ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Συμφωνώ με τον Τάσο! Το ένα στα γρήγορα, ή το one night stand πχ, είναι απόλαυση μόνο του αιθεροφυσικού σώματος.. δεν συμμετέχουμε ολιστικά. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Δε νομίζω ότι μ' αρέσει και πολύ αυτή η ατάκα!

Εντελώς ρηχό!
Το ανέφερα ........δε παραμένει να είναι ένας γρήγορος τρόπος όμως, για σκέψου λίγο..........ακόμα και σε μιά μόνιμη σχέση το γρήγορο σεξ θα κρατήση ζεστό το πάθος.
Δηλ.το τέρμα της ημέρας συνήθως για εμένα είναι κατα τις 11 με 11'30(να κοιμηθεί η μικρή, να πλυθω ,να φάω κ.α)για να μην κοιμηθεί η γυναίκα μου γιατί είναι και του ύπνου πολύ :D :D πολές φορές πέζουν και αρπαχτές :x :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

τώρα Τασο να σου πω διοτι με εχει προβληματίσει και εμενα το θεμα της καθημερινότητας και του χρονου που ολο και λογοστευει ειδικα αν εχεις και παιδακι

εχω σκεφτει λοιπον τα εξης πρώτον ερχονται τα εξωτειρκα μηνυματα του τυπου, αν δεν κανεις τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα σεξ τοτε η σχεση πεθαινει, ειναι αλλωστε η επισημη ανακοινωση των ψυχολογων

ερχεσαι λοιπον και αγωνιας για το ποτε θα κανω σεξ, και ααααα μην περασει η εβδοαμαδα και δεν εχω κανει εχω θεμα με την σχεση μου

ομως τελικα ποσο συγκλινουν ολα αυτα με την εσωτερικη μας επιθυμια και ροη :-? , πολύ λίγο θα ελεγα

τελικα λοιπον αναρωτιεμαι τι ειναι καλυτερο, με την εννοια όχι ηθικο ή σωστο, αλλα πιο εναρμονισμενο με την φυση μου, να βαζω ενα προγραμμα που ντε και καλα πρεπει να βγει σε συχνοτητα επαφων ή να ειμαι συντονισμενη με τις αναγκες του σωματος μου και να αφηνομαι ελευθερη στην ροη να ερθω σε επαφη με τον συντροφο μου χωρις πιεσεις

νομιζω ότι το δευτερο εχει κυλησει πολύ ομορφα, διοτι δινεις την ευκαιρια στον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα και χωρις πρεπει, με αποτελεσμα και η ιδια η σεξουαλικη εμπειρια να ειναι και πιο χαλαρη και ενωτική

πιστευω ότι οποιοδηποτε πρεπει και αγχος καταπιεζει την ελευθερη εκφραση του ζευγαριου και η ενεργεια και των δυο στρεσσαρεται και δεν μπορει να εκδηλωθει με αρμονια απο την καρδια αλλα παραμενει εγκλωβισμενη μονο στα κατω κεντρα

το ιδιο ισχυει και στο τρεξιμο που τρωνε τα ζευγαρια στις γονιμες μερες για να κανουν παιδακι και ιδαιτερα μαλιστα ο αντρας :?

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αφήστε ρε παιδιά τον εαυτό σας ελεύθερο να χαρεί τη μαγεία του έρωτα!

Δηλαδή τι έχει σημασία τελικά για σας, το πόσες φορές θα το κάνετε ή κατά πόσο πραγματικά το αισθάνεστε?

Χίλιες φορές μία φορά το μήνα και να είναι Έρωτας παρά 13 φορές τη βδομάδα και να είναι σεξ. ΄Ελεος!

Οι γρήγορες και αρπαχτές έχουν να κάνουν μόνο με σεξ, μόνο με την καθαρή σαρκική απόλαυση!
Ειναι αυτές που απομονώνουν ψυχικά το ζευγάρι παρά το δένουν!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Κι αν η ροή σε οδηγήσει στη γρήγορη και αρπαχτή, τι πειράζει ?
Έχει κι αυτό τη γλύκα της σάρκας από όπου έτσι ή αλλιώς, περνάμε, μέχρι να βρούμε το είδος που μας ταιριάζει. ;)
Εξάλλου γρήγορο δε σημαίνει χωρίς συναίσθημα.
Και μόνο σαρκική απόλαυση να είναι, γιατί όχι, η σάρκα μας αξίζει το καλύτερο.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

νομιζω ότι τιποτα δεν πειραζει, περνανε φασεις και φασεις οι ανθρωποι οποτε εκφραζονται και διαφορετικα

