ΑΞΙΖΕΙ...

Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Quote:
Ευρύτατη αποδοχή με ψέμματα και εκμετάλλευση-αφαίμαξη άλλων λαών??
Ναι. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος αν είσαι προσανατολισμένος σε μια καθαρά υλιστική κοινωνία. Ο μεγάλος πλούτος του ενός σημαίνει δυστυχία του άλλου. Αλλιώς μιλάμε για κοινωνία ισότητας που ποτέ δεν υπήρξε. Το ίδιο συνέβαινε παλαιότερα με τις αποικίες. Τα παλάτια, τα κάστρα και τα έργα τέχνης που θαυμάζουμε σήμερα, χτίστηκαν πάνω σε αίμα, πόνο, φτώχια, καταπίεση και εγκλήματα. Δεν είναι κάτι καινούριο.
Ε, μα ναι βρε μωράκι.. είναι γνωστά όλα όσα είπες.. Το θέμα είναι να μη γίνεται αυτό..

Τι να το κάνω να αποδέχομαι εγώ την κυβέρνησή μου, επειδή εμένα με έχει καλά, ξεζουμίζοντας όμως άλλους?? ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?? Εκεί θέλω να καταλήξω!

Ότι δεν είμαστε μόνο εμείς που έχουμε πρόβλημα, αλλά κι εκείνοι.. μπορεί όχι οικονομικό, αλλά τεράστιο ηθικό..

Ίσως το βλέπω ιδεαλιστικά ή και ρομαντικά, αλλά δεν μπορώ να το δω αλλιώς! :) :*
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Stefanos »

:D :D :D
Πολύ ωραία κουβέντα κοριτσάκια :*
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Evoula »

Δημητρούλα μου, το βλέπεις μονόπλευρα. Έχεις κατατάξει έναν λαό, στο ρόλο του θύματος και έναν άλλο στο ρόλο του θύτη. Έτσι όμως υπεραπλουστεύονται τα πράγματα και δεν βγαίνουν τα σωστά συμπεράσματα. Θα σου κάνω μια άλλη ερώτηση. Τόσα χρόνια εμείς, είχαμε κυβερνήσεις διεφθαρμένες, κυβερνήσεις ανυπόλυπτες, κυβερνήσεις που δεν φρόντιζαν για το συλλογικό συμφέρον, το οποίο ήταν γνωστό αλλά παρόλα αυτά, ψηφίζονταν από μια σημαντική πλειοψηφία και δύο κόμματα, ανεπαρκή και διεφθαρμένα εναλλάσονταν στην εξουσία, φέρνοντας τα πράγματα εδώ που τα έφεραν. Γιατί;
Άρα κι εμείς με την σειρά μας, είχαμε τις κυβερνήσεις που μας άξιζαν κι εμείς με την σειρά μας είμαστε συνυπεύθυνοι γι' αυτό που ζούμε τώρα. Αυτό είναι το επιχείρημα που κυριαρχεί, το οποίο μεν είναι σωστό αλλά εξίσου απλουστευτικό, με το παραπάνω. Άρα κι αυτοί με την σειρά τους, έχουν δίκιο που μας κατηγορούν, θα μπορούσε να πει κάποιος. Για σκέψου ....
Ό,τι λέμε εμείς για την κυβέρνησή τους, λένε αυτοί για τις δικές μας. Έτσι όμως εντέχνως απομακρύνεται από τα κάδρο η πραγματική αιτία.
Και αντί να μιλάμε για πολιτικές επιλογές και για άλλα πιο σοβαρά πράγματα, στρεφόμαστε ο ένας ενάντια στον άλλον, χάνοντας την γενική εικόνα.

Δεν είναι άμοιροι οι λαοί αλλά είναι χειραγωγίσημοι. Και το ξέρουμε από πρώτο χέρι εμείς αυτό.
Και όσο είχαμε όσο μπορούσαμε τακτοποιημένη την ζωούλα μας, κλείναμε κι εμείς τα μάτια. Ήρθε η πραγματικότητα και η χρεωκοπία να μας χτυπήσει βίαια την πόρτα και να αντιδράσουμε. Απλά σε αυτούς αυτό δεν συνέβη. Η ηθική, η συλλογική σκέψη, τα συλλογικά συμφέροντα πάνω από τα ατομικά, προϋποθέτουν βαθειές αλλαγές στις συνειδησεις πρωτίστως σε ατομικό επίπεδο και το γνωρίζεις καλά αυτό.

