Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Sofoula έγραψε: Αλλά πρέπει να ρισκάρω. Να ρισκάρω να εμπιστευτώ τον εαυτό μου, ακόμα και όταν όλοι λένε πως είμαι λάθος. Να ρισκάρω να μην είμαι αποδεκτή από κανέναν, αλλά και να μην έχω την προσοχή κανενός. Να πετάξω την εικόνα μου (καλή ή κακή) στα σκουπίδια, να παλέψω το τι έχω γίνει. Να βρω την ψυχή μου, την αλήθειά μου, να αγαπήσω.
Να φύγω εγώ από την φυλακή των στερεοτύπων, αντί να περιμένω οι άλλοι να αλλάξουν τα στερεότυπά τους. Να φύγω από την γωνία μου, να αδιαφορίσω για την υποκρισία τους, την αδικία τους, τους κανόνες και τα "πρέπει" τους...

Και να εκτελέσω το μόνο μου ηθικό χρέος, του να είμαι ο Εαυτός μου :x @};- @};- @};-
:x :x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11320
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από JOANNA »

Σοφακι μου :romance-heartbeating: >:d< >:d< >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88516
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι, θα μπορούσα να φωνάξω σε όλους αυτούς που τους αφορά αυτό το μοίρασμα της Σοφούλας μας, ότι το περιθώριο είναι αυτό που οι ίδιοι δεν αγάπησαν στον Εαυτό τους, δεν συγχώρεσαν στον Εαυτό τους, δεν αποδέχτηκαν στον Εαυτό τους...Και επίσης να τους διαβεβαιώσω ότι αυτό είναι και το πιο όμορφό τους...

Οι περισσότεροι άνθρωποι βλέπουν το όμορφο σαν αφύσικο...Έτσι ο καθένας κρύβει το όμορφο του για να γινει κι αυτός ένας φυσιολογικός άνθρωπος, γιατί το κακό ξεκινάει από την ρίζα μας...Όσο πιο σάπια, τόσο πιο σάπιο θα είναι και το φυσιολογικό που θα μας μαθαίνει να πιστεύουμε...

Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26046
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Βικούλα »

:x :x :x :x @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30007
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Βασούλα @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Maraki »

Γλυκια μου Σοφουλα @};- :x :x :x :x

Βασούλα μου :x :x :x :x
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17583
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Βασούλα :x O:-) O:-)
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!


Αχ, βρε Βασούλα μου, έτσι ακριβώς.. @};- Συνήθως αυτοί οι "περιθωριακοί" τύποι είναι και οι πιο ενδιαφέροντες.. απ' όλες τις απόψεις!

Βικούλα μου είσαι μια κούκλα σ' αυτή την φωτο! :lol: >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31573
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vasoula έγραψε: Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!

:x :x :x

:romance-heartbeating: :romance-heartsfade: :romance-heartbeating:

Σοφάκι μου :x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26046
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Βικούλα »

Σ'ευχαριστώ Δρημητρούλα μου! :* :x >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vasoula έγραψε:Ναι, θα μπορούσα να φωνάξω σε όλους αυτούς που τους αφορά αυτό το μοίρασμα της Σοφούλας μας, ότι το περιθώριο είναι αυτό που οι ίδιοι δεν αγάπησαν στον Εαυτό τους, δεν συγχώρεσαν στον Εαυτό τους, δεν αποδέχτηκαν στον Εαυτό τους...Και επίσης να τους διαβεβαιώσω ότι αυτό είναι και το πιο όμορφό τους...

Οι περισσότεροι άνθρωποι βλέπουν το όμορφο σαν αφύσικο...Έτσι ο καθένας κρύβει το όμορφο του για να γινει κι αυτός ένας φυσιολογικός άνθρωπος, γιατί το κακό ξεκινάει από την ρίζα μας...Όσο πιο σάπια, τόσο πιο σάπιο θα είναι και το φυσιολογικό που θα μας μαθαίνει να πιστεύουμε...

Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!
:romance-inlove: :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33590
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Annoula »

Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!
:x :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33550
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασούλα! @};- :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vasoula έγραψε:Ναι, θα μπορούσα να φωνάξω σε όλους αυτούς που τους αφορά αυτό το μοίρασμα της Σοφούλας μας, ότι το περιθώριο είναι αυτό που οι ίδιοι δεν αγάπησαν στον Εαυτό τους, δεν συγχώρεσαν στον Εαυτό τους, δεν αποδέχτηκαν στον Εαυτό τους...Και επίσης να τους διαβεβαιώσω ότι αυτό είναι και το πιο όμορφό τους...

Οι περισσότεροι άνθρωποι βλέπουν το όμορφο σαν αφύσικο...Έτσι ο καθένας κρύβει το όμορφο του για να γινει κι αυτός ένας φυσιολογικός άνθρωπος, γιατί το κακό ξεκινάει από την ρίζα μας...Όσο πιο σάπια, τόσο πιο σάπιο θα είναι και το φυσιολογικό που θα μας μαθαίνει να πιστεύουμε...

Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!

:x :x :x
καρδουλάκι μου :x :* >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18636
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Σύνδρομο περθιωριοποίησης

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Εγώ όμως το Φως, την Ομορφιά και την Αγάπη την βρήκα στο αφύσικο...Εκεί που οι άλλοι φοβούνται να κοιτάξουν, γιατί για να δεις την καρδιά χρειάζονται κότσια! Και οι φυσιολογικοί άνθρωποι δεν τα έχουν!
Βασούλα μου >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”