Χωρισμός..

Συντονιστής: Emmaki

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

>:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

>:d< >:d< @};-
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

"....βαθύτερος λόγος της ύπαρξής μας"
Ναι ναί >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Elena έγραψε: Παιδιά, στη ζωή μας δεν είναι τυχαίες οι σχέσεις μας. Ολες μα όλες έχουν να μας δώσουν ένα μάθημα που αν το δούμε θα μας πάνε ακόμα μακρύτερα και θα έρθουμε ακόμα πιο κοντά με τον εαυτό μας. Στην αρχή υπάρχει ο πόνος. Κάποιες φορές αυτός φέρνει πανικό. Οταν όμως όλο αυτό καταλαγιάσει, καλό θα ήταν να ρίξουμε μια ματιά πίσω μας... Τότε θα δούμε να λάμπει πεντακάθαρα η αιτία αυτής της εμπειρίας και ο βαθύτερος λόγος της ύπαρξής της... @};-
:-o Απίστευτο το ότι το έγραψες αυτό σήμερα :-o
Ευχαριστώ :x :x
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ελενααααα!! @};-

>:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

@};- >:d< @};-
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Στην αρχή υπάρχει ο πόνος. Κάποιες φορές αυτός φέρνει πανικό. Οταν όμως όλο αυτό καταλαγιάσει, καλό θα ήταν να ρίξουμε μια ματιά πίσω μας.
Συνψυχουλα μου.... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ελλάκι >:d< ...


Εμμάκι μου συνκαρδούλα μου... >:d< :x ξέρεις εσύ!!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγώ ένα πράγμα έχω καταλάβει ότι στις μέρες μας ποιο εύκολο είναι να φωτιστείς από το να διαχειριστείς τις σχέσεις. :D
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Λογικό είναι όταν καταφέρεις και φωτίσεις τον εαυτό σου τότε μπορείς και να διαχειριστείς τις σχέσεις.

Που και πάλι είναι σαν να κάνεις ανάβαση σε κακοτράχαλο βουνό η φώτιση του εαυτού μας.

Πραγματικά όμως δεν ξέρω τι θα έκανα και πως θα χειριζόμουν κάποιες καταστάσεις στη ζωή μου αν δεν είχα μπει σε αυτό το δρόμο της αναζήτησης του μέσα μου.
:x :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Καλααααα :-?
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

margot έγραψε:ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΑΖΗΤΑΣ
ΣΥΝΗΔΙΤΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΣΑΙ
ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΕΣΑΙ
ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΣΕΝΑ
ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΗΝ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ
ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΠΗΡΑΝΕ ΧΑΜΠΑΡΙ :wink:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΙΔΙΑ
ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΠΟ ΚΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕΣ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.

ΕΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΝΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥ
ΑΝ ΣΟΥ ΠΡΟΚΥΨΕΙ <ΔΕΥΤΕΡΗ > ΕΥΚΑΡΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΧΟΛΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΟΛΛΗΣΗΣ :wink: :?
θα συμφωνισω τοσο πολυ μαζι σου μαργαριτακι......καποτε μου ελεγαν οτι μπορεισ με τον τροπο σου να αλλαξεισ κοποιον ανθροπο και να πω την αμαρτια μου ναι το προσπαθησα ωσπου ευτυχωσ καταλαβα οτι δεν μπορουμε να αλλαξουμε κανεναν και ουτε εχουμε το δικαιωμα αυτο......ο αννθρωποσ αλλαζει μονο οταν το θελει ο ιδιοσ πραγματικα,δεν εχει νοημα να προσπαθεισ να τον βαλεισ στα δικα σου καλουπια.....ο σκοποσ ειναι να μπορεισ να τον αγαπησεισ και να τον δεχτεισ τον αλλον γιαυτο που ειναι και ετσι οπωσ ειναι. @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σκοποσ ειναι να μπορεισ να τον αγαπησεισ και να τον δεχτεισ τον αλλον γιαυτο που ειναι και ετσι οπωσ ειναι
Iωάννα πρόσεχε, γιατί αυτό είναι άλλη μια "καραμέλλα"...

