ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Πολλές φορές αναρωτιόμαστε, που χάσαμε την απλότητά μας...

Αρκεί να στρέψουμε λίγο την προσοχή μας, παραπέρα από τις εμμονές μας...Λίγο παραπέρα, για να μας δούμε, να μας νιώσουμε και να αντιληφθούμε τι πραγματικά είναι "σοβαρό" για εμάς...

Να κάνουμε κάτι κόντρα στις συνήθειες και τις εμμονές μας, είναι σχεδόν αδιανόητο, όσα και να μάθουμε, αν δεν αποφασίσουμε να στρέψουμε την προσοχή μας λίγο παραπέρα...

Να ανοίξει η ματιά μας, η οπτική μας σε κάτι πολύ πιο ουσιαστικό και σημαντικό, από το να έχουμε κάποιον για να μας προστατεύει, να καλύπτει τις ανάγκες μας και εμείς να κάνουμε την πάπια, σε ότι μας αφορά, και να εξοργιζόμαστε γι' αυτό που πραγματικά δεν μας αφορά, μόνο και μόνο γιατί μας έπεισαν ότι αυτό μας αφορά και το άλλο όχι...
Η κάθε εμμονή καλύπτει μόνο συγκεκριμένες ανάγκες...Παραπέρα όμως τι γίνεται?

Είναι τραγικές οι αναμνήσεις του ανθρώπου...Τόσο πολύ τραγικές, που έρχεται εδώ και φεύγει από δω, χωρίς να έχει καταφέρει να ξεκουνήσει από το παρελθόν του...Εκεί μέσα ζει...στο παρελθόν!
Εκεί μεγαλώνει, εκεί ωριμάζει, εκεί ζει...Και όπως είναι φυσικό, εκεί ακριβώς πεθαίνει...Στο παρελθόν, που δεν πρόλαβε να γίνει Παρόν...

Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν φόβοι ανυπέρβλητοι, ότι υπάρχουν επίσης καταστάσεις που φαίνονται ανυπέρβλητες για έναν άνθρωπο...Ότι δεν ξέρει τι είναι η Αγάπη, μπερδεύει τα συναισθήματα, τις ανάγκες και τις καταστάσεις, τα κοιτά πολλές φορές με απόγνωση και ψάχνει διεξόδους...Είναι αυτό το πολύπλοκο μέρος του παρελθόντος του που μοιάζει ανυπέρβλητο...αξέχαστο...

Και εδώ χρειάζεται να αποφασίσει να κάνει ένα συνειδησιακό άλμα προς την απλότητα, χωρίς να ζητά διασφαλίσεις ότι αυτή η απλότητα δεν θα έχει συνέπειες...γιατί θα έχει συνέπειες...
Το γκρέμισμα των εμμονών είναι από μόνο του συνέπεια...Αδειάζει έτσι η ζωή και δεν ξέρεις πια τι να την κάνεις, αν δεν έχεις λόγους να τρώγεσαι με την ίδια σου την Ύπαρξη...

Η Ελευθερία και η Αγάπη δεν έχουν συνέπειες ποτέ, έχουν μόνο Επιλογές...
και ο φόβος ακόμα, επιλογή είναι

Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...

Τούτη η ήρεμη λίμνη που μέσα της καθρεφτίζεται η Θεότητα, δεν μπορεί να είναι μια λίμνη που μέσα της δέχεται τα βότσαλα που πετούν οι άλλοι...Το συναισθηματικό μας πεδίο δεν είναι υποδοχέας εμμονών, πεποιθήσεων και φόβων, γιατί τότε η λίμνη τούτη θα γίνει έλος και θα μας ρουφήξει...Και τότε χάνεται η απλότητα...Για να μην βουλιάξεις, θα πιαστείς και από τα μαλλιά σου...

:x :x :x :x
Συνημμένα
162303__gentle-touch_p.jpg
162303__gentle-touch_p.jpg (60.59 KiB) Προβλήθηκε 5441 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Η Ελευθερία και η Αγάπη δεν έχουν συνέπειες ποτέ, έχουν μόνο Επιλογές...
και ο φόβος ακόμα, επιλογή είναι

Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...

