Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Όλη η ζωή μας βασίζεται σε μια "εκπαίδευση"...
Για πολλά χρόνια μαθαίνουμε πως πρέπει να είναι ένας άνθρωπος...
ποιά πρέπει να είναι η ηθική του, ποιά πρέπει να είναι η επιδίωξή του, πως πρέπει να συμπεριφέρεται, τι σημαίνει καλό και κακό...
Μαθαίνουμε πως να είμαστε ευγενικοί, πως να διαβάζουμε, πως να μιλάμε, πως να ανταποκρινόμαστε στις βασικές μας ανάγκες, πως να επικοινωνούμε με τον θεό, τι πρέπει να κάνουμε, πως πρέπει να το κάνουμε, γιατί πρέπει να το κάνουμε...

όλα αυτά μέσα σε ένα "εγχειρίδιο ζωής" με κανόνες...

Δεν μαθαίνουμε όμως να εμπιστευόμαστε την Ζωή…Να Αγαπάμε…

Όλοι αυτοί οι κανόνες μας οδήγησαν στην διάσπαση του Είναι μας…
Το ένα μέρος μας θέλει να είναι ελεύθερο, το άλλο μέρος μας θέλει να ελέγχει, γιατί δεν αντέχει την ελευθερία…

Αυτή η αντιπαλότητα δημιουργεί το ασυνείδητο…

Ο άνθρωπος δεσμεύεται να γίνει άνθρωπος σύμφωνα με τους κανόνες σε ένα μικρό συνειδητό μέρος του, αφήνοντας όλο το υπόλοιπο μη συνειδητό του μέρος να δρα ύπουλα και υπόγεια…Νιώθει να απειλείται συνεχώς και ψάχνει σενάρια και τρόπους να ησυχάσει την αγωνία…

H απειλή, όταν την αντιμετωπίζεις Oλόκληρος, λέγεται απλά Ζωή!

ο διαχωρισμός μας δίνει απειλητικές διαστάσεις στην Ζωή, γιατί αλλιώς είναι νοητικά η Ζωή και αλλιώς συναισθηματικά...

αλλιώς βλέπει ένα παιδί την Ζωή, αλλιώς ένας ενήλικας...
το θέμα είναι ότι προσπαθούμε να κάνουμε το παιδί να την βλέπει σαν ενήλικας και εκεί γίνονται όλα, τόσο πολύ διαστρεβλωμένα από αυτό που πραγματικά είναι φυσικό...
Γιατί το παιδί μαθαίνει να γίνεται υποκριτικό, προτού καν καταλάβει γιατί...

Προτού καταλάβει την Ζωή, μαθαίνει ότι πρέπει να γίνει άνθρωπος…

Να πάει σχολείο…
Να σπουδάσει
Να βγάλει όσο περισσότερα χρήματα μπορεί
Να παντρευτεί
Να κάνει παιδιά
Να πεθάνει

Και ανάμεσα σε όλα αυτά, αν μπορέσει και είναι τυχερός, να πάρει μια πιο βαθιά ανάσα, και να τα διαγράψει όλα και να Ζήσει σαν Άνθρωπος!

Δύσκολη υπόθεση να είσαι παιδί…

Παρ’ όλο που έχω ακούσει γονείς να λένε «τι ανάγκη έχουν αυτά, όλα τα προβλήματα λυμένα»…

Και τι εκδίκηση είναι αυτή?
Επειδή έχουν λυμένα τα προβλήματα, ας τους μεταδώσουμε καμιά δεκαριά, έτσι να έχουν…

Δύσκολη υπόθεση να είσαι παιδί…

Με όλα τα προβλήματα λυμένα, και ένα εγχειρίδιο ζωής κάτω από την μασχάλη…

Γιατί το να γίνεις άνθρωπος είναι μια ολόκληρη διαδικασία «εκδίκησης» της παιδικότητας, της αγνότητας και της αθωότητας…

πόσο άθλιο είναι να νομίζεις ότι οι Ψυχές είναι αντικείμενό σου...
όπως ένα βάζο π.χ.

το πετάς, το σπας, ότι θέλεις το κάνεις...
το βάζο στέκεται εκεί αμίλητο, και παθαίνει ότι θέλεις εσύ...

το ίδιο ανοχύρωτο είναι και το παιδί...

μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις...ακόμα και άνθρωπο...

γιατί Άνθρωπος είναι, απλά ξεχασμένη ιστορία...

