Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ευχαριστουμε παναγιωτακο :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Στις 29 Αυγούστου Το Μουσείο της Ακρόπολης θα υποδεχθεί την πανσέληνο σε ρυθμούς τάνγκο

Με τη μουσικοχορευτική εκδήλωση «Tango Acropolis», θα υποδεχθεί το Μουσείο της Ακρόπολης τη φετινή αυγουστιάτικη πανσέληνο. Συγκεκριμένα, το Σάββατο 29 Αυγούστου οι λάτρεις του τάνγκο θα μπορούν να απολαύσουν μουσική και χορό στον προαύλιο χώρο του Μουσείου.

Συγκεκριμένα, από τις 20:30 μ.μ. ως τις 23:30 μ.μ. ο προαύλιος χώρος του Μουσείου θα μετατραπεί σε μια μεγάλη πίστα.

Όπως πληροφορεί το μουσείο, διεθνώς αναγνωρισμένοι καλλιτέχνες θα παρουσιάσουν χορογραφίες τάνγκο και στη συνέχεια το κοινό θα έχει την ευκαιρία να χορέψει με μουσική από την ορχήστρα του γνωστού και αγαπημένου συνθέτη Μάριου Στρόφαλη.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται υπό την αιγίδα της πρεσβείας της Αργεντινής σε συνεργασία με το Μουσείο Ακρόπολης και η είσοδος θα είναι ελεύθερη.

Επιπλέον, την ημέρα αυτή το Μουσείο θα παραμείνει ανοιχτό από τις 08:00 το πρωί ως τα μεσάνυχτα (η είσοδος στο Μουσείο θα είναι ελεύθερη από τις 20:00 το βράδυ), δίνοντας την ευκαιρία στους επισκέπτες να περιηγηθούν τους χώρους της μόνιμης έκθεσης αλλά και την περιοδική έκθεση «Σαμοθράκη - Τα Μυστήρια των Μεγάλων Θεών».

Τις ίδιες ώρες θα λειτουργεί και το εστιατόριο του Μουσείου.

http://news.in.gr/culture/article/?aid=1500016726" onclick="window.open(this.href);return false;
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ευχαριστούμε Παναγιωτάκο >:d< >:d< >:d<

είχαμε πάει πέρυσι, αλλά είχε τόσο κόσμο που δεν βλεπαμε τίποτα και δεν το χαμε ευχαριστηθεί δυστυχώς... :-(
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Annoula »

Ευχαριστούμε Παναγιωτάκο :x :x :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Παναγιωτάκο >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24609
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:) @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ωραίο ακούγεται πολύ θα ήθελα να το δώ :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Μάνος »

Α ρε Ελλαδάρα!!!!!!!
Πολύ θα ήθελα να ήμουν εκεί...
8-> 8-> 8->
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα σας συμβούλευα γενικά να μην λυπάστε. Γιατί άμα λυπάστε, χάνετε και την νοημοσύνη σας (και την ψυχραιμία σας)

Τέτοιες καταστάσεις χρειάζονται να λύνονται από αρμόδιους και εμείς δεν είμαστε αρμόδιοι για όλα

όπως πχ. η γριά που έπεφτε μπροστά στα αυτοκίνητα...


Στην προκειμένη περίπτωση κρατάτε το παιδί από το χέρι και καλείτε την αστυνομία αμέσως...Οπότε αν είναι όντως περίπτωση που χρειάζεται το παιδί βοήθεια, η αστυνομία είναι αρμόδια να διευθετήσει το θέμα και όχι εμείς. Σε άλλη περίπτωση το παιδί θα κάνει τα πάντα να την κοπανήσει...

:romance-inlove:








ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στον Πειραιά!! Αν σας πλησιάσουν 12χρονα “κατατρεγμένα” παιδάκια…ΜΗΝ ΤΑ ΛΥΠΑΣΤΕ – Δείτε τι μπορεί να πάθετε…!!

peiraias

Τα κρούσματα το τελευταίο διάστημα είναι πολλά. Οι καταγγελίες πολιτών… στα αστυνομικά τμήματα μιλούν για μια παρέα τριών παιδιών όχι παραπάνω από 12-13 χρονών που έχουν στήσει ένα κόλπο που μπορεί να οδηγήσει τον ανυποψίαστο περαστικό σε περιπέτειες.

