ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Ellaki »

>:) :)) >:) :)) >:) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Evoula »

Mετά τον Μιχάλη Χρυσοχοϊδη και νέο κρούσμα "αδιάβαστου". Αυτή την φορά λόγω επαγγελματικού προσδιορισμού και όχι μόνιμης εγκεφαλοπάθειας.
Βεβαίως σε μένα, ως γνήσια ξανθιά εγείρονται διάφορα ερωτήματα που θα ήθελα να θέσω στον συμπαθή γιατρό, που διάλεξε λάθος επάγγελμα...
Όπως...: Αφού είσαι γιατρός ανάθεμά σε ρε αγόρι μου, τί το ήθελες το βουλευτιλίκι; Κι εκεί στην Ν.Δ. δεν έχετε κανέναν νομικό να τον συμβουλευτείτε, σε πράγματα που δεν γνωρίζετε; Και άντε να δεχθώ πως δεν είχες εμπιστοσύνη στους δικηγόρους του κόμματός σου. Γιατί δεν ρωτούσες κανέναν από την αντιπολίτευση; Αλλά μάλλον όπως κι ο ανηψιός του εθνοσωτήρα, θεωρούσατε πως αυτοί οι νόμοι δεν είναι για σας... Είναι για τους άλλους....


Γιακουμάτος: "Δεν ήξερα τι ψήφιζα. Είμαι γιατρός ανάθεμά με, όχι νομικός"



Άγνοια δήλωσε ο Γεράσιμος Γιακουμάτος για το φορολογικό νομοσχέδιο που ψήφισε και με βάση το οποίο οδηγήθηκαν στο αυτόφωρο η σύζυγος και ο αδερφός του, μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό ALPHA.

"Τύφλα στα μάτια μου. Αυτόν τον νόμο, επειδή είμαι γιατρός ανάθεμα με, δεν είμαι νομικός, δεν τον είχα πάρει χαμπάρι", είπε προκλητικά ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, ενώ αποκάλυψε πως θα οργανώσει εκστρατεία εναντίον του συγκεκριμένου νομοσχεδίου, καθώς θυμήθηκε ότι ...προσβάλλει την αξιοπρέπεια των πολιτών, με σεβασμό ωστόσο στην μάχη κατά της φοροδιαφυγής.


Κι αφού είσαι γιατρός ανάθεμά σε ρε αγόρι μου, τί το ήθελες το βουλευτιλίκι; Κι εκεί στην Ν.Δ. δεν έχετε κανέναν νομικό να τον συμβουλευτείτε, σε πράγματα που δεν γνωρίζετε; Και να δεχθώ πως δεν είχες εμπιστοσύνη στους δικηγόρους του κόμματός σου. Γιατί δεν ρωτούσες κανέναν από την αντιπολίτευση; Αλλά μάλλον όπως κι ο ανηψιός του εθνοσωτήρα, θεωρούσατε πως αυτοί οι νόμοι δεν είναι για σας... Είναι για τους άλλους....
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Valia

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Valia »

σας λέω είναι παντελώς άσχετοι! πραγματικά δεν διαβάζουν τι ψηφίζουν! είναι γεγονός, μη σας φαίνεται περίεργο... είναι μικρά αστεία ανθρωπάκια που βρεθήκανε σε μια θέση απλά, δεν έχουν κάποια γνώση πάνω στα πράγματα και το χειρότερο είναι ότι δεν τους ενδιαφέρει να αποκτήσουν, γιατί απλά ξέρουν ότι δεν υπάρχει κάποιος που θα ανακαλύψει τη βλακεία και την ασχετοσύνη τους! τόσα χρόνια το κάνουν με επιτυχία, γιατί να αλλάξει τώρα κάτι??? αφού πάλι τους ίδους και τους ίδους θα ψηφίσει ο λαός. Εμείς τους δίνουμε το δικαίωμα :twisted:
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Evoula »

Οι περισσότεροι ήξεραν τί ψήφιζαν. Απλά δεν περίμεναν πως θα περιελάμβανε και αυτούς... :)) :)) :)) :))

Ξέρεις.... το γνωστό ανέκδοτο.
Ποιός πληρώνει; Ο πίσω...
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Valia

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Valia »

