ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Σοφάκι @};- >:d< >:d< >:d<

Αμαλάκι @};- >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από elenaki »

Σοφακι μου.. :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Αμαλακι μου.. :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

κοριτσάκια γλυκά O:-) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Κοριτσάκια ..... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :x

Βασούλα ..... @};-

Καλως ηρθες Gan... O:-) O:-) O:-)
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

παιδακια!!! :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από VasilisM »

Καλώς ήρθες φίλε μου >:d< >:d< :x :x

Κοριτσάκια >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Ξέρεις, πάντα ήμουν της άποψης, ότι ένας άνθρωπος με τον οποίο έχουμε συντροφική/ερωτική σχέση, μας βγάζει ότι καλύτερο έχουμε, όταν είναι για εμάς. Αν δεν είναι για εμάς, τότε μας βγάζει ότι χειρότερο έχουμε...
Είναι ένα "βαρόμετρο" για εμένα, για να γνωρίζω τι αξίζει να μείνει μαζί μου και τι όχι και να προχωρήσω στον Δρόμο μου, χωρίς μεμψιμοιρίες, κλείνοντας ερμητικά την πόρτα πίσω μου.

Δεν είναι σκληρότητα όλο τούτο...Είναι δίκαιο για τον Εαυτό μου και για τον άλλον άνθρωπο...

Σου εύχομαι να βρεις σύντομα το χερούλι της επόμενης πόρτας και το θάρρος να την ανοίξεις...
Χρειάζεται, κάποιες φορές, να παίρνουμε αποστάσεις από καταστάσεις που μας πλήγωσαν, για να μπορούμε να τις κοιτάμε με την συγχώρεση του χρόνου και να καταφέρουμε να πενθήσουμε με σεβασμό για κάτι που τελείωσε...

Ξέρω από την δική μου εμπειρία, ότι το τέλος το βάζουμε εμείς, ανεξάρτητα αν φαίνεται ότι το έθεσε ο άλλος.
Εμπιστεύσου λοιπόν τον Εαυτό σου, ακόμα και σε αυτά που σου φαίνονται τώρα λάθη σου. Ίσως στην πορεία ανακαλύψεις ότι τούτα τα λάθη είναι οι καλύτεροι δάσκαλοί σου...Αλλά αυτό θα το ανακαλύψεις μόνο προχωρώντας...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:x :x @};-

Καλωσηρθες Gan >:d< >:d< >:d< συμφωνω και εγω με οσα σου εγραψαν τα παιδια και το μονο που θα ηθελα να προσθεσω μιας και ηταν ενα πολυτιμο μαθημα και για μενα, ειναι οτι οσο σκληρο και αν σου φαινεται αυτο που ζεις οι καταστασεις ερχονται με τον τροπο εκεινο που ειναι πιο Ωφελιμος για τον Εαυτό σου για να δεις αυτα που χρειαζεται να δεις μεσα σου και να τα δουλεψεις.. :x @};-


Σοφακι, Αμαλακι :x :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Valia

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από Valia »

αχ, κοριτσάκια :x :x >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μια πόρτα που δείχνει ότι έχει κλείσει, είναι βασανισμός για τον Εαυτό σου, να προσπαθείς να την ανοίξεις ξανά.
Κι αν ακόμα τώρα δεν μπορείς να το αντιληφθείς, μέσα σε όλα όσα έχεις μοιραστεί, αν πάρεις αποστάσεις λίγο από τα συναισθήματά σου, θα καταλάβεις ότι δεν μπορείς να αγαπάς έναν άνθρωπο, νιώθοντας δυσάρεστα για τον Εαυτό σου, επικρίνοντάς τον συνεχώς και μπαίνοντας συνεχώς σε μειονεκτική θέση. Έχεις αναφέρει δύο φορές την λέξη "κατίνα"...
Και αν ένας άνθρωπος σου προκαλεί τέτοιες καταστάσεις αρνητικών συναισθημάτων, που δεν είναι ανεκτά από εσένα, σε κάνουν και ντρέπεσαι και πληγώνεσαι, περισσότερο και από τον ίδιο τον χωρισμό, τότε δεν χρειάζεται να επανεξετάσεις την ανάγκη σου για μια σχέση μαζί του?
Πάντως πρέπει να πω πως για μένα, μια αντίστοιχη περίπτωση, όπου ένας χωρισμός με έβαλε σε μια κατάσταση να μην μπορώ να διαχειριστώ τα συναισθήματά μου, ήταν ότι καλύτερο μου έχει συμβεί. Γιατί τότε κατάλαβα πως δεν άντεχα άλλο με την πάρτι μου και κάτι έπρεπε να κάνω. Και όλο αυτό το συναίσθημα, που έβγαινε καταστροφικά προς τα έξω (τόσο στους άλλους, όσο και στον εαυτό μου), στο τέλος μου έδωσε την δυναμική να βουτήξω μέσα μου, όσο δύσκολο και αν ήταν... Γιατί δεν είχα και τίποτα να χάσω και γιατί δεν μου είχε απομείνει τίποτε άλλο να με στηρίξει από απ'έξω.

@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Ξέρεις, πάντα ήμουν της άποψης, ότι ένας άνθρωπος με τον οποίο έχουμε συντροφική/ερωτική σχέση, μας βγάζει ότι καλύτερο έχουμε, όταν είναι για εμάς. Αν δεν είναι για εμάς, τότε μας βγάζει ότι χειρότερο έχουμε...
Είναι ένα "βαρόμετρο" για εμένα, για να γνωρίζω τι αξίζει να μείνει μαζί μου και τι όχι και να προχωρήσω στον Δρόμο μου, χωρίς μεμψιμοιρίες, κλείνοντας ερμητικά την πόρτα πίσω μου.
Βασούλα @};- :x :x
^:)^
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΚΟΛΛΗΜΑ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Κ ΛΑΘΗ...

Δημοσίευση από panos »

ευχαριστω για αυτη την ομορφη απαντηση @};- @};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”