ισως καλυτερα ειναι αν εκφραζεσαι με οποιο τροπο επιλεγεις απο το να μην εκφραζεσαι καθολου μα καθολου, το τελευταιο ειναι πολύ μπουκωτικό και στο βαθος του χρονου και για την υγεια στο σωμα ιδιαιτερα αν εισαι και σε νεαρη ηλικια που οι ορμονες ειναι αυξητικες O:-)
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Κι αν η ροή σε οδηγήσει στη γρήγορη και αρπαχτή, τι πειράζει ?
Έχει κι αυτό τη γλύκα της σάρκας από όπου έτσι ή αλλιώς, περνάμε, μέχρι να βρούμε το είδος που μας ταιριάζει.
Εξάλλου γρήγορο δε σημαίνει χωρίς συναίσθημα.
Και μόνο σαρκική απόλαυση να είναι, γιατί όχι, η σάρκα μας αξίζει το καλύτερο.
Σαφέστατα κάτι τέτοιο ενοούσα και εγώ,η σάρκα (ύλη) δεν είναι κάτι κακό να περνάει καλά,πρέπει να καταλάβεις πρώτα τα πεδία που προσφέρει η σάρκα για να ανέβεις συνηδητά σε ανώτερα ......το σέξ είναι κάτι που μπορεί να σου δώσει-πάρει ενέργεια άμεσα(εδώ θα συμφωνήσω με το γρήγορο δε σημαίνει χωρίς συναίσθημα).
Είναι σεξουαλική ενέργεια-μια μορφή ενέργειας αντιλυπτή εύκολα και αρέσει αυτό είπα ;) ;) Αλωστε και ο μοναχισμός ακόμη με τη σεξουαλική ενέργεια δε ξεκινάει ??

Για μένα καλό σέξ μπορείς να κάνεις ξέρεις δεν ξέρεις το ταίρι απλά να ξέρεις τί κάνεις,μη μπερδέυουμε το σέξ με τον έρωτα-αγάπη,είναι σαφέστατα κάτι διαφορετικά αλλα όχι να μειώσω το σέξ :-? 8)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τάσο μου το σεξ ακολουθεί ένα στάδιο ωρίμανσης.
Τίποτα δεν είναι κακό, κακό γίνεται στην πορεία...

Οι επιλογές μας και η διαχείριση της σεξουαλικής ενέργειας είναι κακές, η ίδια η σεξουαλική ενέργεια δεν είναι παρά πηγή ζωής!

Η ωρίμανση ενός ανθρώπου δημιουργεί τις καταστάσεις της συνείδησής του. Αλλιώς ο τρόπος που βιώνει την ζωή είναι μόνο σαρκικός!

Το σώμα είναι ένα πνευματικό εργαλείο και τίποτα άλλο, η συνείδηση μας το έχει κάνει "θεό"...

΄Ετσι, όσο αναπτύσσεσαι κάθετα προς την θεότητα, το σεξ δεν μπορεί να καλύψει την ολότητά σου, γιατί η Υπαρξη δεν αναζητά τρόπους να εκτονώσει την ενέργεια, αλλά να την χρησιμοποιήσει για ανάπτυξη.

Βέβαια υπάρχουν και τα θρησκευτικά πρότυπα που είναι "σφηνωμένα" στα υλικά μας κύτταρα και έτσι το σεξ θεωρείται θρησκευτικό κακό, με αποτέλεσμα οι άνθρωποι να γίνονται εγκρατείς, χωρίς να γνωρίζουν βαθύτερα ότι απωθούν τις ανάγκες τους σε ένα ασυνειδητο επίπεδο και από εκεί έρχονται βίαια να δημιουργήσουν έναν τρόπο ζωής, διαχωρίζοντας τους ανθρώπους, σε ηθικούς ή μη ηθικούς, ξεχνώντας ότι η ηθική δεν περιορίζεται στο σεξ!

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει μεταξύ φανατισμένων οπαδών ενός τρόπου ζωής, αφού η αντίληψή τους περιέχει σε έναν μέγιστο βαθμό τα πρότυπα της εγκράτειας, χωρίς αυτό να έχει γίνει συνειδητό! Αποτέλεσμα αυτού είναι να διαχωρίζονται οι άνθρωποι μεταξύ τους με ασέβεια στην ίδια την εξέλιξη της ζωής!

Αν δεν επεμβαίνουμε στην ίδια μας την Φύση, αλλά την αφουγκραζόμαστε με όλες μας τις αισθήσεις, τότε οι ανάγκες της ανθρώπινης φύσης μας ανταποκρίνονται σε ολόκληρη την ανθρώπινη ύπαρξη, με σεβασμό και όχι με αντίσταση…

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

Πως το κάνεις αυτό ?? :-? :-?
Το σώμα είναι ένα πνευματικό εργαλείο και τίποτα άλλο, η συνείδηση μας το έχει κάνει "θεό"...

