ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11717
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Παναγιώτης έγραψε:
Vasoula έγραψε:
Παναγιωτάκος έγραψε:Αν επιλέξατε αυτό το Μάνταλα, αποτελεί ένδειξη πως πρέπει να ενισχύσετε τους δεσμούς που έχετε με τους ανθρώπους που βρίσκονται γύρω από εσάς.

;;)
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

:whistle:



;;)
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μάνταλα #13

Αυτό το Μάνταλα αντιπροσωπεύει την αυτοπεποίθηση και κυβερνάται από το στοιχείο της φωτιάς. Η σπίθα μέσα σε κάθε δώμα συμβολίζει τις φλόγες και κατευθύνει την προσοχή κάποιου.

Αυτό το Μάνταλα συνδέεται με το λιοντάρι που μεταφέρει την αστραφτερή, λαμπερή του ενέργεια όπου πηγαίνει.

Αν διαλέξατε αυτό το Μάνταλα, μπορεί να σημαίνει ότι χρειάζεται να επικεντρωθείτε στο πως μπορείτε να γίνετε ο δικός σας ηγέτης.
Ποιο μέσα δεν γίνεται :-o :-o :-o
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Tomasino
Δημοσιεύσεις: 3865
Εγγραφή: 26 Φεβ 2013 9:53 am

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Tomasino »

Μάνταλα #13

Αυτό το Μάνταλα αντιπροσωπεύει την αυτοπεποίθηση και κυβερνάται από το στοιχείο της φωτιάς. Η σπίθα μέσα σε κάθε δώμα συμβολίζει τις φλόγες και κατευθύνει την προσοχή κάποιου.

Αυτό το Μάνταλα συνδέεται με το λιοντάρι που μεταφέρει την αστραφτερή, λαμπερή του ενέργεια όπου πηγαίνει.

Αν διαλέξατε αυτό το Μάνταλα, μπορεί να σημαίνει ότι χρειάζεται να επικεντρωθείτε στο πως μπορείτε να γίνετε ο δικός σας ηγέτης.
>:d< >:d< >:d<
''Οι ευκαιρίες δεν είναι ούτε μπροστά, ούτε πίσω...Είναι μέσα σου...Εκεί που ο Θεός και ο Εαυτός σου προνοεί για εσένα, εκεί ΄να κοιτάς.''
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Αντρίκος »

Μάνταλα #7

Το έβδομο Μάνταλα κυβερνάται από το στοιχείο του νερού. Οι εκρήξεις ενέργειας μέσα στο Μάνταλα αναπαριστούν τις εκρήξεις της φαντασίας και της δημιουργικότητας.

Αν διαλέξατε αυτό το Μάνταλα, το πνεύμα σας μπορεί να σας ωθεί να σταματήσετε να ανησυχείτε και να επιστρέψετε σε μια πιο παιδική φάση ευρηματικότητας.
Μάνταλα #1

Αυτό το Μάνταλα αντιπροσωπεύει την αρμονία. Συγκεκριμένα, αναφέρεται στην ισορροπία του γιν + γιανγκ όπως επίσης και στην ισορροπία της αρρενωπότητας + θηλυκότητας. Κάθε ένα από τα δαχτυλίδια αναπαριστά μια στρώση της εσάνς κάποιου και το γεγονός πως δημιουργούν ένα κύκλο αντιπροσωπεύει όλες αυτές τις στρώσεις που πορεύονται μαζί προς την αρμονία.

