ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:. Αυτά λειτουργούν , το ασυνείδητο δεν τα εξαφανίζει αλλά, συνήθως, λειτουργούμε με το πιο ενήλικο κομμάτι μας. Όταν όμως δημιουργήσουμε μία έντονη σχέση είτε είναι γάμος, είτε ένας έντονος έρωτας ή είναι ένα παιδί αυτό αναζωπυρώνει όλα τα ασυνείδητα αισθήματα και προβλήματα που είχαμε με αυτές τις σχέσεις . Προβάλλονται μετά στον σύντροφο και έτσι δεν μπορούμε να καταλάβουμε καν γιατί μαλώνουμε.
τέλεια :-??
Vaso έγραψε: Εάν έχεις προβλήματα, επιλέγεις και έναν σύντροφο που δεν σου πάει. Ένα παράδειγμα: εάν η σχέση με την μητέρα σας δεν ήταν καλή, η μητέρα σας ήταν λίγο ψυχρή, δεν είχε την δυνατότητα να σας αγαπήσει γιατί και αυτή δεν είχε αγαπηθεί από την μάνα της κλπ σας μένει ένα μεγάλο κενό μέσα σας, η ανάγκη για αγάπη, για χάδια , για αγκαλιά, για όλα αυτά που προσφέρει μία σχετικά καλή μητέρα, γιατί τέλεια μητέρα δεν υπάρχει καμία. Αλλά η ανάγκη αυτή μας κάνει αργότερα να παντρευόμαστε ένα πρόσωπο που είναι σαν την μάνα μας, δηλαδή πάλι ψυχρό κ δύσκολο γιατί αυτήν την σχέση ξέρουμε, γιατί ασυνείδητα νομίζουμε ότι αν πάρουμε αυτήν θα την αλλάξουμε επειδή στην αρχή η σχέση εξιδανικεύεται κ αι βλέπω αυτήν την ψυχρή την γυναίκα αυτή σαν πολύ θερμή κ ότι με αγαπάει αλλά τελικά παίρνω το ίδιο πρότυπο και ύστερα από λίγο αρχίζουν οι καβγάδες, δεν μ’ αγαπάς, δεν με φροντίζεις.
τώρα μάλιστα.....

Πολύ ενδιαφέρον @};- @};-

Λαζαράκο :) >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

αλήθειες @};- @};- @};- @};-

Λαζαράκο >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα μου τι να πω για αόλα όσα γράφεις;;; Δεν έχω λόγια! Έχεις πολύ δίκιο και δεν είναι ότι δεν ακούω τα λόγια σου ή ότι δεν κατανοώ... Απλά ψάχνω να βρώ τρόπους να τα θέσω σε λειτουργία όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα που μοιράζεσαι μαζί μας κατά καιρούς!

Όσο για το άρθρο, σε ευχαριστούμε πολύ!
Ξέρω, ακόμα μπορεί να μη με αφορά άμεσα καθώς δεν είμαι στο Αγάπη Σοφία, αλλά ήταν πολύ χρήσιμο που το διάβασα να το έχω έστω στο πίσω μέρος του μυαλού μου σαν πληροφορία!

Λαζαράκο μου >:d< >:d< >:d<
Είμαι σε μια άσχημη διάθεση όπως εξήγησα σε προήγουμενο τόπικ και ξαφνικά έπεσα πάνω στο μοίρασμα σου...

Τις τελευταίες μέρες εδώ έχει μια μουντίλα και μια σκοτεινιά και βρέχει σχεδόν συνέχεια! Αμέσως μόλις τελείωσα την ανάγνωση απο το κείμενο σου ο ουρανός ξαφνικά φωτίστηκε! Δεν βγήκε ήλιος, αλλά αλήθεια στο λέω, έφυγε αυτή η σκοτεινιά! Φωτίστηκε περίεργα! Δεν μπορω να το εξηγήσω διαφορετικά... Αφού να σκεφτείς γύρισα και κοίταξα το δωμάτιο και πραγματικά μου έκανε εντύπωση!!!!

