Με τι επαγγελμα ασχολειστε;

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Τι να πεις, παράξενα πράγματα.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΕΓΩ EIMAI ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ ROLLINI.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΑ!ΚΑΠΟΤΕ ΜΟΥ ΖΗΤΗΘΗΚΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ!ΕΧΩ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΛΟΙΠΟΝ.
ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ "ΘΕΟ" ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ!ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ευχομαι "επισκεπτη" να λάβεις απάντηση σύντομα από το Δημιουργό! :x
Να' σαι καλα! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

καλέ, αυτοδιαγράφτηκε και η golidar???!!! πω πω! πολλές διαγραφές για μια μέρα! :-(
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους βρε Βαλάκι!

Κάποιος μπαίνει εδώ για να πει τον πόνο του και άλλος για να τον κρύψει μέσα στην αγάπη...

Ε, ο δεύτερος θα αποχωρήσει!

Υπάρχει περίπτωση να κρυφτεί κανείς για πολύ εδώ μέσα? @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

:-( ... οχι, Βασάκι, είναι δύσκολο να κρυφτείς...
απλά δεν μπορώ εις βάθος να κατανοήσω- με τον τρόπο που εσύ κατέχεις- τα αίτια που οδηγούν σε αυτές τις αντιδράσεις... @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα σου το εξηγήσω από κοντά την Παρασκευή Βαλάκι!

Απλό είναι, αλλά δεν θέλω να το γράψω, γιατί μπορεί να αυτοδιαγράφονται, αλλά μπαίνουν και διαβάζουν και δεν θέλω να πληγώσω κανέναν, που δεν είναι έτοιμος για να μάθει τον εαυτό του!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

οκ! μη μείνω και εγώ με την απορία.... :P
απλά, απο επιστημονικό ενδιαφέρον... ;)
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

galazia_sfaira έγραψε:δουλευω 32 χρόνια και τιποτα δεν με φοβίζει,εδω και καποια χρόνια,αν και αναλαμβάνω τα δύσκολα και κυρίως όσα ειναι προθεσμιακά,εγω ασχολουμαι με Μενα ακομα και στην ώρα δουλειάς.Τωρα που γραφω είναι γύρω μου κόσμος συναδελφοι κι ενας όγκος χαρτιών.Το μόνο που βλεπω μπροστα μου ειναι το φως απο τοπαραθυρο,τα πευκα,και τις μυρουδιές γύρω μου.Επίσης νοιώθω τους ανθρωπους που μπαινουν- βγαινουν και χαμογελώ.
Πόσο σε 'ζηλεύω'! Εμένα αυτή η ηρεμία μου λείπει αυτή τη στιγμή. Αυτές τις μέρες προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να στείλει βιογραφικά. Δεν ξέρω τί φοβάμαι περισσότερο, τις συνεντεύξεις ή την ίδια τη δουλειά μέχρι να βρω τον τρόπο μου και τη σιγουριά ότι θα μπορώ να τα βγάζω πέρα στις αντιξοότητες;
Ξέρω ότι είναι παράλογο αφού όσες φορές δούλεψα τα κατάφερα και με το παραπάνω. Όμως το επάγγελμα που πάω να ξεκινήσω θα το εξασκήσω για πρώτη φορά επαγγελματικά και μου είναι σχεδόν άγνωστο. Δηλαδή το επάγγελμα όχι, εγώ είμαι που δε γνωρίζω στα πλαίσιά του. Όμως είναι σημαντικό για μένα να τα καταφέρω, και είναι και σημαντικό να βιώσω συγκέντρωση, ελευθερία, οργάνωση, πληρότητα, χαρά, ενέργεια μέσα σ' αυτό και να μπορέσω να τη μεταδώσω.

Και για να φτάσω στο θέμα, πρόκειται να ξεκινήσω επαγγελματικά στο χώρο της μουσικής εκπαίδευσης σε ομάδες, κυρίως μικρών παιδιών. Δεν είναι σημαντικό να είμαι ξεκούραστη, χαρούμενη, δυνατή;
Παλιότερα ήμουν σε ένα επάγγελμα που με έκανε όσο δυστυχισμένη δεν ένιωσα ποτέ. Ήταν η μόνη φορά στη ζωή μου που αποφάσισα να ακούσω μεγαλύτερό μου και να πράξω με τη λογική και την πείρα του και το πλήρωσα ακριβά.
Ωστόσο, μέσα από αυτό, μου αποκαλύφθηκε ένας κόσμος τον οποίο δε θα αμφισβητήσω ποτέ. Απανωτές συμπτώσεις που έδεναν μεταξύ τους, που δε θεωρώ καθόλου συμπτώσεις με την έννοια του τυχαίου, ήρθαν και με φρόντισαν, και με φροντίζουν μέχρι αυτή τη στιγμή.

Μάλλον είπα περισσότερα απ' όσα ζητούσε το τόπικ :oops:
Αλλά χαίρομαι που με γνωρίζετε σιγά σιγά.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Πολύ ωραίο το επάγγελμα που θα κάνεις μαρία :x :x :x προχώρα με εμπιστοσύνη στον εαυτό σου ,και αν σου αρέσει πραγματικά θα τα καταφέρεις μια χαρά !!!!!!!!!

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ευχαριστώ :*
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Όμως είναι σημαντικό για μένα να τα καταφέρω, και είναι και σημαντικό να βιώσω συγκέντρωση, ελευθερία, οργάνωση, πληρότητα, χαρά, ενέργεια μέσα σ' αυτό και να μπορέσω να τη μεταδώσω.
Η δουλειά μας βοηθαει βιοποριστικά μεν , αλλά έχει ένα μεγάλο φάσμα αλληλεπίδρασης με άλλους ανθρώπους , καταστασεις , επιλογές, και είναι ένας μεγάλος θησαυρός με προκλήσεις που μπορεις να παιξεις για γνωρίσεις τον εαυτο σου... και Αυτος όπως τον γνωρίζεις θα σου φέρει τα παραπάνω!@};-

Ξεκίνα με θάρρος να μοιράζεις βιογραφικά... και οι "συμπτώσεις" που λές και συ, θα σε οδηγησουν σε αυτο που χρειάζεσαι για το δρόμο σου αυτη τη στιγμή. :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

@};- :-D
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ξανακοίταζα εχθές αυτό το θέμα και θέλω να σε ρωτήσω κάτι silver29.
Καταρχάς καλές δουλειές στη σχολή σου. Δείχνει όμορφο το κλίμα με τα χρώματα.

Μια τέτοια σχολή υπάρχει στο τέταρτο από σπίτι μου και ήθελα να σε ρωτήσω αν τα είδη που διδάσκετε είναι στάνταρ (καθότι φράντσαϊζ), και αν υπάρχει πρόγραμμα μουσικοκινητικής για τα πιο μικρά (σύστημα Orff συγκεκριμένα) ώστε να περάσω να αφήσω βιογραφικό.

Το είχα αποβάλλει από το μυαλό μου γιατί δεν είχα δει να λένε για μουσικοκινητική αγωγή, αλλά σκεφτόμουν και ότι από παράρτημα σε παράρτημα δε θα υπάρχει η δυνατότητα να ξεφύγουν από κάποιο δωσμένο πρόγραμμα. ’σε που πολλοί δεν το ξέρουν και θα με κοιτάνε σαν ούφο. Μια και σε βρήκα, θα ξέρεις κάτι παραπάνω.
Ευχαριστώ!
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Είμαι εκπαιδευτικός (κοινωνιολόγος)

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”