ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Giota2103
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 9:33 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Giota2103 »

Βάσω με βοήθησες πολύ με το κειμενό σου αυτό.... >:d<

Αμαλία σε ευχαριστώ που εκφράζεις τις απορίες σου..... >:d<
swami kirtana
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009 8:19 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΥΛΙΔΑ

Δημοσίευση από swami kirtana »

Αγαπητη Vaso η κουβεντα σου ειναι απο τον Μαιο, ομως παντα
επικαιρη και παντα χρησημη.Απλα νιωθω την αναγκη να καταθεσω
την αποψη μου, σχετικα.
Οποιος περνει τη μυηση του Γ' βαθμου, γινεται REIKI MASTER η οπως
ξερουμε Ελληνικα ενας μαστορας μιας τεχνης ο οποιος εχει την
εξουσιοδοτηση απο τη συντεχνια του να εκπαιδευει τεχνιτες, Εαν
ο μαστορας ειναι σοβαρος και εμπειρος, θα βγαλει καλους μαθητες.
Ομως ο δακαλος ο πνευματικος δεν πιστοποιειται απο συντεχνιες
γηινες. Ειμαι βεβαιος οτι γνωριζεις πολυ καλα την 'επαφη' με τους
εσωτερικους δασκαλους.Και η 'επαφη' αυτη δεν εξασφαλιζεται με
καμια τεχνικη, καποια στιγμη συμβαινει η δεν συμβαινει, και αυτη
η 'επαφη' δεν ανταλλασεται με καποια euro.Γιαυτο και δεν μου
αρεσει να χρησημοποιω την εκφραση - δασκαλος του ρεικι-..
Για να αλλαξεις τον Κοσμο, πρεπει πρωτα να
αλλαξεις τις σκεψεις σου.

Σαν την καλη μελισσα, περνω το μελι οπου το βρω.

Το Ταξιδι γινεται Εδω και Τωρα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιαυτο και δεν μου
αρεσει να χρησημοποιω την εκφραση - δασκαλος του ρεικι-..
Eμένα, swami, δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ καθόλου την λέξη "δάσκαλος" γενικά...

Γνωρίζω ότι ο "δάσκαλος" είναι μια εσωτερική επικοινωνία και έρχεται όταν κάποιος είναι έτοιμος να κάνει το "άλμα" και την βουτιά συγχρόνως στην προσωπικότητά του και τους επ' αυτής χαρακτηρισμούς/μηχανισμούς, ώστε να επιτρέψει στις Θείες Δυνάμεις να δράσουν εντός του.

η λέξη "δάσκαλος" είναι χαρακτηρισμός της προσωπικότητας.
Μου αρέσει να εργάζομαι με τους ανθρώπους, μέχρι το σημείο που εκείνοι μπορούν...Σ' αυτήν την διαπροσωπική μας σχέση, πολλοί με θεωρούν "δάσκαλο", μπερδεύοντας την εμπειρία μου, την αγάπη μου για την υπηρεσία και τον σεβασμό μου στον άνθρωπο, με την "διδασκαλία"...Κάποιοι απογοητεύονται, κάποιοι βοηθιούνται να πάνε παρακάτω, κάποιοι μένουν περισσότερο στην συναισθηματική αγάπη, προσπαθώντας να την πάρουν με συγκεκριμένους όρους.

Εμένα όλα αυτά δεν με αφορούν, σαν "εικόνα", γιατί ξέρω τον Εαυτό μου βαθύτερα μέχρι ένα σημείο, και διαρκώς τον μαθαίνω μαζί με τον θεό!

Δάσκαλος ρέικι, ειναι μια ονομασία που έχει καθιερωθεί από τον δάσκαλο Ουσούι και συνεχίζεται από την δυτική άποψη του ρέικι μέσα από την Τακάτα...

Θεωρώ ότι δεν αντιπροσωπεύει τίποτα άλλο, από το ότι, κάποιος που έχει εμβαθύνει σ' αυτές τις βαθμίδες του ρέικι και δεν τις έχει πάρει "αρπα-κόλα", μπορει΄να κυριαρχήσει στην προσωπικότητά του και να είναι δάσκαλος του εαυτού του...

Γι' αυτό και μόνο δέχομαι τον χαρακτηρισμό "δάσκαλος ρέικι"...

