ΕΠΕΛΕΞΕ...

Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από nondas »

Βασούλα μου @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Maraki »

Βασουλα :cry:
Όμως δεν θα σταματήσω να λέγω, ότι είναι μόνο θέμα Στόχου μια συνειδητή πορεία στην Ζωή...
Αρκεί να το πιστέψεις, γιατί αν δεν το πιστέψεις δεν θα καταφέρεις να το Θελήσεις κιόλας...
@};- @};- @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:cry: @};- @};-
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:cry: :romance-heartbeating: @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Όμως δεν θα σταματήσω να λέγω, ότι είναι μόνο θέμα Στόχου μια συνειδητή πορεία στην Ζωή...
Αρκεί να το πιστέψεις, γιατί αν δεν το πιστέψεις δεν θα καταφέρεις να το Θελήσεις κιόλας...
Επέλεξε...
@};-
Τότε με πήρες από το χέρι… με πήγες στον κήπο μας… Χιλιάδες «κλέφτες»…
«Θέλεις να γίνεις φως;»
«Θέλω να γίνω ότι είσαι…»

Βρεθήκαμε μαζί στο φως, πάνω σ’ ένα σταυρό! Ένιωσα ισορροπία, γαλήνη, αγάπη. Γίναμε φως!
«Σ’ αγαπώ… Δε θέλω άλλη επιλογή, Μεγάλε Ιερέα…»
:cry: @};- @};- :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Vaso έγραψε:Ελλάκι μου η Αγάπη ξεπερνάει τον χρόνο...ο φόβος τον διπλασιάζει...

να το συνυπολογίσεις στο μέτρημα...

:* >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

@};- :cry: :cry: :cry:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Βασουλα μου :cry: @};-
Βρεθήκαμε μαζί στο φως, πάνω σ’ ένα σταυρό! Ένιωσα ισορροπία, γαλήνη, αγάπη. Γίναμε φως!
«Σ’ αγαπώ… Δε θέλω άλλη επιλογή, Μεγάλε Ιερέα…»
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από elenaki »

:cry: :cry: :cry: @};-
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασουλα μας.. :cry: @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Σε κοίταξα αγαπημένη μου ψυχή και είδα το φως…
«Θέλω να γίνω φως»…
«Δεν έχεις άλλη επιλογή», μου είπε ο Μεγάλος Ιερέας.

Τότε με πήρες από το χέρι… με πήγες στον κήπο μας… Χιλιάδες «κλέφτες»…
«Θέλεις να γίνεις φως;»
«Θέλω να γίνω ότι είσαι…»

Βρεθήκαμε μαζί στο φως, πάνω σ’ ένα σταυρό! Ένιωσα ισορροπία, γαλήνη, αγάπη. Γίναμε φως!
«Σ’ αγαπώ… Δε θέλω άλλη επιλογή, Μεγάλε Ιερέα…»
:cry: 8-> @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από lazaros »

Η ασυνειδησία έχει γίνει μία φυσιολογική κατάσταση του φυσικού ανθρώπου και οι περισσότεροι ζουν με αυτόν τον τρόπο, κάνοντας κατάχρηση κάθε ελευθερίας που τους έχει δοθεί...

Όλοι οι άνθρωποι, πίσω από την αλαζονεία τους, κρύβουν την αναξιότητά τους, αλλά κρύβουν επίσης και τις πιο βαθιές ανθρώπινες ποιότητες, γιατί και τα δύο χρειάζονται κόπο και προσπάθεια για να τα ανακαλύψει ένας άνθρωπος... Να εμβαθύνει στο ένα, για να ανοίξει ο χώρος να εμβαθύνει και στο άλλο...

Η αλαζονεία δεν είναι παρά ένα προπέτασμα του φόβου, αλλά λίγοι άνθρωποι μπορούν να το καταλάβουν, γιατί δεν δέχονται ότι είναι αλαζονικοί...Νομίζουν ότι είναι φυσιολογικοί, γιατί έχουν μάθει να ζουν με τις ασυνείδητες σκεπτομορφές τους και να συμπεριφέρονται σύμφωνα με αυτές τις αντιλήψεις τους....
Οι σκεπτομορφές κάνουν τον άνθρωπο ανόητο, δεν είναι ο ίδιος...Όμως θολώνουν την αντίληψη του και έτσι ο άνθρωπος αντιλαμβάνεται ότι θέλει ο προγραμματισμός του και όχι ότι μπορεί ο ίδιος, όταν έχει μάτια και αφτιά ανοιχτά...

Είναι η συμπεριφορά του όχλου, γνωστή και μη εξαιρετέα...Δεν είναι ο ένας πιο αλαζονικός από τον άλλον, γιατί η αλαζονεία έχει πολλές μορφές , δεν είναι μία μόνο...
Όταν βαδίζει όμως ο όχλος στον γκρεμό, το πως θα βαδίσει δεν διαφοροποιεί το τέλος του...

Το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να γίνει ένας άνθρωπος συνειδητός, όταν για χρόνια εκπαιδεύτηκε με έναν τρόπο που τον καθιστά ασυνείδητο... Όσα χρόνια χτίστηκε μέσα στο "εγώ" του, τόσα χρόνια θα κάνει και να ξε-χτιστεί...