Τα παιδιά θέλουν αγάπη και φροντίδα
θέλουν απαλά όρια, για να μην γίνει ανεξέλεγκτη η ορμή της Ζωής...
θέλουν απαντήσεις
θέλουν ειλικρίνεια
θέλουν ενθάρρυνση

και ο γονέας χρειάζεται να έχει ανιδιοτέλεια στο έργο του
να είναι δίκαιος και ελεήμων
να τα προστατεύει
να τους μεταδώσει την Χαρά της Ζωής, τις Αρετές της Ζωής
να τους μιλήσει για τον Θεό
Να δημιουργεί συνεχώς προϋποθέσεις αυτάρκειας και ανεξαρτησίας

Τα παιδιά δεν δίνουν νόημα στην Ζωή, ούτε είναι κοινωνικό φαινόμενο, ούτε αποκούμπι στα γεράματα…
Είναι υπόθεση του Θεού και του Ανθρώπου…

Ας το ξανασκεφτούμε λίγο εμείς οι μεγαλύτεροι…για να μην γεμίζουν τα τραπέζια των ψυχοθεραπευτών και να μην γεμίζει η κοινωνία με συναισθηματικά ανώριμους ανθρώπους, που εμείς οι τάχα ώριμοι άνθρωποι, δημιουργήσαμε…

Πριν παραδώσουμε τα παιδιά μας στην Ζωή, για να πολεμήσουν, νομίζω ότι πρέπει να τα παραδώσουμε στον Εαυτό τους και στον Θεό, για να Αγαπήσουν…

Και ο Ποιητής κάτι θα ήξερε που είπε
«Αυτός που δεν ελευθερώνεται από τον πατέρα του και την μητέρα του, δεν θα μπορέσει να γίνει μαθητής μου…»

Μάλλον ήξερε ότι το φυσιολογικό να ελευθερώνουν οι γονείς τα παιδιά τους, όταν θα έρθει η ώρα, θα ήταν αδύνατον μέσα στην ανωριμότητα του κόσμου του ανθρώπου, που θρέφει τον φόβο και την εξάρτηση του ενός από τον άλλον και δεν μας κάνει συνοδοιπόρους Ζωής…

Κάποτε όμως η α-σθένεια θα τελειώσει…Όχι γιατί το θέλει ο άνθρωπος, αλλά γιατί το Θέλει ο Άνθρωπος και ο Θεός.
Συνημμένα
god-children.jpg
god-children.jpg (35.36 KiB) Προβλήθηκε 3101 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από AMALIA »

@};- @};- :x
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x :x @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11716
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Vaso έγραψε: Δύσκολη υπόθεση να είσαι παιδί…

Με όλα τα προβλήματα λυμένα, και ένα εγχειρίδιο ζωής κάτω από την μασχάλη…

Γιατί το να γίνεις άνθρωπος είναι μια ολόκληρη διαδικασία «εκδίκησης» της παιδικότητας, της αγνότητας και της αθωότητας…

πόσο άθλιο είναι να νομίζεις ότι οι Ψυχές είναι αντικείμενό σου...
όπως ένα βάζο π.χ.

το πετάς, το σπας, ότι θέλεις το κάνεις...
το βάζο στέκεται εκεί αμίλητο, και παθαίνει ότι θέλεις εσύ...

το ίδιο ανοχύρωτο είναι και το παιδί...

μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις...ακόμα και άνθρωπο...

γιατί Άνθρωπος είναι, απλά ξεχασμένη ιστορία...
Vaso έγραψε: Κάποτε όμως η α-σθένεια θα τελειώσει…Όχι γιατί το θέλει ο άνθρωπος, αλλά γιατί το Θέλει ο Άνθρωπος και ο Θεός.
:cry: :cry: :cry:
@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Danielli »

Κάποτε όμως η α-σθένεια θα τελειώσει…Όχι γιατί το θέλει ο άνθρωπος, αλλά γιατί το Θέλει ο Άνθρωπος και ο Θεός.
E ναι ... @};- @};- @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Ellaki »

Τα παιδιά θέλουν αγάπη και φροντίδα
θέλουν απαλά όρια, για να μην γίνει ανεξέλεγκτη η ορμή της Ζωής...
θέλουν απαντήσεις
θέλουν ειλικρίνεια
θέλουν ενθάρρυνση

και ο γονέας χρειάζεται να έχει ανιδιοτέλεια στο έργο του
να είναι δίκαιος και ελεήμων
να τα προστατεύει
να τους μεταδώσει την Χαρά της Ζωής, τις Αρετές της Ζωής
να τους μιλήσει για τον Θεό
Να δημιουργεί συνεχώς προϋποθέσεις αυτάρκειας και ανεξαρτησίας

Τα παιδιά δεν δίνουν νόημα στην Ζωή, ούτε είναι κοινωνικό φαινόμενο, ούτε αποκούμπι στα γεράματα…
Είναι υπόθεση του Θεού και του Ανθρώπου…

Ας το ξανασκεφτούμε λίγο εμείς οι μεγαλύτεροι…για να μην γεμίζουν τα τραπέζια των ψυχοθεραπευτών και να μην γεμίζει η κοινωνία με συναισθηματικά ανώριμους ανθρώπους, που εμείς οι τάχα ώριμοι άνθρωποι, δημιουργήσαμ
Και πως να ξέρουμε εμείς οι μεγαλύτεροι τι είναι Άνθρωπος και τι θέλουν τα παιδιά αφού ούτε παιδιά μας επέτρεψαν να είμαστε αλλά και κανείς δεν μας δίδαξε τι είναι Άνθρωπος????

