ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Συντονιστής: Emmaki

Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

’λλο αγάπη και άλλο σεξξξξξξ
αλλο θελω και αλλο θες


Μα εσύ συνεχεια λεςςςςςςςςςς

Θελω μονο το κορμί σου ΜμμΜμμΜμΜμΜμμΜμμ Γδύσου!!! @};- @};- @};-


Γκούχου γκούχου όκ σοβαρεύομαι...Έμμα...ναι έτσι είναι ...καποτε πηγενα με πολλές και ένιωθα άρχοντας αλλά τι να την κάνεις την βιτρίνα αν το μαγαζί είναι άδειο;;

Βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια η μόνη διαφορά ήταν τα πρόσωπα.
και τα σώματα ε και;;
τι έγινε;;

Ο παππούς μου έλεγε η προπόνηση κάνει τον πρωταθλητή αλλά τότε
σιγά μην ακουγα ή καταλάβαινα τι εννοούσε.

Τώρα κατάλαβα ο ερωτας είναι πολύ πολυ μμμμ πως να το πω.

ΓΑΜΑΤΟΣ


και τι ήθελε να πει ο παππους μου;


ναι αυτό ακριβώς χεχεχεχε!!!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ειναι φορες που παρολο που ξερεις οτι ειναι σεξ και οχι κατι παραπανω αλλα διακρινεις οτι κατι διαφορετικο γινεται μεσα σου με τις αισθησεις σου...
Καλο το σεξ αρκει να μην γινεται χυδαια,κατεβασε τα και ερχομαι.. :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

το "χυδαίο" Τασούλη εσύ το ορίζεις και καμία πράξη δεν μπορεί να το κάνει τελικά... Γρήγορο ή αργό, το σεξ είναι πάντα σεξ...

ανώριμο, αισθησιακό, εκτονωτικό και τίποτα παραπάνω...

α, και κάπου στο ενδιάμεσο μπαίνει και το "αναπαραγωγικό", μην ξεχνιόμαστε...

Οι συμπεριφορές των ανθρώπων απέναντι στο σεξ είναι αναπαραγωγή της συμπεριφοράς τους προς τον εαυτό τους...

επιπόλαια...


:-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:-? :-? :-?

:x >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι δεν κατάλαβες Τασουλη? :-D

τον ρυθμό για τον έρωτα τον δίνει πάντα η καρδιά μας...

το μυαλό μας θα λέει πάντα "σεξ"


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ενταξει το βρηκαμε :-D @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε: τον ρυθμό για τον έρωτα τον δίνει πάντα η καρδιά μας...

το μυαλό μας θα λέει πάντα "σεξ"
:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Vaso έγραψε:
τον ρυθμό για τον έρωτα τον δίνει πάντα η καρδιά μας...

το μυαλό μας θα λέει πάντα "σεξ"


:x :x :x
:x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

γι' αυτό η δασκάλα που είναι τρέλα, μας προτρέπει να κτίσουμε γέφυρες ;) :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Έλλι μου :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Οι συμπεριφορές των ανθρώπων απέναντι στο σεξ είναι αναπαραγωγή της συμπεριφοράς τους προς τον εαυτό τους...
Συμφωνώ με αυτό, το παρατηρώ κι εγώ.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

VasilisM έγραψε:
Οι συμπεριφορές των ανθρώπων απέναντι στο σεξ είναι αναπαραγωγή της συμπεριφοράς τους προς τον εαυτό τους...
Συμφωνώ με αυτό, το παρατηρώ κι εγώ.. @};-
Δηλαδη αναλογα το πως βλεπει ο καθενας μας το σεξ ειναι ιδια η συμπεριφορα προς τον εαυτο μας? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι, Τασούλη...επιφανειακή!

αυτό εννοώ...

Και είναι φυσιολογικό μέχρι μία σχετική ηλικία ανωριμότητας...

Μετά χρειάζεται όμως μια διαδικασία ωρίμανσης σε όλες τις φυσικές λειτουργίες του ανθρώπου, ώστε να γίνονται ολοένα και πιο βαθύτερες...Από τις σκέψεις, τα συναισθήματα, μέχρι τον τρόπο που τρώμε...΄Οταν η Ζωή γίνεται περισσότερο πνευματική και λιγότερο επιφανειακή, τότε αλλάζει και η οπτική του ανθρώπου, και ο τρόπος που βλέπει τα πράγματα...ακόμα και ο τρόπος που αγαπάει αλλάζει...

Γεφυρώνονται τα πεδία μέσα του και αυτή η κατάσταση στο είναι του χαρακτηρίζεται ολοένα και περισσότερο από αγάπη, παρά από εγωισμό...

