ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αν μου ταλεγες και μενα στην ηλικία του Ηλια οχι θα με μπέρδευες απλά αλλα θα παθαινα κιενα σοκ..........
Ηλια μου η αγαπη εινα παντοτινή.....μόνο για σήμερα! :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eγώ πάλι που τα έμαθα πιο νωρίς από την ηλικία του Ηλία, δεν έπαθα σοκ!

΄Ομως δεν τα είχα βιώσει και έτσι από το ένα αυτί έμπαιναν και από το άλλο έβγαιναν :D

Βέβαια, νιώθω βαθιά ευγνωμοσύνη γι' αυτήν που ήταν δίπλα μου εκείνη την εποχή!

Μέσα από αυτήν κατανόησα ότι η εμπειρία δεν υπολείπεται της γνώσης. ΄Ετσι αφαίθηκα σ' αυτήν, κι ας πόνεσα.

Αυτόν τον πόνο μπόρεσα να μετουσιώσω...
και τον φόβο που προκαλεί η μετουσίωση...

Αν δεν γεμίσεις από όλα, Καλλιόπη μου, πάντα θα σου λείπει ένα μέρος του όλου.

΄Ετσι δεν μπορείς να ζεις μόνο με αγάπη,
δεν μπορείς να μην φοβάσαι
δεν μπορείς να μην υποφέρεις
δεν μπορείς να μην διαφορροποιείσαι

όλα αυτά σε οδηγούν...
είναι οι δάσκαλοί σου...

Ο "διδασκαλος" σε βρίσκει έτοιμη μετά, για να σου δώσει την αλήθεια της ΑΛΗΘΕΙΑΣ.

Αυτό είναι η ζωή μας στην 3η διάσταση...

Φυσικά και δεν περιμένω και δεν θα το ήθελα κι όλας, ο Ηλίας και κάθε νεαρό άτομο στην δική του ηλικία, να βασίσει την ζωή του σ' αυτά που λέγονται από μεγαλύτερους και εμπειρότερους.

Δεν θα είχε νόημα μετά η "εμπειρία" της ζωής!

΄Ομως είναι καλό να ακούγεται, ότι ο νους μας, το εγώ μας, δημιουργεί τις αντίξοες καταστάσεις...
Και οι προσπάθειες είναι να ξεπεράσουν τα όρια αυτά και να διευρύνουν την αντίληψη, ανοιχτά και με πειθαρχία για ένα εξελισσόμενο Σύμπαν, του οποίου είναι Συνδημιουργοί!


φιλιά πολλά
με αγάπη
Βάσω
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αν δεν γεμίσεις από όλα, Καλλιόπη μου, πάντα θα σου λείπει ένα μέρος του όλου.
Ετσι είναι καλη μου!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Το κατάλαβα Βάσω μου το κατάλαβα και σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

"Δυο πεταλούδες, μια αρσενική και μια θηλυκή, μπορούν αν παίζουν μαζί επί ώρες χωρίς να παραδοθούν στο αγκάλιασμα.
Μπορούν ακόμη να καθίσουν η μία πάνω στην άλλη, χωρίς να ζευγαρώσουν.
Αλλά από τη στιγμή που τα ενεργειακά συστήματα των κορμιών τους θα συναντηθούν, προχωρούν μέχρι τέλους."...

"Η επιθυμία να λιώσεις μαζί μ’ έναν άλλο οργανισμό μέσα στη γενετήσια περίπτυξη παρατηρείται τόσο στον θωρακισμένο
όσο και στον αθωράκιστο οργανισμό.
Στον θωρακισμένο μάλιστα, είναι πιο βίαιη αφού η ολοκληρωτική ικανοποίηση είναι για αυτόν ανέφικτη.
Ενώ η Ζωή αρκείται στο να αγαπάει με απλότητα, η θωρακισμένη ζωή πηγαίνει κατευθείαν στη συνουσία.
Η Ζωή δεν ορμάει πάνω στην περίπτυξη.
Δεν είναι βιαστική, εκτός από την περίπτωση που μια μακριά περίοδος καθολικής εγκράτειας κάνει απαραίτητη τη στιγμιαία
εκφόρτιση της ενέργειας.
Αντίθετα ο θωρακισμένος άνθρωπος που βρίσκεται κλεισμένος στη φυλακή του οργανισμού του, πηγαίνει ολόισα στη συνουσία. "