Που να βρούμε την χαμένη μας Εμπιστοσύνη?
Πως να μάθουμε τι είναι Ζωή?
Μα πάνω απ' όλα πως να πετάξουμε το εγχειρίδιο αφού μας έμαθαν ότι χωρίς αυτό κινδυνεύουμε?

Ουσιαστικά έχουμε μια μόνο επιλογή, άνθρωπος ή Άνθρωπος.
Αν επιλέξουμε το πρώτο καλύτερα να πάρουμε το εγχειρίδιο αγκαλιά και να δεχτούμε την φυλακή μας.
Εαν επιλέξουμε να ακολουθήσουμε τον δρόμο του Ανθρώπου, να πετάξουμε το εγχειρίδιο, να Αγαπήσουμε, να μεγαλώσουμε παιδιά του Θεού και του Ανθρώπου, τότε ας δυναμώσουμε την Θέλησή μας για να επιτρέψουμε στις αρετές μέσα μας να ξεδιπλωθούν.

Ανήκω στους μεγαλύτερους και οι παγιωμένες αντιλήψεις μου για την Ζωή, τον Θεό και τον Άνθρωπο, μου ύψωσαν απίστευτα εμπόδια στον δρόμο μου.
Υπάρχει όμως μια σπίθα μέσα σε όλους μας, η σπίθα της Ψυχής μας, που μένει αναλοίωτη στην αιωνιότητα.
Θέλει τόλμη να πιστέψεις στην σπίθα που την διεκδικούν τόσοι σωτήρες.
Δεν χρειαζόμαστε κανέναν να μας σώσει την Ψυχή μας γιατί είναι μέρος του Θεού.
Να την αναγνωρίσουμε μόνο και να την πάρουμε πίσω από αυτούς που την διεκδίκησαν και θα συνεχίσουν να την διεκδικούν.

Είναι η δική Μας Ζωή, η δική Μας Ψυχή, ο δικός Μας Θεός χωρίς διαμεσολαβητές και τσιριτζάντζουλες, Απλός, Αθώος, Προσιτός.
Θάρρος να πετάξουμε τα εγχειρίδια που κληρονομήσαμε ....... η Ζωή δεν θέλει εγχειρίδια, θέλει Ψυχή.
Θάρρος να ανοίξουμε στην Φωνή του Εαυτού μας, στον Λόγο του Ιησού, είναι εδώ και μας θέλει ΜΑΖΙ ΤΟΥ.

@};- @};- @};- @};-
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Giotoula »

@};- @};- @};- :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από elenaki »

H απειλή, όταν την αντιμετωπίζεις Oλόκληρος, λέγεται απλά Ζωή!
@};- @};- @};-
αλλιώς βλέπει ένα παιδί την Ζωή, αλλιώς ένας ενήλικας...
το θέμα είναι ότι προσπαθούμε να κάνουμε το παιδί να την βλέπει σαν ενήλικας και εκεί γίνονται όλα, τόσο πολύ διαστρεβλωμένα από αυτό που πραγματικά είναι φυσικό...
Γιατί το παιδί μαθαίνει να γίνεται υποκριτικό, προτού καν καταλάβει γιατί...
:cry: @};- @};- @};-
Παρ’ όλο που έχω ακούσει γονείς να λένε «τι ανάγκη έχουν αυτά, όλα τα προβλήματα λυμένα»…

Και τι εκδίκηση είναι αυτή?
Επειδή έχουν λυμένα τα προβλήματα, ας τους μεταδώσουμε καμιά δεκαριά, έτσι να έχουν…

Ποση εκδικηση Θεε μου... :cry:



Πριν παραδώσουμε τα παιδιά μας στην Ζωή, για να πολεμήσουν, νομίζω ότι πρέπει να τα παραδώσουμε στον Εαυτό τους και στον Θεό, για να Αγαπήσουν…

Και ο Ποιητής κάτι θα ήξερε που είπε
«Αυτός που δεν ελευθερώνεται από τον πατέρα του και την μητέρα του, δεν θα μπορέσει να γίνει μαθητής μου…»
@};- @};- @};- :x :x :x
Μάλλον ήξερε ότι το φυσιολογικό να ελευθερώνουν οι γονείς τα παιδιά τους, όταν θα έρθει η ώρα, θα ήταν αδύνατον μέσα στην ανωριμότητα του κόσμου του ανθρώπου, που θρέφει τον φόβο και την εξάρτηση του ενός από τον άλλον και δεν μας κάνει συνοδοιπόρους Ζωής…