Η διάθεση μας να φερόμαστε στον εαυτό΄μας με επιπολαιότητα, να μην τον νιώθουμε, αλλά όλα να τα κάνουμε γρήγορα και βιαστικά, έχει επιπτώσεις στην εσωτερική κατάσταση του είναι μας...Και επειδή η σεξουαλική ενέργεια αφορά αυτήν την κατάσταση στο είναι μας, φαντάσου τι ακριβώς γίνεται όταν προσπαθούμε να αντλήσουμε ευχαρίστηση με την συμμετοχή και ενός άλλου ανθρώπου και πόσο το καταφέρνουμε, όταν δεν είμαστε ικανοί να δώσουμε και να πάρουμε τίποτα άλλο, πέρα από μια μικρής διάρκειας ικανοποίηση...

Και επειδή είναι ένα γεγονός...μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι μπορείς να νιώσεις μια μεγαλύτερη σε διάρκεια ερωτική κορύφωση, ακόμα και μόνο μέσα σε μία αγκαλιά, αν η πρωταρχική σου σκέψη δεν είναι η εκτόνωση...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

σεξουαλικη ενέργεια....σεξ, έρωτας, αγάπη

ανηθικοτητα και ηθικολογία

για εμενα το σεξ ανηκε πολύ περισσότερο πριν στην σφαιρα του ανηθικου

πέρασα απο το κάνω σεξ καθαρα για εκτόνωση με βαθυτερες ενοχές όμως, έπειτα συνέχισε το απλά το ράβω καθως όλο το πλέγμα πεποιθήσεων βγήκε στην επιφάνεια και μου ήταν αδύνατον να αφεθώ τότε στην επαφή

φυσικά αυτο είχε αντίκτυπο και στο φυσικό μου σώμα καθως εμφανίστηκε ένα μεγάλο ινομοίωμα, το οποίο και αφαιρέθηκε, και μαλιστα όταν αφαιρέθηκε στην πρώτη μου επαφή είχα και τον πρώτο μου άνευ όρων οργασμό :x

στην συνεχεια το δούλεψα και αφέθηκα να βιώνω την επάφη χωρίς δευτερες σκέψεις σε ένα πολύ καλύτερο επίπεδο απο πριν τουλάχιστον...., έπειτα όμως βγήκε και νεο φυντάνι, απομεινάρι προς εργασία

η ηθικότητα του σεξ μετατράπηκε σε τάση για αναπαραγωγη, ;)

δλδ το σεξ παιρνει μορφή Αγάπης και ενωσης μόνο κατω απο την ηθικολογική ομπρέλλα της πράξης με σκοπό την αναπαραγωγη

το έπιασα και αυτό και το δουλεύω, παρέα με ενα ακόμα ινομοίωμα που υπάρχει αυτη την φορά μεσα στο τοίχωμα της μητρα (τεκνοποίηση γαρ) ;)

και μεσα σε αυτη την διαδρομή ανακαλύπτω, ανακαλύπτω

τώρα τελευταία έχει έρθει πολύ αυτο στην επιφάνεια
Οι γυναικες ειναι εκεινες που απο τη φυση τους εμψυχωνουν την αρσενικη αρχη να δημιουργησει και να προστατευσει την "οικογενεια".....συνεπως, η θηλυκη αρχη ειναι εκεινη που μπορει μεσω της αγαπης και της εμψυχωσης να ανεβασει αυτη τη ζωτικη ενεργεια των οργανων στην καρδια, δημιουργωντας ετσι τον ερωτα και την ενωση δυο σωματων και ψυχων....
είναι κατι που παρατηρώ :x

το μόνο που μπορώ να πω σίγουρα αυτη την στιγμή ειναι πως όντως "εξαρτάται" απο την γυναίκα @};-

αλλα ακόμα κάτι κάτι με μπλοκάρει

επειδή η σεξουαλίκη πράξη συνυφάινεται πολύ με το καλό-κακο, ηθικό-ανήθικο, αυτη την στιγμή που είμαι σε μια περιόδο ένωσης κομματιών το βρίσκω και σε αυτη την έκφραση και παρατηρώ :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:Και επειδή είναι ένα γεγονός...μπορώ με σιγουριά να σου πω ότι μπορείς να νιώσεις μια μεγαλύτερη σε διάρκεια ερωτική κορύφωση, ακόμα και μόνο μέσα σε μία αγκαλιά, αν η πρωταρχική σου σκέψη δεν είναι η εκτόνωση...
:x :x :x
αυτό είναι αλήθεια :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”