Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:cry: :cry: :cry:

φέτος στο φροντιστήριο που δουλεύω μου δώσανε την πολύ μικρή τάξη, παιδάκια που πάνε πρώτη το πολύ δευτέρα δημοτικού, δεν ξέρουν καλά καλά να γράφουν στη μητρική τους γλώσσα!χθές έφυγα με μια άρνηση να τους κάνω μάθημα και λίγο μετά ήξερα ακριβώς τι συμβαίνει, δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία της μάθησης με τη στενή έννοια του όρου, ήθελα να παίξουμε! απο τη μια είναι αυτό και απο την άλλη είναι οι απαιτήσεις της εργοδότριας και των γονιών να βλέπουν σημειωμένες τις ασκήσεις, ότι τα παιδιά τους μαθαίνουν, και είμαι σε αυτή ακριβώς τη διαδικασία να ισορροπήσω το μεν και το δε! :x :x :x

εγώ θα πώ ζήτω το παιχνίδι! O:-) :cheers:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

ζήτωωωωωωωωωω :happy-cheerleadersmileygirl:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:)) :)) :* >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Giotoula »

:cry: @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Δωράκι @};- @};- @};-
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Δωρούλα, μου έλεγε μια καθηγήτρια που συμμετείχε στους βαθμούς ρέικι, ότι δεν έχει περιθώρια να πει τίποτα παραπάνω εκτός από την ύλη, και μια φορά που τόλμησε την έστειλαν στον διευθυντή οι γονείς του παιδιού...

Μπορείς να το δεις και εδώ...Σκέψου με τι μίσος σκέφτονται για εμένα οι γονείς σας! Μίσος όχι αστεία...Και είστε και ενήλικες...
Εύκολο είναι να χάνεις τον υπηρέτη σου? Όχι βέβαια...
Πόσο μάλλον σε μικρές ηλικίες που έρχεσαι εντελώς αντιμέτωπος με τον γονέα, που μέσα στην ηλιθιότητά του δεν σκέφτεται καν αν αυτό είναι καλό για το παιδί του...Αρκεί να μην ξεφύγει από το κοπάδι και όλα καλά...


:cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Φέτος έχω τρίτη δημοτικού και με μαθησιακές δυσκολίες (όπως μου συμβαίνει συνήθως).
Δεν με είχαν ενημερώσει και το βρήκα στην πορεία.
Είπα λοιπόν στην μάνα του ότι θα τον πάω πιο αργά και δεν της άρεσε καθόλου.
Η απάντηση στις δυσκολίες του παιδιού ήταν <αυτό μας έλειπε τώρα>. Ασχολίαστο......... :cry:

Σήμερα λοιπόν του έκανα το πρώτο μάθημα με τον καινούριο τρόπο.......με πολλά διαλείμματα, με κρεμάλα, με τραγούδια, με παζλ, με χρώματα...........κι αν δεν της αρέσει ας πάει στο καλό, το παιδί χαμογελούσε όταν έφυγε.
Ευτυχώς που κάνω ιδιαίτερα και δεν έχω αφεντικά :)) :)) :)) :)) :))

για αυτό θα πω κι εγώ Ζήτω το παιχνίδι :cheers: :bounce: :banana-tux: :banana-jumprope: :happy-bouncygreen:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Η απάντηση στις δυσκολίες του παιδιού ήταν <αυτό μας έλειπε τώρα>. Ασχολίαστο.........
σιγά μην τ' αφήσω ασχολίαστο...




α στα διαλα :angry-cussingblack:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από eirini »

Tέλεια!!!! Χτύπησες φλέβα τώρα..... Πάνε κάποιες ώρες που είναι τσίτα τα νεύρα μου.....