Οι πολιτικές που εφαρμόζει ο Σόιμπλε, δεν είναι ούτε αυθαίρετες, ούτε δικές του. Στηρίζονται από ισχυρά κέντρα εξουσίας ακραίας οικονομικής σκέψης, τα οποία στην δεδομένη περίπτωση, θεωρούν πως είναι προς το συμφέρον τους η ηγεμονική κυριαρχία στην Ευρώπη. Θέλουν να διασώσουν και να ενισχύσουν τα προνόμιά τους, θυσιάζοντας λαούς σε αυτό το σχέδιο. Και θα θυσίαζαν ευχαρίστως και τον γερμανικό, τον σουηδικό ή τον δανέζικο αν αυτό τους εξυπηρετούσε. Απλά δεν τους εξυπηρετεί. Θέλουν να διασώσουν κάποιες δομές στην βόρεια και κεντρική Ευρώπη και αυτό θα συμβεί, όπως έχει διαμορφωθεί η κατάσταση και με τις οικονομικές πολιτικές που ακολουθούνται, μόνο εις βάρος των ασθενέστερων. Είναι το δίκαιο του ισχυρού, αυτό.

Ό,τι κάνουμε, ό,τι κερδίσουμε θα το κάνουμε μόνοι μας. Εμείς οφείλουμε να πείσουμε τους λαούς για την όχι άδικη, γιατί το δίκαιο και το άδικο είναι σχετικές ένοιες αλλά για την λανθασμένη πολιτική των ηγετών τους. Δεν θα μας δοθεί αυτό αυθαιρέτως, ως κάτι που δικαιούμαστε γιατί απλά δεν το δικαιούμαστε μόνο εμείς αλλά όλοι.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δημητρούλα μου, το βλέπεις μονόπλευρα. Έχεις κατατάξει έναν λαό, στο ρόλο του θύματος και έναν άλλο στο ρόλο του θύτη. Έτσι όμως υπεραπλουστεύονται τα πράγματα και δεν βγαίνουν τα σωστά συμπεράσματα. Θα σου κάνω μια άλλη ερώτηση. Τόσα χρόνια εμείς, είχαμε κυβερνήσεις διεφθαρμένες, κυβερνήσεις ανυπόλυπτες, κυβερνήσεις που δεν φρόντιζαν για το συλλογικό συμφέρον, το οποίο ήταν γνωστό αλλά παρόλα αυτά, ψηφίζονταν από μια σημαντική πλειοψηφία και δύο κόμματα, ανεπαρκή και διεφθαρμένα εναλλάσονταν στην εξουσία, φέρνοντας τα πράγματα εδώ που τα έφεραν. Γιατί;
Άρα κι εμείς με την σειρά μας, είχαμε τις κυβερνήσεις που μας άξιζαν κι εμείς με την σειρά μας είμαστε συνυπεύθυνοι γι' αυτό που ζούμε τώρα. Αυτό είναι το επιχείρημα που κυριαρχεί, το οποίο μεν είναι σωστό αλλά εξίσου απλουστευτικό, με το παραπάνω. Άρα κι αυτοί με την σειρά τους, έχουν δίκιο που μας κατηγορούν, θα μπορούσε να πει κάποιος. Για σκέψου ....
Ό,τι λέμε εμείς για την κυβέρνησή τους, λένε αυτοί για τις δικές μας. Έτσι όμως εντέχνως απομακρύνεται από τα κάδρο η πραγματική αιτία.
Βρε Ευούλα μου, είναι δυνατόν να θεωρώ τον δικό μας λαό άμοιρο ευθυνών..? Σιγά μην είμαστε μόνο εμείς το θύμα και όλοι οι άλλοι οι θύτες... Άσε που ξέρουμε πάρα πολύ καλά ότι θύτης-θύμα είναι οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος. Μη παρερμηνεύεις αυτά που λέω... Φυσικά και είμαστε υπεύθυνοι γι' αυτά που ζούμε και είχαμε τις κυβερνήσεις που μας άξιζαν..