Τούτη η ήρεμη λίμνη που μέσα της καθρεφτίζεται η Θεότητα, δεν μπορεί να είναι μια λίμνη που μέσα της δέχεται τα βότσαλα που πετούν οι άλλοι...Το συναισθηματικό μας πεδίο δεν είναι υποδοχέας εμμονών, πεποιθήσεων και φόβων, γιατί τότε η λίμνη τούτη θα γίνει έλος και θα μας ρουφήξει...Και τότε χάνεται η απλότητα...Για να μην βουλιάξεις, θα πιαστείς και από τα μαλλιά σου..
:cry: :cry: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

:-( :x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Giotoula »

:cry: @};- @};- :romance-heartbeating:
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Αντρίκος
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 01 Μάιος 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Athens

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Αντρίκος »

και εκει που νομιζω πως μονο εγω ειμαι υπευθυνος για τις επιστροφες μου στο παρελθον, δηλαδη μια σκεψη ξεπεταγεται απο καπου και της λεω πως, τωρα, ειτε θελω να παιξω μαζι σου οποτε την πιανω απτο χερι, ειτε δεν θελω και τη διωχνω, αξιολογωντας παντα τι αναγκη μου καλυπτει, νιωθω πως ειμαι ο ιδιος το παρελθον μου η ακομη περισσοτερο το παρελθον μου ειναι υπευθυνο - κανει κουμαντο - για τις μικρες επιστροφες μου στο παρον. Και το βλεπω αυτο οταν βρισκομαι μεσα σε μια κατασταση, που ακομη κιαν υπαρχει ενα ψηγμα ενημεροτητας, πολλες φορες δεν θα δρασω αλλα θα αντιδρασω. Μετα, η διαχειρηση ισως ειναι 'ικανοποιητικη', ομως ειναι απλα αυτο. διαχειρηση. και πολλες φορες κολακευομαι κιολας απο τουτο.

"Τα μυστικα του Βαλτου" για βιβλιο..

Πολυ ομορφη φωτογραφια!
"Τα πράγματα δεν αγγίζουν την ψυχή αλλά στέκουν ακίνητα έξω από αυτήν, ενώ οι ενοχλήσεις προέρχονται αποκλειστικά και μόνο από κρίση που σχηματίζουμε μέσα μας γι΄αυτά." Μάρκος Αυρήλιος
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33575
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Annoula »

Η Ελευθερία και η Αγάπη δεν έχουν συνέπειες ποτέ, έχουν μόνο Επιλογές...
και ο φόβος ακόμα, επιλογή είναι
Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...

Τούτη η ήρεμη λίμνη που μέσα της καθρεφτίζεται η Θεότητα, δεν μπορεί να είναι μια λίμνη που μέσα της δέχεται τα βότσαλα που πετούν οι άλλοι...Το συναισθηματικό μας πεδίο δεν είναι υποδοχέας εμμονών, πεποιθήσεων και φόβων, γιατί τότε η λίμνη τούτη θα γίνει έλος και θα μας ρουφήξει...Και τότε χάνεται η απλότητα...Για να μην βουλιάξεις, θα πιαστείς και από τα μαλλιά σου...
:x :x @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29995
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Βασουλα ολο το ποστ... @};- :x :x
Να ανοίξει η ματιά μας, η οπτική μας σε κάτι πολύ πιο ουσιαστικό και σημαντικό, από το να έχουμε κάποιον για να μας προστατεύει, να καλύπτει τις ανάγκες μας και εμείς να κάνουμε την πάπια, σε ότι μας αφορά, και να εξοργιζόμαστε γι' αυτό που πραγματικά δεν μας αφορά, μόνο και μόνο γιατί μας έπεισαν ότι αυτό μας αφορά και το άλλο όχι...
Η κάθε εμμονή καλύπτει μόνο συγκεκριμένες ανάγκες...Παραπέρα όμως τι γίνεται?
Πιο αληθεια πεθαινεις... ολα μου τα χρονια εκανα την παπια απλα γιατι ειχα πειστει οτι πρεπει καπου να ανηκω καποιος να με προστατευει... καποιον να καλυπτω τις αναγκες μου... τα προσωπα αλλαζαν ο ουρανος εβρεχε κεραυνους στο κεφαλι μου και εγω εκει... ακομα και τους κεραυνους μες στην πλαναρα μου τους εβλεπα για βεγγαλικα..
αλλα καποια στιγμη πηρα το μαθημα μου και ειπα τερμα η τωρα η ποτε..
Εκει ειδα την εμμονη και την εντολη καταματα και ειπα κοπελια παρτω αλλιως αυτο το εργο κουρασε.. :)) :)) :))

