Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Το να μην κάνεις τίποτα, με τον φόβο μήπως κάνεις το κακό, σε βγάζει από την Ζωή σε χρόνο dt, γιατί έτσι τρέφεις το ασυνείδητο, και το συνειδητό ζει με το λίγο του Εαυτού και όχι με την αυθεντικότητά του...

Ενας παραπέρα λόγος που οι άνθρωποι δεν τολμουν να Ζήσουν, είναι γιατί φοβούνται μην μείνουν μόνοι τους, ενώ στην ουσία είναι εντελώς μόνοι τους, αφού κανένας άνθρωπος στην γη, δεν τους καταλαβαίνει, δεν τους νιώθει, υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορετικότητα μεταξύ των ανθρώπων...Αναγκάζεται να υποκριθεί για να ζήσει μέσα στην παρέα των άλλων, αναθεωρώντας συνεχώς τις επιθυμίες και τα θέλω του.
ωραίο το φτιαράκι O:-) :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Το πιό δύσκολο πράγμα στον κόσμο είναι να κάνεις έναν ενήλικα να πιστέψει ότι δεν έχει πουθενά να λογοδοτήσει για τα λάθη του και τα σωστά του, γιατί ο Θεός μέσα του δεν παίρνει μεζούρες να μετράει, αλλά έχει μόνο μιαν Αγάπη να αγαπάει, και συνεχώς εκείνος να την προδίδει...
:x
Vasoula έγραψε:για να ολοκληρώσεις μια αληθινή επιθυμία χρειάζεται να γκρεμίσεις ότι έμαθες να επιθυμείς…

Και η συντέλεια ακόμα, σε τούτον τον κόσμο, προετοιμασία χρειάζεται και όχι φόβο…
@};- @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Παναγιωτάκο μου ευχαριστούμε για το φτυαράκι σου >:d< >:d< >:d<

Βασούλα έγραψε:Ο Θεός προσφέρει απλόχερα την Παρουσία του μέσα σε όλες τις εκφάνσεις της Ζωής…Το ότι μερικοί τον βρίσκουν μόνο στις εκκλησίες, δεν είναι θέμα του Θεού, αλλά της απομόνωσης του ανθρώπου από αυτό που Είναι και από αυτό που Είναι και ο Κόσμος του…
Βασούλα έγραψε:Ο Άνθρωπος όμως δεν είναι ένα μηχανικό φαινόμενο της Ζωής, είναι το απεριόριστό της!
^:)^ ^:)^ ^:)^

Βασούλα μου Αγαπημένη :x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ifaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3238
Εγγραφή: 06 Απρ 2009 10:42 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ

Δημοσίευση από Ifaki »

Vasoula έγραψε:εκεί στην Καρδιά, Αννούλι...εκεί, σταματάνε τα ύπουλα...
@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<


Αυτό! Ευχαριστώ! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ο μεγαλύτερος Σκοπός μας είναι να ενώσουμε τα μέρη της Ψυχής μας μέσα στην Αγάπη του Θεού και του Ανθρώπου
Χωρίς να μας νοιάζει ποιόν απογοητεύουμε

_________________
"Πολέμα και Οραματίσου"...

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”