Ενα email οπως το ελαβα. . .

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Απ'όσο γνωρίζω το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων δεν ενημερώνει κανέναν ότι έχουν μπει λεφτά γι αυτόν.

Ίσως να κάνω και λάθος.

Όσον αφορά τη ΔΕΗ και τις τιμές πώλησης ρεύματος θα πρέπει να σκεφθούμε πως κάποια επιχείρηση (καθώς είναι δύσκολο οικιακοί χρήστες να κάνουν τέτοιες επενδύσεις)Εγκαθιστώντας ένα φωτοβολταϊκό σύστημα σε κάποιο ιδιόκτητο (ή ενοικιασμένο) χώρο, όπως ένα κτήμα ή σε στέγη βιομηχανικού κτιρίου, μπορεί να παράγει ρεύμα το οποίο υποχρεούται να αγοράζει η ΔΕΗ περίπου 6 φορές πιο ακριβά από την τιμή πώλησης του ρεύματος από την ΔΕΗ προς τους καταναλωτές. .

Πάντως η ΔΕΗ είναι μωνοπωλιακή επιχείρηση τα τελευταία 57 χρόνια πως γίνεται να είναι ζημιογόνος επιχείρηση και να την πληρώνουμε εμείς ......... ας ψάξουμε στις τσέπες των "επιχειρματιών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Παιδιά εγώ σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω!!κι ας μου κοπεί το ρεύμα!!θέλω να δω τι θα γίνει......!!! :-?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

Η γνώμη μου είναι πως κάτι πρέπει να γίνεται σωστά.
Μαράκι, το Παρακαταθηκών και Δανείων, είναι υποχρεωμένο να δεχθεί τα χρήματα ως οφειλή στο Δημόσιο και να σου δώσει απόδειξη για το κατατεθέν ποσό.
Φυσικά όπως λέει και η Βάσω, κανείς δεν εγγυάται πως η ΔΕΗ λειτουργώντας ως μονοπώλιο, παρανόμως δεν θα σου κόψει το ρεύμα.
Εκεί λοιπόν καλείσαι να πληρώσεις ακόμα και την επανασύνδεση (γιατί δεν μπορούμε να μείνουμε χωρίς ρεύμα) και να κινηθείς δικαστικά είτε με τον Συνήγορο του Πολίτη είτε με δικό σου δικηγόρο.
Οι μεμονομένες όμως κινήσεις, εκτός αν έχεις χρόνο, χρήματα ή είσαι δικηγόρος είναι πολύ δύσκολες. Κατ' εμέ η καλύτερη λύση είναι οι συλλογικές κινήσεις.
Παράδειγμα: Ζεις σε μια πολυκατοικία. Ενημερώνεις όλους τους γείτονες για την αυθαιρεσία της ΔΕΗ π.χ., και αποφασίζεται ενιαία δράση. Πάτε όλοι μαζί στο παρακαταθηκών και πληρώνετε το ποσό που αντιστοιχεί στο ρεύμα. Μετά κάποιος από όλους έχει το νου του, αν έρθει το φορτηγάκι της ΔΕΗ, να παρεμποδίσει τον υπάλληλο, ενημερώνοντας ίσως και κάποιο δικηγόρο που θα εκπροσωπεί ΟΛΟΥΣ.
Ένα παράδειγμα έφερα...
Απλά σκέφτομαι, πως είναι καιρός, όλοι μας αντί να γκρινιάζουμε για ό,τι μας ενοχλεί και να το αποδεχόμαστε παθητικά, να αναλάβουμε δράση. Η δράση όμως μόνο αν είναι συλλογική μπορεί να φέρει αποτέλεσμα.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

ΟΧΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ :afro:
ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΟΙ :smurf:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: και εγώ θα έρθω παιδιά!!!δεν το χάνω!!!με τίποτα.....!!απλά αποφασίστε τι θέλετε να ντυθούμε!!!έχω κατι απίθανες φορεσιές......!!χαβανέζα, μάγισσα, Τουίτι, Σιλβέστρο......!καλά κλάιωωωωωωωωωω!!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Τουίτι :D μ' αρέσει πολύυυυυυυυυυ
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εγώ λέω να ντυθώ "υπογλώσσιο"...

θα με χρειαστείτε...

=))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

^:)^
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

ΥΠΟΓΛΩΣΙΟ Ε.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Εγώ θα ντυθώ εξώδικο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))


Αννούλα σε φαντάζομαι "εξώδικο" και κλαίω....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγω θα παω .... :evil: Ειμαι καλος ανθρωπος και αγαπαω ολο τον κοσμο. :evil: ..Θα έχει και μπουφέ ?........
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μπα δεν νομίζω...

κανέναν καφέ...

άντε Τζιλντάκι πήγαινε...έχεις ένα κομμάτι να μάθεις ακόμα που είναι το πρότυπο της εγκράτειας...

Μην βρίσεις κακομοίρα μου, κάηκες! =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Κι εγω θα παω. ξερετε πως μπορω να δηλωσω συμμετοχη?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιαννάκη θα πας ντυμένος? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”