Τι συμβαίνει:

Ένας πιτσιρικάς όταν βλέπει κάποιον να περπατά μόνος του στο πεζοδρόμιο ή ένα ζευγάρι, τρέχει «αλαφιασμένος» κοντά του και παρακαλεί να τον σώσουν γιατί δύο άλλοι πιτσιρικάδες που βρίσκονται 10 μέτρα μακριά, τον κυνηγούν και τον ενοχλούν.

«Σας παρακαλώ κύριε, αυτοί οι δύο με ενοχλούν θέλουν να μου κάνουν κακό, πηγαίνετέ με στο σπίτι μου», λέει καταγγέλλοντας ο οποίος φυσικά και δεν ενέδωσε.

«Μόλις άρχισε να γίνεται ενοχλητικός, του είπα στρίψε εδώ στην Αφεντούλη που είναι το αστυνομικό τμήμα και τότε κατάλαβε ότι δεν τσιμπάω. Λίγα μέτρα πιο πέρα, πήγε σε ένα ζευγάρι», λέει.

Ποια είναι η τακτική σύμφωνα με την οποία και η αστυνομία έχει βγάλει ανακοίνωση που αναφέρει και συστήνει στους πολίτες να μην παρασύρονται και να μην οδηγούν τα παιδιά αυτά στο υποτιθέμενο σπίτι τους, αλλά σε κάποιοι αστυνομικό τμήμα.

Αν κάποιος «τσιμπήσει» και δεχτεί να οδηγήσει το παιδί που … εκλιπαρεί στο σπίτι του, πηγαίνει τον ανυποψίαστο πολίτη σε κάποιο σκοτεινό δρομάκι όπου εκεί παραμονεύει ο ενήλικος κακοποιός. Και με την απειλή μαχαιριού συνήθως, τον ληστεύουν.

Σε άλλες περιπτώσεις μπορεί ο ίδιος ο πολίτης να κατηγορηθεί ότι «άρπαξε» το παιδί για να αναγκαστεί από τον «προστάτη» πατέρα του να δώσει χρήματα ώστε να αποφύγει τα περεταίρω.

Υπάρχει όμως και η χειρότερη περίπτωση, εκείνη του τραυματισμού σε περίπτωση που υπάρξει τελικά συμπλοκή αν δεν δεχτεί να πληρώσει, καθώς ο δράστης σίγουρα κουβαλά κάποιο αιχμηρό αντικείμενο.

Τα κρούσματα αυτά έχουν παρατηρηθεί σε όλους τους κεντρικούς δρόμους του Πειραιά και ιδιαίτερα τις ώρες που σκοτεινιάζει.

Θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεχτικοί όλοι και οι γονείς οφείλουν να ενημερώσουν και τα παιδιά τους που βρίσκονται στην εφηβεία και κυκλοφορούν στον Πειραιά.

Και η αστυνομία όμως θα πρέπει να προστατέψει τους πολίτες και να ξεκινήσει να κάνει περιπολίες ώστε να συλληφθούν οι εγκέφαλοι αυτής της σπείρας, γιατί περί αυτού πρόκειται.

Μεγάλη προσοχή από όλους!


http://www.makeleio.gr/?p=520987" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ευχαριστουμε Βασουλα @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29986
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ευχαριστούμε >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Βασούλα ευχαριστούμε @};- >:d< >:d< >:d<
Vasoula έγραψε:Θα σας συμβούλευα γενικά να μην λυπάστε. Γιατί άμα λυπάστε, χάνετε και την νοημοσύνη σας (και την ψυχραιμία σας)
@};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ευχαριστούμε Βασούλα :romance-kisscheek: >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

Δημοσίευση από Annoula »

>:d< >:d< :x
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”