον έχει μερίδιο για την συναισθηματική σου αδυναμία! Καμιά φορά αυτή χρειάζεται να αποδοθεί και πιο πίσω από έναν έρωτα... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

βασουλα μου τωρα καταλαβα ακριβωσ τι θελεισ να μου πεισ :x

σε ευχαριστω παρα πολυ!! @};- @};- @};-

μου αρεσει πολυ αυτο που φορασ στο λαιμο σου :x τι ειναι χαλαζιασ?

>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι είναι ένα σύμβολο δύναμης αποτυπωμένο με ολογραφία, σε κρύσταλλο σβαρόφσκι, συλλεκτικό κομμάτι!
Το σχήμα του είναι κωνοειδές, δηλαδή καταλήγει σε μύτη, όπως κάποια κοχύλια...

Μου το έκαναν δώρο και δεν το βγάζω καθόλου από πάνω μου :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”