"Δεν χτίζουμε ένα σπίτι αρχίζοντας από την επίπλωση αλλά από τα θεμέλια.
Χρειάζονται μήνες, κάποτε μάλιστα χρόνια για να ανακαλύψετε καλά το κορμί του συντρόφου σας.
Η ανακάλυψη του κορμιού του αγαπημένου σας θα σας προσφέρει έντονη ικανοποίηση.
Θα τη δοκιμάσετε επίσης υπερνικώντας τις πρώτες δυσκολίες που συνεπάγεται η ένωση δύο ζωντανών οργανισμών."

"Ένας άντρας μπορεί ν’ αγαπάει με τρυφερότητα μια γυναίκα επί ολόκληρους μήνες να την ποθεί μ’ όλο του το είναι,
να τη συναντάει κάθε μέρα χωρίς να κάνει τίποτε άλλο από το να της σφίγγει ζεστά το χέρι ή να τη φιλάει στα χείλια.
Όταν και οι δύο θα νιώσουν την ανάγκη να σμίξουν, αυτό θα γίνει αναπόφευκτα,
και οι δυο θα διαλέξουν την κατάλληλη στιγμή, όταν θα είναι έτοιμοι, χωρίς να ανταλλάξουν ούτε μια λέξη πάνω στο θέμα.
Θα φροντίσουν και οι δυο για τις αισθήσεις του συντρόφου τους και θα βρουν σ’ αυτές και τη δική τους ηδονή|"

"Ο οργασμός εμφανίζεται όταν πρέπει να εμφανιστεί κι όχι όταν εκείνος ή εκείνη το θέλουν. "

Β.Ράιχ πάλι. Δεν το βάζω αλλού γιατί είναι και απόψεις δικές μου επί του θέματος. :D
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Επειδη ειναι και δικες μου ,ειναι απο την Σεξουαλική επανασταση;
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Από τη "δολοφονία του Χριστού".
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ευχαριστώ Νίκο!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ....
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

το πιο λυπηρο απο ολα ειναι να βλεπεισ νεουσ ανθρωπουσ να αλλαζουν συντροφουσ σαν τα πουκαμισα,αντρεσ και γυναικεσ,με μονο σκοπο την ευχαριστηση τισ μιασ βραδιασ και το πιο τρομακτικο ειναι οτι υπεριφανευωνται γιαυτο.
παντα οι φιλοι μου με ελεγαν μουχλα γιατι ειμαι ρομαντικη,οτι δεν ξερω να ζω και οι εμπειριεσ μου σε αυτο το θεμα ειναι περιορισμενεσ.
γιατι παρακαλω ?
επειδιη δεν θελω να ξυπναω τα πρωινα και με εναν διαφορετικο αντρα στο κρεβατι μου?
παντα λοιπον εμπαινα στη διαδικασια να τουσ εξηγω πωσ ολοι οι ανθρωποι δεν λειτουργουμε το ιδιο αλλα τζαμπα μιλουσα.....
ευτυχωσ ποτε δεν με επιρεασε η γνωμη τουσ πανω σε αυτο το θεμα ,ημουν πολυ σταθερη στην αποψη μου αυτη,και δεν ενιωσα ποτε μειονεκτικα που λειτουργω πιο πολυ με το συναισθημα.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ιωαννα το να αλλαζεις τους αντρες σαν τα πουκαμισα και το να μην εχεις καθολου δραστηρια σεξουαλικη ζωη αποτελουν και τα δυο πλευρες του ιδιου νομισματος

δεν ειναι δλδ το ενα καλο και το αλλο κακο αλλα χρειαζεται να εντοπισει καποιος τις αιτιες πισω απο τις εκδηλωσεις

