Τα ζώδια του γραφείου

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Κύριε σοβαρέ Νίκο....σας παρακαλώ βγάλτε την απο δω.....!!!!

Όλο αστεία λέει.......χαχαχαχαχαχααααααχαχααααααα
Ο κύριος Νίκος είναι τόσο σοβαρός που δε θα έμπαινε ποτέ σε αυτό το φόρουμ!!!
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μα γιατί?

Τι θα κάνετε χωρίς εμένα?

Δεν έχετε άλλη ξανθιά...


Γιατί δεν την είπατε στον Δημήτρη... :cry:

Εγώ σας πείραξα?


μμμμμμμμμμ :cry: :cry:

έτσι άλλωστε είναι οι δίδυμοι...ψυχούλες!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

έτσι άλλωστε είναι οι δίδυμοι...ψυχούλες!!!
Κύριε σοβαρέ νίκεεεεεεεεεεεεεεεε, σας παρακαλώ λέει τόσα πολλά αστεία.......χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα..

Καθόλου σοβαρότις αυτή η ξανθιά..εεεε...η Βάσω...
Και έχουμε και άλλες ξανθιές....

Το Μαράκι...το Αννάκι και το Κατερινάκι..απο αυτές που ξέρω εγώ τουλάχιστο .....παίζει να κρύβεται και καμία......

Και σαφώς ο κύριος Νίκος μας είναι σοβαρός τόσο πολύ....που απλά μπαίνει στο φορουμ για να διαβάζει τα σοβαρά θέματα..!!!
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Προς αποφυγη του κινδινου να εξελιχθουμε σε Ζωδιο-σεξο-ρεικι-Φορουμ θα προσπαθησω να θεσω το θεμα Ζωδια σε σχεση με το Ρεικι για τον Ανθρωπο ... σε μια ρεαλιστικη βαση της ροης της ενεργειας μεσα στον ανθρωπο .

Ετσι

ο ΚΡΙΟΣ (Κυριαρχει η κυριαρχειται ), δρα με κεντρο το κεφαλι ,
ο ΤΑΥΡΟΣ με το λαιμο ,
ο ΔΙΔΥΜΟΣ με τους ωμους ,
ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ με την καρδια ,
ο ΛΕΩΝ με το Ηλιακο πλεγμα ,
ο ΠΑΡΘΕΝΟΣ με την ανω κοιλια ,
ο ΖΥΓΟΣ με τους γοφους ,
ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ με την κατω κοιλια ,
ο ΤΟΞΟΤΗΣ με τους μοιρους ,
ο ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ με τα γονατα ,
ο ΥΔΡΟΧΟΟΣ με τις γαμπες ,
και ο ΙΧΘΥΣ με τα αστραγαλους ,ποδια .

Με αυτην την βαση ας προσπαθησω να κανω μερικους παραλληλισμους ( ερευνα ) να δουμε αν τα παραπανω εχουν καποια πρακτικη βαση για καποιον που δινει Ρεικι .

Ποιες ασθενειες απαντονται συχνα στους Κριους ? οι πονοκεφαλοι . Οταν ενας Κριος ειναι δυνατος και ισορροπημενος ακτινοβολει το μετωπο του , σκεφτεται δημιουργικα ,

Ο Ταυρος εχει συχνα αυχενικο συνδρομο , επισεις σημειωνω στην περιχη του Ταυρου ( λαιμος ) υπαρχει η βαση και η συνδεση με την σπονδηλικη στηλη δλδ ο Ατλας . ποιος ο ΑΤΛΑΣ ποιος Ατλας ???
μηπως αυτος που στον μυθο του Ηρακλης ειναι αυτος που κραταει τον κοσμο στους ωμους του ? και στο αθλο των μηλων των Εσπεριδων κρατησε ο ιδιος ο Ηρακλης στους ωμους του και πηγε ο Ατλας στον κηπο να φερει τα μηλα ?

Για το Διδυμο θα μπορουσα να σημειωσω , ειναι ατομα με δεξιοτητες , συχνα κανουν θαυματα με τα χερια τους , στο μυθο του Καστορα και του Πολυδευκη ισως αναγνωρισουν τις αλλαγες στην συμπεριφορα τους ... ειναι δυναμικοι και πρακτικοι και ρεαλιστες και την αλλη με ονειρικη διαθεση , μια γηινοι και μια αθανατοι ....