εγώ πάντως κρατάω την επιφυλαξή μου για το μεγαλύτερο ποσοστό απο αυτούς.... ούτε εγώ πίστευα ότι μπορεί να είναι τόσο άσχετοι και να ψηφίζουν χωρίς να ξέρουν τι ψηφίζουν...να ψάχνουν τα χαρτιά τους τελευταία στιγμή μέσα στη βουλή, να ρωτάνε τον διπλανό, τον πισινό μήπως το χει διαβάσει και ξέρει τι λέει... άσε σου λέω, γίνονται κατά κόρον αυτά...
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Valia έγραψε:αφού πάλι τους ίδους και τους ίδους θα ψηφίσει ο λαός.
Δεν νομίζω!

Το μεγαλύτερο προβλημα όμως είναι ότι οι πολίτες που θα ψηφίσουν Δεν αλλάζουν.

Παρότι λες "η πλειοψηφία απο αυτούς" μου βγαίνει μια αισθηση ενιαίας αντιμετώπισης. Δεν ειναι ολοι ίδιοι στο λέω με σιγουρια αυτό. Ας μην αναφερω άλλα ονόματα εκτός απο του Μανώλη του Γλέζου που έχει τύχει και έχω γνωρίσει απο τα φοιτητικά μου χρόνια.

@};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Vasoula »

να τον πάρουμε στα σοβαρά? ή να συνεχίσω να γελάω μέχρι δακρύων? Ιδού η απορία... :-?

H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Τον συγκεκειμένο και να θέλει κανείς να τον πάρει στα σοβαρά , δεν μπορεί %-( :>
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Ellaki »

μάλλον για γέλια είναι >:)
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Valia

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Valia »

α, είναι και ειλικρινής ο γλυκός μου...
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Evoula »

Με συγχωρείτε ρε παιδιά για την παρέμβαση... με το συμπάθειο δηλαδή... L-)

Αλλά δεν είναι ο ίδιος τύπος, που μετά την εκπομπή αυτή είπε πως το Μνημόνιο είναι ό,τι καλύτερο συνέβη στην χώρα και πως πρέπει να ανάβουμε λαμπάδες στον Παπανδρέου επειδή με αυτή του την κινηση μας έσωσε; Ή το άκουσα σε ένα παράλληλο σύμπαν;
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Valia

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Valia »

οχι, Εύη μου, καλά άκουσες! :D
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από AMALIA »

:D
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από Evoula »

Μετά τις ωραίες σκηνές με τον Δένδια να σουλατσάρει στο Ληξούρι, με τους κατοίκους στο κατόπιν του, να τον φτύνουν και αυτός να νομίζει πως βρέχει, άλλος ένας ακάματος και δουλευταράς πολιτικός, που βρίσκεται σε συνεχή ενήμερωση και γνωρίζει από πρώτο χέρι τί συμβαίνει στην περιφέρειά του και φυσικά το αντιμετωπίζει αναλόγως... :)) :)) :)) :))



Κι εδώ ταιριάζει αυτό...

Κοιμήσου περιφερειάρχη μου κι ας γκρεμίζεται η Κεφαλονιά

Φαίνεται πως έβλεπε καλό όνειρο ο περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων, Σπύρος Σπύρου και δεν ήθελε να με τίποτα να ξυπνήσει. Τί κι αν στην Κεφαλονιά οι κάτοικοι αφυπνίζονταν χθες Δευτέρα από το νέο ισχυρό μετασεισμό των 5,7 Ρίχτερ; Ο κ. Σπύρου, από την Κέρκυρα όπου βρισκόταν «μάλλον» για λόγους ασφαλείας, ήταν παραδομένος στον Μορφέα κι όχι στον Εγκέλαδο, όπως γίνεται αντιληπτό από το κωμικοτραγικό βίντεο από την εκπομπή του βουλευτή Νίκου Νικολόπουλου στο κανάλι «Ε».

http://www.koutipandoras.gr/article/105 ... nia-vinteo" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Mα εναν καφε και εσεις να ξυπνησει πρωτα πως του τα πετατε ετσι τα ριχτερ κοβωντας τον υπνο του... καμοια ενσυναισθηση οι δημοσιογραφοι:)) :)) :)) :)) :))


tragik!

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”