ΓΙΑΤΙ?????

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Γιατί οι άνθρωποι, σύντροφε, ζουν από τη στιγμή που βρίσκουν μια θέση στη ζωή των άλλων
b-(
Ετσι ..... πάρε να 'χεις
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από AMALIA »

@};- :-(
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6437
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: γιατί πρέπει να σε πάρουν σηκωτό, για να πάρεις αλλιώς το τιμόνι της Ζωής σου?
δεν ξερω ποτε ξεκινησε η πεποιθηση οτι πρεπει να πιασεις πατο για να ξανασηκωθεις.. και εγω τον προκαλουσα πολλες φορες αυτον τον πατο στην ζωη μου..
Vaso έγραψε: Η αναβολή δεν γίνεται ούτε στις καταστάσεις που χρειάζονται αντιμετώπιση, ούτε στα προβλήματα, ούτε στις επιθυμίες μας...
Γίνεται μόνο στην Ζωή μας...Αναβάλουμε διαρκώς να Ζήσουμε σαν Άνθρωποι...
Εδω και Τωρα.. Μονο για Σημερα κερδιζω πισω τη Ζωη μου και τον Εαυτο μου Βημα Βημα.. @};-

ετσι ειναι οπως το λες Μανουκο.. για πεταμα τον ειχαμε.. στα αζητητα μεσα στα σκουπιδια..

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από elenaki »

γιατί πρέπει να σε πάρουν σηκωτό, για να πάρεις αλλιώς το τιμόνι της Ζωής σου?


αυτό δεν καταλαβαίνω...

γιατί ο καθένας από εμάς έχει πάρει τις ενδείξεις του από το Σύμπαν του, ότι κάτι δεν πάει καλά...Αλλά όσο υπάρχει το "δεν βαριέσαι", αυτές οι απλές ενδείξεις γίνονται συμπτώματα μιας ασθένειας που πρέπει να παλέψεις με τον θάνατο σου για να την υπερβείς...

Ζωή και Θάνατος είναι σίγουρα καταστάσεις μέσα σ' αυτήν την πορεία μας εδώ στον Φυσικό Κόσμο, αλλά εδώ δεν πρόκειται γι' αυτό αλλά για το Θάνατος και Θάνατος και αυτό δεν καταλαβαίνω...

Κανείς δεν Ζει, εν ολίγοις! ή τουλάχιστον δεν το αποφασίζει εύκολα...

και όπως λέει ο ποιητής

Γιατί οι άνθρωποι, σύντροφε, ζουν από τη στιγμή που βρίσκουν μια θέση στη ζωή των άλλων

κάθισε κανείς να το σκεφτεί με σοβαρότητα πέρα από το ότι είναι ένας πολύ όμορφος στίχος?

Η αναβολή δεν γίνεται ούτε στις καταστάσεις που χρειάζονται αντιμετώπιση, ούτε στα προβλήματα, ούτε στις επιθυμίες μας...
Γίνεται μόνο στην Ζωή μας...Αναβάλουμε διαρκώς να Ζήσουμε σαν Άνθρωποι...

Το μεταθέτουμε για ένα μέλλον, για το οποίο κρυβόμαστε από το Παρόν μας...Κρυβόμαστε από τον Θεό...και ο Θεός κρύβεται...όχι γιατί το θέλει, αλλά γιατί το θέλουμε...
@};- @};- @};-

Αχ αυτο το γιατι με κυνηγαει δεν ξερω κι εγω απο ποτε..Και ειναι αυτο που λες Βασουλα μου..εχουμε ολες τις ενδειξεις οτι δεν Ζουμε..ιδιες και ιδιες καταστασεις..ιδιοι ανθρωποι στη ζωη μας με διαφορετικη φατσα,ιδιος πονος ξανα και ξανα..εχω ακουσει πολλες τετοιες ιστοριες απο ανθρωπους που εχουν νοσησει βαρια και μονο τοτε αποφασισαν να το παρουν εντελως αλλιως το τιμονι της ζωης τους.Και εκει ειναι που θυμωνω και απογοητευομαι πολλες φορες με τον εαυτο μου λεγοντας τι περιμενω?να φτασω ενα βημα πριν και τον πρακτικο θανατο για να παρω χαμπαρι?
Ε Οχι φιλαρακι!Δεν θα σου κανω τη χαρη!Ειναι τοσο γελοιο αν το καλοσκεφτουμε και τοσο απλο ταυτοχρονα..γιατι παντα η πρωτη μου σκεψη ηταν οτι θα με κρινουν.
Οταν εμπεδωσα για τα καλα οτι η μονη που με κρινει ουσιαστικα ειμαι εγω, ασχετα με το τι μπορει ο αλλος να πει,καταλαβα οτι απο μενα ξεκινανε ολα!Και δεν σας το λεω ετσι,το ειδα ξεκαθαρα και στη πραξη οταν ξεκινησα να ειμαι απλα ο Εαυτος μου, ολοι και ολα εμπαιναν στη θεση τους κανονικα.Το ιδιο ισχυει με το να κρινω και εγω τους αλλους βεβαιως!
Και σκεφτομαι πολλες φορες..ποση ντροπη κουβαλαγα για το τιποτα,ποσο φοβο,ποση αναξιοτητα..και ακομη δυστυχως ερχονται στιγμες που με καβαλανε αλλα οχι για πολυ!
Εχω ολη τη βοηθεια απλοχερη Εδω Μαζι σας και ολη μου τη Θεληση να Ζησω σαν Ανθρωπος!Και ετσι Γινεται!! @};-
Καθολου τυχαιο που μπηκα εδω σημερα.. @};-

Σ'ευχαριστω πολυ Βασουλα μου για την Υπενθυμηση!! :romance-heartbeating: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Παιδακια ολα! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26058
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ελενάκι @};- :x >:d< >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27359
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από Ellaki »

>:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από eirini »

Ελενάκι μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18661
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από Μάνος »

Ελένη έγραψε:Εχω ολη τη βοηθεια απλοχερη Εδω Μαζι σας και ολη μου τη Θεληση να Ζησω σαν Ανθρωπος!Και ετσι Γινεται!!
Κι εγώ το νιώθω αυτό Ελενάκι O:-) O:-) O:-)
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6437
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ελενακι :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23513
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΤΙ?????

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ελενάκι γλυκό >:d< >:d< >:d<
Και σκεφτομαι πολλες φορες..ποση ντροπη κουβαλαγα για το τιποτα,ποσο φοβο,ποση αναξιοτητα..
Έτσι είναι... για το τίποτα... @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”