ολα στο μυαλο

Συντονιστής: Emmaki

kostas(kariolaki)
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2014 3:21 pm

ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από kostas(kariolaki) »

λοιπον θα ηθελα την γνωμη σας για κατι....λοιπον εχω μια κοπελα τωρα που καναμε σχεση χωρις να ξερει ο ενας τον αλλον και ειναι μαγεια αυτο ολο αλλα ειχαμε μια κουβεντα και μου ειπε οτι τα πολυ γλυκα δεν της αρεσουν παρα πολυ αλλα εγω ειμαι της γλυκας γενικα και τωρα στο μυαλο μου εχω φιδια και προσπαθω να το παλεψω να μην ειμαι ο εαυτος μου αλλα δεν μου βγαινει και δεν θελω να χαλασει ολο αυτο το υπεροχο που νιωθω......μου το ειπε βεβαια πολυ γλυκα η κοπελα το θεμα το εχω εγω......τι κανουμε???
Είναι περίπλοκο τελικά αγάπη αληθινή δυνατή δύσκολο μα υπάρχει,βρήκα τον άγγελό μου όλοι μας έχουμε εγώ βρήκα τον δικό μου τον πήρα και φεύγουμε
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Για ποιον λόγο να μην είσαι ο εαυτός σου μέσα στην καινούργια σχέση σου; Αν το "παίξεις" ότι είσαι κάποιος άλλος, τότε όλη η σχέση ηα στιρηχθεί πάνω σε ένα ψέμμα. Δεν ξέρω, αυτή είναι η άποψή μου. :-??
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Vasoula »

αλλα εγω ειμαι της γλυκας γενικα και τωρα στο μυαλο μου εχω φιδια και προσπαθω να το παλεψω να μην ειμαι ο εαυτος μου αλλα δεν μου βγαινει και δεν θελω να χαλασει ολο αυτο το υπεροχο που νιωθω......
να παλέψεις να μην είσαι ο εαυτός σου, την στιγμή που άλλοι παλεύουν να καταφέρουν να είναι ο εαυτός τους?

ε όχι! αδικία, Κωστάκη!

Μπορεί να παλέψεις και να τα καταφέρεις να μην είσαι ο εαυτός σου και να είσαι όπως θέλει το κορίτσι...

Μα φαντάσου να το καταφέρεις και να γίνεις όπως δεν θέλεις...Το όφελος?

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Κώστα, από προσωπική εμπειρία μιλώντας, ακόμα και αν τα καταφέρεις να γίνεις όπως θέλει το κορίτσι σου θα έρθει κάποια στιγμή που ο εαυτός σου θα αρχίσει να διαμαρτύρεται. Για πόσο θα μπορείς να προσποιείσαι? Κ πόσο ευτυχισμένος θα είσαι τελικά όταν δεν θα μπορείς να αφήνεσαι ελεύθερος να εκφράσεις αυτό που πραγματικά εχεις μέσα σου αλλά μόνιμα καταπιέζεσαι?
>:d< >:d< >:d< >:d<
να παλέψεις να μην είσαι ο εαυτός σου, την στιγμή που άλλοι παλεύουν να καταφέρουν να είναι ο εαυτός τους?

ε όχι! αδικία, Κωστάκη!
Μεγάλη αδικία @};-
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Κωστάκη μου >:d< να είσαι ο εαυτός σου @};- δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους, αλλά μπορούμε να αρέσουμε σ' εμάς. O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Annoula »

Κωστάκη, να είσαι ο εαυτός σου όπως και να έχει. Όπως είπε και η Βασούλα είναι άδικο για εσένα οτιδήποτε άλλο. @};- @};- :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Κωστακη αμαν και πως κανουμε να προσπαθησουμε να ελευθερωσουμε τον αληθινο μας εαυτο.. να ειμαστε αληθινοι απεναντι στους αλλους.. ειναι μεγαλο το τιμημα που πληρωνουμε για αυτη την καταπιεση του εαυτου μας τοσα χρονια.. τι νοημα εχει να εισαι με εναν ανθρωπο που δεν μπορεις να εκφραστεις ελευθερα? νομιζω οτι αργα η γρηγορα θα σε πνιξει η κατασταση.. μπορεις να βγεις απο τωρα απο τη σχεση αν ξερεις που σε οδηγει ή να εισαι ο εαυτος σου και οσο παει.. >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Μάνος »

"Ό,τι μπορώ για σένα κάνω αυτό τον καιρό
και παριστάνω με λάθη σωρό κάτι γερό
να κρατηθείς..."



@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Ellaki »

να είσαι ο εαυτός σου Κωστάκη μου και όσο πιο αληθινός μπορείς >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από eirini »

Αααααα ξέρεις πόσες φορές το 'χω παίξει κουυυυυλ και άνετη???? Μη με περάσουν και κανένα γυναικάκι 8-} ..... Και ξέρεις τι???? πάντα χαμένη έβγαινα και χτύπαγα και το κεφάλι μου στον τοίχο... τουλάχιστον όταν ήμουν ο εαυτός μου, ήμουν αυθεντική ρε γαμώτο, τι να κάνουμε??

Παιδάκια :) :) :) >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Sofoula »

Ούτε εσύ να αλλάξεις, ούτε τον άλλον να αλλάξεις... Απλά να ανακαλύπτεις συνεχώς τι είσαι (τόσο μόνος σου, όσο και μαζί με τον άλλον) :x
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ολα στο μυαλο

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Κώστα θα συμφωνήσω με όλα όσα ειπώθηκαν παραπάνω! :x :x :x να είσαι ο εαυτός είνια το πολυτιμότερο που υπάρχει! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”