Βέβαια, η πραγματικότητα μας έχει αποδείξει άλλα με τους "δασκάλους ρέικι", αλλά προς το παρόν, το προσπερνάω... :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:
Γιαυτο και δεν μου
αρεσει να χρησημοποιω την εκφραση - δασκαλος του ρεικι-..
Eμένα, swami, δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ καθόλου την λέξη "δάσκαλος" γενικά...
Θεωρώ ότι δεν αντιπροσωπεύει τίποτα άλλο, από το ότι, κάποιος που έχει εμβαθύνει σ' αυτές τις βαθμίδες του ρέικι και δεν τις έχει πάρει "αρπα-κόλα", μπορει΄να κυριαρχήσει στην προσωπικότητά του και να είναι δάσκαλος του εαυτού του...

Γι' αυτό και μόνο δέχομαι τον χαρακτηρισμό "δάσκαλος ρέικι"...

:x :x
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
swami kirtana
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009 8:19 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΥΛΙΔΑ

Δημοσίευση από swami kirtana »

Αγαπητη Vaso ιδου ενα μικρο προβλημα , Τον τελευταιο καιρο μου εχει συμβει το εξης, να εχω γνωρισει μια αληθεια μεσα απο μια διδασκαλια , πριν απο πολλα χρονια. Την εχω μελετησει, την εχω
αναλυσει, και την γνωριζω σε καθε λεπτομερια. Ομως μια σου
φραση, ασχετη με την περιπτωση μου, ενεργει σαν κατακεφαλια
απο ραβδι δασκαλου του ΖΕΝ και ξαφνικα βλεπω την πορτα, ενω τοσον καιρο προσπαθουσα να περασω μεσα απο τον τοιχο.
[Για να μην δημιουργω εντυπωσεις και μονο σου γνωριζω οτι
ασχολουμαι με τον Εσωτερισμο αρκετα χρονια ] Σε ερωτω λοιπον
κανω λαθος εαν σε προσαγορευσω δασκαλα ?Δεν σε ρωταω, σου
γνωριζω την εντυπωση μου,
:x
Για να αλλαξεις τον Κοσμο, πρεπει πρωτα να
αλλαξεις τις σκεψεις σου.

Σαν την καλη μελισσα, περνω το μελι οπου το βρω.

Το Ταξιδι γινεται Εδω και Τωρα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Swami, θα σου πω μόνο τούτο!

Προετοιμάζεις τον εαυτό σου για την αλήθεια. Τον εξαγνίζεις και περιμένεις την αποκάλυψη...Αυτή η αποκάλυψη έρχεται με οποιονδήποτε τρόπο και συνειδητοποιείται. Δεν έχει να κάνει με την αγάπη και το πόσο ανοιχτός είσαι σ' αυτήν, αλλά έχει να κάνει με τον θεό, και πόσο έχεις λιγοστέψει τον χώρο μεταξύ σας! >:d< >:d<

Ξέρεις, κάποιοι άνθρωποι με αντιμάχονται με μίσος, γιατί δεν μπορούν να κατανοήσουν ότι αυτά που λέγω δεν είναι "διδασκαλία", αλλά ένα ένοιγμα στον θεό.
Είναι γιατί ο χώρος που έχουν αφήσει μεταξύ τους, έχει γεμίσει με "διδασκαλίες" σοφίας και αλήθειας, χωρίς πρακτικά να μπορούν να τις εφαρμόσουν.

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ο θεός δεν περιέχει κάτι που δεν περιέχει και ο άνθρωπος...Αυτό που τους εμποδίζει να το κατανοήσουν σε βαθύτερο επίπεδο, είναι γιατί δεν έχουν εξαγνίσει τα συναισθήματα, θεωρώντας ότι η αγάπη είναι μόνο "χάδι" και συμπόνια...Και προσπαθούν να γεμίσουν το κενό, με μια αγάπη που διαχωρίζει ακόμα περισσότερο...

Μα όμως, εσύ γνωρίζεις καλύτερα, ότι η αλήθεια συνειδητοποιείται, μόνο με την κατακεφαλιά!!! Αν είσαι δεκτικός σ' αυτήν, τότε ο χώρος μεταξύ Εσού και του Θεού μειώνεται δραματικά...

Τότε δεν είναι ο δάσκαλος που σου δίνει, αλλά η δική σου ετοιμότητα να πάρεις...
Δεν είναι ο δάσκαλος που σε μαθαίνει, αλλά η δική σου ταπεινότητα να εμπλακείς στην διαδικασία...
Δεν είναι ο δάσκαλος που σε οδηγεί, αλλά η δική σου αφοσίωση στην ατομική σου αγνοποίηση...

