Ειδήσεις και νέα από το ιντερνετ

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σσσσσσσσσσσσ Δώρα μου, κάνε σιγά μην ξυπνήσει!!!

τι κάνεις Δωρούλα τα κατάφερες με το Quote?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Κάτι ψιλά κατέχω κι εγώ Βάσω. Δείξε μου τη βρύση σου όταν έρθω!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Εικόνα ευχαριστώ!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

:shock: Αμάν!
Τώρα σας πήρα χαμπάρι!
Εικόνα
Ξου!
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

χαχαχα είστε απίθανοι ομολογώ Νίκο δεν πιάνεσαι παιδι μου .........κόκκινη κάρτα χαχαχα
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

HOAX- Chain letters με λίγα λόγια Φάρσες μέσω εμαιλ...

πριν λίγη ώρα έλαβα το εξής
_____________________________________________________
-------------------------------------------------------------------------------------
Εικόνα
Το Genpet είναι ένα γενετικά τροποποιημένο ον που σχεδιάστηκε για να πωληθεί ως pet (κατοικίδιο!!!!) από εταιρεία γενετικής μηχανικής και φυσικά έχει προκαλεί σάλο σε ολόκληρο τον κόσμο. (όπως ακριβώς ήθελε!!!!)

Πρόκειται για μια μορφή παιδικής κούκλας με γενετικά τροποποιημένο DNA, η οποία έχει μεν το μέγεθος παιδικού παιχνιδιού, διαθέτει ωστόσο μηχανισμούς καρδιακών παλμών, αίσθηση του πόνου, ακόμη και αληθινά δόντια. Διατίθεται σε επτά διαφορετικούς τύπους.

Το genpet είναι ζωντανό μαστοφόρο που αναπνέει. Η εταιρεία Bio-Genica που το κατασκεύασε, φρόντισε να του τοποθετήσει αίμα, κόκαλα και μύες που μπορούν να αιμορραγήσουν εάν κοπεί ένα μέρος τους. Σχεδιάστηκε για να πωλείται σε καταστήματα παιδικών παιχνιδιών και όχι κατοικιδίων ζώων, αν και θα πωλείται ως κατοικίδιο. Γι'αυτό και διατίθεται σε πλαστική συσκευασία.

Η διαδικασία σύμφωνα με την οποία κατασκευάστηκε το genpet, ονομάζεται "Zygote Micro Injection" και αποτελεί συνδυασμό DNA, με την εισροή συγκεκριμένων πρωτεϊνών διαφορετικών ειδών. Χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά το 1997, κατά τη διάρκεια ερευνών για τον εντοπισμό κοινών στοιχείων ανάμεσα σε ποντίκια και μέδουσες βιοκαλλιέργειας και από τότε συναντάται στην κλωνοποίηση κουνελιών, γουρουνιών, ψαριών και πιθήκων. Μέχρι σήμερα χρησιμοποιείτο σε χιμπατζήδες, αράχνες και πρόβατα. Και τώρα έρχεται το genpet.

To genpet διατηρείται στην πλαστική συσκευασία με έναν τύπο χειμερίας νάρκης που ελέγχεται από σωλήνα από τον οποίον διοχετεύεται ειδική πρωτεϊνη. Κάτι που συναντάται σε πολλά ζώα των βορείων ή σκανδιναβικών χωρών. Αναπνέει από ειδικές τρύπες εξαερισμού. Εχει αίσθηση του πόνου; Βεβαίως. Εχει επίσης ελάχιστες φωνητικές χορδές που το βοηθά να φωνάξει όταν νιώσει την οποιαδήποτε ενόχληση. Δείχνει τα συναισθήματά του μέσω ειδικών διαφοροποιημένων κωδικών, που τους διακρίνει κανείς από το χρώμα τους. Δεν μεγαλώνει. Εχει διάρκεια ζωής από ένα μέχρι τρία χρόνια και δεν χρειάζεται μπαταρίες. Τα μαλλιά του μεγαλώνουν. Ελάχιστα μεν, αλλά μεγαλώνουν.

Ανοιγοκλείνει κανονικά τα μάτια του, μπορεί να δαγκώσει εάν χρειαστεί, ενώ αναγνωρίζει τον ιδιοκτήτη του. Οι υπεύθυνοι της εταιρείας ισχυρίζονται ότι μπορεί ακόμη και να θαφτεί.

Ούτε η τιμή του, ούτε και η στιγμή που θα κυκλοφορήσει στην αγορά έχουν γίνει ακόμη γνωστά.
_____________________________________________________
-------------------------------------------------------------------------------------

Ηταν μάλιστα πολυ πιστευτό email.. αφού ψάχνωντας στο ιντερνετ βρήκα ότι πράγματι υπάρχει ιστοσελίδα τετοιας εταιρίας και μάλιστα πολύ καλη τεχνικα και πλήρως λειτουργική
ακόμη και ολόκληρο προσπέψτους έχουν φτιάξει οι άθλιοι και αναλύουν το προιόν.. τεχνικά με λεπτομέριες
http://www.genpets.com/index.php
Τρομακτικό... μέχρι και φόρουμ .. και μαγαζί για να αγοράσεις μπλουζάκια κούπες και ποστερ.. ερωτήσεις και απαντήσεις..