Τώρα βέβαια που σας γράφω αυτές τις γραμμές, επιστρέψαμε πάλι στη σκοτεινιά μας... Όμως τώρα το πήρα το μύνημα πως όμορφα πράγματα μπορεί να συμβούν γύρω μας αρκεί να χαλαρώσουμε και να είμαστε εκεί για να τα δούμε χωρίς προγραμματισμούς, εντολές και στερότυπα!
Όλα θα πάνε καλά!!!
Σε ευχαριστώ πολύ Λαζαράκο!!!
:x :x :x
O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Όμως τώρα το πήρα το μύνημα ........
>:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

O:-) O:-) O:-) >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μάνο μου! :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Οπλιστείτε με κουράγιο...Πιστέψτε ότι μπορείτε, σταματήστε τον έλεγχο...Τίποτα δεν θα σωθεί, αλλιώς...
@};- @};- @};-

Λαζαράκο >:d< >:d< >:d<

Μάνο >:d< >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Παιδάκια μου γλυκά >:d< >:d< >:d<
O:-) O:-) O:-)
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

καρδούλις >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Μάνο μου γλυκέ :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από eirini »

:) >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από JOANNA »

Οπλιστείτε με κουράγιο...Πιστέψτε ότι μπορείτε, σταματήστε τον έλεγχο...Τίποτα δεν θα σωθεί, αλλιώς...
@};- :romance-heartbeating:

Λαζαρακο μου :x >:d<

Μανο μου :x >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Οπλιστείτε με κουράγιο...Πιστέψτε ότι μπορείτε, σταματήστε τον έλεγχο...Τίποτα δεν θα σωθεί, αλλιώς...

@};- @};- @};- @};-
Λαζαρακο, Μανουλη.. :) >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

...Και αυτή η άσχημη διάθεση κύκλους κάνει κι όλο έρχεται. Και όλο με θλίβει όλο και περισσότερο! Τώρα που κάποια πράγματα έχουν μπει σε μια σειρά εδώ που βρίσκομαι... Σε εκείνη τη σειρά που προσπαθούσα και ήλπιζα εξ' αρχής, παρ' όλα αυτά η θλίψη υπάρχει ακόμα και θα συνεχίσει να υπάρχει (ακόμα και εκεί αν βρισκόμουνα), γιατι καταλαβαίνω πως όλα ξεκινάνε και τελείώνουν μέσα μου. Και εγώ μέσα μου δεν είμαι καλά...

Μένω σε ένα σπίτι που μου αρέσει και μου παρέχει μια ανέση και μια ποιότηα ζωής. Έχω μια καθημερινή δουλειά (σέρβις σε μια ελληνική ταβέρνα) που οκ, μπορεί να μη με τρελλαίνει κι όλας, όμως από αυτή ζω. Εκεί μέσα περνάει ο λόγος μου, με υπολογίζουν και με σέβονται. Έχω αποδείξει σε όλους τοι αξίζω και είμαι πολύ δημοφιλής στους πελάτες, πράγμα που με κάνει να τους είμαι απαραίτητος. Είναι και αυτό ένα είδος ικανοποίησης εκτός των οικονομικών απολαβών! 9Τώρα που το σκέφτομαι να τη αλλη μια ανάγκη επιβεβαίωσης!!!) Για να μην αναφερθώ πως ακούω συνεχώς το δικό μου play list!!! Το να δουλεύεις και να ακούς τα τραγούδια της επιλογής σου δεν είναι και λίγο.

Επίσης πρόσφατα ξεκίνησα να δουλείω σε μια άλλη δουλειά (δουλειά γραφείου) παράλληλα για δύο μέρες την εβδομάδα, σε ένα υπέροχο περιβάλλον και άκρως φιλικό. Ομώς εκεί εγώ! Θλίψη, θλίψη, θλίψη! Δεν με αφήνω να χαρώ και να ζήσω όλα αυτά τα οποία έχω καταφέρει από τότε που ήρθα! ...Και όλα αυτά μόνος μου τα κατάφερα! ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ!!! Αυτό είναι το σπουδαιότερο!!! Και αντί που έπρεπε να νιώθω περήφανος για το εαυτό μου, μιζεριάζω μέσα στις σκέψεις μου.

