Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Βασούλα είναι τέλεια τα πον πον σου :romance-heartstiny:

και εγώ νιώθω μέσα μου έναν πανικό αλλά οχι ότι θα πάθω κάτι από τον ιό ,είμαι βέβαια προσεκτική σε πολύ λογικά πλαίσια ,αλλά βλέποντας ότι έχουμε πολλές ακυρώσεις από παντού φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να βρώ δουλειά για την καλοκαιρινή σεζόν :-(
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Giotoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Βασούλα τι όμορφο! :romance-heartstiny: :romance-heartsthree:

Παιδάκια >:d< >:d< >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31564
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :))

Μανούλη μου :romance-heartbeating:
Μπεττούλι μου :romance-heartbeating:
Ιωαννάκι μου :romance-heartbeating:

Βασούλα μου O:-) :romance-inlove: :romance-heartbeating:

εδώ τα πράγματα κυλάνε σπίτι γραφείο, γραφείο σπίτι
έχουμε κάνει πρόγραμμα να πηγαίνουμε αραιά σουπερ μάρκετ ώστε να μην επιβαρύνουμε τους εργαζόμενους
αλλά και να μην συναντάμε αναρχικά (το λέω κομψά για να μην εκφραστώ..) παππούδια που έχουν δει την φάση σούπερ έξοδο σε κλάμπ
στην αρχή φοβήθηκα πολύ που η επιχείρηση δεν ήταν από αυτές που κλείσανε και έπρεπε να πηγαίνω
αλλά μέσα στην εβδομάδα διαμορφώθηκε έτσι ώστε να είμαστε ασφαλής και ηρέμησα
είμαι μόνη στο γραφείο όλη την μέρα, με παράθυρο ανοιχτό, και στην παραγωγή μείνανε δυο άτομα μόνο
τα οποία όταν δεν έχει παραγγελίες είναι έξω στο χωράφι και κάνουν σπορείο, σχεδόν δλδ όλη την μέρα
οπότε είμαι μόνη σε ένα κτίριο 120 τετραγωνικά, ηρέμησα με όλο αυτό και αφήνω την κάθε μέρα να κυλάει
χωρίς σενάρια

κατά τα άλλα τελειώνω το στήσιμο του ηλεκτρονικού μαγαζιού σε αυτή την πλατφόρμα έχοντας πλέον τα πάντα φωτο, κείμενα περιγραφής, λέξεις κλειδιά έτοιμα
το χτίζω ένα ένα καλλούδι και τώρα τελειώνω και το προφιλ και θα είμαι έτοιμη να το ανεβάσω! :cheers: O:-)
μεγάλη στιγμή, έτσι που το βλέπω έστω και σε προεπισκόπηση χτυπάει η καρδούλα μου :romance-heartbeating: είναι ένα μεράκι και μια υλοποίηση που επιτέλους μετά από μια διαδρομή φτάνει στην εφαρμογή
θα σας πω όταν ανέβει O:-) :romance-heartsthree:

πηγαίνουμε και από τα χωράφια μέσα στα 5λεπτά και στον κηπάκο και προετοιμάζουμε βοτανοσπορεία και χώμα για να υποδεχτεί τα φυτάκια
το κλίμα δε της απόλυτης ησυχίας με την Φύση να οργιάζει είναι η Εδέμ κυριολεκτικά


παιδάκια γλυκά Μαζί Δυνατοί :romance-heartstiny: :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29995
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ιωαννάκι μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Με το καλό Φωτεινούλα μου :romance-kisscheek: :romance-heartbeating: O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23477
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Παιδάκια γλυκά όλα :romance-grouphug: :x :x
Μαζί! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: O:-)

Χθες διάβασα ότι στην όπερα της Νέας Υόρκης, όχι απλά έκλεισε, αλλά τους απέλυσαν κι όλους, ακόμα και τους full-time. Και ναι, για κάνα εικοσάλεπτο λίγο τα χρειάστηκα, μέχρι να βγω από το σενάριο και να βρω πάλι μέσα μου την Πίστη και την Εμπιστοσύνη. Από την μία ότι όλα καλά θα πάνε, από την άλλη πως ό,τι και να γίνει είμαι εδώ για να το αντιμετωπίσω. :romance-heartbeating:
Βασούλα έγραψε:Δημιουργικότητα, Πίστη και Εμπιστοσύνη...
:romance-heartbeating:

Τώρα που μένουμε σπίτι, είναι πολύ εύκολο να πέσει κανείς σε "λήθαργο". Το να κάνεις πράγματα, σε κρατάει μεν σε εγρήγορση. Αλλά το να Δημιουργείς με Αγάπη, είναι αυτό που φέρνει το Φως και την Αγάπη στην Ζωή μας. :romance-heartbeating:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29995
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18623
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Φωτεινούλα μου :x :x :x
Θοδωράκο μου :x :x :x

...Εγώ έχω να πω πως τελικά δεν είναι καθόλου άσχημα να δουλεύει κάποιος από το σπίτι.
Βάζεις μουσικούλα, δεν έχεις τηλέφωνα και τον καθένα να σε διακόπτει κλπ, κάνεις τσιγαράκι όποτε γουστάρεις και κερδίζεις και ύπνο. Χθες ξύπνησα 9, 9.05 ήμουν μπροστά στον υπολογιστή μου!
Μια χαρά σας λέω!!!

Με τους συγκάτοικους που και που βλέπουμε μαζί καμιά ταινιούλα, ήρθε και μια νέα συγκάτοικος μέσα στην εβδομάδα η οποία έχει μονόπολη και κάτι άλλα επιτραπέζια, οπότε πραγματικά μια χαρά!!!

