Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11716
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

@};- :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:x :x :x O:-) O:-) O:-)
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
xanthia
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2012 6:35 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από xanthia »

Τι ωραίο κείμενο Βασούλα... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11319
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από JOANNA »

vaso έγραψε:Όταν η ματιά βαθαίνει, τότε εκφράζεται η Ψυχή, σαν ένας Θεϊκός Σπινθήρας, μια Φωτιά που καίει όλους τους φόβους και εξαγνίζει τον Έρωτα, ενώνοντας τα πάντα μέσα σε μια Αγάπη και μια Σοφία, όλα Ποιότητες του Ανθρώπου…


Το «δεν ξέρω ποιος Είμαι», δεν μπορεί να είναι πια δικαιολογία για να ανεχόμαστε αυτούς που μας λένε πόσο μικροί και αμαρτωλοί είμαστε…
Ο καθένας έχει δικαίωμα να ανακαλύψει τον Εαυτό του και τον Θεό, με έναν αγνότερο τρόπο, από αυτό που ο εγωισμός υποχρεώνει…
Αρκεί να μην τρέχει για να περάσει την ζωή του βιαστικά, με όσο το δυνατόν λιγότερη Αλήθεια, ανοίγοντας τον δρόμο μέσα του, στους ψεύτες και τους υποκριτές, που καπηλεύονται την πνευματικότητά του και τις Ποιότητές του Ανθρώπου που Είναι…
@};- @};- >:d< >:d< >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Το να λαμβάνουμε τις ευλογίες της Ζωής, σημαίνει πρώτα από όλα ότι την θεωρούμε ευλογημένη και όχι βιαστική και επιφανειακή…
Τίποτα δεν μπορείς να λάβεις, αν δεν θέλεις...
Τίποτα δεν μπορείς να δώσεις, αν δεν μπορείς…
Αυτό που χρειαζόταν σήμερα να θυμηθώ... :sunny: @};- :romance-heartbeating:
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Stefanos »

Vaso έγραψε:O Θεός ανοίγει πάντα την αγκαλιά του, πάντα όμως!

Το «δεν ξέρω ποιος Είμαι», δεν μπορεί να είναι πια δικαιολογία για να ανεχόμαστε αυτούς που μας λένε πόσο μικροί και αμαρτωλοί είμαστε…
Ο καθένας έχει δικαίωμα να ανακαλύψει τον Εαυτό του και τον Θεό, με έναν αγνότερο τρόπο, από αυτό που ο εγωισμός υποχρεώνει…
:x :x :x
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Valia

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε: Τούτος ο Κόσμος είναι μέσα στο Βασίλειο του Θεού, όταν ο Άνθρωπος δεν αναζητά το Βασίλειο με συγκεκριμένο τρόπο ή σε συγκεκριμένο τόπο, αλλά βιώνει μέσα του και έξω του την Αλήθεια της Αγάπης και της Σοφίας μιας μοναδικής Δημιουργικής έκφρασης του Θεού που θα γίνει εμφανής μέσα στο κάθε τι, όταν η ματιά μας δεν εστιάζεται στο ανώφελο, το τυποποιημένο, το βιαστικό, το δεδομένο…

Όταν η ματιά βαθαίνει, τότε εκφράζεται η Ψυχή, σαν ένας Θεϊκός Σπινθήρας, μια Φωτιά που καίει όλους τους φόβους και εξαγνίζει τον Έρωτα, ενώνοντας τα πάντα μέσα σε μια Αγάπη και μια Σοφία, όλα Ποιότητες του Ανθρώπου…
@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Το «δεν ξέρω ποιος Είμαι», δεν μπορεί να είναι πια δικαιολογία για να ανεχόμαστε αυτούς που μας λένε πόσο μικροί και αμαρτωλοί είμαστε…
Ο καθένας έχει δικαίωμα να ανακαλύψει τον Εαυτό του και τον Θεό, με έναν αγνότερο τρόπο, από αυτό που ο εγωισμός υποχρεώνει…
Αρκεί να μην τρέχει για να περάσει την ζωή του βιαστικά, με όσο το δυνατόν λιγότερη Αλήθεια, ανοίγοντας τον δρόμο μέσα του, στους ψεύτες και τους υποκριτές, που καπηλεύονται την πνευματικότητά του και τις Ποιότητές του Ανθρώπου που Είναι…
:lol: >:d< :x @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Maraki »

Οπως έγραψε και η Ντάννυ, κάθε λέξη είναι διαμάντι.. @};-

Βασουλινι >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από panos »

:x :x :x :x :x :x
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Ας είμαστε πέντε φορές πιο προσεχτικοί, σε εκείνους που μας δείχνουν έναν συγκεκριμένο τόπο για το Βασίλειο του Θεού…Ας μην βιαστούμε να αθωώσουμε την υποκρισία και την απειλή, απλά γιατί βολευόμαστε να μας δείχνουν οι άλλοι που πρέπει να πάμε…
Η Κατεύθυνση είναι μέσα μας, η διάκριση αναπτύσσεται μόνο με πνευματική ωριμότητα, ώστε η γνώση να μην γίνεται συσσωρευτική, αλλά να προέχει εκείνη η αγνή διάθεση της έρευνας και της Αλήθειας….
Τι να αθωώσω....την μπίχλα....τέρμα πια δεν μου λέει πλέον κανείς πως θα αισθανθώ....ούτε οι φίλοι μου κανείς....έχω μέσα μου πια τρόπο να σκεφτώ μόνος μου...η κατεύθυνση υπάρχει μέσα μου όπως λες....η διάκριση χρειάζεται δουλειά...αλλά προτιμώ τώρα να κάνω λάθη και ας τα πληρώσω...θα είναι όμως μόνο δικά μου και θα μου προσφέρουν εμπειρία και ωριμότητα.....σε αντίθετη περίπτωση τα φαντάσματα θα γίνουν φίλοι μου....και δεν τα θέλω καθόλου ποια.... :roll:

Βαρέθηκα τους ξερόλες..κάνουν όλοι διαγωνισμό ποιος ξέρει ποιο πολλά...αλλά ξέρει ή νομίζει πως ξέρει?? αυτοί έχουν στύλο ξερόλα...σιγά ρε μεγάλε ποιος είσαι ο Οδυσσέας ο πολυταξιδεμένος....... :whistle:
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Vasoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :))

Συχνά οι άνθρωποι ρωτάνε πως να μεγαλώσουν τα παιδιά τους...

Από ΄την στιγμή που προκύπτει τέτοια ερώτηση, Λαζαράκο μου, ο χαρακτήρας του "ξερόλα" ανθίζει μέσα στις κοινωνίες μας και είναι αυτός που δίνει εγχειρίδιο στην Φύση, στο πως εκείνη θα συμπεριφέρεται σωστά, για να επιβιώνει εις βάρος των Ειδών που δημιουργεί...

Παρατήρησε το παντού...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

Δημοσίευση από Stefanos »

=)) =)) =))
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”