Αν σας ελκύει αυτό το Μάνταλα την παρούσα στιγμή, μπορεί να είναι επειδή έχετε την ανάγκη να στρέψετε την προσοχή σας σε πιο αρμονικές σκέψεις σε ό,τι αφορά το σώμα σας, το νου και τους γύρω σας.
>:d< >:d< >:d<
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Τεστ με ζώα αποκαλύπτει τι σύντροφο θεωρείτε κατάλληλο για σας


Εικόνα


Αυτό το σύντομο διασκεδαστικό, ψυχαγωγικό τεστ με ζώα αποκαλύπτει ποιο είδος ανθρώπου θεωρείτε πιο κατάλληλο για σύντροφό σας και ποιο όχι. Μην περιμένετε να διαβάσετε κάτι συγκλονιστικό. Το αποτέλεσμα του τεστ θα σας δώσει μια γενική φράση κλειδί για τα χαρακτηριστικά του ανθρώπου που υποσυνείδητα θα θέλατε να είναι κοντά σας. Και επειδη γνωρίζουμε πολύ καλά ότι έλκουμε αυτό που σκεφτόμαστε, μπορούμε να πάρουμε μια ιδέα για τα βασικά χαρακτηριστικά του μελλοντικού μας συντρόφου. Εάν είστε ήδη σε σχέση, τότε κάντε το τεστ Πόσο προβληματική ή υγιής είναι η σχέση σας και πως να την θεραπεύσετε

Υπόθεση του τεστ

Είναι αργία και ξεκουράζεστε στο σπίτι σας. Ξαφνικά ακούτε το κουδούνι του σπιτιού σας να χτυπάει. Όταν ανοίγετε την πόρτα, διαπιστώνετε κάτι πολύ περίεργο. Μπροστά σας βρίσκονται κάποια ζώα τα οποία σας φέρνουν νέα για το μέλλον σας.

Όταν ανοίγετε τους φακέλους με τις γραπτές σημειώσεις των ζώων διαπιστώνετε ότι οι προβλέψεις για το μέλλον σας διαφέρουν πολύ. Το ένα ζώο σας παρέδωσε προβλέψεις ευτυχίας και το άλλο ζώο σας έδωσε έναν φάκελο γεμάτο με δυσοίωνα γεγονότα.

Το ερώτημα του τεστ

Ποιο από τα παρακάτω ζώα σας έφερε τα καλά νέα και ποιο τα δυσοίωνα νέα; Επιλέξτε διαφορετικά ζώα

Τίγρης

Σκύλος

Πρόβατο

Παπαγάλος

Χελώνα



:romance-inlove:

Tα αποτελέσματα θα τα βάλω μετά τις απαντήσεις σας :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16547
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Τα καλά νέα η τίγρης......τα δυσοιωνα η χελώνα 8->
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23473
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Εάν είστε ήδη σε σχέση, τότε κάντε το τεστ Πόσο προβληματική ή υγιής είναι η σχέση σας και πως να την θεραπεύσετε
Όσι, θέλω κι εγώ να παίξω [-(


Τα καλά ο παπαγάλος, τα άσχημα η τίγρης.

Για να δούμε... 8-}
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

καλέ άστους να λένε...

και εγώ το έκανα και ο Λαζαράκος το έκανε
μια χαρά έπεσε μέσα και για τους δυό μας

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33574
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Annoula »

Τα καλά ο σκύλος τα δυσοίωνα η χελώνα :romance-heartstiny:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Έφη »

Ο τίγρης τα καλά , ο παπαγάλος τα κακά ...
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Παπαγάλος / δυσοίωνα νέα

Σκύλος / καλά νέα

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Καλά νέα μου φέρνει ο Παπαγάλος
και δυσοίωνα η Χελώνα

:romance-heartstiny:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Giorgos Agelis
Δημοσιεύσεις: 4076
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 2:44 am
Τοποθεσία: KATERINH PIERIA

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Giorgos Agelis »

χμ..ο σκύλος τα καλά και ο παπαγάλος τα κακά....
:romance-heartstiny:
sourra sofia
Δημοσιεύσεις: 709
Εγγραφή: 22 Μάιος 2013 10:16 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από sourra sofia »

Λοιπον...!! :x

Καλα νεα απο την τιγρη...

Ασχημα απο τον παπαγαλο...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΣ ΠΑΙΞΟΥΜΕ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

τα καλα ο παπαγαλος τα κακα η χελωνα!!

:romance-heartsthree:
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”