Ο ισχυρος συναισθηματισμος των Καρκινων δεν θα με ξαφνιαζε σε αυτα τα παλισια , που και για να βρουνε σημεια αναφορας απο την ρευστοτητα της ροης των ισχυρων συναισθηματων τους πιανοντε απο την κτητικοτητα ...
κλπ κλπ
Αν σας αρεσει αυτη η συλογιστικη βαση παρακαλω συνεχιστε
ειναι βατη και ευελικτη . Τελικα ισως αποβει μια πηγη κατανοησης της πολυπλοκοτηας της διαφορετικοτητας μας , μα σιγουρα αδελφοποιει ολα τα ζωδια και τα κανει μερος του συνολου ....

Ισως να ελεγα μαλιστα πως λειτουργει στην κατευθηνση της κατανοησης του ανθρωπινου Ολου , μεσα απο το σωμα του και τις λειτουργειες του , σε σχημα Δεντρου ........ Ποιου δεντρου μηπως του ΚΙ ??? του ΡειΚι ... ???

8) :x :wink:
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σε παρακαλώ Qisan συνέχισε...
συνέχισε, είναι κάτι που είπες που εγώ θεωρώ "διαδρομή"

Σκεφτόμουν πάντα, ότι προχωρώντας στην εξέλιξη ενσωματώνουμε όλα τα "θεϊκά" χαρακτηριστικά των "ζωδίων" στον κύκλο μας. ΄Ετσι "είμαστε" όλα!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Qisan
Δημοσιεύσεις: 1151
Εγγραφή: 16 Μάιος 2007 5:57 pm
Τοποθεσία: Σχερια

Δημοσίευση από Qisan »

Oκ ... θα το συνεχισω βαζοντα ακομα ενα παραγοντα ...
" αφου αρεσει ας φαμε ακομα ενα παγωτακι " λολ
La culture c est comme la confiture , moins on en a plus on l etale
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Τα ζώδια του γραφείου

Δημοσίευση από margaritarenia »

spiros έγραψε:
Καρκίνος: Ο μπουχέσας. Του αρέσει να κλαίγεται που κανείς δεν αναγνωρίζει την αξία του. Στην πραγματικότητα δεν είναι ικανός ούτε να δέσει τα κορδόνια του. Είναι αρχιτσιγκούνης γι΄αυτό φυλάξτε τα τσιγάρα σας και μην τον υπολογίζεται στην απεργία. Φυσικά δε θα χάσει το ημερομίσθιο. Ομοίως και η γυναίκα Καρκίνος.
Σκορπιός: Ανώμαλος και διαστροφικός. Είναι πιθανό να έχει εξώγαμα και να δέρνει τη γυναίκα του. Αν δεν κατηγορηθεί για βιασμό, παιδεραστία ή έστω σεξουαλική παρενόχληση, θα βγει στην σύνταξη σαν κύριος. Κινδυνεύει όμως από ομαδικό λιντσάρισμα γιατί όλοι τον μισούν στο γραφείο. Είναι ύπουλος, γλείφτης και σπιούνος του αφεντικού. Η γυναίκα Σκορπιός έχει δονητές και μαστίγια στη τσάντα της.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ατιμη κοινωνια μπου μπου μπου :cry: :cry:
1ον δεν καπνιζω
2ον μα ποτε δεν αγοραζω παπουτσια με κορδονια :shock:

Η γυναίκα Σκορπιός έχει δονητές και μαστίγια στη τσάντα της.

ποιος ανοιξε την τσαντα μου :evil: :evil: :evil: θα τον μαστιγωσω :evil: :evil: :evil:

Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

2ον μα ποτε δεν αγοραζω παπουτσια με κορδονια

Μα αμάν βρε Μαργαρίτα μου!!!

Μην επιβεβαιώνεις...μην επιβεβαιώνεις...!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16543
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

ΜΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟ :shock: :shock: :shock: :shock:
ΚΑΛΕ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ :x :x :x :x

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ :!: ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ
ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ
ΤΙ ΕΙΜΑΙ
ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ
ΠΩΣ ΜΕ ΛΕΝΕ
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΥΤΟ
ΛΟΥΛΟΥΔΙ
ΔΕΝΤΡΟ
ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ
ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ
ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΙ
ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΥΓΩ
ΕΔΩ ΤΙ ΚΑΝΩ
ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ
Ο ΣΚΟΠΟΣ
ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”