ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:η φαντασία χρησιμεύει για να νιώσεις ποιά τρύπα θα σε πονέσει λιγότερο....Το αγγούρι το έχεις δεδομένο!

:)) :)) :)) :)) :)) :))
θα με στείλεις από γέλιο σήμερα ααααααααααααααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Βικούλα »

=)) =)) =)) =))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Θα συνεχίσω να δείχνω χαρακτήρα και δεν θα γράψω τιποτα. :)>- :)>- :)>-

:x @};- :x @};- :x
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από lazaros »

Γιατί τι έχεις να μας πεις για όλα αυτά???? :)) :)) :))
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

TO ΠΟΤΑΜΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ 50%

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

http://www.youtube.com/watch?v=4bL23aX_LUE" onclick="window.open(this.href);return false;
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Vaso έγραψε:Παιδιά ποιά είναι η γνώμη σας για το νέο σχήμα?

:-?

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Δώσε μου δύο λεπτά να πάρω το σοβαρό μου.
Οκ. το έχω. Πάμε!

Υπάρχει κάποιος φοβερός image maker που τους λέει πως όποιος φοράει γιλέκο τζην και σακίδιο, έχει την εκλογή στο τσεπάκι του, μην σου πω πάει και για πρόεδρος. Αλλά φορέθηκαν πρώτα από το Γιωργάκη και τον Ψαριανό, την πατήσαμε, είδαμε τα χαϊρια τους, οπότε πάει κάηκε το ενδυματολογικό χαρτί.

Υπάρχει όμως το χαρτί του απολιτίκ. Βγαίνει λοιπόν ο Θεοδωράκης και λέει "ακούστε να δείτε, εγώ δεν ασχολούμαι με την πολιτική, διότι είδαμε κι αυτούς που ασχολήθηκαν τί κατάφεραν, οπότε εγώ θα κάνω την ανατροπή, δεν έχω κάνει ποτέ πολιτικό ρεπορτάζ, δεν έχω κάνει ποτέ κριτική στην εξουσία, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα κακώς κείμενα τούτης εδώ της χώρας, στο σάιτ μου γράφω ό,τι νά'ναι όποτε νά'ναι εκτός από το να δυσαρεστήσω το σύστημα, και για του λόγου το αληθές όταν η Ελλάδα καιγόταν, εγώ προτίμησα να κόβω βόλτες και να μιλάω για τα μποστάνια στα χωριά. Παρόλα αυτά όμως, κάνω κόμμα, που δεν έχω εξηγήσει σε κανέναν ποιές είναι οι θέσεις του, είμαι φίλος με όλους, είμαι καλό παιδί, έχω δουλέψει σε όλα τα συστημικά μέσα, χωρίς να δημιουργήσω κανένα πρόβλημα, φοράω σορτσάκια και κάνω εκδρομές, είμαι ευρωπαϊστής και ζητώ την ψήφο σας... "

Αυτό όμως το είδαμε και από τον Τζήμερο μέχρι που αποκάλεσε την Μέρκελ εξοχοτάτη και της ζήτησε να έρθει και να τοποθετήσει δικόν της πρωθυπουργό, για να εκπολιτίσει τους ιθαγενείς και μας ξενέρωσε.

Όταν του ζητάνε να πάει στα κανάλια για να μιλήσει για τις θέσεις του κόμματός του, αρνείται γιατί του έχουν πει οι σύμβουλοί του πως καλό είναι να μην ανοίξει το στόμα του μέχρι τις εκλογές, γιατί ούτε την ψήφο της μάνας του δεν θα πάρει και αυτός επειδή εκτός από καλό παιδί είναι και ξύπνιο, τους ακούει και αποφεύγει τις συνεντεύξεις όπως ο Σαμαράς την Βουλή.

