ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Η πείνα που περιέπεσαν οι κάτοικοι του χωριού, σηματοδοτεί ότι η πείνα και η φτώχια δεν θα τελειώσουν ποτέ για τους ανθρώπους, όταν φοβούνται να ρισκάρουν και να γεμίσουν με την Παρουσία του Θεού μέσα τους…Πάντα κάτι θα απειλεί αυτά που έχουν προς το ζην, πάντα κάποιος κίνδυνος θα τους κάνει να φοβούνται τον βάλτο έξω τους, και να κολλάνε στο εσωτερικό έλος της μικροψυχίας και της ελπίδας, ότι όλα θα λυθούν μαγικά, χωρίς να θέλουν να λάβουν μέρος στην αναγκαία δράση στο Παρόν τους. Χωρίς συμμετοχή στην Ζωή, Ζωή δεν υπάρχει…

Χτύπησε η καρδιά μου με χαρά, για τις ευλογίες που παίρνει ένας άνθρωπος όταν δεν κάνει τα δεδομένα αγαθά αυτοσκοπό, αλλά μέσω αυτών υμνεί τον Θεό, την Ομορφιά και την Αγάπη προς την Φύση, που όλα του τα δίνει απλόχερα…Το Τραγούδι και η Χαρά είναι πάντα ευλογημένα, όταν η Ζωή βρίσκεται μέσα στην φροντίδα της Αγάπης.
@};- @};- @};- :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26035
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Bασούλα :cry: >:d< >:d< >:d< :x @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
omorfia
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 24 Φεβ 2013 5:30 pm

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από omorfia »

Μου άρεσε πολύ η φράση σου "από την διαγραφή στην απελευθέρωση" και θέλησα απλά να σου το πω
Ομορφιά στην ζωή μας
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Χρυσουλα μου :cry: :cry: @};- >:d< >:d< >:d< ειναι τοσο ομορφο το παραμυθι σου!!

Βασω...! >:d< >:d< >:d< >:d<

Εγώ έμεινα περισσότερο στο θάρρος και την Αγάπη των Παιδιών…Η αυθεντικές ποιότητες των ανθρώπων, λένε, ότι βρίσκονται όλες μέσα στο Παιδί…
Ενωμένο το Παιδί με την Ολότητά του δείχνει να αψηφά τους κινδύνους και να υπερασπίζεται την αδελφοσύνη και την αγάπη, με αυταπάρνηση, πριν προλάβει η Βαλτοχάλα της ύλης να το τραβήξει μέσα στο έλος του φόβου και της εγωιστικής ανάγκης να ζήσει με όποιο ψυχικό κόστος.

Η πείνα που περιέπεσαν οι κάτοικοι του χωριού, σηματοδοτεί ότι η πείνα και η φτώχια δεν θα τελειώσουν ποτέ για τους ανθρώπους, όταν φοβούνται να ρισκάρουν και να γεμίσουν με την Παρουσία του Θεού μέσα τους…Πάντα κάτι θα απειλεί αυτά που έχουν προς το ζην, πάντα κάποιος κίνδυνος θα τους κάνει να φοβούνται τον βάλτο έξω τους, και να κολλάνε στο εσωτερικό έλος της μικροψυχίας και της ελπίδας, ότι όλα θα λυθούν μαγικά, χωρίς να θέλουν να λάβουν μέρος στην αναγκαία δράση στο Παρόν τους. Χωρίς συμμετοχή στην Ζωή, Ζωή δεν υπάρχει…

Χτύπησε η καρδιά μου με χαρά, για τις ευλογίες που παίρνει ένας άνθρωπος όταν δεν κάνει τα δεδομένα αγαθά αυτοσκοπό, αλλά μέσω αυτών υμνεί τον Θεό, την Ομορφιά και την Αγάπη προς την Φύση, που όλα του τα δίνει απλόχερα…Το Τραγούδι και η Χαρά είναι πάντα ευλογημένα, όταν η Ζωή βρίσκεται μέσα στην φροντίδα της Αγάπης.
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από Annoula »

ο Κόσμος μέσα στον κάθε Άνθρωπο, μπορεί να είναι ή ευλογημένος ή δύσκολος…
Όπως και να είναι όμως, η Παρουσία του Θεού, πάντα θα μας δίνει μηνύματα να κοιτάξουμε με μεγαλύτερη προσοχή για τα δικά του Δώρα Ζωής, που δεν αφορούν τι θα χάσουμε, αλλά το ότι με αυτά θα είμαστε πάντα Νικητές…
@};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από nondas »

Χρυσούλα υπέροχο :x @};-

Βασούλα :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από Ellaki »

Χρυσουλίτσα σ' ευχαριστώ :x :x :x :x :x :x

Βασούλα, Τζοαννάκι :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Χρυσουλίτσα ευχαριστούμε :x O:-) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Δεν έχω λόγια............ :cry: >:d< >:d< >:d< >:d< @};-

Το χέρι μου έφυγε από το "Delete" και πήγε στο " Release"
Από την Διαγραφή στην Απελευθέρωση!!!!!!
Το αφιερώνω σε όλους εκείνους που είναι έτοιμοι να πολεμήσουν τον Φόβο και να τον διώξουν για πάντα από την ζωή τους !!!!!!!!!!!!!!
Χρυσουλα @};- >:d<
Σε ευχαριστώ που με εμπιστευτικές, πήρα δύναμη για να δω και για να πολεμήσω...
Τζοαννούλα .......να μεινεις εδω @};- >:d<