Δεν υπαρχει ασφαλεια, δεν υπαρχει καλυψει τιποτε απεξω... ολα χρειαζεαται να τα αναζητησουμε μεσα μας... @};-
Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...
Ειναι αληθεια η κασετα αργει να αντικατασταθει και παιζεται απο κεκτημενη ταχυτητα πολλες φορες επιασα τον ευατο μου να μην ξερω τι να κανω και ποια ειμαι χωρις ολους αυτους τους "βαρβαρους" που τους ειχα ονομασει συντροφο , σχεση , μπλα μπλα..
Αλλα μια στιγμη κυριαρχιας και Αποφασης χρειαζεται για να πεις βουταω και θα κολημπησω αν πνιγω πνιγηκα θα εχω τουλαχιστον προσαπθησει η θα με βρω και θα ανοιξω δρομο ακομα και εκει που δεν υπαρχει.. @};-

Η Ελευθερία και η Αγάπη δεν έχουν συνέπειες ποτέ, έχουν μόνο Επιλογές...
:x :x :x :x @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16547
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...
:-( @};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:Πολλές φορές αναρωτιόμαστε, που χάσαμε την απλότητά μας...

Αρκεί να στρέψουμε λίγο την προσοχή μας, παραπέρα από τις εμμονές μας...Λίγο παραπέρα, για να μας δούμε, να μας νιώσουμε και να αντιληφθούμε τι πραγματικά είναι "σοβαρό" για εμάς...
Να ανοίξει η ματιά μας, η οπτική μας σε κάτι πολύ πιο ουσιαστικό και σημαντικό, από το να έχουμε κάποιον για να μας προστατεύει, να καλύπτει τις ανάγκες μας και εμείς να κάνουμε την πάπια, σε ότι μας αφορά, και να εξοργιζόμαστε γι' αυτό που πραγματικά δεν μας αφορά, μόνο και μόνο γιατί μας έπεισαν ότι αυτό μας αφορά και το άλλο όχι...
Η κάθε εμμονή καλύπτει μόνο συγκεκριμένες ανάγκες...Παραπέρα όμως τι γίνεται?
Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν φόβοι ανυπέρβλητοι, ότι υπάρχουν επίσης καταστάσεις που φαίνονται ανυπέρβλητες για έναν άνθρωπο...Ότι δεν ξέρει τι είναι η Αγάπη, μπερδεύει τα συναισθήματα, τις ανάγκες και τις καταστάσεις, τα κοιτά πολλές φορές με απόγνωση και ψάχνει διεξόδους...Είναι αυτό το πολύπλοκο μέρος του παρελθόντος του που μοιάζει ανυπέρβλητο...αξέχαστο...

Και εδώ χρειάζεται να αποφασίσει να κάνει ένα συνειδησιακό άλμα προς την απλότητα, χωρίς να ζητά διασφαλίσεις ότι αυτή η απλότητα δεν θα έχει συνέπειες...γιατί θα έχει συνέπειες...
Το γκρέμισμα των εμμονών είναι από μόνο του συνέπεια...Αδειάζει έτσι η ζωή και δεν ξέρεις πια τι να την κάνεις, αν δεν έχεις λόγους να τρώγεσαι με την ίδια σου την Ύπαρξη...

Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...
:x @};- @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Η Ελευθερία και η Αγάπη δεν έχουν συνέπειες ποτέ, έχουν μόνο Επιλογές...
@};- @};- @};- @};-
Τούτη η ήρεμη λίμνη που μέσα της καθρεφτίζεται η Θεότητα, δεν μπορεί να είναι μια λίμνη που μέσα της δέχεται τα βότσαλα που πετούν οι άλλοι...Το συναισθηματικό μας πεδίο δεν είναι υποδοχέας εμμονών, πεποιθήσεων και φόβων, γιατί τότε η λίμνη τούτη θα γίνει έλος και θα μας ρουφήξει...Και τότε χάνεται η απλότητα...Για να μην βουλιάξεις, θα πιαστείς και από τα μαλλιά σου...
>:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Και εδώ χρειάζεται να αποφασίσει να κάνει ένα συνειδησιακό άλμα προς την απλότητα, χωρίς να ζητά διασφαλίσεις ότι αυτή η απλότητα δεν θα έχει συνέπειες...
:x :x :x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26038
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Η Ελευθερία και η Αγάπη δεν έχουν συνέπειες ποτέ, έχουν μόνο Επιλογές...
@};- @};- @};-
Vaso έγραψε:Είναι πάντα μια Αλήθεια αυτό το "τι θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους"...μια πιο βαθιά Αλήθεια της Ζωής, που για να την τιμήσουμε, χρειάζεται πρώτα να έχουμε τιμήσει την Απόφασή μας, να Ζούμε Αληθινά...
Μετά ανοίγει ο Δρόμος για την Αλήθεια και την Ζωή...ο Δρόμος για τον Εαυτό μας...

Τούτη η ήρεμη λίμνη που μέσα της καθρεφτίζεται η Θεότητα, δεν μπορεί να είναι μια λίμνη που μέσα της δέχεται τα βότσαλα που πετούν οι άλλοι...Το συναισθηματικό μας πεδίο δεν είναι υποδοχέας εμμονών, πεποιθήσεων και φόβων, γιατί τότε η λίμνη τούτη θα γίνει έλος και θα μας ρουφήξει...Και τότε χάνεται η απλότητα...Για να μην βουλιάξεις, θα πιαστείς και από τα μαλλιά σου...
@};- @};- @};- :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Stefanos »

Μου πήρε πολλά χρόνια, για να κάνω την πρώτη Μου Επιλογή :cry:
Τώρα αρχίζει να ανοίγει ο Δρόμος, η Ζωή :x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31563
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΠΛΟΤΗΤΑ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

τι να παραθέσεις απο όλο το κείμενο :cry: :cry: :cry:

Βασούλα μου :cry: @};-

Απλότητα το ζουμί της Ύπαρξης μας,
Το γκρέμισμα των εμμονών είναι από μόνο του συνέπεια...Αδειάζει έτσι η ζωή και δεν ξέρεις πια τι να την κάνεις, αν δεν έχεις λόγους να τρώγεσαι με την ίδια σου την Ύπαρξη...
@};-

τελικά δεν μπορούσα καν να φανταστώ πως είναι η Απλότητα, σαν αίσθηση σαν ποιότητα
την είχα συνδυάσει με τόσα λάθος στερεότυπα
πίσω απο την αγωνία μου να παλεύω με τον συγχυσμένο νου μου...
είναι κάτω απο την μύτη σου και δεν βλέπεις γιατί ίσως και δεν μπορείς να φανταστείς
ότι ο Θεός είναι μαζί σου σε αυτό το κενό, που τα περιέχει όλα :cry:
πόση αναξιότητα και απληστία κρύβει αυτή η πεποίθηση...
Απλότητα έχει γίνει η προσευχή μου και η καλημέρα μου κάθε μέρα μόνο για Σήμερα :cry:

όμορφα Φιλαράκια @};- >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”