ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x :x @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
blue velvet
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 18 Αύγ 2013 10:49 pm

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από blue velvet »

>:d< :x
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Giotoula »

:romance-heartbeating: @};- :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Ο πατέρας μετάδωσε την σοφία,
:-b :-b ααααα ..... :-b
Αν όμως γνωρίζεις βαθιά και πέρα από κάθε αμφισβήτηση, ότι δεν είναι η Ζωή που δεν σου αρέσει, αλλά αυτό που πίστεψες ότι είναι η Ζωή, αρχίζει ένα "φλερτ" με την Ύπαρξη σου, που μεταβάλλεται σε Έρωτα...
Ταπεινά σκύβεις και της ζητάς να σε οδηγήσει στον Δρόμο τον λιγότερο ταξιδεμένο...
Ταπεινά...
:romance-heartbeating: @};-
Ο πνευματικός Δρόμος έχει ομολογουμένως αβεβαιότητα, γιατί το Θάρρος, η Θέληση και η Πίστη, δεν ζητάνε επιβεβαιώσεις...Απλά οδηγούν εκεί που θέλει ο καθένας μας να φτάσει...
Και φτάνει τόσο μακριά, όσο μακριά είναι και ο Θεός μέσα του...

Είναι εκείνη η μικρή κουκίδα, η απομακρυσμένη Αγάπη, που όσο την πλησιάζεις νιώθεις τι Είσαι και τι Είναι...
@};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Danielli »

Ταπεινά σκύβεις και της ζητάς να σε οδηγήσει στον Δρόμο τον λιγότερο ταξιδεμένο...

Ταπεινά...

Πόσο βάθος μπορεί να κρύβει τούτη η ταπεινότητα? Πόση Δύναμη? Πόση Θέληση? Πόσο Θάρρος? Πόση Πίστη?
@};- @};- @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Ellaki »

@};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Maraki »

:cry: @};- @};- @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Αν όμως γνωρίζεις βαθιά και πέρα από κάθε αμφισβήτηση, ότι δεν είναι η Ζωή που δεν σου αρέσει, αλλά αυτό που πίστεψες ότι είναι η Ζωή, αρχίζει ένα "φλερτ" με την Ύπαρξη σου, που μεταβάλλεται σε Έρωτα...
Ταπεινά σκύβεις και της ζητάς να σε οδηγήσει στον Δρόμο τον λιγότερο ταξιδεμένο...

Ταπεινά...
Κάποια πράγματα χρειάζεται να κοπούν, αν κάποιος δεν θέλει απλά να επιβιώσει με την μόλυνση...Και αυτό σηματοδοτεί το Θάρρος, την Θέληση και την Πίστη...

:x @};- >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Έφη »

Vaso έγραψε:
Αν όμως γνωρίζεις βαθιά και πέρα από κάθε αμφισβήτηση, ότι δεν είναι η Ζωή που δεν σου αρέσει, αλλά αυτό που πίστεψες ότι είναι η Ζωή, αρχίζει ένα "φλερτ" με την Ύπαρξη σου, που μεταβάλλεται σε Έρωτα...
Ταπεινά σκύβεις και της ζητάς να σε οδηγήσει στον Δρόμο τον λιγότερο ταξιδεμένο...
8->
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11716
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- :x
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αν όμως γνωρίζεις βαθιά και πέρα από κάθε αμφισβήτηση, ότι δεν είναι η Ζωή που δεν σου αρέσει, αλλά αυτό που πίστεψες ότι είναι η Ζωή, αρχίζει ένα "φλερτ" με την Ύπαρξη σου, που μεταβάλλεται σε Έρωτα...
@};- @};- @};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”