και όλο αυτό η δουλειά ενός μόνο άντρα..
ADAM BRANDEJS

Αυτός ο τύπος λέει ότι δεν είναι φάρσα αλα τέχνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ακούστε θράσος...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:shock: :shock: :shock:


πάει με στείλατε σήμερα εσύ και ο Θάνος...

Το έχω βάλει κι αυτό... :cry:

΄Ολα, όλα θα τα σβήνω πια!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Pou Vriskomai?
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 11 Ιουν 2007 9:09 am

Δημοσίευση από Pou Vriskomai? »

Βάσω μου μην στεναχωριέσαι,είναι λογικό να συμβαίνει αυτό.
Εδώ την πατάνε κομπιουτεράδες με τέτοιες "ειδήσεις" πόσο μάλλον
κάποιος που δεν είναι και το αντικείμενο του αυτό ;)
.::LiFe Is OnlY a TriaL VerSion::.
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Ένα ενδιαφέρον άρθρο εδώ:
http://www.tanea.gr/ColumnCategory.aspx ... Σ&spid=877

Ο κόσμος έχει ανασφάλειες και κατάθλιψη, όταν δεν έχει λυμένες τις βασικές του ανάγκες. :wink: Πως να πάει παραπέρα?
Η τελευταία παράγραφος τα λέει όλα.
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Α, Νίκο και πόσο σωστό...

κατάθλιψη, δυστυχώς έρχομαι καθημερινά σε αντιπαράθεση μαζί της....

Η ίδια η κοινωνία που "απομονώνει" τον πλούτο στον έναν πόλο, η ίδια δημιουργεί και τις ανάγκες μας. Και να το πλαστικό χρήμα, και να οι χρεοκοπίες και να η κατάθλιψη, γιατί αισθανόμαστε ανίκανοι να προσφέρουμε στην οικογένειά μας την "ιδεατή" ζωή...

Για μένα σημασία δεν έχει μόνο η δίκαιη κατανομή του πλούτου, αλλά και η αναγνώριση των εσωτερικών αξιών, που δεν ορίζονται με τηλεόραση πλάσμα και bmw, σαν επίπεδα εξέλιξης...
Να μάθουμε εξωτερικά να έχουμε "ανάγκη" αυτό που μπορούμε και εσωτερικά να μπορούμε να αξιοποιήσουμε αυτό που έχουμε...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

http://www.superfast.com/Adriatic/Greek ... _reiki.asp

Αν δεν κάνω λάθος πέρασε η ημερομηνία, αλλά να κάποιες πληροφορίες από τη Superfast για τη ρεικοκρουαζιερα!
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

"Κρυφή απειλή τα κινητά"
Νέα έρευνα τονίζει πως οι κίνδυνοι είναι μεγαλύτεροι απ΄ όσο νομίζουμε.
Αποσπασμα:"Η έρευνα αντικρούει τα πορίσματα παλαιότερων ερευνών που υποστήριζαν ότι δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος και καταλήγει στο συμπέρασμα ότι όσοι χρησιμοποιούν επί 1 ώρα κάθε μέρα το κινητό τους τηλέφωνο ή το ασύρματο, έχουν διπλάσιες πιθανότητες να παρουσιάσουν κακοήθη όγκο στη μεριά του εγκεφάλου στην οποία συνήθως κρατούν το κινητό τηλέφωνο όταν μιλούν σε αυτό"
Εικόνα
http://www.tanea.gr/Article.aspx?d=20071008&nid=6251163
There is a difference between knowing the path and walking the path
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Χτύπημα στις δισκογραφικές εταιρίες!(καιρός ήταν :D )
Το σκηνικό στην μουσική βιομηχανία δείχνει να αλλάζει, μετά την επαναστατική κίνηση του συγκροτήματος των Radiohead να διαθέσουν την καινούργια τους δισκογραφική δουλειά (με τίτλο "In Rainbows") μέσω του διαδικτυακού τους τόπου
Το δημοφιλές συγκρότημα ανοίγει ουσιαστικά με αυτόν τον τρόπο τον δρόμο και σε άλλους, παγκοσμίου βεληνεκούς, καλλιτέχνες.
http://www.skai.gr/master_story.php?id=62791
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Το είχα ακούσει αυτό.. είχε γίνει σάλος και παλιότερα.. σε μια συνεντευξη αν δεν κάνω λάθος που κάτι είχαν αναφέρει...

Πολύ καλή κίνηση...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33541
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πολύ χαίρομαι και για την κινηση και για το συγκρότημα!Μου είναι ιδιαίτερα αγαπητό!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”