η σεξουαλικη ενεργεια ειναι ζωτικοτητα, δημιουργια και ανταλλαγη αγαπης και ενωσης με τον αλλο, τουλαχιστον ετσι το εχω καταλαβει μεχρι στιγμης

το να μην εκδηλωνεται σοφα, αλλα βασισμενα στην σπαταλη της ενεργειας ή το να μην εκδηλωνεται και καθολου ειναι και τα δυο αποτελεσματα μιας αιτιας

το ότι εισαι ρομαντικη και τρυφερη αποτελει μια αληθεια σου την οποια σεβεσαι και πορευεσαι στην επιλογη συντροφων που καλυπτουν και αυτη την αναγκη σου, απο την στιγμη που ετσι εισαι σαν ανθρωπος, δεν κλεινεσαι ομως στο καβουκι σου

τουλαχιστον εγω ετσι το εχω βιωσει :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ευτυχωσ ποτε δεν με επιρεασε η γνωμη τουσ πανω σε αυτο το θεμα ,ημουν πολυ σταθερη στην αποψη μου αυτη,και δεν ενιωσα ποτε μειονεκτικα που λειτουργω πιο πολυ με το συναισθημα.
Ιωαννάκι όλα χρειάζονται μια ισορροπία!

περνάμε απο μια περίοδο της ζωής μας που έχουμε την ανάγκη να αυτοπροσδιοριστούμε σεξουαλικά και αυτό ίσως οδηγήσει ακόμα και στη συχνή εναλλαγή συντρόφων!!ο καθένας βέβαια είναι γεγονός ότι βιώνει την εμπειρία αυτή με διαφορετικό τρόπο ανάλογα τόσο με την ιδιοσυγκρασία του, όσο και με τα θρησκευτικά, γονεϊκά και κοινωνικά πρότυπα που έχει να δουλέψει μέσα του!!άρα δεν νομίζω να υπάρχει συνταγή του τι είναι "καλό" ή "κακό", αλλά διαδρομές και διαφορετικοί τρόποι προσέγγισης καταστάσεων!!

πόσοι δεν απέχουν απο την ερωτική πράξη και πάνε στο άλλο άκρο, γιατί θεωρούν ότι είναι κάτι "μοιαρό" και "αμαρτωλό"????

:x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε:Ιωαννα το να αλλαζεις τους αντρες σαν τα πουκαμισα και το να μην εχεις καθολου δραστηρια σεξουαλικη ζωη αποτελουν και τα δυο πλευρες του ιδιου νομισματος

δεν ειναι δλδ το ενα καλο και το αλλο κακο αλλα χρειαζεται να εντοπισει καποιος τις αιτιες πισω απο τις εκδηλωσεις

η σεξουαλικη ενεργεια ειναι ζωτικοτητα, δημιουργια και ανταλλαγη αγαπης και ενωσης με τον αλλο, τουλαχιστον ετσι το εχω καταλαβει μεχρι στιγμης

το να μην εκδηλωνεται σοφα, αλλα βασισμενα στην σπαταλη της ενεργειας ή το να μην εκδηλωνεται και καθολου ειναι και τα δυο αποτελεσματα μιας αιτιας

το ότι εισαι ρομαντικη και τρυφερη αποτελει μια αληθεια σου την οποια σεβεσαι και πορευεσαι στην επιλογη συντροφων που καλυπτουν και αυτη την αναγκη σου, απο την στιγμη που ετσι εισαι σαν ανθρωπος, δεν κλεινεσαι ομως στο καβουκι σου

τουλαχιστον εγω ετσι το εχω βιωσει :x :x
συμφωνω με ολα τα παραπανω που γραφεισ ομωσ δεν θεωρω οτι εχω κλειστει στο καβουκι μου αν αυτο εννωεισ....