Και σαν να μην έφταναν όλα τα παραπάνω χθες μου δόθηκε και η χαριστική βολή: Κατά 90% υπάρχει πιθανότητα να μπορέσω να παρατείνω τη βίζα μου για ακόμα δύο χρόνια (μέχρι το 2017!!!) Εξωτερικά αυτό ήθελα... Και μέχρι τ΄τοε ποτέ κανείς δεν ξέρει πως τα πράγματα θα μπορούσαν να εξελιχθούν ώστε να πάρω αυτή τη ρημάδα τη μονιμότητα... ...Βαθιά μέσα μου όμως ήθελα να υπάρξει ένα εμπόδιο, ώστε να μην μπορέσω να ανανεώσω τη βίζα και έτσι, τον Μάρτιο να γυρίσω πίσω!! Κάτι δηλαδή τύπου "θέλω να μείνω, αλλά δυστυχως δεν μπορώ" Περίμενα δηλαδή από ένα εξωτερικό παράγοντα να πάρει την ευθύνη του εαυτού μου και να αποφασίσει αυτός για μένα. ...Αρκεί που η επιστροφή μου δεν θα είχε να κάνει με μια καθαρά δική μου απόφαση. Αυτό μου έφτανε! Καλέ μέχρι και έρευνα αγοράς για εισητήριο είχα κάνει! Το είχα πάρει ζεστά το θέμα!

Εντάξει, τώρα τι να πω... Ξέρω πως λέω μαλακία όμως, ΑΚΟΜΑ έχω στο μυαλό μου την κριτική της οικογένειας σε μια δική μου απόφαση του να γυρίσω πίσω... Δεν ξέρω αν βγάζετε νόημα με όλα αυτά που σας λέω, όμως πραγματικά μέσα στο μυαλό μου τα πράγματα είναι ανάκατα! Ο γάμος μου με τους γονείς καλά κρατεί ακόμα...

...Επίσης εδώ δεν υπάρχει ούτε ένας άνθρωπος να μπορώ να επικοινωνήσω επί της ουσίας. Πως και πως περιμένω να έρθει η ώρα να μιλήσω με την Ιωάννα μου στο skype πάντα με την ψυχή στο στόμα και με το ρολόι στο χέρι! Το έχω βαρεθεί αυτό το μοτίβο. Δε μου φτάνει πια αυτό! Θέλω και όλους εσάς στη ζωή μου! Να γνωριστούμε, να μιλήσουμε, να γελάσουμε, να μοιραστούμε... (Θέλω να πάρω και ρέικι, αυτό που το πας;;; ...Και φυσικά να είμαι στο επόμενο σεμινάριο Αγάπη-Σοφία. Θα μου πεις όμως και τι σε εμποδίζει να έρθεις, και να ξαναφύγεις. Ναι, είναι πολύ εύκολο στα λόγια, άλλα πρώτον το ταξίδι Μελβούρνη-Αθήνα και τούμπαλιν κοστίζει γύρω στα 1.200 ευρώ! ...Για να μην αναφερθώ στον άσχημο ψυχολογικό παράγοντα της επιστροφής!!!)

Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά... Έχω αρχίσει να αποκτώ πράγματα που ήθελα από τότε που πρωτοήρθα και φοβάμαι να τα τινάξω όλα στον αέρα. (Να τος εδώ ο εκ του ασφαλούς δρόμος που λέγμα σε άλλο τόπικ Μπεττούλα) Η δυστυχία μου θα με ακολουθεί και εκεί αν έρθω, μόνο που εκεί θα είμαι και άνεργος και θα επηρεάζομαι αρνητικά έστω και από μονο ένα βλέμμα της οικογένειας. Δεν θα χρειάζεται να μιλήσουν καν! Τουλάχιστον αν έρθω να γυρίσω όσο πιο φορτόγκας γίνεται ώστε να μην πέσω στην ανάγκη τους για συγκατοίκηση μαζί τους. Σκέφτομαι επίσης πως αντικειμενικά η Ελλάδα τώρα από δουλειές είναι χάλια, για να μην αναφερθώ από μισθούς! Μια φίλη μου δουλεύει σε ένα σνακ μπαρ για δύο ευρώ την ώρα!!! Άκουσον - άκουσον!!! Τι ακριβώς να κάνεις με αυτά τα λεφτά;;;

ΤΡΕΜΩ μην τυχόν και πάρω την λάθος απόφαση: Να μείνω ή να φύγω. ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΤΙ ΒΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ!!!

