ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε:Βρες λοιπόν την αληθινή σου Φύση και η καλύτερη ευκαιρία να το κάνεις αυτό είναι να μην ξεσυνερίζεσαι τα «λιοντάρια» και να μην τα μισείς που δεν σε έμαθαν ότι είσαι Άνθρωπος, γιατί ούτε εκείνα δεν ξέρουν τι είναι... Σε «υιοθέτησαν», σε περιέθαλψαν, τους χρωστάς ευγνωμοσύνη γι’ αυτό, αλλά δεν ανήκεις στην αγέλη…

Ξέφυγε από την αγέλη...
Είσαι Άνθρωπος
@};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31598
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

αλλά δεν ανήκεις στην αγέλη…

Ξέφυγε από την αγέλη...
Είσαι Άνθρωπος
:x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27384
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Βρες λοιπόν την αληθινή σου Φύση και η καλύτερη ευκαιρία να το κάνεις αυτό είναι να μην ξεσυνερίζεσαι τα «λιοντάρια» και να μην τα μισείς που δεν σε έμαθαν ότι είσαι Άνθρωπος, γιατί ούτε εκείνα δεν ξέρουν τι είναι... Σε «υιοθέτησαν», σε περιέθαλψαν, τους χρωστάς ευγνωμοσύνη γι’ αυτό, αλλά δεν ανήκεις στην αγέλη…
ω ναι O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11731
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- :x :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27384
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Η απάντηση "δεν ξέρω να αγαπώ" δεν είναι σωστή... Η σωστή απάντηση είναι "δεν θέλω να αγαπώ", για να είμαστε εντελώς ειλικρινείς....

@};- @};- @};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Πω πω....Βασούλα! :cry: @};- :x :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8228
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε: Βρες λοιπόν την αληθινή σου Φύση και η καλύτερη ευκαιρία να το κάνεις αυτό είναι να μην ξεσυνερίζεσαι τα «λιοντάρια» και να μην τα μισείς που δεν σε έμαθαν ότι είσαι Άνθρωπος, γιατί ούτε εκείνα δεν ξέρουν τι είναι... Σε «υιοθέτησαν», σε περιέθαλψαν, τους χρωστάς ευγνωμοσύνη γι’ αυτό, αλλά δεν ανήκεις στην αγέλη…

Ξέφυγε από την αγέλη...
Είσαι Άνθρωπος

:x :x :x αχ Βασούλα μου ποσο αγάπη και ποσο ειρήνη..... :x :x :x @};- ....ετσι ακριβώς το εγω κάνει τον μαγγα και νομίζει πως ξέρει και μετά πληγωνόμαστε και τοτε αυτό κρύβεται και κάνει ότι δεν ξερει τίποτα ή βρισκει μια φθηνη δικαιολογια,το εγω είναι λαμογιο... @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88581
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Vasoula »

χαμένο είναι το "εγώ"...χαμένο σε τούτες τις "λαδόξυδες" αγάπες, Λάζαρε...

από που να κρατηθεί μετά, αν όχι από αυτές?

δεν θέλει να αγαπήσει, θέλει να επιβιώσει...

@};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από eirini »

Ας πούμε λοιπόν ότι το παιδί μεγαλώνει σαν "εγώ", αλλά στην ουσία ποτέ δεν είναι ένα "εγώ" μόνο...
Και αν το μάθαινες αυτό, ότι δεν είσαι "λιοντάρι", αλλά Άνθρωπος, δεν θα έκανες ανατροπή μέσα σου?
Θα πάλευες με πελώρια κύματα, θα περπατούσες σε ερήμους, θα διέσχιζες ωκεανούς και στέπες, για να ξαναβρείς την Φύση σου... Να βρεθείς κοντά στους ανθρώπους, να τους μάθεις και να σε μάθουν...
Βρες λοιπόν την αληθινή σου Φύση και η καλύτερη ευκαιρία να το κάνεις αυτό είναι να μην ξεσυνερίζεσαι τα «λιοντάρια» και να μην τα μισείς που δεν σε έμαθαν ότι είσαι Άνθρωπος, γιατί ούτε εκείνα δεν ξέρουν τι είναι... Σε «υιοθέτησαν», σε περιέθαλψαν, τους χρωστάς ευγνωμοσύνη γι’ αυτό, αλλά δεν ανήκεις στην αγέλη…

Ξέφυγε από την αγέλη...
Είσαι Άνθρωπος
@};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18688
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:χαμένο είναι το "εγώ"...χαμένο σε τούτες τις "λαδόξυδες" αγάπες, Λάζαρε...

από που να κρατηθεί μετά, αν όχι από αυτές?

δεν θέλει να αγαπήσει, θέλει να επιβιώσει...
:-( :-( :-(
@};- @};- @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”