Είμαι στη δουλειά κι εκει που φεύγει η εργοδότριά μου, λέω ντάξξξξ....ξύσιμο τωρα!!!!! Δεν περνάνε 10 λεπτά και έρχεται η μάνα της (όπου αυτη είχε το χώρο για πολλά χρόνια και όταν συνταξιοδοτήθηκε το παρέδωσε στην κόρη...έρχεται κάπου-κάπου)
Δεν είχαμε δουλειά και ξεκινησε να μου κάνει μάθημα για το πώς καθαρίζουμε το χώρο ( ~x( )
Χλωρίνες παντού, αζαξ και τα σχετικά.... Τσίτωσα λίγο η αλήθεια είναι αλλά μετά θυμήθηκα τη Φωτεινή που είχε γράψει ότι όλα είναι εμπειρίες (πάνω στο θέμα της δουλειάς) και αποφασίζω να τη βοηθήσω και συμμετέχω κι εγώ σε αυτό.... σε εκείνη πάνω τη φάση, μού πετάει ότι δεν έχω διάθεση και όρεξη να μάθω....της απάντησα ότι πιο ενδιαφέρον θα μού ήταν να μου δείξει 5 πράγματα πάνω στο αντικείμενό μου, παρά το πώς βάζουμε χλωρίνες και τα σχετικά.... Μου λέει, ότι όλα από κει αρχίζουν, γιατί αν δεν ασχοληθείς με το χώρο σου, πώς θα πιάσεις το πρόσωπο της πελάτισσας?... και κάπου εκεί μού πετάει το ότι δεν έχω φάει, φαίνεται, πολύ ξύλο για να μάθω να καθαρίζω..... τ ' άκουσα κι αυτό.... :silent:
Το αποκορύφωμα ήταν, για να μη πω και άλλες λεπτομέρειες, όταν κάηκα σε ένα δοχείο που είχε ανάψει που με είπε άχρηστη!!!!!! Γ@@@ το κέρατό μου :scared-shocked: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingblack: :angry-cussingwhite: :angry-cussingwhite: :angry-cussingwhite: :angry-screaming: :angry-screaming: :angry-screaming:
Εχουν περάσει 5 ώρες και ακόμα είμαι έξαλλη....και αναρωτιέμαι για το ποιος της δίνει το δικαίωμα να εκφράζεται κατ αυτό το τρόπο...Δεν ξέρω αν έπρεπε να βρίσκομαι σε κατάσταση ζεν και απο το ένα να μπαινει και από το άλλο να βγαινει, δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει με καταστάσεις που βίωνα στο παρελθόν, όπως το παιδάκι του κειμένου και χτύπησε ευαίσθητο σημείο, ξέρω όμως ότι την επόμενη φορά που θα διανοηθούν να με προσβάλουν θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!!!!
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Αχ ρε Ειρηνάκι μου >:d< >:d< >:d<
Σε καταλαβαίνω... @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Vaso έγραψε:Δωρούλα, μου έλεγε μια καθηγήτρια που συμμετείχε στους βαθμούς ρέικι, ότι δεν έχει περιθώρια να πει τίποτα παραπάνω εκτός από την ύλη, και μια φορά που τόλμησε την έστειλαν στον διευθυντή οι γονείς του παιδιού...

Μπορείς να το δεις και εδώ...Σκέψου με τι μίσος σκέφτονται για εμένα οι γονείς σας! Μίσος όχι αστεία...Και είστε και ενήλικες...
Εύκολο είναι να χάνεις τον υπηρέτη σου? Όχι βέβαια...
Πόσο μάλλον σε μικρές ηλικίες που έρχεσαι εντελώς αντιμέτωπος με τον γονέα, που μέσα στην ηλιθιότητά του δεν σκέφτεται καν αν αυτό είναι καλό για το παιδί του...Αρκεί να μην ξεφύγει από το κοπάδι και όλα καλά...


:cry:

:cry:

απο όσο με θυμάμαι να κάνω αυτή τη δουλειά τις απέφευγα αυτές τις τάξεις όσο δεν παέι γαυτό ακριβώς τον λόγο Βασούλα γιατί ήξερα ότι θα έρθω αντιμέτωπη με το γονέα απευθείας και ξέρω ότι απο εκεί άκρη δεν θα βρω...τα μεγαλύτερα παιδιά μου είναι πιο έυκολα γιατί μπορώ να συνενοηθώ απευθείας μαζί τους και ετσι βρίσκαμε την άκρη σε θέματα που προέκυπταν κατα διαστήματα!σε γονέα δεν έχω απευθυνθεί ούτε μια φορά παρόλες τις πιέσεις που δέχομαι απο την εργοδότριά μου να παίρνω τηλέφωνο στον γονέα όταν το παιδί αντιμετωπίζει κάποια δυσκολία. Ο λόγος που δεν έχω έρθει σε ρήξη μαζί της είναι γιατί βλέπει ότι το αποτέλεσμα είναι θετικό, λύνεται δλδ το θέμα, οπότε και κατευνάζει κάπως! @};-

Η απάντηση στις δυσκολίες του παιδιού ήταν <αυτό μας έλειπε τώρα>. Ασχολίαστο.........
ρε ουστ! :-t
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Ειρηνάκι >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ειρηνάκι μου >:d< >:d< >:d<

Παιδάκια >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ειρηνάκι :-( >:d< >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”