΄Ετσι εφαρμόζονται οι διδασκαλίες...
Αλλιώς παραμένουν ανεφάρμοστες σοφίες... :x :x :x

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
swami kirtana
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 21 Αύγ 2009 8:19 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΥΛΙΔΑ

Δημοσίευση από swami kirtana »

...ετσι ακουσα....Η γνωση ειναι η φωτογραφια ενος φρουτου. Η εμπειρια ειναι ..το φρουτο.
Σ' ευχαριστω για τα μεστα σου λογια. :x @};-
Για να αλλαξεις τον Κοσμο, πρεπει πρωτα να
αλλαξεις τις σκεψεις σου.

Σαν την καλη μελισσα, περνω το μελι οπου το βρω.

Το Ταξιδι γινεται Εδω και Τωρα.
Valia

Δημοσίευση από Valia »

Μα, δεν είναι καταπληκτική??!!! :x :x :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Vaso έγραψε:
Ξέρεις, κάποιοι άνθρωποι με αντιμάχονται με μίσος, γιατί δεν μπορούν να κατανοήσουν ότι αυτά που λέγω δεν είναι "διδασκαλία", αλλά ένα ένοιγμα στον θεό.
Είναι γιατί ο χώρος που έχουν αφήσει μεταξύ τους, έχει γεμίσει με "διδασκαλίες" σοφίας και αλήθειας, χωρίς πρακτικά να μπορούν να τις εφαρμόσουν.
Μα....φυσικά γλυκειά μου!! Αφού ξάφνου τους γκρεμίζεις τα ωραία τους χωματένια κάστρα μέσα στα οποία ήταν τόσο καιρό περιχαρακωμένοι!!! Δυστυχώς τα δόγματα και οι θεωρίες κυλούν στο αίμα μας και δεν το ξέρουμε ακόμα! Δεν μας έχει κανείς επιτρέψει να γνωρίσουμε στ' αλήθεια τον Θεό γιατί ο καθένας θέλει να αγκαλιάσουμε και να αποδεχθούμε συγκεκριμένες αλήθειες που δεν μας ανήκουν!! Οταν μετά από πολύ κοπό το κάνουμε κι έρχεται κάποιος να μας ξυπνήσει από το λήθαργο δεν μας πολυαρέσει βέβαια!! Το χειρότερο απ' όλα όμως είναι όταν αυτες οι άλήθειες έχουν γίνει με τον καιρό και δικές μας αλλά και πάλι μένοντας φιλοσοφίες που δεν αγγίζουν την καρδιά!! Αυτή η επίγνωση ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ κι όταν κάποιος έρχεται να σου το πεις γίνεται αμέσως εχθρός σου!! Ξέρεις Βάσω υπάρχουν πολύ απλοί άνθρωποι που έχουν ζυμωθεί με τον Θεό χωρίς ούτε ρέικι ούτε τίποτα άλλο και τόσοι και τόσοι άλλοι που έχουν κουκουλωθεί το ρέικι και χιλιάδες άλλα συστήματα κι ομως το ίδιο έχουν μείνει....κινητές εγλυκλοπαιδείας άδειας φιλοσοφίας με ρηχές καρδιές και χωρίς ίχνος αγάπης χωρίς ίχνος Θεού!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ο θεός δεν περιέχει κάτι που δεν περιέχει και ο άνθρωπος...Αυτό που τους εμποδίζει να το κατανοήσουν σε βαθύτερο επίπεδο, είναι γιατί δεν έχουν εξαγνίσει τα συναισθήματα, θεωρώντας ότι η αγάπη είναι μόνο "χάδι" και συμπόνια...Και προσπαθούν να γεμίσουν το κενό, με μια αγάπη που διαχωρίζει ακόμα περισσότερο...

Μα όμως, εσύ γνωρίζεις καλύτερα, ότι η αλήθεια συνειδητοποιείται, μόνο με την κατακεφαλιά!!! Αν είσαι δεκτικός σ' αυτήν, τότε ο χώρος μεταξύ Εσού και του Θεού μειώνεται δραματικά...

Τότε δεν είναι ο δάσκαλος που σου δίνει, αλλά η δική σου ετοιμότητα να πάρεις...
Δεν είναι ο δάσκαλος που σε μαθαίνει, αλλά η δική σου ταπεινότητα να εμπλακείς στην διαδικασία...
Δεν είναι ο δάσκαλος που σε οδηγεί, αλλά η δική σου αφοσίωση στην ατομική σου αγνοποίηση...