Γι' αυτό έβαλα το ΚΑΙ με μεγάλα γράμματα για να μη παρερμηνευτώ...
Έχουν όμως ΚΑΙ αυτοί την κυβέρνηση που τους αξίζει... Γι' αυτό ας αναλάβουν τις ευθύνες τους..
Απλά ήθελα να σου απαντήσω πάνω σ' αυτό που είπες.." ότι δεν έχουν αυτοί το πρόβλημα, εμείς το έχουμε.." Και εγώ σου λέω ΟΧΙ! Το έχουμε και εμείς και αυτοί! Και όταν βλέπω τα πράγματα από τη δική τους μεριά (διότι το κάνω αυτό) τους κατανοώ, αλλά στάσου... !!
Στα παπάρια μου αν έχουν κι εκείνοι δίκιο, αυτοί τώρα δεν πεινάνε και ούτε τρέμουν μην αρρωστήσουν. Αυτοί έχουν θησαυρίσει χάρις εμάς! Εμείς πεινάμε! Συνεπώς να πάνε να πηδηχτούνε με όλο τους το δίκιο! :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Evoula »

Απλά ήθελα να σου απαντήσω πάνω σ' αυτό που είπες.." ότι δεν έχουν αυτοί το πρόβλημα, εμείς το έχουμε.." Και εγώ σου λέω ΟΧΙ! Το έχουμε και εμείς και αυτοί! Και όταν βλέπω τα πράγματα από τη δική τους μεριά (διότι το κάνω αυτό) τους κατανοώ, αλλά στάσου... !!
Στα παπάρια μου αν έχουν κι εκείνοι δίκιο, αυτοί τώρα δεν πεινάνε και ούτε τρέμουν μην αρρωστήσουν. Αυτοί έχουν θησαυρίσει χάρις εμάς! Εμείς πεινάμε! Συνεπώς να πάνε να πηδηχτούνε με όλο τους το δίκιο! :-D
Αν τους κατανοούσες βρε Δήμητρα, δεν θα ήσουν τόσο θυμωμένη μαζί τους.
Και δεν έχουν θησαυρίσει "αυτοί" αλλά οι τράπεζές τους. Προσπάθησε να κάνεις αυτό το διαχωρισμό. Οι οποίες τράπεζές τους διασώθηκαν επειδή σιώπησε ο Καραμανλής και συναίνεσε ο Γιωργάκης, αφού είχε φτιάξει το έδαφος ο Σημίτης.

Το να απαιτούμε από τους άλλους να αναγνωρίσουν το δίκαιό μας, είναι το ίδιο ακραίο με αυτό που κάνουν κι εκείνοι. Το δίκαιο είναι υποκειμενική ένοια. Εσύ λες πως πεινάμε επειδή πλούτισαν οι Γερμανοί. Εκείνοι σου λένε πως πεινάτε επειδή μέχρι τώρα στηρίζατε κυβερνήσεις που λεηλατούσαν την χώρα και δεν σας ένοιαζε. Δίκαιο το ένα, δίκαιο και το άλλο. Μόνο αν βγούμε από τα "δίκαια" του καθενός, θα μπορέσουμε ίσως να συννενοηθούμε σαν άνθρωποι και να βρούμε λύση, στοχοποιώντας τον πραγματικό εχθρό.

Αλλά να σου πω και κάτι; Για μένα δεν είναι εχθρός μου ούτε ο μέσος Γερμανός, ούτε ο Σόιμπλε, ούτε ο Ραχόι. Κάνω κριτική, βεβαίως, ενοείται, αλλά χωρίς εμπάθεια, γιατί κατανοώ πως τα δικά τους συμφέροντα υπερασπίζονται. Δεν έχουν κανέναν λόγο, στο στάδιο που βρίσκονται να υπερασπιστούν τα δικά μου. Αυτό θα το κάνω εγώ. Δεν κοιτάμε τον ίδιο ουρανό, ρε Δήμητρα, δεν το καταλαβαίνεις αυτό; Δεν μπορούν να δουν το ηλιοβασίλεμα που θαυμάζεις εσύ, γιατί εκείνοι κοιτάνε το βουνό αν έχει χιονίσει για να πάνε για σκι. Κι εσύ θυμώνεις επειδή κοιτάνε το βουνό.
Όταν ο άνθρωπος είναι χωμένος στον μικρόκοσμό του και έχει φτιάξει περίπλοκα δεσμά, δύσκολα βγαίνει. Άρα... το να θυμώνεις μαζί του, είναι άτοπο. Είναι σαν να θυμώνεις με έναν παππού που έχει Αλτσχάιμερ, επειδή δεν θυμήθηκε να σε πάρει τηλέφωνο.

