ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Danielli »

Σ υ γ κ λ ο ν ι σ τ η κ α με αυτό που μόλις διαβασα...... @};- :cry:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από lazaros »

Και εγώ συγκλονίστηκα....το έχω βιώσει αρκετές φορές....ήμουν και εγω επιβίτορας δηλαδή εύκολο θύμα αλλά μέσα μου αυτό ζητούσα πάντα,θυμάμαι σε κάθε σχέση που τελείωνα ότι η καθε κοπέλα αδυνατούσε να κάνει αυτό που λέει το ποίημα....πραγματικά όπως θυμάμαι τον εαυτό μου από μικρό,ποτέ δεν ήθελα να σταματήσω μια σχέση έτσι για να "ζήσω" και να πάω με μια ακόμα,αλλά ήθελα να ξαναδοκιμάσω διότι αποτύνχανα να βιώσω αυτό που λέει το ποίημα....σίγουρα και εγώ είχα την μπίχλα μου αλλά νιώθω πως εμεις οι άντρες είμαστε πιο συγκαταβατικοί και πιο εύκολα προσαρμοζόμαστε σε νέα δεδομένα ΑΝ αισθανθούμε ότι δεν μας λέει μ****ιες ....είναι ωμή πραγματικότητα Βασούλα μου....είναι έτσι όλα.....

:cry: :roll: :x :x :x :x :x :x :x :x

Στεφανάκο,Ιωανούλα..... :x :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24609
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πόσο αληθινό και όμορφο !!! :x :x :x :x :x :x
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Σκέφτηκα πολύ, που θα βάλω το συγκεκριμένο άρθρο...

Μα που αλλού, από τον αντίποδα μιας αλήθειας? Αν το ποίημα της ανώνυμης σαμάνας αγγίζει τις ευαισθησίες του ανθρώπου, τούτη η έρευνα τον καθηλώνει στην πραγματικότητα που είναι υποχρεωμένος να ζει...

Και ενώ όλοι μπορούμε να συγκινούμαστε από μιαν αλήθεια, που αγγίζει την Ψυχή μας με την δύναμή της, το σίγουρο είναι ότι οι περισσότεροι άνθρωποι έμαθαν να ζουν μέσα στην ψευδαίσθηση, χωρίς να έχουν την ευκαιρία να αντιληφθούν τι κάνουν στον Εαυτό τους...

Όσα περιγράφει η έρευνα, ίσως να μην σας είναι άγνωστα...Τα έχουμε συζητήσει χιλιάδες φορές και αυτή η συζήτηση δεν έμεινε μόνο στα λόγια, αλλά ανακαλύψαμε και επιχειρήματα στο πως βίωσε ο καθένας μας την συντροφική του σχέση και τους λόγους που την έκανε...
Είναι πολύ δύσκολο να παραδεχτείς ορισμένες φορές, ότι οι προθέσεις σου ήταν διαφορετικές από αυτές που έλεγες...Θέλει μεγάλη αντοχή στην ειλικρίνεια...Θέλει μεγάλη αντοχή το τράβηγμα του πέπλου...


@};- @};- @};- @};- @};- @};-



Για ποιους λόγους κάνουν σεξ οι γυναίκες!

Τα χρόνια πέρασαν και σήμερα φαίνεται πως η σεξουαλική συμπεριφορά των γυναικών φαίνεται πως επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες όπως αποδείχθηκε σε έρευνα που έγινε σε 1000 γυναίκες απ’ όλο τον κόσμο με επικεφαλής τη Cindy Meston και τον David Buss στο Northwestern University.

Ωστόσο οι επιστήμονες υποστηρίζουν πως ο λόγος για τον οποίο κάνουμε σεξ είναι ένας και μοναδικός: «είμαστε προγραμματισμένοι για να κάνουμε σεξ» ανέφερε ο Richard A. Carroll,
αναπληρωτής καθηγητής στο Northwestern University και θεραπευτής του σεξ.

Πάντως τα αποτελέσματα από την έρευνα ήταν εντυπωσιακά καθώς οι γυναίκες εμφανίζονται σε ένα ποσοστό που αγγίζει το 84% να χρησιμοποιούν το σεξ ως επιβράβευση των συντρόφων τους.

Για τις δουλειές που κάνουν στο σπίτι για να τις βοηθούν, για παράδειγμα. Το ίδιο ποσοστό δήλωσε πως έτσι τους ανταμείβει για την ήρεμη και ασφαλή ζωή που τους προσφέρουν.


Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις εκείνες που πιστεύουν ότι κάνοντας σεξ με το έτερο ήμισυ θα τον κρατήσει στη σχέση, ειδικά αν υποψιάζεται πως εκείνος την απατά, αλλά και η περίπτωση της γυναίκας που πιστεύει πως έτσι θα κρατηθούν οι ισορροπίες στη σχέση.