Τί άλλο; Α, όταν τον ρωτάνε τί γνώμη έχει για το μνημόνιο, γυρνάει και κοιτάει με ύφος όλο απορία. Η προσωπική μου γνώμη είναι, πως μάλλον δεν έχει ακούσει τίποτε, σαν τον μακαρίτη τον Χρυστόδουλο που δεν είχε πάρει χαμπάρι πως είχαμε χούντα γιατί διάβαζε.

Αυτά! :-??

Δεν ξέρω αγαπημένη μου φίλη αν βοήθησα...
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Evoula »

ARTYADIS έγραψε:TO ΠΟΤΑΜΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ 50%

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

http://www.youtube.com/watch?v=4bL23aX_LUE" onclick="window.open(this.href);return false;
Ακόμα εκεί είναι;

Γιατί εγώ από σίγουρες πηγές, έμαθα πως πάει για αυτοδυναμία και μάλιστα υπάρχει κίνδυνος να μην καταφέρει κανένα άλλο κόμμα να βγάλει ευρωβουλευτές.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Βικούλα »

=)) =)) =)) =)) =)) =))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Stefanos »

=)) =)) =)) =)) =))
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Για άλλη μια φορά κατάλαβα πόση εμπιστοσύνη μπορώ να έχω στο σύμπαν. Ρωτας και οι απαντησεις ερχονται. >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Πέρα τώρα από την πλάκα (που δεν ήταν και τόσο πλάκα), θα σου πω την γνώμη μου και για το συγκεκριμένο κόμμα.

Το σύστημα ανακατεύει συνεχώς την τράπουλα για να επιβιώσει (και μέχρι στιγμής τα καταφέρνει, παρόλο που φαίνεται να μην του βγαίνει το ανακάτεμα αλλά χρόνο κερδίζει). Αφού έπαιξε και έκαψε χαρτιά όπως του Τζήμερου, του Καρατζαφέρη, της ΔΗΜΑΡ, του Μάνου, προσπάθησε αλλά δεν της βγαίνει η ΕΛΙΑ, έπαιξε λυσσαλέα την θεωρία των δύο άκρων για να τρομάξει ώστε να συσπειρώσει, τον κεντρώο και κεντροδεξιό χώρο γύρω από ένα καινούριο μόρφωμα τύπου ΕΛΙΑΣ, παίζει τον Θεοδωράκη απευθυνόμενο σε όλους αυτούς που έχουν απηυδίσει από το πολιτικό σύστημα και δηλώνουν απολιτίκ. Η απαξίωση των κομμάτων (και η στοχευμένη εντέχνως γενίκευση ), έχει οδηγήσει μια μεγάλη μερίδα των ψηφοφόρων να είναι καχύποπτη, απογοητευμένη και να πιστεύει πως η πολιτική δεν μπορεί να δώσει καμία διέξοδο, διότι όλοι είναι ήδη ή εν δυνάμει σάπιοι. Έτσι λοιπόν, η παρουσία στο πολιτικό προσκήνιο ενός τύπου, που δηλώνει πως δεν είναι πολιτικός και δεν ασχολείται με την πολιτική, παρόλο που θέλει να πολιτευθεί, είναι μία διέξοδος και ένα άλλο χαρτί του συστήματος, για να εγκλωβίσει για άλλη μια φορά, όλους όσους θέλουν να απέχουν από τα παραδοσιακά κόμματα.

Επίσης, μετά τα τελευταία γεγονότα, φαίνεται πως καίνε τον Σαμαρά. Και τον καίνε όχι γιατί είναι ακροδεξιός αλλά επειδή φαίνεται να μην μπορεί πια να συγκρατήσει συσπειρωμένη την κυβέρνηση. Κι επειδή είναι πολλά αυτά που πρέπει να ξεπουληθούν ακόμα κι επειδή φοβούνται μήπως πέσει σε χρόνο που θα είναι ανέτοιμοι (μην ξεχνάμε τί πήγε να συμβεί πριν δυο χρόνια με την απρόβλεπτη άνοδο του ΣΥΡΙΖΑ), αυτό που μάλλον έχουν κατα νου είναι α. Η δημιουργία μιας καινούριας κυβέρνησης με έναν πρωθυπουργό ευρείας αποδοχής, τύπου Παπαδήμου και β. να στριμώμουν τον ΣΥΡΙΖΑ σε μετεκλογικές συνεργασίες, της επιλογής τους.