Ηρέμησε λίγο και διευρύνσου. :) >:d<
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ευούλα μου πάλι δεν με καταλαβαίνεις.. Δεν βλέπεις ότι τους βάζω και τους δύο στο ίδιο τσουβάλι! Όσο έχουμε εμείς τις δικές μας ευθύνες, άλλο τόσο έχουν και εκείνοι τις δικές τους. Σκατά εμείς, σκατά κι εκείνοι, απλά εκείνοι μπορούν να κρύβονται καλύτερα από μας και είναι πιο ισχυροί γιατί έχουν το χρήμα. Αυτό είναι όλο! Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν με πιάνεις!

Κατά τ' άλλα Και θα συζητήσω, και θα αντιπαρατεθώ, και θα αποδώσω ευθύνες εκεί που πρέπει (στους άλλους αλλά και στον εαυτό μου) , και πρακτικά θα υπερασπιστώ την δική μου χώρα και όχι την αντίπαλη, και θα γελάσω, και θα χαρώ, και θα κλάψω και θα γιορτάσω και θα ξεχυθώ στους δρόμους!!

Γιατί είμαι Ζωντανή και έχω Πάθος! Πολύ πάθος! Κι αν αυτό οι άλλοι το ερμηνεύουν σαν θυμό, ας είναι κι έτσι! :)) :)) :* :* >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Το βάζω εδώ απλά για ξεκαθαρίζονται κάποια πράγματα, αν και νομίζω ότι όλοι μας τα ξέρουμε πάνω κάτω:
Αναφέρθηκε και σε ένα άλλο ζήτημα που επανέρχεται συχνά στα γερμανικά ΜΜΕ για τα χρήματα που έχει χάσει η Γερμανία εξαιτίας της ελληνικής κρίσης. «Ακριβώς το αντίθετο συμβαίνει: η Γερμανία κέρδισε περί τα 80 δισ. ευρώ με άμεσο ή έμμεσο τρόπο από την ελληνική οικονομική κρίση. Πρέπει να μιλούμε με αριθμούς και όχι η μία πλευρά να θέλει να δασκαλέψει την άλλη με ψευτοηθικιστικές τοποθετήσεις», υπογράμμισε ο υπουργός και κάλεσε τη γερμανική δικαιοσύνη να δώσει τα πρωτόκολλα των καταθέσεων Ελλήνων.


Ν. Κοτζιάς
Αυτά τα 80 ΔΙΣ μπήκαν στις τσέπες τους και όχι στις τράπεζες.. Οι τράπεζές τους ανακεφαλαιώθηκαν με άλλα τεράστια ποσά..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Evoula »

Νομίζω πως κρούεις ανοιχτές θύρες τώρα. :) Αυτά τα λέμε από το 2010.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η ΕΝΩΣΗ ΑΘΕΩΝ ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΤΟΥ "ΑΓΙΟΥ" ΦΩΤΟΣ!


Με ανακοίνωση που έστειλε η Ένωση Αθέων στα υπουργεία Οικονομικών, Εξωτερικών, Εθνικής Άμυνας και Παιδείας η Ένωση, Ζητά την κατάργηση της μεταφοράς και διανομής του υποτιθέμενου «Αγίου φωτός» με έξοδα του Ελληνικού Κράτους.


Ενσυνεχεία, σύμφωνα με το madata.gr, υποστηρίζει πως «Σε μία περίοδο που ο Έλληνες φορολογούμενοι δοκιμάζονται από περικοπές σε μισθούς και συντάξεις, βαρύτατη φορολογία, ανεργία και συμπίεση του πραγματικού τους εισοδήματος, θεωρούμε αδιανόητο να δίνεται έστω κι ένα ευρώ για τη μεταφορά του υποτιθέμενου «Αγίου φωτός» από το Ελληνικό Κράτος και κατ" επέκταση τον Έλληνα φορολογούμενο».

Διαβάστε ολόκληρη την ανακοίνωση:

«Τα τελευταία χρόνια κάθε Σάββατο πριν την Κυριακή του χριστιανικού Πάσχα μεταφέρεται αεροπορικώς στην Ελλάδα το λεγόμενο «Άγιο φως» από την Ιερουσαλήμ και γίνεται δεκτό με τιμές αρχηγού κράτους.