Καθόλου δεν είσαι υποχρεωμένη να τον δεχθείς όπως είναι για σύντροφό σου και μην μπερδεύεις τον σεβασμό με την αγάπη!

Σέβεσαι και αγαπάς όλους τους ανθρώπους?
Και αν ναι, σίγουρα με κάποιους δεν ταιριάζεις σαν χαρακτήρας...
Δεν θέλεις να τους αλλάξεις, φυσικά, γιατί δεν είσαι εσύ εκείνη που θα κρίνει αν το χρειάζονται, αλλά δεν θα κάνεις κολλητή παρέα μαζί τους ε?

Ε, όπως επιλέγεις τους φίλους σου, επιλέγεις και τον σύντροφό σου.
Αν δεν σου κάνει, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τον έχεις δίπλα σου, στο όνομα ποιάς αγάπης εντέλει?

Δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω τον χαρακτήρα κανενός ανθρώπου, αλλά με έναν ψεύτη δεν θα έμπαινα σε σχέση.
Ούτε με έναν τεμπέλη...
Αυτό βέβαια που εννοώ εγώ ψεύτη και τεμπέλη, γιατί κάποιος άλλος μπορεί αυτά να τα θεωρεί χαρίσματα...Τι να πω!

Προσοχή όμως στις διαπροσωπικές σχέσεις. Ο αυτοσεβασμός και η κατανόηση δεν έχουν καμία σχέση με το "καπέλωμα" του χαρακτήρα.

Αν εργάζονται και οι δύο με τον Εαυτό τους, θα βρουν ισορροπίες στην σχέση τους. Αλλά έτσι που το είπες, βρε Ιωάννα μου, να αγαπάς τον άλλον όπως είναι, ε, με συγχωρείς δεν θα πάρω!!! :x

Δηλαδή αν ο άλλος έχει μάθει να είναι "μαχαραγιάς" και να έχει 5 δούλες να του κάνουν αέρα, εγώ θα πάρω αυτόν τον ρόλο, απλά γιατί τον αγαπάω όπως είναι? :-?

Ο αυτοσεβασμός σου δίνει κίνητρα να βρεις ισορροπίες με τον σύντροφό σου, τον φίλο σου, τα παιδιά σου και με όλον τον κόσμο.

Αλλά και οι πνευματικά υγιείς άνθρωποι, μπορούν να αγαπούν τον άλλον όπως είναι, κυρίως όμως τον αφήνουν στην ησυχία του, αν δεν μπορούν να συνεννοηθούν μαζί του...δεν μπαίνουν σε σχέση, απλά για να εκδηλώσουν την ανιδιοτελή αγάπη τους, γιατί τότε καθόλου πνευματικά υγιείς δεν είναι!!!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Καλά δεν υπάρχει αυτό που συμβαίνει εδώ μέσα... έχω μείνει μ@@@@@ς!!!!!!!!!!

Αυτό που έθιξε η Ιωάννα σκεφτόμουν την ώρα που γυρνούσα σπίτι, κατά πόσο μπορεί κανείς να αγαπήσει τους πάντες όπως είναι.. και μπαίνω όλως τυχαίως στο φόρουμ τέτοια ώρα.. και πέφτω πάνω σε αυτό..!!!! Με τρομάζει ώρες ώρες αυτό το φόρουμ!! Είπαμε να παίρνουμε τις απαντήσεις αλλά αυτό πια ξεφεύγει =)) =)) =))

Πωωωωω σοβαρά, έχω μείνει τώρα...
Καθόλου δεν είσαι υποχρεωμένη να τον δεχθείς όπως είναι για σύντροφό σου και μην μπερδεύεις τον σεβασμό με την αγάπη!
Που είναι το τηγάνι..

Το βρήκα..



Εικόνα
Πολέμα και Οραματίσου
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

>:d< >:d< :*

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”