ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από elenaki »

Κλείσε τα μάτια και οραματίσου, πως θα ήταν η Ζωή με τον Εαυτό σου…

Όταν μπορούμε να οραματιζόμαστε, τότε ανοίγουμε προοπτικές να γνωρίσουμε τι έχουμε απολέσει και με ποιόν κάναμε συνασπισμούς, για μερικά ψίχουλα ζωής…

Αυτό που χάσαμε είναι αυτή η επιθυμία να γνωρίσουμε την Ζωή απροκάλυπτα, χωρίς μέσα σ’ αυτό να υπάρχει έστω και η παραμικρή υποψία «μεταφυσικού»…
Ο φόβος δεν είναι μεταφυσικός, ούτε η Αγάπη είναι...
@};- :cry:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Κλείσε τα μάτια και οραματίσου, πως θα ήταν η Ζωή με τον Εαυτό σου…

Όταν μπορούμε να οραματιζόμαστε, τότε ανοίγουμε προοπτικές να γνωρίσουμε τι έχουμε απολέσει και με ποιόν κάναμε συνασπισμούς, για μερικά ψίχουλα ζωής…

Αυτό που χάσαμε είναι αυτή η επιθυμία να γνωρίσουμε την Ζωή απροκάλυπτα, χωρίς μέσα σ’ αυτό να υπάρχει έστω και η παραμικρή υποψία «μεταφυσικού»…
Ο φόβος δεν είναι μεταφυσικός, ούτε η Αγάπη είναι...
:x :x @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Όταν μπορούμε να οραματιζόμαστε, τότε ανοίγουμε προοπτικές να γνωρίσουμε τι έχουμε απολέσει και με ποιόν κάναμε συνασπισμούς, για μερικά ψίχουλα ζωής…

Αυτό που χάσαμε είναι αυτή η επιθυμία να γνωρίσουμε την Ζωή απροκάλυπτα, χωρίς μέσα σ’ αυτό να υπάρχει έστω και η παραμικρή υποψία «μεταφυσικού»…
Ο φόβος δεν είναι μεταφυσικός, ούτε η Αγάπη είναι...
@};- :cry: :cry:
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από JOANNA »

Κλείσε τα μάτια και οραματίσου, πως θα ήταν η Ζωή με τον Εαυτό σου…
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από eirini »

:-( :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

:cry: @};- @};-
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24615
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πως πολεμάς όμως έναν εχθρό που δεν γνωρίζεις? Κυρίως όταν αυτός είναι μέσα σου…

Κλείσε τα μάτια και οραματίσου, πως θα ήταν η Ζωή με τον Εαυτό σου…

Όταν μπορούμε να οραματιζόμαστε, τότε ανοίγουμε προοπτικές να γνωρίσουμε τι έχουμε απολέσει και με ποιόν κάναμε συνασπισμούς, για μερικά ψίχουλα ζωής…

Αυτό που χάσαμε είναι αυτή η επιθυμία να γνωρίσουμε την Ζωή απροκάλυπτα, χωρίς μέσα σ’ αυτό να υπάρχει έστω και η παραμικρή υποψία «μεταφυσικού»…
Ο φόβος δεν είναι μεταφυσικός, ούτε η Αγάπη είναι...
Πολύ αληθινό :x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Όταν μπορούμε να οραματιζόμαστε, τότε ανοίγουμε προοπτικές να γνωρίσουμε τι έχουμε απολέσει και με ποιόν κάναμε συνασπισμούς, για μερικά ψίχουλα ζωής…

Αυτό που χάσαμε είναι αυτή η επιθυμία να γνωρίσουμε την Ζωή απροκάλυπτα, χωρίς μέσα σ’ αυτό να υπάρχει έστω και η παραμικρή υποψία «μεταφυσικού»…
Ο φόβος δεν είναι μεταφυσικός, ούτε η Αγάπη είναι...
@};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΑΓΓΕΛΟΣ Χ
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2013 5:51 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από ΑΓΓΕΛΟΣ Χ »

Κλείσε τα μάτια και οραματίσου, πως θα ήταν η Ζωή με τον Εαυτό σου… :cry: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Αντρίκος »

να μοιραστω κιεγω κατι πολυ πρακτικο που νομιζω πως ταιριαζει σε τουτο το topic και το ενιωσα προσφατα.
Στο διαγωνισμο χορου που κατεβηκα με την Εμμα, ημουν πολυ χαλαρος και ανετος. Μεχρι που σταθηκα στο
κεντρο της αιθουσας, και στα λιγα εκεινα δευτερολεπτα μεχρι να ξεκινησει η μουσικη, ξεκινησα να νιωθω τα ποδια μου να τρεμουν και νομιζω πως αν το αφηνα, θα λυγιζαν. Το ιδιο ειχε γινει και σε μια δυο προβες. Οσο περνουσε ο χρονος, μετα τα 30 δευτερολεπτα, και οσο χορευα, πατουσα ολο και καλυτερα στα ποδια μου (ελπιζω! 8-> ).
Το γραφω αυτο διοτι, δεν αισθανομουν (οσο αυθεντικο μπορει να ειναι αυτο...), κανενα αγχος, το μυαλο μου ηταν απολυτα ενταξει με το οτι θα χορεψω και το γουσταρα πολυ μαλιστα.
Ομως αποτι φαινεται το σωμα μου δεν συμμεριζοταν την σιγουρια του μυαλου μου. Κατι φοβαμαι και τουλαχιστον οπως το βλεπω μεχρι τωρα, ειναι αγνωστο αυτο και ακομη περισσοτερο μου ειναι αγνωστος ο φοβος ή εστω η εγκαιρος εντοπισμος αυτου σε μια κατασταση.
Αν αυτο γινεται σε κατι που μαρεσει οπως ειναι ο χορος και ειδικα το tango, θελω να ξερω τι σκατα παιζει σε αλλες πλευρες που δεν ειναι(?) τοσο προφανης η εκδηλωση του.
Οσο για για την αγαπη (με μικρο αλφα, αυτην ξερω μεχρι τωρα), για τα ψιχουλα ζωης, Βασω μαρεσε αυτο που εγραψες σε ενα αλλο post, πως ειναι ωρα να σταματισουμε να ταιζουμε τους Μινωταυρους. Φτανει.
@};-
Ο φόβος δεν είναι μεταφυσικός, ούτε η Αγάπη είναι...
@};-
αυτα. ελπιζω να βγαζει νοημα ολο τουτο.
φιλοι μου ολοι, Βασω πολλες αγκαλιες!
:sunny: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :sunny:
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Αντρίκο >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αντρίκο >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:x >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9938
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΦΟΒΟΣ, ΑΥΤΟΣ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Δημοσίευση από nondas »

Αντρέα :x :x >:d< >:d<

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”