Εγώ έμεινα περισσότερο στο θάρρος και την Αγάπη των Παιδιών…Η αυθεντικές ποιότητες των ανθρώπων, λένε, ότι βρίσκονται όλες μέσα στο Παιδί…
Ενωμένο το Παιδί με την Ολότητά του δείχνει να αψηφά τους κινδύνους και να υπερασπίζεται την αδελφοσύνη και την αγάπη, με αυταπάρνηση, πριν προλάβει η Βαλτοχάλα της ύλης να το τραβήξει μέσα στο έλος του φόβου και της εγωιστικής ανάγκης να ζήσει με όποιο ψυχικό κόστος.

Η πείνα που περιέπεσαν οι κάτοικοι του χωριού, σηματοδοτεί ότι η πείνα και η φτώχια δεν θα τελειώσουν ποτέ για τους ανθρώπους, όταν φοβούνται να ρισκάρουν και να γεμίσουν με την Παρουσία του Θεού μέσα τους…Πάντα κάτι θα απειλεί αυτά που έχουν προς το ζην, πάντα κάποιος κίνδυνος θα τους κάνει να φοβούνται τον βάλτο έξω τους, και να κολλάνε στο εσωτερικό έλος της μικροψυχίας και της ελπίδας, ότι όλα θα λυθούν μαγικά, χωρίς να θέλουν να λάβουν μέρος στην αναγκαία δράση στο Παρόν τους. Χωρίς συμμετοχή στην Ζωή, Ζωή δεν υπάρχει…

Χτύπησε η καρδιά μου με χαρά, για τις ευλογίες που παίρνει ένας άνθρωπος όταν δεν κάνει τα δεδομένα αγαθά αυτοσκοπό, αλλά μέσω αυτών υμνεί τον Θεό, την Ομορφιά και την Αγάπη προς την Φύση, που όλα του τα δίνει απλόχερα…Το Τραγούδι και η Χαρά είναι πάντα ευλογημένα, όταν η Ζωή βρίσκεται μέσα στην φροντίδα της Αγάπης.

Αυτά τα αισθήματα ένιωσα μέσα μου…Και είναι μια απλή επιβεβαίωση ότι ο Κόσμος μέσα στον κάθε Άνθρωπο, μπορεί να είναι ή ευλογημένος ή δύσκολος…
Όπως και να είναι όμως, η Παρουσία του Θεού, πάντα θα μας δίνει μηνύματα να κοιτάξουμε με μεγαλύτερη προσοχή για τα δικά του Δώρα Ζωής, που δεν αφορούν τι θα χάσουμε, αλλά το ότι με αυτά θα είμαστε πάντα Νικητές…
Βασούλα ...... @};- >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Χρυσουλίτσα μου ευτυχώς που δεν το διέγραψες ,
είναι τόσο όμορφο και λέει πολλά , σ ευχαριστώ @};- @};- @};- :x :x :x

Βασούλα και Τζοανάκι μου :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΟΙ ΚΑΜΠΙΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΒΑΛΤΟΥ

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Το χέρι μου έφυγε από το "Delete" και πήγε στο " Release"
Από την Διαγραφή στην Απελευθέρωση!!!!!!
Το αφιερώνω σε όλους εκείνους που είναι έτοιμοι να πολεμήσουν τον Φόβο και να τον διώξουν για πάντα από την ζωή τους !!!!!!!!!!!!!!
Χρυσουλιτσα μου O:-) Ευχαριστουμε για τη εμπνευση σου που μας χαριζει Χαρα :x @};- >:d< >:d< >:d<
Χωρίς συμμετοχή στην Ζωή, Ζωή δεν υπάρχει…
αχ αυτη η Συγχρονικοτητα @};- O:-) O:-)
Χτύπησε η καρδιά μου με χαρά, για τις ευλογίες που παίρνει ένας άνθρωπος όταν δεν κάνει τα δεδομένα αγαθά αυτοσκοπό, αλλά μέσω αυτών υμνεί τον Θεό, την Ομορφιά και την Αγάπη προς την Φύση, που όλα του τα δίνει απλόχερα…Το Τραγούδι και η Χαρά είναι πάντα ευλογημένα, όταν η Ζωή βρίσκεται μέσα στην φροντίδα της Αγάπης.

Αυτά τα αισθήματα ένιωσα μέσα μου…Και είναι μια απλή επιβεβαίωση ότι ο Κόσμος μέσα στον κάθε Άνθρωπο, μπορεί να είναι ή ευλογημένος ή δύσκολος…
Όπως και να είναι όμως, η Παρουσία του Θεού, πάντα θα μας δίνει μηνύματα να κοιτάξουμε με μεγαλύτερη προσοχή για τα δικά του Δώρα Ζωής, που δεν αφορούν τι θα χάσουμε, αλλά το ότι με αυτά θα είμαστε πάντα Νικητές…
Αγαπημενη μου Βασω @};- :x :x :x
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”