Σκέφτομαι από την άλλη την ατάκα της Βασούλας περί ξεβολέματος. Εκεί μου είχε πει πως είναι η καλύτερη θέση. Και εδώ από ξεβόλεμα άλλο τίποτα! Μόνο που μαζί με το ξεβόλεμα υπάρχει και η ανύπρακτη επικοινωνία! Είναι δύσκολο να σας δώσω να το καταλάβετε, καθώς όλοι σας έχετε ο ένας τον άλλο ή τέλος πάντων έναν κολλητό, μιά κολλητή, την Βασούλα... Εγώ δνε έχω κανένα! Δεν είναι λίγο πράγμα να έχεις πραγματικά ανάγκη να συζητήσεις από το πιο σοβαρό θέμα μέχρι την μεγαλύτερη μπαλαφάρα και να μην υπάρχει ούτε ένας για αυτό!!!!! ...Μάλλον όχι, να υπάρχει ένας αλλά συγκεκριμένη ώρα μόνο...!

Μετά πάλι πιάνω τον εαυτό μου και αντιδρά... Και αντιδρά άσχημα, φέρνοντας στο μυαλό μου πως εγώ φταίω που νιώθω έτσι γιατί έχω μειώσει την δόση των αντικαταθλιπτικών... Ξέρω όμως πως όλο αυτό είναι απλά μια αντίδραση του οργανισμού μου και λέω: όχι καργιολάκι!!!!! Δε θα σου περάσει!!! Συνέχισε να διαβάζεις και να περπατάς...

Επίσης να μοιραστώ και κάτι άλλο;
...Εδώ που φτάσαμε...
Μερικές φορές όταν γράφω κάτι φοβάμαι μην τυχόν είναι εκείνη την ώρα on line η Βασούλα και μου τα χώσει επί τόπου και δνε έχω χρόνο για να βρώ τις υπέροχες δικαιολογίες μου. Ενώ αν δω το χώσιμο αργότερα, θα έχω χρόνο να προετοιμάσω την "απολογία μου'"... ...Αλλά η γλυκιά μου πάντα είναι τόσο καλή μαζί μου που πραγματικά όποτε διαβάζω κάθε απάντηση της, εισπράττω τόσο πολύ το ενδιαφέρον της και την αγάπη της που πραγματικά συγκινούμαι και με πιάνουν τα κλάματα πολλές φορές!

Α! Τώρα που το ανέφερα από δικαιολογίες άλλο τίποτα! Έχω γεμίσει τη ζωή μου δικαιολογίες για να μη ζω! Βαριέμαι να κάνω το ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ που δεν είναι υποχρεωτικό!

Άσε το άλλο κουλό: μερικές φορές νιώθω άσχημα που μπαίνω μέσα στο φόρουμ και μοιράζομαι πράγματα μαζί σας, γιατί αντιλαμβάνομαι πως υπάρχει προσδοκία! Μπαίνω μέσα όχι για να σας πω μια καλημέρα και να μάθω τι κκάνετε, αλλά γιατί προσπαθώ να βρώ έναν τρόπο να με κάνει να νιώσω καλά. Και εδώ μαζί σας, εγώ νιώθω καλά! Άρα η πρόθεση μου δεν είναι αγνή. Κρύβει από πίσω όφελος!