Όσο για τις γυναίκες που βασανίζονται από ανασφάλειες παρατηρήθηκε ότι το κάνουν για να αποτρέψουν τον σύντροφο τους από την απιστία.

Ένα ποσοστό που κυμαίνεται στο 15 – 20% δήλωσε πως το κάνουν για τους λάθος λόγους, Έτσι δεν διστάζουν να ομολογήσουν πως κάνουν σεξ με άλλον για να ζηλέψει ο σύντροφός τους άλλες για να εκδικηθούν τον πρώην τους, κάποιες έναντι αμοιβής ή γιατί ξέρουν ότι θα ακολουθήσουν ακριβά δώρα, ενώ μερικές με πολλή αυτοπεποίθηση είπαν πως το κάνουν γιατί μόνο αυτό ξέρουν να κάνουν καλά.

Προς έκπληξη των υπευθύνων πολύ λίγες ήταν εκείνες οι γυναίκες που δήλωσαν ότι κάνουν σεξ γιατί θέλουν να αποκτήσουν (προφανώς λείπει η λέξη "παιδιά"), ή γιατί πολύ ανθρώπινα νιώθουν πως έτσι εκφράζουν την αγάπη τους.

http://gr.news.yahoo.com/%CE%B4%CE%B9%C ... 00464.html" onclick="window.open(this.href);return false;


:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Ellaki »

πολύ αληθινό :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Όσα περιγράφει η έρευνα, ίσως να μην σας είναι άγνωστα...Τα έχουμε συζητήσει χιλιάδες φορές και αυτή η συζήτηση δεν έμεινε μόνο στα λόγια, αλλά ανακαλύψαμε και επιχειρήματα στο πως βίωσε ο καθένας μας την συντροφική του σχέση και τους λόγους που την έκανε...
Είναι πολύ δύσκολο να παραδεχτείς ορισμένες φορές, ότι οι προθέσεις σου ήταν διαφορετικές από αυτές που έλεγες...Θέλει μεγάλη αντοχή στην ειλικρίνεια...Θέλει μεγάλη αντοχή το τράβηγμα του πέπλου...
Θελει... αλλα ειναι λυτρωτικο οταν τραβιεται αυτο το πεπλο..@};-
και θα συμφωνησω ημουν και εγω αυτη που φροντιζα να διατηρησω την εντολη " οτι και να γινεται στο σπιτικο οταν πεφτουμε στο κρεβατι ολα "λυνοντε" ε με τι αλλο με σεξ.. @};-
29 κατασκευαστες αυτο ξεραν αυτο συνηστουσαν και εγω ακολουθησα... :)) :)) :))

Οσο για το αθρο δυστυχως παρατηρωντας εξω την ζωη ειναι μια τραγικη αληθεια.. @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Stefanos »

:pale: =((
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Danielli »

Εξασφάλιση, εξαγορά, εκδίκηση... το τρίπτυχο της επιτυχίας των συντροφικών μας σχέσων. @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

@};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

8-|
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από eirini »

:cry: =((
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Ιωαννουλα, Στεφανακο, Λαζαρακο :x >:d< >:d< >:d<
Vaso έγραψε: Είναι πολύ δύσκολο να παραδεχτείς ορισμένες φορές, ότι οι προθέσεις σου ήταν διαφορετικές από αυτές που έλεγες...Θέλει μεγάλη αντοχή στην ειλικρίνεια...Θέλει μεγάλη αντοχή το τράβηγμα του πέπλου...
@};- :x

οσο για το αρθρο δεν με εκπλησσει καθολου δυστυχως.. μου ειναι πολυ οικειο.. :-( @};-
Danny έγραψε:Εξασφάλιση, εξαγορά, εκδίκηση... το τρίπτυχο της επιτυχίας των συντροφικών μας σχέσων. @};-
μεγαλη επιτυχια!!! και να σου οι ουρολοιμωξεις ξανα και ξανα.. @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΑΓΑΠΗΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

άντε μετά να αλλάξεις τον κόσμο...

και το τραγικότερο όλων είναι ότι νομίζεις ότι οι άλλοι ευθύνονται για την αθλιότητά του...

εσύ βγαίνεις πάντα λάδι...

και έγραψα εχτές στο φβ


αν δεν βρίσκεις τον κόσμο σου όμορφο, το σίγουρο είναι ότι δεν είμαι εγώ το εμπόδιο σου γι' αυτό...

όπου στο "εγώ" βάλτε όποιο πρόσωπο θέλετε...


@};- @};- @};- @};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”