Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

Δημοσίευση από elenaki »

Η μάχη των φύλων ξεκινά πάντα από μέσα μας…Αυτό που παρουσιάζεται μετά στο εξωτερικό μας περιβάλλον, είναι ακριβώς αυτό που δεν καταφέραμε να ισορροπήσουμε μέσα μας.
Οι δύο άνθρωποι αναζητούν ασφάλεια, φροντίδα, αγάπη και γι’ αυτό πολεμάνε για να το αποκτήσουν από τον άλλον…Ο καθένας με τις δικές του πεποιθήσεις και ανάγκες που χρειάζονται να καλυφτούν, αλλά ποτέ δεν καλύπτονται…
Κάποιοι το βλέπουν σαν μια διαρκή υποχώρηση, κάποιοι το βλέπουν σαν μια διαρκή απαίτηση…
Αυτο που παντα εψαχνα να βρω στον αλλον σαν δικη μου ελλειψη παντα με τραυματιζε..γιατι στη πορεια ανακαλυπτα οτι ουσιαστικα δεν ηταν η δικη μου αναγκη να καλυψω,παρα μονο να ταυτιστω με το πλασματικο μονο και μονο για να παρω εκεινη την αξια για να νιωσω σημαντικη για τον αλλον αλλα και να νιωσω ασφαλης οτι βρισκομαι στο σωστο μερος..
Οτι να'ναι..
Και οταν μπαινεις σ'αυτο το σκηνικο δεν υπαρχουν ορια στο ξεπουλημα ψυχης σου ουτε βεβαια σ'αυτα που λαμβανει ο αλλος..μενουν απλα ακαλυπτοι και στασιμοι και οι δυο..
Οχι ρε Φιλε εγω για εμενα.... θα με εχω ασφαλη θα με φροντιζω θα με αγαπω θα με ερωτευτω απο την ΑΡΧΗ... @};- :x :x
για εμενα εκανα το ταξιδι... εσενα σε ευχαριστω για αυτα που μοιραστηκα και διδαχτηκα μεσα απο την συντροφικη μας σχεση..
Μαζι σου Αμαλακι μου!! @};- :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Βασουλα μου..παντα τη καταλληλη Στιγμη!! @};- :romance-heartbeating: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Παιδακια ολα!! :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Παιδακια ολα... @};- :x >:d< >:d<
Valia

Re: Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

Δημοσίευση από Valia »

καρδούλες :x :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ιωαννάκι μου, σε διαβεβαιώ ότι τα σκοτάδια μέσα σου κάποτε τελειώνουν...παίρνεις το σκοτάδι μαζί σου στο Φως, σαν το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου...
Αυτό που δεν τελειώνει ποτέ όμως είναι όταν το σκοτάδι το βλέπεις μόνο έξω σου, γιατί έτσι σου είπαν...
Και αυτο ηταν για μενα η Αρχη του Τελους...Παμε για τη Ζωη τωρα
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”