...Ωστόσο η καθαριότητα εξακολουθεί να είναι ένα θέμα, γιατί μονίμως ο πάγκος της κουζίνας είναι πασαλειμένος...

Όλα καλά όμως!
Όλα καλά θα πάνε!!!
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31564
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μανούλη μου σκεφτόμουν σχετικά με την καθαριότητα, μιας και πρακτικά την χρειάζεσαι περισσότερο αυτό το διάστημα από ότι πριν
στην προηγούμενη δουλειά έπλενα μαζί με το δικό μου κάθε μεσημέρι στην κουζίνα τα ποτήρια που είχαν ξεμείνει,
εγώ και μια άλλη κοπέλα, όποια πήγαινε και τα έβρισκε πριν το σχόλασμα
κάποια στιγμή με είχε ρωτήσει μια κοπέλα γιατί το κάνεις αυτό; να πλένει ο κάθε ένας το δικό του
αυτό είναι το δίκαιο μου είχε πει, και πλακώνονταν θυμάμαι όλοι κάθε εβδομάδα για αυτό το πράγμα
μέχρι και χαρτάκια κολλούσαν στους νεροχύτες χαχα
ποτέ δεν άλλαξε κανείς, ποτέ μόνο ο τσακωμός τους έμενε :))
δεν της είχα απαντήσει κάτι γιατί δεν με ένοιαζε φρόντιζα τον χώρο της δουλειάς μου σαν να είναι δικός μου χώρος και ήμουν καλά μέσα σε αυτό
αν ήμουν στην θέση σου πιστεύω θα το καθάριζα μόνη μου όποτε και εφόσον χρειαζόμουν την κουζίνα
σαν να μην έμενε κόσμος εκεί και το δωμάτιο και η κουζίνα να είναι χώροι του δικού μου σπιτιού
βεβαία δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να προκύψει μέσα σου το γνωστό "εγώ τι είμαι μ****ας;" ζύγισε το αυτό και ότι κάνεις κάνε το με απόφαση ξεκάθαρη μέσα σου για να μην αρχίσει μετά η εσωτερική γκρίνια


:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33575
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Annoula »

Φωτεινούλη >:d< :romance-heartstiny:

Αγάπη μου :romance-kisscheek: :romance-heartstiny:

Ναι το θέμα της καθαριότητας είναι σημαντικό. Θα συμφωνήσω με τη Φωτεινούλα σε όσα είπε. Ζύγισέ το μέσα σου και πάρε μια απόφαση που μετά δεν θα σε φέρει στο σημείο να δυσανασχετείς >:d< :romance-heartstiny:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26039
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Παιδάκια @};- >:d< >:d< :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ellaki »

Καλή αρχή Φωτεινουλα >:d< >:d< >:d<

Μανούλη δοκιμάσατε να βάλετε πρόγραμμα έναν υπεύθυνο κουζίνας την ημέρα; :romance-kisscheek:

Παιδάκια :romance-grouphug: :romance-grouphug:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18623
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Αυτό που λες Ελλάκι μου δεν λειτουργεί. Το έχουμε προσπαθήσει.
Αυτό όμως που λέτε Αννούλα και Φωτεινούλι θα το δώ...
:romance-heartstiny: :romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ellaki »

>:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33541
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

παιδάκια όλα :romance-grouphug:

Παιδάκια δεν έχω κι εγώ να περιγράψω πολύ διαφορετικά πράγματα απο τα δικά σας όσον αφορά το πως κυλάει η καθημερινότητα, η πρώτη εβδομάδα κλεισίματος των σχολείων με βρήκε και μένα με προκλήσεις, χρειάστηκε να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα της διδασκαλίας μέσω ιντερνετικής πλατφόρμας και για αρχή γινόταν ενας πανικούλης :)) τα δοκιμαστικά ολοκληρώθηκαν στο τέλος της προηγούμενης εβδομάδας και αυτή πάει πιο χαλαρά, και είναι ωραίο και το διαδυκτιακό δεδομένων των περιστάσεων, είναι ωραίο να μην χάνεται η επαφή :romance-heartstiny: να μπορείς να έχεις το τσιγαράκι σου απο δίπλα, να είσαι με φορμούλα άνετη και στο σπίτι. Χθες με πήρε η ώρα και δεν έφαγα πριν το μάθημα που ξεκινούσα, κατα τι 6 λοιπόν αρχισα να μην αντέχω απο την πείνα, τους έκανα ένα διαλειματάκι και τσουπ σε δυο λεπτά είχα σερβίρει φαγητό και πρόλαβα να φάω O:-)

το άλλο που συμβαίνει είναι ότι πολύς κόσμος που είναι εκτός εργασίας και μέσα στο σπίτι έχει άπλετο χρόνο να τον διαθέσει εποικοδομητικά και πολύ έχουν ξεκινήσει on line μαθήματα, χθες χτύπησε το τηλέφωνο για δουλειά εν μέσω πρώτης μέρας ολικής απαγόρευσης και λέω κοίτα να δεις αντιθέσεις που ζούμε :D

Κατα τα άλλα σουπερμερκετάκι αραιά και που, ξεκούραση, ταινιούλες :romance-inlove: έχει και χουχουλιάρικο καιρό σε εμάς εδώ απο χθες και βοηθάει και αυτό :romance-heartstiny:

:romance-heartstiny: :romance-grouphug:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Danielli »

Δωρουλίνι μου... :romance-inlove:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”