΄Ετσι, όσο αναπτύσσεσαι κάθετα προς την θεότητα, το σεξ δεν μπορεί να καλύψει την ολότητά σου, γιατί η Υπαρξη δεν αναζητά τρόπους να εκτονώσει την ενέργεια, αλλά να την χρησιμοποιήσει για ανάπτυξη.
Μέσα σε 2 προτάσεις φωτίζεις τις γωνίες του δυστηχώς ακόμα τετραγωνισμένου μυαλού μου......... >:d< >:d< @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Αν δεν επεμβαίνουμε στην ίδια μας την Φύση, αλλά την αφουγκραζόμαστε με όλες μας τις αισθήσεις, τότε οι ανάγκες της ανθρώπινης φύσης μας ανταποκρίνονται σε ολόκληρη την ανθρώπινη ύπαρξη, με σεβασμό και όχι με αντίσταση…
τι όμορφο @};- @};- @};-
η μαγεία της ζωής χωρίς ενοχές, ταμπέλες, διαχωρισμούς, πρότυπα :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Για μένα καλό σέξ μπορείς να κάνεις ξέρεις δεν ξέρεις το ταίρι απλά να ξέρεις τί κάνεις,μη μπερδέυουμε το σέξ με τον έρωτα-αγάπη,είναι σαφέστατα κάτι διαφορετικά αλλα όχι να μειώσω το σέξ
Τάσο μου το σεξ δεν είναι τεχνική, είναι ένωση με αγάπη. :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Οι επιλογές μας και η διαχείριση της σεξουαλικής ενέργειας είναι κακές, η ίδια η σεξουαλική ενέργεια δεν είναι παρά πηγή ζωής!
΄Ετσι μπράβο!!
΄Ετσι, όσο αναπτύσσεσαι κάθετα προς την θεότητα, το σεξ δεν μπορεί να καλύψει την ολότητά σου, γιατί η Υπαρξη δεν αναζητά τρόπους να εκτονώσει την ενέργεια, αλλά να την χρησιμοποιήσει για ανάπτυξη.
Ακριβώς!!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Αν δεν επεμβαίνουμε στην ίδια μας την Φύση, αλλά την αφουγκραζόμαστε με όλες μας τις αισθήσεις, τότε οι ανάγκες της ανθρώπινης φύσης μας ανταποκρίνονται σε ολόκληρη την ανθρώπινη ύπαρξη, με σεβασμό και όχι με αντίσταση
Τεράστια αλήθεια!!! Πόσο λυτρωτικό είναι όταν το καταλάβεις!!! Ελευθερία..
:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Η σεξουαλικη ενεργεια ειναι πολυ σημαντικη, οπως εξισου και ο ερωτας, το νερο...η τροφη........Αρκετες φορες εχει παρεξηγηθει απο τους ανθρωπους και παραμενει παρεξηγημενη, δημιουργωντας θεωριες και λανθασμενες εντυπωσεις...

Η μονιμη εκτονωση, ή η αποχη απο το σεξ, ειναι τα δυο ακρα που διχαζουν την ανθρωπινη συμπεριφορα...συνηθως οι αντρες δε μπορουν τοσο ευκολα να ανεβασουν αυτη τη σεξουαλικη ενεργεια στο κεντρο της καρδιας..με αποτελεσμα οι γυναικες να θεωρουν οτι οι αντρες σκεφτονται με το κατω κεφαλι...........μια ακομα λανθασμενη εντυπωση.....

Οι γυναικες ειναι εκεινες που απο τη φυση τους εμψυχωνουν την αρσενικη αρχη να δημιουργησει και να προστατευσει την "οικογενεια".....συνεπως, η θηλυκη αρχη ειναι εκεινη που μπορει μεσω της αγαπης και της εμψυχωσης να ανεβασει αυτη τη ζωτικη ενεργεια των οργανων στην καρδια, δημιουργωντας ετσι τον ερωτα και την ενωση δυο σωματων και ψυχων....

Δυστυχως, στην εποχη μας....οι ανθρωποι βιαζονται να ζησουν...με αποτελεσμα να ξεχνανε τους "κανονες" μιας ψυχης που εχει αναγκη τη μυρωδια, το βλεμμα....το χαδι......
Ετσι...τα δυο σωματα που ενωνονται αρνουνται να αναγνωριστουν , αφηνωντας τη σεξουαλικη ενεργεια να παραμενει μονο στα κατω κεντρα....δημιουργωντας μονο ηδονη και εφημερη ευχαριστηση....

Φυσικα και η εκτονωση περιλαμβανεται στις εμπειριες ενος οργανισμου...σε νεαρη ηλικια...προσπαθωντας ετσι, να νιωσει ολες τις πτυχες της σεξουαλικης, ζωτικης ενεργειας....το προβλημα ειναι οταν μεγαλωνοντας...παραμενει μονο σε αυτη την απολαυση των γεννητικων οργανων.....

Θα ηθελα να μου πειτε και να μοιραστειτε και εσεις τις σκεψεις σας για αυτο το θεμα...

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”