κινημα χωρίς μεσάζοντες

Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Στην Ν. Σμύρνη κανουμε δευτέρη απόπειρα διάθεσης τροφίμων μετά την πρώτη μας που πήγε πολύ πολύ καλά.Έμοιαζε με γιορτή. :dance:

Το μέλι είναι ξανά από (άλλον)μαθητή μου.

Δείτε εδώ http://strofi-ns.gr/xoris-mesazonte/" onclick="window.open(this.href);return false; πληροφορίες για τα προϊόντα που θα διατεθούν και τους παραγωγούς.

Η ΣΤΡΟΦΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ διοργανώνει για μία ακόμη φορά διανομή τροφίμων χωρίς μεσάζοντες. Στόχος μας δεν είναι μόνο η επίτευξη χαμηλότερης τιμής, αλλά και η ποιότητα των προϊόντων, η στήριξη νέων και μικρών παραγωγών ή συνεταιρισμων, η τοπικότητα της παραγωγής, η δίκαιη τιμή τόσο για τον καταναλωτή όσο και για τον παραγωγό, η οικοδόμηση προσωπικών σχέσεων με τους παραγωγούς.

Τα θετικά συμπεράσματα από την προηγούμενη απευθείας διάθεση προϊόντων δείχνουν ότι πετύχαμε το στόχο μας σε σημαντικό βαθμό, και μας ενθαρρύνουν να συνεχίσουμε.

Η διάθεση των προϊόντων θα γίνει το Σάββατο 9 Μαρτίου 2013, ώρα 10:00 με 15:30, στο κτήμα Δέγλερη (Ευξείνου Πόντου & Σωκίων, Άνω Νέα Σμύρνη) κοντά στην ταβέρνα του «Κατσιού» (για χάρτη πατήστε εδώ).
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Παναγιώτη >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:x >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:) @};- >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Δωρουλα »

πολυ ομορφη κινηση!! O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Οι Γερμανοί δεν είναι απλώς εχθροί του έθνους…

Εικόνα

…είναι ταξικοί εχθροί της ανθρωπότητας!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Sofoula »

ARTYADIS έγραψε:Οι Γερμανοί δεν είναι απλώς εχθροί του έθνους…
…είναι ταξικοί εχθροί της ανθρωπότητας!
Ας μην το γενικεύουμε θα έλεγα... Δεν είναι όλοι οι Γερμανοί εχθροί μας (ούτε του έθνους μας, ούτε της ανθρωπότητας).

Το ότι το σύστημα βασίζεται σε μια καπιταλιστική πολιτική εκμετάλλευσης και ο κεντρικός θεσμός στην σημερινή μας κοινωνία, σε παγκόσμιο επίπεδο, είναι οι πολυεθνικές επιχειρήσεις και οι τράπεζες, δεν έχει να κάνει με κανένα λαό και καμία χώρα.

Έχει να κάνει με τις ασύμμετρες σχέσεις εντός μας, με την έλλειψη του Εαυτού μας, με τον εχθρό που κουβαλάμε...

Ναι, δεν λέω να μην υποστηρίξω την οικονομία της χώρας μου.

Από την άλλη, θα προτιμούσα να αγοράσω μια χειροποίητη τσάντα από έναν Γερμανό, που διατηρεί μια μικρή βιομηχανία και τις φτιάχνει μόνος τους, παρά από έναν Έλληνα αντιπρόσωπο, που τις εισάγει σωρηδόν από την Κίνα. Όχι μόνο για την ποιότητα του προϊόντος, αλλά και γιατί δεν θέλω να υποστηρίζω εκείνον που κρίνω ότι κερδοσκοπεί εις βάρος άλλων. Γιατί, ναι, στην Κίνα η εργασία είναι συνώνυμο της εκμετάλλευσης.

(Πραγματικό το παράδειγμα, σήμερα έψαχνα να αγοράσω τσάντα, γιατί χάλασα αυτήν που έχω :-D )
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ARTYADIS wrote:
Οι Γερμανοί δεν είναι απλώς εχθροί του έθνους…
…είναι ταξικοί εχθροί της ανθρωπότητας!
Η αλήθεια Σοφάκι μου είναι ότι δεν το έγραψα εγώ, απλά το μετέφερα όπως το είδα. Έχεις δίκιο ότι δεν είναι ΟΛΟΙ οι Γερμανοί έτσι, αλλά εμένα δεν μου το βγάζεις από το μυαλό, ότι κάθε λαός κουβαλάει τα δικά του, ιδιαίτερα χαρακτηριστικά!