Δεν μπορεί μεμιάς να γκρεμίσει, όσα με τόσο κόπο έχτισε, νομίζοντας ότι έκανε κάποιο κατόρθωμα...Δεν είναι εύκολο να τα βάλει με αυτό το κατόρθωμα, και να αναιρέσει όλα του τα προηγούμενα επιτεύγματα...Δεν είναι εύκολο να αναιρέσει το παρελθόν του, δεν είναι εύκολο να ξεφύγει από την μελλοντική του μοίρα...

Όμως δεν θα σταματήσω να λέγω, ότι είναι μόνο θέμα Στόχου μια συνειδητή πορεία στην Ζωή...
Αρκεί να το πιστέψεις, γιατί αν δεν το πιστέψεις δεν θα καταφέρεις να το Θελήσεις κιόλας...

Νομίζω ότι μέχρι τώρα οι περισσότεροι άνθρωποι δεν έχουν πιστέψει και δεν το έχουν Θελήσει με όλη τους την καρδιά να βρουν τον Άνθρωπο και τον Θεό μέσα τους...

Δεν θέτουν Στόχους για την πορεία τους και έτσι τα βήματά τους σε τούτη την Ζωή εί ... υ λάχει...

Ο Άνθρωπος είναι μια έννοια, όπως και ο Θεός, για τον φυσικό άνθρωπο...Δεν έχει Ουσία...Είναι κάτι απροσδιόριστο και ο καθένας όταν του μιλάς για τον Άνθρωπο σκέφτεται "μα τι λέει? εγώ δηλαδή τι είμαι? δεν είμαι άνθρωπος?"

Για να παραδεχτεί ότι δεν είναι Άνθρωπος, ο φυσικός άνθρωπος, χρειάζεται να ανακαλύψει την ερμηνεία του Ανθρώπου μέσα του...Να κατανοήσει ότι το να επιβιώνει στον Φυσικό Κόσμο δεν τον καθιστά και Άνθρωπο...

Αν δεν το κατανοήσει αυτό, θα ψυχορραγε ... πεθάνει...

Επέλεξε...
:cry: :cry: :cry: O:-) O:-) O:-) @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Αντρίκος »

γιατί αν δεν το πιστέψεις δεν θα καταφέρεις να το Θελήσεις κιόλας
Όλοι οι άνθρωποι, πίσω από την αλαζονεία τους, κρύβουν την αναξιότητά τους
Ελλάκι μου η Αγάπη ξεπερνάει τον χρόνο...ο φόβος τον διπλασιάζει...
:-(
L-)
και το ιδιο, ισως και χειροτερο, με το να βολοδερνεις ειναι το να μην κανεις τιποτα. μεχρι να ξαναεπιβεβαιωσω το ποσο σκατενιος, αναμεσα σε αλλα, νομιζω πως ειμαι.
Τωρα δεν θελω να δακρυσω καν. βαρεθηκα και την αυτολυπηση. θεωρω βαρυ ολο τουτο καθως και οτι παιρνει χρονια και αν και πότε ενω δεν αξιολογω τη ζωη που κανω σαν τετοια. αυτο το ψευτικο το γελιο μου οσο με κουραζει τοσο αυτοματα βγαινει σουλατσο στη φατσα μου. τελος παντων, παλι τα ιδια λεω. εχεις δικιο Βασω μου. το θεμα ειναι τι στοχο βαζω.

και η αλλαζονεια μου τωρα που εγραφα αυτο. να το κανεις με χαμογελο αν ειναι να το κανεις, σαν τους σπαρτιατες οταν πηγαιναν στη μαχη. ναι. σιγουρα! -αν και ετσι το φανταζομαι.- ποια μαχη. εδω στο περιπτερο παω και δεν ζηταω τα σωστα ρεστα καποιες φορες οταν εχουν κανει λαθος! :-/ πολεμος ειναι παντως.
@};-
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Αντρίκο μου, όλοι κάτι πολεμάμε...άλλος τον Εαυτό του, άλλος τον άλλον, άλλος τα γερατειά, άλλος τα νιάτα του, αλλά τι σημασία έχει?
Στο τέλος όλοι χαμένοι θα είμαστε, αν αυτό που θέλουμε να Ζήσουμε δεν καταφέρουμε να το υπερασπιστούμε με την Ψυχή μας.

Για εμένα πάντα υπάρχει κάτι μέσα σε τούτην την Ζωή που αξίζει να το υπερασπιστείς με την Ψυχή σου...
Η πρώτη δυσκολία είναι να βρεις αυτό το κάτι, και η δεύτερη δυσκολία είναι να νιώσεις τι είναι η Ψυχή...

πάντα όμως υπάρχει μια αρχή...το να αρχίσεις να ψάχνεις είναι μια αρχή!

όλο και κάπου θα σε βγάλει...είναι σίγουρο!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24609
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΠΕΛΕΞΕ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Για εμένα πάντα υπάρχει κάτι μέσα σε τούτην την Ζωή που αξίζει να το υπερασπιστείς με την Ψυχή σου...
Η πρώτη δυσκολία είναι να βρεις αυτό το κάτι, και η δεύτερη δυσκολία είναι να νιώσεις τι είναι η Ψυχή...

:x :x @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”