Φαντάσου ένα σκηνικό, που ο ΣΥΡΙΖΑ είναι πρώτο κόμμα, χωρίς όμως αυτοδυναμία, το ΠΑΣΟΚ καταποντισμένο, η ΝΔ έχει χάσει αρκετή από την όποια εκλογική δύναμη έχει και που η Χ.Α. είναι δεύτερο ή τρίτο κόμμα με μεγάλο ποσοστό και δεν μπορεί να σχηματιστεί με τίποτε κυβέρνηση. Και πιέζεται ο ΣΥΡΙΖΑ να σχηματίσει κυβέρνηση συνεργασιών για το καλό της χώρας. Με ποιούς; Με το ΠΟΤΑΜΙ, ή όποιο άλλο κόμμα θα έχει ένα απαιτούμενο ποσοστό ή την ΝΔ.

Αν αρνηθεί, θα κατηγορεί για εθνική προδοσία, αν δεχθεί θα κατηγορηθεί για εθνική προδοσία.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

ωραία, σε ευχαριστώ Ευουλίνι, κατάλαβα εντελώς...

όχι ότι είχα ελπίδες να με αντιπροσωπεύει και η παραμικρή πολιτική παράταξη, αλλά είπα να ρωτήσω μην τυχόν...έτσι βρε αδερφέ...λέμε τώρα...

Οπότε θα κάτσω ξανά να απολαύσω τον καφέ μου, ενόσω η υπόλοιπη Ελλάδα αγωνίζεται να βγάλει πάλι σαν πρωθυπουργό, τον επόμενο εθνικό προδότη...


:-%
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Βέβαια... κανείς δεν έπεσε από τα σύννεφα, γιατί όλοι τούτοι είχαν δώσει δείγματα γραφής. Γνωρίζαμε και ποιοί ήταν και τί πρέσβευαν.Ο Γιωργάκης, ήδη είχε δηλώσει προς τα πού πηγαίνει ως γνήσιος εκφραστής των σχεδίων των αμερικανών από τότε με το σχέδιο Ανάν, που ήρθε σε ευθεία σύγκρουση με τον τότε Κύπριο Πρόεδρο, τον συγχωρεμένον Τάσσο Παπαδόπουλο.
Ο Βενιζέλος πάντα έπαιζε προσωπικό παιχνίδι και έφτιαχνε νόμους για να διασωθεί αυτός και η παρέα του, με αποκορύφμα τον νόμο περί ευθύνης υπουργών, ο Πάγκαλος, άφηνε τις σημαίες στα Ίμια να τις πάρει ο αέρας, ο Σαμαράς έριξε μια κυβέρνηση μόνο και μόνο για να υπογραφούν οι συμβάσεις με τον ΟΤΕ. Ο Άδωνης, ο Φαήλος, ο Βορίδης με τα τσεκούρια ήταν γνωστοί και είχαν δώσει δείγματα γραφής. Σημίτης, Παπαντωνίου, Λοβέρδος, Πρωτόππαπας (τί να πρωτοθυμηθώ και τί να ξεχάσω... :)) :)) ), άσχετα με τις εξαγγελίες τους, ήταν γνωστές και οι θέσεις και οι επιλογές τους.
Άρα...εθνικές προδοσίες συντελούνταν συνεχώς και αδιαλείπτως όλα αυτά τα χρόνια, απλά δεν θέλαμε να τις δούμε. Ξέραμε ποιοί ήταν.
Μέχρι που έπεσαν πια οι φερεντζέδες και δεν υπάρχει κανένα πρόσχημα. Αλλά και πάλι...
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”