Άρχισαν τα όργανα

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18620
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Μάνος »

:)>- :)>- :)>-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Ellaki »

:x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Vasoula »

ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΙΜΑΤΟΧΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΚΑΙΡΟ "ΕΙΡΗΝΗΣ"...

Η μεγαλύτερη λεηλασία φόρων στην ιστορία της ανθρωπότητας και το τσίρκο των 180!
Στο τέλος του Ιουλίου του 2014, σε λίγες μέρες από σήμερα, ξεκινάει η μεγαλύτερη ληστρική επιδρομή στην ιστορία της ανθρωπότητας επίσημου κράτους στους πολίτες του.

Ο πρωθυπουργός τής Τάνιας Ιακωβίδου, ο επονομαζόμενος και Τζούλιο (Αντρεότι), έχοντας μαζί του τον Βενιζέλο- που όσο περνάει ο καιρός θυμίζει τον Μάρλον Μπράντο στον Νονό-θα στείλουν τους τσιλιαδόρους τους να εισπράξουν7,5 δις φόρους, από τους ήδη φτωχοποιημένους πολίτες τους.

Από τους πολίτες, οι οποίοι 1 στους 5 δεν θα πάνε καν διακοπές και οι οποίοι χρωστάνε ήδη 67,5 δις στο Δημόσιο και 20 δις στα ασφαλιστικά ταμεία του τσαχπινογαργαλιάρη Ροβέρτου Σπυρόπουλου, ο Τζούλιο και ο Μάρλον ζητάνε άλλα7,5 δις.

Τα οποία ακόμη κι αν τα εισπράξουν δεν πρόκειται να κλείσουν την τρύπα των 15 δις ευρώ, ποσό στο οποίο ανέρχεται το δημοσιονομικό κενό της χώρας, μόνο για το 2015, σύμφωνα με τους δανειστές μας!

Την ίδια ώρα η Μέρκελ σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του "Κουρδιστού Πορτοκαλιού" είναι αποφασισμένη να μην προχωρήσει σε καμμία συζήτηση για το ελληνικό χρέος που έχει εκτιναχθεί στα 400 δις ευρώ.

-Οι κυβερνήσεις και οι πολίτες σας δημιούργησαν αυτό το χρέος. Σε καμμία περίπτωση, όσο βρίσκομαι στη καγκελαρία δεν πρόκειται να δεχθώ κανενός είδους απομείωση του ελληνικού χρέους σας. Ακόμη κι αν εξαφανισθεί από τον πλανήτη και ο τελευταίος Ελληνας, το χρέος πρέπει να το αποπληρώσετε στο ακέραιο. Δεν έχω ουδεμία πρόθεση να μπω σε μία διαδικασία που θα προκαλέσει την διάλυση της ζώνης του ευρώ κι αυτό γιατί σε περίπτωση που απομειωθεί το ελληνικό χρέος, το ίδιο θα ζητήσουν οι Ιταλοί και οι Γάλλοι. Δεν πρόκειται να θυσιάσω τους πολίτες μου για χάρη των κηφήνων της Ευρώπης...

Σας μεταφέρουμε λέξη-λέξη την θέση της Μέρκελ για το ελληνικό χρέος.

Την ιδια ώρα ο Σαμαράς και ο Βενιζέλος έχουν αρχίσει τα παπατζιλίκια με τους 180 βουλευτές.

Παρόλα αυτά η προσπάθειά τους να παραμείνουν στην εξουσία με την εκλογή προέδρου από την παρούσα βουλή, είναι η πιο ηρωική πράξη κυβερνώντων στην εποχή του Μνημονίου.

Αν καταφέρουν να φθάσουν τον Φεβρουάριο του 2014, έχοντας λεηλατήσει τον ελληνικό λαό με αφαίμαξη 7,5 δις ευρώ, έξω από την Βουλή 5 εκατομμύρια Έλληνες θα μετατρέπουν το κέντρο της Αθήνας στο πιο αιματοβαμμένο πολεμικό μέτωπο της μεταπολεμικής μας ιστορίας.

Aπό την άλλη ο σχεδόν γραφικός και μονίμως εκτός τόπου και χρόνου Τσίπρας, υποδύεται τον Γιασέρ Αραφάτ.

Μόλις ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση για την μεγαλύτερη αιματοχυσία στην Ελλάδα σε καιρό "ειρήνης"...


http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... t_594.html" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:-(
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Ταρούλα »

X(
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18620
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Μάνος »

...Κάτι τέτοια βλέπω και ακούω και λέω στον εαυτό μου:
"κάτσε εδώ στο ξεβόλεμα όσο μπορείς! Ακόμα και ας μη σου αρέσει, ακόμα και ας μην περνάς καλά!"
~x( ~x( ~x(
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Ellaki »

:cry: :cry:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Βικούλα »

:-(
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Λέω να διατηρήσω την εσωτερική μου ειρήνη...

:violence-ak47: :violence-ak47: :violence-axechase: :violence-axechase: :violence-bomb: :violence-duel: :violence-chainsaw: :violence-glob: :violence-guntoting: :violence-guntoting: :violence-ripper: :violence-pistoldouble: :violence-sniperprone: :violence-snipersmiley: :violence-sniperdark: :violence-rocket: :violence-chainsaw: :violence-chainsaw: :violence-duel: :violence-duel:
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από ARTYADIS »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Δημητρούλα :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Sofoula »

Αχαχαχαχα, Δημητρούλα, σε έκανα εικόνα :)) :)) =))
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Άρχισαν τα όργανα

Δημοσίευση από Βικούλα »

:)) :)) :)) :))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”