΄Ετσι εφαρμόζονται οι διδασκαλίες...
Αλλιώς παραμένουν ανεφάρμοστες σοφίες...


@};- @};- @};- @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:Αμαλάκι μου... >:d<

Εδώ είμαστε...κάτσε να τα ξεμπερδέψουμε σιγά σιγά...

Κάθε άνθρωπος που βρίσκεται στον δρόμο της πνευματικής και ψυχικής του οριοθέτησης, αναζητάει τρόπους και μεθόδους που θα τον βοηθήσουν και θα τον στηρίξουν στην πορεία του με τον Εαυτό του.
Υπάρχουν σήμερα πάρα πολλοί μέθοδοι, δεν είναι μόνο το ρέικι, που μπορούν να σου υποσχεθούν μια ζωή ειρηνική και γεμάτη αγάπη.

Αν καταλάβεις βαθιά τι σημαίνει Εαυτός, τότε δεν θα έχεις ανάγκη να τρέχεις να τον μαζεύεις απ’ έξω, αλλά θα πάρεις όσα «εργαλεία» σου δόθηκαν και θα βρεις την άκρη σου μαζί του.
Αντί να συγκρίνεις λοιπόν τα "εργαλεία", δουλεύεις μαζί τους μέχρι να καταφέρεις την εσωτερική σου ενεργοποίηση.
Μετά θα είσαι ώριμη για τα επόμενα "εργαλεία".

Δεν δίνουμε σε ένα παιδί αμέσως ένα κανονικό ψαλίδι για να κόψει και να κάνει χαρτογραφία. Υπάρχουν τα παιδικά ψαλιδάκια για την δική του προστασία. Αργότερα θα πάρει κανονικό ψαλίδι, γιατί δεν θα το εξυπηρετεί το παιδικό, αλλά θα το έχει χρησιμοποιήσει πριν.
Και αργότερα μπορεί να χρησιμοποιήσει και το πριόνι...
΄Ολα σύμφωνα με την ωρίμανση του, στο πως θα χρησιμοποιήσει τα εργαλεία του.

Τι σημασία έχει αν το τάδε σύστημα σου υπόσχεται κάτι που νομίζεις ότι δεν το ξέρεις ή δεν το ξέρεις πραγματικά, αν με αυτά που ήδη έχεις δεν κατάφερες ακόμα να βρεις άκρη με τον Εαυτό σου.

Τα συστήματα, ότι και αν υπόσχονται, είναι συστήματα…Δεν είναι σε καμιά περίπτωση ο Εαυτός σου!

Γνωρίζω ανθρώπους που πήραν ρέικι και δεν κατάφεραν αμέσως κάτι θεαματικό, και έτρεξαν αμέσως να πάρουν αγγελικό ρέικι, μήπως και οι άγγελοι καταφέρουν ότι δεν κατάφερε το ουσούι ρέικι επειδή δεν περιέχει αγγέλους!

Η προσωπική αγωνία δεν τελειώνει με οποιοδήποτε σύστημα, όπως και να λέγεται…
Γιατί η προσωπική αγωνία δεν έρχεται από εξωτερικούς παράγοντες, αλλά από εσωτερικούς.
Όσο πιο γρήγορα το κατανοήσουν αυτό οι άνθρωποι, τόσο πιο γρήγορα θα φέρουν ειρήνη μέσα τους και στην ζωή τους. Η πνευματική ωριμότητα δεν συγκρίνεται μέσω συστημάτων, αλλά μέσω εσωτερικών ανοιγμάτων, που προϋποθέτουν ταπεινότητα και εργασία…βασω οταν πηρα τον δευτερο βαθμο η φοτινη μου διαβασε αυτο το κειμενο και με βοηθισε να καταλαβω πολλα.σασ ευχαριστω και τισ δυο!!! @};- @};- @};- @};- @};- :x :x :x