το θεμα ειναι οτι δεν αντεχω να εχω διπλα μου ενα σωμα χωρισ συναισθηματα χωρισ να μπορω να συνδεθω μαζι του και ψυχικα...εν ολοιγησ δεν ειμαι απο τα ατομα που θα πηγαινα για μια βραδυα με καποιον απλα για να ικανοποιησω τισ σωματικεσ αναγκεσ μου........καταλαβεσ?
@};- @};- @};- @};- @};-

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ANGELS ON EARTH έγραψε:
ευτυχωσ ποτε δεν με επιρεασε η γνωμη τουσ πανω σε αυτο το θεμα ,ημουν πολυ σταθερη στην αποψη μου αυτη,και δεν ενιωσα ποτε μειονεκτικα που λειτουργω πιο πολυ με το συναισθημα.
Ιωαννάκι όλα χρειάζονται μια ισορροπία!

περνάμε απο μια περίοδο της ζωής μας που έχουμε την ανάγκη να αυτοπροσδιοριστούμε σεξουαλικά και αυτό ίσως οδηγήσει ακόμα και στη συχνή εναλλαγή συντρόφων!!ο καθένας βέβαια είναι γεγονός ότι βιώνει την εμπειρία αυτή με διαφορετικό τρόπο ανάλογα τόσο με την ιδιοσυγκρασία του, όσο και με τα θρησκευτικά, γονεϊκά και κοινωνικά πρότυπα που έχει να δουλέψει μέσα του!!άρα δεν νομίζω να υπάρχει συνταγή του τι είναι "καλό" ή "κακό", αλλά διαδρομές και διαφορετικοί τρόποι προσέγγισης καταστάσεων!!

πόσοι δεν απέχουν απο την ερωτική πράξη και πάνε στο άλλο άκρο, γιατί θεωρούν ότι είναι κάτι "μοιαρό" και "αμαρτωλό"????

:x
δωρακι μου ευτυχωσ εχω καταφερει να απεγκλοβιστω απο θρισκευτικα...γωνεικα και κοινωνικα προτυπα.....
ε σαφωσ και δεν θα πετυχεισ τον αντρα που σου ταιριαζει με την πρωτη,απλα αυτο που εννωω ειναι οτι δεν θελω να εχω διπλα μου εναν αντρα ετσι για να λεω οτι τον εχω, η για να μου ικανοποιει μονο τισ σωματικεσ αναγκεσ......

πρωτιμω τισ πιο ουσιαστικεσ σχεσεισ παρολο που ξερω οτι χρειαζονται πολυ δουλεια και απο τουσ δυο.

:* :* :* :* :* :* :* :*


>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:[συμφωνω με ολα τα παραπανω που γραφεισ ομωσ δεν θεωρω οτι εχω κλειστει στο καβουκι μου αν αυτο εννωεισ....

εν ολοιγησ δεν ειμαι απο τα ατομα που θα πηγαινα για μια βραδυα με καποιον απλα για να ικανοποιησω τισ σωματικεσ αναγκεσ μου........καταλαβεσ? <
ναι το καταλαβα και για αυτο εγραψα οτι ειναι αυτο ενα αληθινο μερος του εαυτου και το σεβεσαι, το εκφραζεις δλδ στην σεξουαλικη πραξη

εγραψα ότι αναφερομαι στο δικο μου βιωμα και οχι παρακινουμενη απο αυτο που ενιωσα απο εσενα οσον αφορα το καβουκι, και εγω δεν ηθελα να εχω επαφες με πολλους αντρες διοτι σαν ανθρωπος ειμαι ρομαντικη και θελω την αναλογη τρυφεροτητα για να λειτουργησω σεξουαλικα ακομα και βιολογικα! πισω απο αυτο ομως υπηρχαν και καποια μπλοκαρσματα συναισθηματικα που με οδηγησαν να κλειστω στο καβουκι μου βρισκοντας ολους του επικειμενους σεξουαλικα συντροφους αχρηστους να καλυψουν αυτη την ευαισθησια μου

στην πορεια ανακαλυψα οτι δεν ηταν η ευαισθησια μου που με εκλεισε στο καβουκι αλλα πολλα αλλα και ότι η προσωπικοτητα μου εφερνε μπροστα πολλες δικαιολογιες για να μην βγω απο εκει μεσα

>:d< >:d<

εσυ ξερεις καλυτερα για εσενα απο τον καθενα >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”