Κάποτε όμως η α-σθένεια θα τελειώσει…Όχι γιατί το θέλει ο άνθρωπος, αλλά γιατί το Θέλει ο Άνθρωπος και ο Θεός.
Ετσι Βασουλα μου...Σ'ευχαριστω για Ολο σου το Λογο!!! :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Η ριζα του κακου βρισκεται ακριβως εδω... :cry:
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Θέλει τόλμη να πιστέψεις στην σπίθα που την διεκδικούν τόσοι σωτήρες.
όσο υπάρχει η ανάγκη να πιστέψουμε στο εγχειρίδιο, τόσο θα υπάρχει και η ανάγκη των σωτήρων...

η μία ανάγκη δημιουργεί την άλλη...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:Προτού καταλάβει την Ζωή, μαθαίνει ότι πρέπει να γίνει άνθρωπος…

Να πάει σχολείο…
Να σπουδάσει
Να βγάλει όσο περισσότερα χρήματα μπορεί
Να παντρευτεί
Να κάνει παιδιά
Να πεθάνει

Και ανάμεσα σε όλα αυτά, αν μπορέσει και είναι τυχερός, να πάρει μια πιο βαθιά ανάσα, και να τα διαγράψει όλα και να Ζήσει σαν Άνθρωπος!

Δύσκολη υπόθεση να είσαι παιδί…

..........

Και ο Ποιητής κάτι θα ήξερε που είπε
«Αυτός που δεν ελευθερώνεται από τον πατέρα του και την μητέρα του, δεν θα μπορέσει να γίνει μαθητής μου…»

Μάλλον ήξερε ότι το φυσιολογικό να ελευθερώνουν οι γονείς τα παιδιά τους, όταν θα έρθει η ώρα, θα ήταν αδύνατον μέσα στην ανωριμότητα του κόσμου του ανθρώπου, που θρέφει τον φόβο και την εξάρτηση του ενός από τον άλλον και δεν μας κάνει συνοδοιπόρους Ζωής…

Κάποτε όμως η α-σθένεια θα τελειώσει…Όχι γιατί το θέλει ο άνθρωπος, αλλά γιατί το Θέλει ο Άνθρωπος και ο Θεός
.
όταν αντιλήφθηκα την έκταση του εγχειριδίου μέσα μου πραγματικά έμεινα έτσι @-)
ήταν σαν να έβαζα και τον ίδιο μου τον Δρόμο να χωρέσει σε ένα εγχειρίδιο,
μα απλά δεν γίνεται αυτό
γιατί είσαι και πάλι το ίδιο εγκλωβισμένος :-(
μα Αποφασίζω κάθε ημέρα να αφήνω κάτω το κωλοεγχειρίδιο και να λέω μια Καλημέρα Ήρθα για να Ζήσω
και αν πέσω θα σηκωθώ,
και αν τα σκ@@σω..... Θυμάμαι

@};- :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Τα παιδιά δεν δίνουν νόημα στην Ζωή, ούτε είναι κοινωνικό φαινόμενο, ούτε αποκούμπι στα γεράματα…
Είναι υπόθεση του Θεού και του Ανθρώπου…
:cry: :cry: :cry: @};- @};- @};-
Κάποτε όμως η α-σθένεια θα τελειώσει…Όχι γιατί το θέλει ο άνθρωπος, αλλά γιατί το Θέλει ο Άνθρωπος και ο Θεός.
:) @};- @};- @};-

Ελλάκι μου :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από elenaki »

Ελλακι μου.. >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Φωτεινο μου.. >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Έφη »

Elisavet έγραψε: Υπάρχει όμως μια σπίθα μέσα σε όλους μας, η σπίθα της Ψυχής μας, που μένει αναλοίωτη στην αιωνιότητα.
Θέλει τόλμη να πιστέψεις στην σπίθα που την διεκδικούν τόσοι σωτήρες.
Δεν χρειαζόμαστε κανέναν να μας σώσει την Ψυχή μας γιατί είναι μέρος του Θεού.
Να την αναγνωρίσουμε μόνο και να την πάρουμε πίσω από αυτούς που την διεκδίκησαν και θα συνεχίσουν να την διεκδικούν.
Ελισάβετ >:d< >:d< >:d<
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Γιατί το να γίνεις άνθρωπος είναι μια ολόκληρη διαδικασία «εκδίκησης» της παιδικότητας, της αγνότητας και της αθωότητας…
@};- @};- @};- :cry:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:cry: :cry: :cry: @};- @};-
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”