Αυτά για την ώρα... Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας...
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μανούλη μου, δεν θα βρεις ούτε έναν εδώ μέσα που έμπαινε στην αρχή χωρίς να σκέφτεται το προσωπικό όφελος...
δηλαδή ποιό προσωπικό όφελος? μην τρελαθούμε κιόλας...
Όφελος είναι το να θέλεις να νιώσεις λίγο καλά? Να πεις ένα αστείο και να γελάσεις μαζί με άλλους ανθρώπους? Όφελος είναι να θέλεις να μοιραστείς κάτι από εσένα? ότι θέλεις εσύ...δεν σου λέει κανείς πόσο και τι να μοιραστείς...
Όφελος είναι να διαβάσεις την Μπεττούλα, την Ειρηνούλα, που ψάχνουν τις άκρες τους κι αυτές?
Όφελος είναι να πάρεις μια αγκαλιά? διαδικτυακή λένε, αλλά όχι...είναι ζωντανές οι αγκαλιές μας δεν τις βάζουμε έτσι για χάρη γούστου...
Όφελος είναι να ονειροπολήσεις μαζί με άλλους ανθρώπους?
Όφελος που έχει ιδιοτέλεια? ποιά είναι η ιδιοτέλεια εδώ? Το ότι θέλεις να νιώσεις ανθρώπινο Ον?
Που έχει δικαίώμα στην Φιλία, στις ανθρώπινες σχέσεις? Ακόμα και στην γκρίνια...

Οι ανθρώπινες σχέσεις...μεγάλο κεφάλαιο! Πρέπει λίγο να το γνωρίζεις...
Έχεις παρέες, βγαίνεις έξω και τελικά είσαι πιο μόνος και από τον μόνο...

Δεν την φέρνει την μοναξιά η απόσταση, την μοναξιά την φέρνει η κουρτίνα της Ψυχής, καρδούλα...Μην γελιέσαι...
Να τα λέμε αυτά...

Τώρα για το Αγάπη-Σοφία, έχουμε ακόμα πολύ χρόνο...Δεν τελειώνουν τώρα οι ομάδες, δεν θα αρχίσω άμεσα μια νέα...
Οπότε κάτσε εκεί και προετοιμάσου...Όταν θα έρθει η ώρα, ο ίδιος ο Εαυτός σου θα σε φέρει πετώντας...Να είσαι σίγουρος γι' αυτό...

Όσο για την μοναξιά στην ξένη χώρα...Να γελάσω? Και όμως, είδες τι σου κάνει η συνήθεια? Να γυρίσεις πίσω για να πάρεις μυρωδιά από αυτό ΄το βλέμμα της απαξίωσης, ξέρεις εκείνο που οι γονείς ρίχουν στα παιδιά, όταν δεν τα έχουν καταφέρει να τους κάνουν περήφανους...Αυτό είναι η παρέα σήμερα πολλών νέων Ελλήνων...
Αυτό το βλέμμα που νομίζεις ότι έχεις κάνει το χειρότερο έγκλημα του κόσμου και μαζεύεσαι, ξεροσταλιάζοντας στην γωνιά να νιώσεις ότι δεν είσαι και για φτύσιμο στην τελική...

Παντού υπάρχουν άνθρωποι, Μανούλη μου...Είμαι σίγουρη γι' αυτό!
Αν δεν τους βρίσκεις εκεί, δεν θα τους βρεις πουθενά...

Τα παιδάκια εδώ μέσα με βλέπουν λίγο...Μην νομίζεις...Και η Αλεξιούλα στην Κρήτη μόνη της κι αυτή...Και η Δωρούλα και η Φωτεινούλα...πόσοι φίλοι είναι μακριά...Και είναι απαγορευτικό όχι μόνο το 1200 που είπες εσύ για τα εισιτήρια, αλλά ακόμα και το 300άρι...Για ρώτα την Αμαλίτσα...Ένα τσιγάρο δρόμο κι όμως...δεν μπορεί να έρθει...
Ρώτα την Δημητρούλα...

Δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα, όσο φαίνονται...Όμως εμείς τα κάνουμε απλά...

και παντού υπάρχουν άνθρωποι...παντού!
Είμαι τόσο σίγουρη γι' αυτό...
Αυτούς που άφησες εδώ, θα τους βρεις όταν γυρίσεις...
Αυτούς που κουβάλησες μαζί σου όμως θα τους βρίσκεις όπου και να πας...

Και ξέρεις, έχουμε και δικαίωμα στην γκρίνια ε?
Ευτυχώς που δεν είσαι καρκινάκι και έτσι ξέρεις να σταματήσεις... :))

Ελα μια αγκαλίτσα τώρα και να ξέρεις πως σε νιώθω πολύ!

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”