Όπως και το γεγονός ότι δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι είναι η τρίτη φορά μέσα στον ίδιο αιώνα που αυτός ο λαός προκαλεί τόσο πόνο και δυστυχία σε τόσους άλλους!

Όσο για την τσαντούλα σου βρε Σοφάκι, πολύ άνετα θα μπορούσες να βρεις έναν Έλληνα που έχει μια δική του μικρή βιοτεχνία και τις φτιάχνει μόνος του!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ότι είναι η τρίτη φορά
Κι εύχομαι ...η φαρμακερή! :D
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Sofoula »

ARTYADIS έγραψε: Όσο για την τσαντούλα σου βρε Σοφάκι, πολύ άνετα θα μπορούσες να βρεις έναν Έλληνα που έχει μια δική του μικρή βιοτεχνία και τις φτιάχνει μόνος του!
Ναι ναι, βρήκα... Και τα χρήματα που ήθελε ήταν... Χμμ... Περίπου 4πλάσια από αυτό που έβρισκα έξω... Ε, είπαμε, αλλά όχι και να με κλέψει ο πατριώτης...

Διαφωνώ απόλυτα πάντως στο να δω τους ανθρώπους σαν λαούς και όχι σαν ανθρώπους. Δεν πιστεύω σε κουσούρια λαών, αλλά σε τσακισμένες παιδικές ηλικίες - αντίθετα πιστεύω απόλυτα πως, και οι δικοί μας πολιτικοί, αν είχαν τις ίδιες συνθήκες με την Γερμανία, θα κάνανε τις ίδιες κινήσεις...

Επιπλέον, δεν είναι οι Γερμανοί που μας προκαλούν πόνο και δυστυχία... Η δική μας ανευθυνότητα και ανικανότητα είναι. @};-
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Fotinoula »

πάντως αν και δεν είναι φυσικά όλα στο ίδιο καζάνι,
πιστεύω ότι υπάρχει και ένα συλλογικό ασυνείδητο που τρέφεται απο τον κάθε λαό
ξεχωριστά

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Επιπλέον, δεν είναι οι Γερμανοί που μας προκαλούν πόνο και δυστυχία... Η δική μας ανευθυνότητα και ανικανότητα είναι.
Ναι βέβαια, όπως και των Ισπανών, των Πορτογάλων και των Κυπρίων. Πολύ ανικανότητα ρε παιδιά μπροστά στην Γερμανική ικανότητα.. :-D

Σοφάκι, θα επαναλάβω αυτό που είπες.. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση..
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Sofoula »

Δημητρουλα μου, δεν το λεω για να υπερασπιστω τους Γερμανους η μα υποβιβασω κανεναν. Απλα πιστευω πως ολοι οι εχθροι ειναι εντος μας. Αν παψουμε να βλεπουμε εχθρους, θα ειμαστε και πιο αποτελεσματικοι στο να βαλουμε ορια και να δρασουμε.

Και ναι, οι Ισπανοι, οι Κυπριοι, οι Ελληνες, εχουν το ιδιο μεριδιο ευθυνης με τους Γερμανους, τους Ρωσους και τους Αμερικανους.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Και ναι, οι Ισπανοι, οι Κυπριοι, οι Ελληνες, εχουν το ιδιο μεριδιο ευθυνης με τους Γερμανους, τους Ρωσους και τους Αμερικανους.
Σοφουλίτσα μου, άλλο είναι η "ευθύνη" σου να στρέφεται ενάντια σε σένα τον ίδιο (βλ. τους πολιτικούς που ψηφίζουμε) και άλλο η "ευθύνη" σου να στρέφεται εναντίον των άλλων με επιβολή και κυριαρχία για να τους ελέγξεις και να τους υποτάξεις!

Όλα τ' άλλα που είπες σαφώς τα γνωρίζουμε όλοι πια.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: κινημα χωρίς μεσάζοντες

Δημοσίευση από Sofoula »

Κοριτσακι μου, ο ρολος θυτη και θυματος ειναι το ιδιο ανευθυνοι ως προς την Ζωη και τον Ανθρωπο. Το ξερουμε πια πολυ καλα πως ειναι ακριβως το ιδιο... Οι αντιθετοι πολοι. Αν σε σενα ο ενας ειναι πιο βαρυς απο τον αλλο, για μενα τα πραγματα ειναι διαφορετικα ^_^
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”