Ρέικι μάστερ είναι όλοι και όλοι μπορούν να γίνουν, ανεξάρτητα από το τι γνωρίζουν. Να διδάξουν όμως τον εαυτό τους λίγοι…πολύ λίγοι τα κατάφεραν και θα τα καταφέρουν, γιατί δεν έδειξαν και δεν δείχνουν ανεκτικότητα στον ίδιο τους τον Εαυτό.
Τι εννοείς ταυτόσημη; Ταυτόσημη με τι;
Αν διαβάσεις βιβλία εσωτερισμού, ο καθένας εκφράζει την άποψη/αλήθεια που μπορεί να κατανοήσει μέσα από τον ατομικό του δρόμο. Τίποτα δεν μπορεί να είναι ταυτόσημο, γιατί έτσι εκφράζεται η ποικιλία και η διαφορετικότητα του εσωτερικού δρόμου και αυτό είναι όμορφο.
Δεν έχει τον ρόλο να μας διασαλέψει, ώστε να μην γνωρίζουμε τι να πιστέψουμε, γιατί τελικά το μόνο που χρειάζεται είναι να πιστεύουμε στον θεό...΄Ολα τα άλλα θα τα βρούμε μόνοι μας μαζί του.
Αν συγκρίνουμε όσα γράφονται για να τα απορροφήσουμε, θα κάψουμε τον εγκέφαλό μας...Κοινά θα μπερδευτούμε από την μια, από την άλλη όμως θα αφαιρέσουμε το δικαίωμα από τον εαυτό μας να κάνει την προσωπική του προσπάθεια, που είναι το σημαντικότερο στον δρόμο μας.
Κανείς δεν γνωρίζει καλύτερα ή ουσιωδέστερα τα θέματα...
Γιατί η προσωπική αλήθεια εκφράζεται πρακτικά στην ίδια μας την ζωή, ότι και να σου λένε... :x

Να φοβάστε τα συστήματα που καθορίζουν την ευκολία της πνευματικότητας...Γιατί αυτά τα συστήματα θα διαφοροποιουνται συνεχώς, όσο η ανθρώπινη ανοησία εξαρτάται από τις δήθεν αξίες, μέσα από μεθόδους που ενώ μας χαρίστηκαν για να μας ελευθερώσουν , μας έκαναν να εξαρτώμεθα από αυτές.


@};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

πω πω ρε παιδια βοηθεια παλι κουλαμαρα εκανα.πωσ απομονωνετε απο ενα κειμενο συγκεκριμενεσ φρασεισ ?δεν μπορω να το κανω ασ βοηθισει καποιοσ. :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

σιγά σιγά πουλάκι μου!! :-D

μαύρισε το κείμενο που θες και κάνε παράθεση όπως ξέρεις!!

για να μαυρίσεις το κείμενο πάς με τον κέρσορα και πατάς παρατεταμένα με αριστερό κλίκ, προχορώντας το ποντίκι πάνω σε όλο το κείμενο που θες να μαυρίσεις!! :*
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: Να γίνετε δάσκαλοι, όταν μπορείτε να αγαπάτε!!!
Μετά δεν μετράει το αν πληρώσατε και πόσο...

Να γίνετε δάσκαλοι, όταν μπορείτε να αναζητάτε!!!
Μετά θα ξέρετε την διαδρομή, και δεν θα την δυσκολεύετε...

Να γίνετε δάσκαλοι, όταν μπορείτε να σέβεστε τον άνθρωπο!!!
Μετά θα τον αγγίζετε με αγνότητα...
@};- @};- @};- :x

σήμερα στη δεύτερη μέρα του σεμηναρίου 3β μάθαμε της μυήσεις,και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου.
αυτό το διάστημα δουλέυω επίσης και με το κίτρινο μπουκάλι της αύρας σώμας που σε βοηθάει να βρείς την χαρά και τον αυθορμητισμό,το δουλέυω στο ηλιακό πλέγμα.
εχθές την πρώτη μέρα του σεμηναρίου κάναμε μόνο θεωρία και την μύηση του 3α που το βίωσα πάρα πολύ όμορφα.
την ώρα της μύησης είδα μιά καρδιά να μεγαλώνει όλο και περισσότερο όσπου έγεινε τελείως φωτεινή και μετά είδα φτερά αγγέλων πολύ φωτεινά ,και ένιωσα ότι ήταν ο ανώτερος εαυτός μου O:-)
βίωσα και καθαρισμούς φυσικά,διαφορετικόυς με τους άλλους βαθμούς.
ενώ κάναμε πρακτική ο ένας τον άλλον της μυήσεις στην αρχή με έπιασε ένας βήχας πολύ έντονος και δεν μπορούσα να ηρεμήσω,και μόλις σταμάτησε ο βήχας και ενώ μου έκανε μύηση ένας από τα παιδιά με έπιασε ένα γέλιο απίστευτο,δεν μπορούσα να σταματήσω με τίποτα :oops:
δεν μπορούσα να το ελέγξω με τίποτα και μέχρι που τελειώσαμε δεν σταμάτησα να γελάω :oops: :oops: :oops: :oops:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”