Ανεξάρτητα αν κάποιος είναι πιστός ή όχι αντιλαμβάνεται ότι η αεροπορική μεταφορά του «Αγίου φωτός» είναι μία μη απαραίτητη πολυτέλεια. Η μη αναγκαιότητά της καταδεικνύεται από το γεγονός ότι για πρώτη φορά αυτό συνέβη μόλις το 1988 με πρωτοβουλία ιδιώτη, αφού μέχρι τότε το «Άγιο φως» μεταφερόταν με πλοίο. Σύμφωνα με δημοσίευμα της Κυριακάτικης Ελευθεροτυπίας (24-04-2005) ο συγκεκριμένος ιδιώτης είχε αναλάβει τη μεταφορά μέχρι και το 2000 (με εξαίρεση το 1998).

Από το 2002 το Ελληνικό κράτος (και πιο συγκεκριμένα το Υπουργείο Εξωτερικών) ανέλαβε την οργάνωση αλλά και το οικονομικό κόστος της αεροπορικής μεταφοράς του «Αγίου φωτός» με ειδική πτήση και το υποδέχεται με τιμές αρχηγού κράτους στην Αθήνα. Από την Αθήνα το «Άγιο φως» μεταφέρεται πάλι με ειδικές πτήσεις της πολιτικής και πολεμικής αεροπορίας σε διάφορες Μητροπόλεις ανά την Ελλάδα που σημαίνει ακόμα μεγαλύτερη οικονομική επιβάρυνση.

Σημειώνεται ακόμη πως κανένα άλλο κράτος στον κόσμο (από αυτά που θεωρούνται πως έχουν σημαντικό ποσοστό ορθόδοξων πιστών π.χ. Ρωσία, Σερβία, Αρμενία) δεν ναυλώνει αεροσκάφος για να μεταφέρει το φως, ούτε το υποδέχεται ως αρχηγό κράτους.

Σε μία περίοδο που ο Έλληνες φορολογούμενοι δοκιμάζονται από περικοπές σε μισθούς και συντάξεις, βαρύτατη φορολογία, ανεργία και συμπίεση του πραγματικού τους εισοδήματος, θεωρούμε αδιανόητο να δίνεται έστω κι ένα ευρώ για τη μεταφορά του υποτιθέμενου «Αγίου φωτός» από το Ελληνικό Κράτος και κατ" επέκταση τον Έλληνα φορολογούμενο.

Zητάμε από τα αρμόδια υπουργεία να ενημερώσουν τους Έλληνες φορολογούμενους πόσο έχει κοστίσει στο Ελληνικό Κράτος η μεταφορά του ονομαζόμενου «Αγίου φωτός» στην Ελλάδα και η διανομή του στις ανά τη χώρα Μητροπόλεις από το 1988 μέχρι σήμερα. Ειδικότερα για:

1. Το κόστος της ειδικής πτήσης για τη μεταφορά του Υπουργού Εξωτερικών και των άλλων επιβατών της πτήσης προς την Ιερουσαλήμ και πίσω.

2. Το κόστος διαμονής των παραπάνω και άλλα έξοδα διαβίωσης.

3. Το κόστος των αγημάτων και άλλων τελετών και εκδηλώσεων κατά την υποδοχή του «Αγίου φωτός».

4. Το κόστος των ειδικών πτήσεων (με αεροπλάνα της πολιτικής και πολεμικής αεροπορίας) για τη διανομή του «Αγίου φωτός» στις Μητροπόλεις της χώρας.

5. Το κόστος άλλων σχετικών με τη μεταφορά και διανομή του «Αγίου φωτός» εξόδων.

Τέλος ζητάμε την κατάργηση της μεταφοράς και διανομής του υποτιθέμενου «Αγίου φωτός» με έξοδα του Ελληνικού Κράτους».
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18620
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Μάνος »

:clap: :clap: :clap:
Ε, καιρός δεν ήταν...;;;
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21681
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Evoula »

Σαν δεν ντρέπονται οι άθεοι... Το άγιο φως ρωτήθηκε με τί θέλει να έρχεται;
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23473
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ρε παιδιά, ντροπή. Η εκκλησία δεν έχει λεφτά, δεν πρέπει να την βοηθήσε το κράτος;;;

Εικόνα
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πφφφφφφ..... :-D :-D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Οντως ετσι συμβαινει καθε Μεγαλο Σαββατο και στην Κερκυρα ερχεται ναυλωμενο αεροπλανο για αυτον τον λογο.. κτλ.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΞΙΖΕΙ...

Δημοσίευση από Ellaki »

8-x 8-x 8-x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”